Aktuálně: 4 644 inzerátů177 452 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů
Verun
Verun (743 příspěvků) 09.03.2024, 11:53:10 xxx.xxx.220.12

Nedávno na naší sídlištní venčicí louce(chudáci majitelé, samá díra a hovno😇)chlápek čumí do mobilu a malinois se mu vzdaluje a začíná být i pro týpka neviditelný, stojím a koukám, jestli si to nenasměruje mojim směrem nebo k hloučku jako yorků, lítal jako blbej, něco cítil a slídil…chlápek zved oči od mobilu, trochu znejistěl, několikrát se otočil kolem osy, pak zahlédl psa, který už se z “výletu” vracel…tak se zase začal věnovat mobilu….v takových případech mám bulinu na vodítku-flexině, ona zase takový rozběh nepotřebuje a já nepotřebuju, aby za konflikt byl označen bulík. Vím, že by mě to asi  nevyvinilo, ale … nedávno zase maďar, lítal od hloučku pejskařů k druhým, prostě se snažil si najít na louce asi kámoše…

Verun
Verun (743 příspěvků) 08.03.2024, 13:48:03 xxx.xxx.220.12
Repta-A-Repta:

Jmenovalo se to Elaskon. Bylo to ve kbelíku a tu vůni si pamatuji dodnes, dnešní mazání jsou už “iné kafe”.🙂


Já zase Kornusan na kopyta….a bleskovou čerň na zvýraznění barvy. … 

Verun
Verun (743 příspěvků) 08.03.2024, 09:24:23 xxx.xxx.220.12

Kdo ví…

Tak aby to bylo k věci: vemu uzdečku, sedlo, nějaký koňský cajk , postříkám mýdlem na sedla, když mám ve spreji, nebo udělám roztok z tuhého a hadříkem stáhnu z kůže ten maz, špínu … otřu pak jiným hadříkem čistou vodou, nechám oschnout. Pak namažu nějakým balzámem na kůži, jsem úchylná na ty s včelím voskem- voní🙃 , dobře se vstřebává Prestige leather  balsam, je sice dražší, ale vydrží dlouho…dobrá je i prevence, sedlo v suché sedlovně ne ve stájí(čpavek) , sedlo zakryté, nedávat přes posedlí zpocený podbřišník-vlivem potu z podbřišníku  kůže trpí a praská, ne některých sedlech je to přímo v těch místech na posedlí pak popraskané-kůže zničená- to není od ježdění, ale z tohoto nešvaru (dám nejdříve otočenou podsedlovku-špinavým nahoru a přes to podbřišník) Jak psaly holky výše, jen tak přelíznout zápinky sedla, třmenové řemeny, aby se nevyathaly. Dělám to ráda, beru si to domu, manžel mi na oplátku slibuje převodovku v koupelně….(jako Hrzán v Prázdniny pro psa)

Verun
Verun (743 příspěvků) 08.03.2024, 00:10:05 xxx.xxx.220.12
Kallisto:

Jo a mazávalo se mazlavým mýdlem z plechového kbelíku nebo indulonou. Kdeže vosky jako dneska 🙂

Mazání je dobrá věc, měkoučká uzdečka je bezva. Ale nezapomenout nemazat řemeny k podbřišníku pod bočnicí, vytahaly by se. Stejně tak by se neměly mazat třmenové řemeny, aspoň ne moc. Moc měkká kůže se vytahuje. Ale zas člověk si může aspoň koupit nové 🙂


Nedovedu si představit namazat si uzdečku mazlavým mýdlem 🤔, umýt koně od hnoje, to  ano(většinou bílí koně mají fleky od vyleželého trusu + bílé spěnky u ostatních) “mazlák”  se pak přestal v drogerii prodávat, protože prej žiravina… jak je to teď netuším. 

Verun
Verun (743 příspěvků) 07.03.2024, 20:04:54 xxx.xxx.220.12
Daja:

Jééé jsem ráda, že jste se opravila.

Dája


Já?Vy jste psala o zásahu do trvalého chrupu(gumičkování) …napsala jsem, že zásah na ortodoncii se zapisuje , což je specialní pracoviště pro chrup(předpokládám, že si takovou věc necháte u psa udělat u odborníka), …..předpokládám jistou míru inteligence, 🤭, a z “běžného ” vytržení mléčného chrupu by mě nenapadlo dělat kovbojku….ostatně vám to napsalo víc lidí, že pravda to je, ale praxe je trochu jiná aby mohl chovatel uchovnit, takže než budete u svého veterináře něco zase interpretovat, mělo by to mít hlavu a patu. 

Verun
Verun (743 příspěvků) 06.03.2024, 21:53:39 xxx.xxx.220.12
Plaka:

Dájo, jak bylo psáno nade mnou. Vytrhnutí mléčných špičáků samo o sobě nic neznamená. Jsem ráda, že Chuli narkózu zvládnul a je to za vámi. 🙂 Co jsem zmiňovala na předchozí stránce byla situace, kdy je už před vytržením mléčných špičáků jasně špatné postavení nových zubů, které by se muselo řešit nějakými rovnátky či úpravami dentice.
Verun, tak u bullíků je mandibula angusta dost častá. Dobře, že máte zabroušeno a nedělá to problémy.


Vyloženě úzkou spodní čelist  buli nemá…trochu problémy to dělá stejně, plak, choboty, zbytky stravy, špičáky čistíme, enzymatickou pastou- ne pravideleně😇, nebo stříknu Stomaclean pro psy…

Verun
Verun (743 příspěvků) 06.03.2024, 20:58:19 xxx.xxx.220.12
Daja:

Dobré ránko, 

tak máme po zákroku který Chuli zvládl na velkou 1. Noc byla klidná a bez  nějakých reakcí či problému.

no a spojila jsem se s chovatelkou a vysvětlila jsem ji co jsem se dověděla, že dědičná vada, zápis do PP a asi tím pádem vyloučený s výstav a sexování. Chovatelka , její reakce, že se tomu směje, že je to blud a že to by větší polovina psů nesměla do chovů u malých plemen. Pak jsem se včera veta na to taky ptala a vezla mu PP, že jako na zápis i on potvrdil, že tohle se nepíše a že to není nic na zápis , není vada a tím pádem vyloučení pejska.

I když nemusím na výstavy, nemusíme sex ovat a nemusíme být zbonytováni i tak jsem ráda, že hlavně v tom, že to není dědičné. Dávám   zprávy jak jsem slyšela a dověděla se, hlavně i to, že jsou to fámy.  Gumičkováni nebudu dělat a tím pádem budu jen koukat, prý se to srovná🙂👍

Dája


Vytržení mléčného zubu opravdu dědičné není😂, a zápis vám asi nikdo do PP neudělá, až náprava trvalého chrupu pro požadovaný standart u plemene je na zápis…..🙏

Verun
Verun (743 příspěvků) 06.03.2024, 20:54:47 xxx.xxx.220.12
Sarah01:

Tak co si budem, velké chovky normálně psa přeoperují a nikde se to neuvádí. Přece když už vrazily tolik peněz do psa a je exteriérově top, tak to jen tak nenechají. Stačí mít známýho veta. Já byla s fenou u MVDr. Fichtela v Brně a ten do PP zapisuje. 


…nebo to konzultujete s chovatelem a ten vám na féráka řekne, že,  dojeďte na klubovou výstavu, rozhodčí jsou s problémy se zuby u bulíků obeznámeny, prostě to “tolerují, přehlížejí, přivírají voko” , protože ta hlava …

Byla jsem s buli na vet. ortodoncii v Písku a tam mi to řekali, že po zásahu, zápis do PP. (rovnátka za 40-60tisc., vzdali jsme to, spodní špičák narostl dovnitř-běžná vada u bulíka, stačilo vytrhat mléčné špičáky, už nevím které, prý se tak neuzamkne, tím skusem, lebka v růstu-různá rychlost růstu horní a  spodní čelisti, třetí řezák v horní čelisti má hodně šikmý, tvz. žraločí, a není tam místo pro spodní špičák) . spodní špičáky má ubroušené, aby nepíchaly do patra…

Verun
Verun (743 příspěvků) 04.03.2024, 21:16:33 xxx.xxx.220.12
Sarah01:

Díky, první to není, ale já si to už stejně nepamatuju, jak to tenkrát bylo. Veterinář právě o dietě nic neříkal, jen že mám dávat jídlo pomalu a sledovat. Kdyby začala zvracet, tak přestat a počkat. Já jí dala normálně syrové kuřecí s vločkama, nic tučnýho v tom není. Měla už hroznej hlad, naposled měla včera v 7 večer. Vypadá v pohodě, ale nechce moc pít, ona teda ani normálně moc nepije, to prý je u některých psů na syrovém normální. Pro jistotu jí dávám trošku vody stříkačkou. Musela jsem jí dát límec, v noci ji neuhlídám. A ještě co se psem, když je to vrchní zdravotní sestra. 🙄


Jestli dostala infuzi, tak je “napitá ” …? 

Verun
Verun (743 příspěvků) 04.03.2024, 21:06:04 xxx.xxx.220.12
efe:

Nezlobím. Je zrovna před korekturama po celkem dlouhý době (ach ti podkováři), úpravu už uháním měsíc… A jinak se prostě jen takhle debilitně postavila, protože kolem jízdárny byl zrovna ruch a bylo potřeba čumět na kde co. Jinak mám, co se týká kopyt, svědomí čisté ;) 

A co se týká napasování - problém u ní je ten, že má velmi dlouhý kohoutek a hned pod ním je velmi kulatá a zároveň krátká. Ano, je tam drobná nesymetrie mezi pravou a levou stranou, která může být od kopyt, která jsou před úpravou lehounce nesouměrná. 


…ten odkaz není jen podobná  fotka šimlíka,  šipkama si listujete dál…

Verun
Verun (743 příspěvků) 04.03.2024, 20:58:20 xxx.xxx.220.12

A někteří trimeři dokonce požadují zapojení majitele, drobné úpravy rašplí co 2 týdny, jinak některé problémy jsou neřešitelné …

Verun
Verun (743 příspěvků) 03.03.2024, 22:27:23 xxx.xxx.220.12

Efe, vy se na mě budete asi zlobit, ale už jsem vám jednou k jedné fotce psala, že kobylka nemá správný postoj, zadní podkročené(vytáčí kopyta ven?), přední zakročené.ne výrazně, možná podsunuté patky?  on je to takový kruh viz. odkaz , já vím, je to focené v písku, ne na tvrdém, ale opět bych se nad tím zamyslela, ona pak ta záda a nenapasování sedel s tím může souviset. 

https://www.facebook.com/photo/?fbid=939885767704392&set=pcb.939885867704382

Verun
Verun (743 příspěvků) 03.03.2024, 22:06:08 xxx.xxx.220.12
Daja:

Dobré ránko,

hmm a my musíme pod narkózu, ani jeden špičák nevypadl a už máme problém, jdeme pozdě . Prý budeme mít křivé zuby a říkal vet, že zkusíme gumičkovát ( to je náhrada za rovnátka) , ale nevěřím, že pes gumičky na zubech nechá. Můj říkal, že když tam bude mít místo, že se zuby vyrovnají. Druhé zuby už má dost venku  tak na tří čtvrtě. Stále jsem myslela, že vypadnou, vše jsme zkoušely, ale mléčaky drží.

Chulimu je 7měsíců. Výstavy jdou do kelu. Je to malá rasa Ruská barevná boloňka. Tolik psů jsem měla za můj život a nikdy opravdu nikdy jsem neměla psa co má problém se zuby. No jo člověk se musí vyzkoušet vše, ale moc mě mrzí, že štěně musí pod narkózu fuj a že jsem šla pozdě. Nevyplatí se čekat.

Dája


https://vet-stom.cz/cz/clanky/malokluze.html

jistě najdete i další…

Každý zásah na ortodoncii, by měl být zapsán do PP

Verun
Verun (743 příspěvků) 29.02.2024, 23:16:21 xxx.xxx.220.12

Mám, pročetla jsem, nedává vyloženě nějaké návody , jsou to příběhy, neduhy, různých koní  a jejich způsob léčení. Může vám to  pomoci, že se zamyslíte, že třeba  i kopyto může souviset se žaludkem. 

Verun
Verun (743 příspěvků) 29.02.2024, 23:04:01 xxx.xxx.220.12

přijeďte si nachytat k nám na rybníky vodní myši-něco mezi ondatrou a potkanem, já z nich mám vždycky málem smrt….

Verun
Verun (743 příspěvků) 28.02.2024, 13:57:31 xxx.xxx.220.12
Horsana:

Krmiči??

No, nejakí turisti tam asi vylezú, ale tam nie sú značené cesty, ani možnosť parkovať autá. Ja som tému krmičov nikdy neriešila, popravde, ani keď som mala kone vedľa turistického a náučného chodníka, ktorý viedol na chatu, kam vyšiel každý. Na planiny si ľudia berú najmä vodu a jedlo pre seba, tam je najbližšia chata 3 hodiny svižnej chôdze a voda je iba v napájadlách pre dobytok.

Mrkva a jablká mi nevadili.

Prítomnosť noričky je istota, že sa ani k hypotetickému krmivu nedostane nikto iný.

To je trochu iný typ turistiky, než papučiarsky, takže neviem, čím by tie kone kŕmili, ja by som im rožok nehodila, lebo proste potom by som nemala pre seba a na planinu je to krutý strmák. 


No, podala jste to jako, že budete v okolí vítané zpestření procházek…