Aktuálně: 4 319 inzerátů190 580 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
Verun
Verun (869 příspěvků) 26.07.2024, 22:13:57 xxx.xxx.220.12
Fikovnice:

Kometo, až tu budete: Vy jste na ty kvízy. Objevila jsem (díky bratrům Bendigovým😀) online AZ kvíz. Tak, kdyby se Vám někdy chtělo dát se mnou partičku…😀😉


máte nějaký přímo odkaz? na ten AZ kvíz? 

Verun
Verun (869 příspěvků) 26.07.2024, 13:06:53 xxx.xxx.220.12

Jednou jsme ho vyrušili …seděl na dubu a my tou dubovou alejí jeli na koních a je to jako kdyby nad váma letěl zajíc(barva, velikost)

mám historku, z práce koukáme na bytovku a na boční zdi bez oken je takové bidýlko a tam seděl ON, výr velký a vejral do západu slunce….všichni jsme se mačkali  u okna a tasili mobily😂, šeptali jsme aby jsme ho nevyplašili a jihli nad jeho krásou a že teda máme štěstí ho takto vidět….zkrátím to, byl umělej a sedí tam dodnes. 🙃

Verun
Verun (869 příspěvků) 26.07.2024, 12:33:18 xxx.xxx.220.12
Bobca:

co jsou holky ochotné udělat pro kluka😏..(klepání na čelo ve smajlíkách není)


Prej je to zdravé….jako děti jsme se s kopřivama v ruce se ztaženým rukávem aby to nepálilo honily a cpaly si je za mikyny, požahaný samozřejmě všichni, náhončí i honěný…

Jdou dva policajti a najdou mrtvolu, a přemýšlí, co s ní udělají….aby neměli starosti.  Jeden povídá: spálíme jí a druhý odpoví: jasně, hodíme jí do kopřiv. 

Verun
Verun (869 příspěvků) 21.07.2024, 13:02:07 xxx.xxx.220.12
kometa:

Přijde mi to jako nějaká kněžice.


Když kněžice(taková zelená)  “okněžicuje”  třeba borůvku nebo malinu a člověk si to pak uthne a nacpe do pusy, má to strašnou příchuť…. 

Verun
Verun (869 příspěvků) 20.07.2024, 20:12:45 xxx.xxx.220.12
»
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 20.07.2024, 08:45:49

dneska taky jen kruhovka v hale s kaladinama na klus , sprcha , repelent a tradá do výběhu, kde část je koním tráva po kolena….vzala jsem kolečko a šla sbírat bobky a koukat , jak se to “prase tlustý” pase, bylo to hezký. 😊zítra má být vedro, tak asi prd nebo až na večer, jestli sprchne…. práce za týden : vyjížďka do terénu, kruhovka …🤣

Verun
Verun (869 příspěvků) 20.07.2024, 00:04:14 xxx.xxx.220.12

Myslím si, že Kvakoš noční…návesák, foceno z auta na hrázi…

tu první fotku musíte hodně přiblížit a prozkoumat 😉

Obrázek Obrázek
Verun
Verun (869 příspěvků) 19.07.2024, 22:39:48 xxx.xxx.220.12
Saga:

Holky, včera to byl přesně měsíc od naší “akce Brno”! Uteklo to jako voda, bylo to pro mě celkem depkoidní období, kdy se mi upřímně nechtělo dělat vůbec nic🙄. Malá Dáma napřed hubnula, jak nemohla kousat, tže nový žrádlo na míru, pak se pro změnu rozežrala, tže zase to žrádlo postupně stahuji a upravuji, furt všechno vážím jak kokot, a teď jsou obě jako koule🙄. Ale tak abych si aspoň udělala nějakou radost, tak jsem si koupila další gumové podlahové desky, abych vytunila přístřešek! Mám těchto desek už celkem 11ks!! Jednu mám před stájemi u východu z chodby, ta je zapracovaná do terénu a vypadá to moc hezky, a zbylých deset je v přístřešku (4 ks) a před přístřeškem (6ks). Ty jsou jen volně položené na zhutněném podloží. Rohože jsou velké a těžké, nikam se neposunují, tže si myslím, že další zimy budou už kompletně bez bláta. I ta letošní byla v pohodě a to jsem měla těch rohoží méně. Také jsem dokoupila 10kg pytel Desicalu na dezinfekci stáje, sypu na podlahu, dřív jsem to dávala pod králíky a úplně jsem zapomněla, že doma ještě nějaký zbytek mám, tak jsem ho dopotřebovala. Teď, jak jsou hodně holky doma, tak jsem to “znovuobjevila” a je to super! Vsákne to pěkně moč a nic nepáchne a je tam i méně hmyzu, páč ho to tak neláká, tže za mě spokojenost! A malé Dámě jsem koupila novou ohlávku do zásoby, páč ta stará vzala v tom Brně dosti za své, tak abych měla rezervní. No ještě se musím nějak oklepat a začít něco dělat zase, hlavně sama se sebou a pak i s nima. Jinak trávíme léto u řeky, včera jsem ráchala velkou, dnes je na řadě Dáma, tže zábavy je kopec, ale smysluplná práce nějak na obzoru není😀.


Jé, tak nějak když to tu čtu tak jsem “ráda”, že nejsme sami, kdo na to v tomto létě nějak nemá čas, chuť, energii, je horko a.t.d.    Na jednu stranu to rozjedu 3-4x týdně práce  a pak vedro , vedro, sotva 1-2 vyjížďky do terénu za týden a jinak zbytek týdne sprcha a repelent. Takže furt začínáme…. a tak  si říkám, ale co, my nesportujem(ale taky berem to ježdění vážně)  ono se to nepoto,  a taky já se kvůli tomu fyzicky nezhroutím, už mám taky půlku za sebou. 😉

Verun
Verun (869 příspěvků) 18.07.2024, 21:07:38 xxx.xxx.220.12
JanaJanaJanaJana:

Já už třetí rok jedu ve SPUTOP SPOT ONu, který funguje dobře, když není teĎ prázdninový masakr. No a mezi tím mažu místa, která jsou nejvíc opruzovaná (vemínko, bedra, uši, pupík atd.)…z jara měsíčkovou vazelínou, pak přejdu na  silnější kombo. Zkoušela jsem repeletní hojivou mast Carr Day Martin, ale teď mi víc funguje kokosový tuk s teatree. Ale mám teď typ na neem gel od Divine animals, tak to taky zkusím, prý to dost funguje. A v přístřešku je lep na hovada….a zbytek prostě musejí přežít no. Život není peříčko.

Za mně jakákoli mastnota, která smrdí, celkem funguje.


…měla jsem kdysi přímo neemový olej a žádný zázrak, smrdí to po česneku…ve stáji dávají i česnekový minerální liz ve velkém kýblu nebo přímo česnek do krmení(pro sportující koně to má omezení) 

Nimbový olej lisovaný za studena – Manipura

Verun
Verun (869 příspěvků) 16.07.2024, 22:45:28 xxx.xxx.220.12
JanaJanaJanaJana:

Na vodítku, na lonži i pod sedlem. To tempo je problém, dovedu ji rozhýbat, ale zároveň si musím dávat pozor, abych ji třeba nerozhodila otěží, jelikož to pak nezvládne vůbec. Situace je stejná i v klusu, brká předkama i zadkama….předkama většinou když udělám chybu já (dostatečně ji nepobídnu nebo ji sahnu do otěží atp.).

Ale je tu dost tipů, celkem jsem si udělala obrázek, kde všude dělám chybu, zkusím tu variantu, že dám více klacků, pojedu tak často, dokud to nepřejde čistě a nechám to a budu si hlídat tempo…to je asi zásadní, co dělám špatně.


to jako jdete na vodítku a  kobyla brkne o jednu kladinu na zemi? (prostě nepřekročí “klacek”v písku  na jízdárně? ) nebo to máte 20cm nad zemí?  

já třeba kladiny používám když je kobyla nervózní , čumí, pěkně jí to zaměstná…musí se na to soustředit a nemá čas zízat okolo , když je nervozní a chtěla by mě “povozit ” , toto jí spolehlivě brzdí, aniž bych jí tahala zpět…

pro příklad, mě třeba loni kobyla vysadila na jedné kladině na zemi, prostě klušem po jízdárně , jeden klacek na zemi v našem směru nemůže být problém, jedem přes něj  …a úplně sprostě se ho prostě lekla(nevím čím jí překvapil 🙃vidět ho musela…)  , přičapla a uhla do strany  a já pokračovala rovně…