Aktuálně: 4 936 inzerátů174 273 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
Verun
Verun (721 příspěvků) 28.04.2024, 22:46:46 xxx.xxx.220.12

Kdo měl v dětství “beranici” z králíka?  (ty jo možná jí ještě i mám, jsem strašný sběrač-uchovávač😂, a možná to bylo tenkrát i z Ruska)Vesta byla základ,  ledviňák z králíka, tak zvanou “kočku ”jsem měla na výpravy s pionýrem…

Naše fretka měla na hraní nejraději hlavu a packy ze stříbrné lišky-pozůstatek z toho  límce, když přestalo být moderní mít tam tu hlavu a nohy…

Jinak kdo by chtěl: mám “panenku”, beraní kožich-líto vyhodit, dlouhý plesový králičí černý, krátký králičí ocelot a dětský ladovskýkabátek z beranka. Děti měly beránka jako zimní fusak do kočáru nebo na sáňky, tenkrát byl ještě v zimě sníh.

 babička měla i kožich kobylí, tchyně kožich ze  psa má furt, rezatý(jezevčík to nedával, vždycky jí seštěkal)   v Prioru v osumdesátkách se prodávaly psí  kožky (eskymácký pes) 

Verun
Verun (721 příspěvků) 28.04.2024, 22:11:02 xxx.xxx.220.12

Na hot spot  Betadina roztok , pokud už to nepadlo, desinfikovat a sušit(jod povidion, lepší před použitím lehce naředit, neschovávat, jod se vypaří-roztok zprůhlední)cucnu do stříkačky Betku a k tomu trochu vody, omeju místo hot spotu, osuším, žádné masti(pokud už nejsou potřeba ATB, když se nehojí potřeba jsou)  zásyp už vůbec ne…  

Verun
Verun (721 příspěvků) 22.04.2024, 21:31:24 xxx.xxx.220.12

I v zimě ocas meju v kýblu, pro jednoho docela makačka držet si kýbl u zadele a druhou rukou šmrdlat ocas, ve dvou se to dělá lépe. …..a když je v zimě teplo tak ho vemu venku z hadice( teče z něj pěkná močůvka) + podvozek… kondicioner lidskej černej GLISS .

Verun
Verun (721 příspěvků) 22.04.2024, 21:08:15 xxx.xxx.220.12
Plaka:

Verun, ono když Librela psovi zafunguje, tak nástup úlevy i ústup účinku člověk u psa pozná. A pozná to rychle. Takže není třeba píchat L. co 4 týdny (samože někdy to potřeba je), jak bylo psáno v mnoha a mnoha příspěvcích výše od lidí, kteří L. psovi podávají opravdu dlouhodobě. “Zhoršení stavu” je asi individuální, když člověk podá L. psovi, který kvůli OA se sotva postaví, tak ho nenechá propadnout zpátky na dno jen kvůli prodloužení doby aplikace, ne? Takže když paní s čaučau napíše, že aplikují L. dle potřeby (pro mě se toto rovná nějaké zhoršení, postupné vracení se pohybových problémů) za 5-6 týdnů, přijde mi to naprosto v pořádku. 

Jelikož tam má už implantát po zlomenině, který musí pryč a u kterého by mohla být infekce, udělá se kultivace z vyndaných šroubů, aby se infekce nedostala na nové operační místo a protože se jí luxuje i patela, musí se srovnat úpon stehenního svalu, tak to se bude taky někam posouvat…
U vaší feny L. očividně nezabrala, potýkáte se s jinými problémy. Držím palce, protože jsem celá tumpachová z toho, co vlastně vaši fenku trápí.


Nic extra, už jsem to psala výše, má koleno v háji + patelu, nestabilní koleno=bolest, stres. Před velikonocema jí to asi ruplo celé po seskočení z postele nebo nevím co, vypadala jako ochrnutá na jednu nohu, padala na zadek…. což se velmi rychle upravilo s lékama na bolest a zánět, vyhřezlá plotýnka by se asi tak rychle dohromady nedala (nález na páteři také je, ale asi za toto nemůže) neurologicky jsou na tom nohy dobře( vet provedl  pár testíků)tak jsme CT odpískali, na operaci jde koncem května, už máme termín.  Je poměrně ještě mladá, bude jí v září 8, a bez té operace kolene by toho už moc nenaběhala, jasně že artroza už je, ale nebude tak do budoucna masivní.  

Verun
Verun (721 příspěvků) 22.04.2024, 00:10:30 xxx.xxx.220.12

Bych se trochu nad tím pozastavila, on zhoršený stav je co, až když pes zase začne kulhat.? To znamená, že už bolest nesnese, ale co když ho to přece jenom bolí, ještě než začne viditelně kulhat a maskuje to, ulevuje si jinak, kompenzuje jinými svaly, pohyby a až když už to opravdu nejde, dá fyzicky najevo .  

Já to teď třeba vidím na své bulině, vysadila jsem léky na bolest (po domluvě s vetem), co to udělá, neudělalo to nic, chodila pořád stejně, ale ! víc “dejchá”(venku zima a bulina vyplazený jazyk-obrazně)  takže takový trochu stres(dělá to i třeba když potřebuje akutně kadit ) a přitom chůze  furt stejný, jako s práškama…🤔, víc se třeba přemisťuje než se uloží- bolest?, nohu lehce odlehčuje, když stojí …prostě si všímat. Jelikož vet doporučil, ať jí v bolesti nenechávám, aby neztratila svaly, pokud nebude nohu používat, prášky znova dostává. Jasně že máme šetřící režim, ale ona se nijak často nesnaží být víc akční než je zdrávo. Takže asi tak za mě. 

Verun
Verun (721 příspěvků) 21.04.2024, 20:33:00 xxx.xxx.220.12
Mi:

Hucul není blbec a nehodlá si z kopce polámat nohy.To jejich cik cak je vrozené a není síly která by je donutila jinak. Úžasní koníci s vlastní hlavou.


Nebudu ubírat vrozenou schopnost hucula, ale z kopce se dá i klusat, je o dobrá příprava jezdce a koně, zkuste si to. 😉

On se koník musí více zkrátit a podsadit, což nenaohýbanému lesokoni moc pod fous nejde. A jezdec se modlí, ať už ten kopec skončí…nebo vystoupí. 

Verun
Verun (721 příspěvků) 21.04.2024, 09:06:14 xxx.xxx.220.12

No, myslím, milý Cimrmane, že když koně na léto-podzim obsednete, dáte zimní pauzu(nebo nedáte)  a od nového roku začnete, tak na první “treninkové” závody v dubnu vyjedete. ..aby se vidělo, co a jak, kde dál řešit.

Verun
Verun (721 příspěvků) 21.04.2024, 08:57:26 xxx.xxx.220.12
Leithian:

Tak vyžranej kůň toho moc nevyběhá. Nebo jste viděla tlusté či nadupané vytrvalce? 


Jelikož se bavíme o dostihácích, ta slovo “vyžratý” nebudu já brát jako tlustý v pastevní kondici s pupanem, ale třeba s pěknou srstí, grošema, souladná postava, odpovídající koni v treninku.

 Trochu rozvinout představivost a dát věci do souvislostí. 

Verun
Verun (721 příspěvků) 20.04.2024, 21:03:32 xxx.xxx.220.12

Záleží kam si dáte koně k přípravě, nebo se to budete snažit splácat doma. Profík  to zvládne třeba za cca 3 měsíce, samo domo to nemusí dopadnout dobře, z vašeho dotazu si myslím, že nemáte  kvalifikovaného trenéra a jezdce , jinak by jste se tu neptala, oni by vám to řekli.  A v neposlední řadě má slovo ten koník, jak mu to půjde a jak to psychicky a fyzicky  unese. 

Verun
Verun (721 příspěvků) 20.04.2024, 20:50:11 xxx.xxx.220.12

beránek? 

a ještě  jen podotek, v jamce za loktem nemá podbřišník co dělat, když už tak minimálně na šířku dlaně za loktem, ona citlivost může být ne z důvodu předchozích bradavic, ale ze špatně přiloženého podbřišníku. 

Verun
Verun (721 příspěvků) 20.04.2024, 10:23:02 xxx.xxx.220.12

třeba učí psa JEN na větší množství bankovek , začnou od těch 10 000 Euro, to je pro psa startovní čára pro jeho zájem , pach o nižší intenzitě ho pak nebere..

Verun
Verun (721 příspěvků) 18.04.2024, 08:47:22 xxx.xxx.220.12
kometa:

středouší je centrum rovnováhy…

Jenom upřesnění - centrum rovnováhy je ve vnitřním uchu.


jo, pravda… beru to tak po všeobecně, natáčení hlavy jako zlozvyk moc neberu- ale může být. Buď špatně slyší nebo si rovná nystagmus, ale to je jen spekulace! zdroj  je jen psaný text a moje představivost. že. 🤪

Verun
Verun (721 příspěvků) 17.04.2024, 17:01:09 xxx.xxx.220.12
Buggyra:

Tak endoskopii jsem objednala jinde, co už. A efe, kdo vám jezdí na zuby? Na tu vetku H. tady všichni přísahají, ale ona mě prostě už měsíc ignoruje, jako na to nemám nervy. 

Potřebuju veterináře, aby nasedoval, ale v nouzi nejvyšší bych asi uměla kámošku vetku ukecat, aby mi přijela jen připíchnout a byla tam se zubařem (protože jsem milionář…).

Chci ty zuby udělat teď před létem, když je měkké zelené, máme geronty a poslední zuby dělané na podzim jim dost sáhly do kondice…


U gerontů bacha aby to nevzal zubař moc z gruntu, pak ty zuby na sebe nedoléhají a nekoušou(stoličky) . 

Verun
Verun (721 příspěvků) 17.04.2024, 16:56:20 xxx.xxx.220.12

Koník vypadá, že je na počátku “zkázy” . Hezký by byl, kdyby měl v lepším stavu: kopyta- vepředu lyže-dlouhá přední stěna , podjeté patky, postoj předních zepředu kopytama ven…horní linie: převrácený krk, chybí trapéz před kohoutkem, chybí dlouhý zádový-na zádech střecha,  hrbol ve skloubení pánve /páteře, napjaté hamstringy ….neberte to ale jako že se jedná o něco strašného. Tak se “já” prostě podívám na koníka a pomyslím si toto. Něco tam nefunguje.

O léčení ucha bych chtěla jako kupec “veterinární dobrozdání”, postižen zvukovod, středouší? kdy , čím léčeno, vyléčeno? trvalé následky-středouší je centrum rovnováhy…

Verun
Verun (721 příspěvků) 15.04.2024, 23:49:46 xxx.xxx.220.12

Tak my máme zase trochu jasněji, momentálně to není neurologický problém i když nález tam je, ale psina se docela rychle zmátořila, na to jak to vypadalo v den “padání zadku” , vyžádali jsme si ještě jednu kontrolu, než by  jsme se objednali na CT-tam jsme teda nakonec nejeli.    Psice půjde koncem května pravděpodobně na TPLO, udělá se ještě artroskopie. Jelikož tam má už implantát po zlomenině, který musí pryč a u kterého by mohla být infekce, udělá se kultivace z vyndaných šroubů, aby se infekce nedostala na nové operační místo a protože se jí luxuje i patela, musí se srovnat úpon stehenního svalu, tak to se bude taky někam posouvat…😲

Tak snad nám to pak bude pěkně šlapat ještě dlouho…

Verun
Verun (721 příspěvků) 15.04.2024, 22:56:31 xxx.xxx.220.12

Je to “něco” že se to dokáže pes naučit a nebo že má někdo tu chuť ho to učit, ale mě se to bohužel až tak nelíbí, bohužel, ale je to výkon, to jo. 

PS: dostává takový pes žrádlo do misky? asi víte kam mířím…

Verun
Verun (721 příspěvků) 15.04.2024, 22:44:53 xxx.xxx.220.12
Fikovnice:

To by mě zajímalo, JAK psi pod vodou vyhledávají mrtvé. A JAK je to vůbec učí… Pes, který má tolik vjemů zprostředkovaných čichem a sluchem, což pod vodou nevyužije! Pro mě záhada a skutečně obdivuhodné!👌


😂Má věšteckou kouli a prackama nad ní čaruje… jasně že čichem. Byl o tom kdysi pořad  v TV…

Verun
Verun (721 příspěvků) 12.04.2024, 08:17:45 xxx.xxx.220.12
balu:

Číst názory některých diskutujících znamená číst souhlas s napadením Ukrajiny. Volání po míru jako volání po kapitulaci Ukrajiny a smíření Ukrajiny s odstoupením obsazených území. Házení viny za napadení Ukrajiny na Ukrajinu a NATO. 

Gratuluji, z vás by měl Hitler v osmatřicátém radost. A Putin dnes. 


Já bych ty dvě země opotila a ať se pomlátí a nikoho do toho dál netahají, oni si nemají co vyčítat, kdo koho kdy a jak… 

Verun
Verun (721 příspěvků) 12.04.2024, 08:02:56 xxx.xxx.220.12

Já si vždycky říkala,  kde vzali ty rozkvetlé šeříky aby vítaly Ruskou armádu, při datumu 8. - 9 . května . To je takové moje ultimátní . Některý rok to vyšlo, jiný ani náhodou. No, letos už bude asi po. U nás na jihu  někde šeřík už taky kvete (celodenní slunné stanoviště) jinde je teprve květenství sotva rozrostlé.