Aktuálně: 4 676 inzerátů177 326 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů
Verun
Verun (743 příspěvků) 18.03.2024, 19:29:43 xxx.xxx.220.12

Četla jsem nějaký článek a docela mě udivilo, že pes byl umístněn, i v tomto stavu, někam do venkovního kotce městské policie a pokud by si ho současné opatrovnice ten večer nevyzvedli(nebo by ho měšťáci nevydali) pravděpodobně by pošel. Já si myslela, že takovému zvířeti v nouzi se dostane neodkladné péče…… 

Verun
Verun (743 příspěvků) 18.03.2024, 16:02:53 xxx.xxx.220.12
Anonymní:

čauky, můj koník má taky prasklinu už asi 2 měsíce,bylo nám řečeno že je to nejspíš od kopnutí jíným koněm, že to odroste ale nijak to nevadí.


Fotka je nejlepší řešení pro představu. Pokud je vodorovná, je to na odrostlém kopytu po provaleném abscesu u korunky. desinfikovat 2-3x týdně 10% kysličníkem(drogerie Teta, u barev na vlasy)

Podélnou ošetřit odrašplováním části stěny (roll) tam, kde se kopyto prasklinou dotýká země…celkově zhodnotit, jestli není stěna přerostlá.

Verun
Verun (743 příspěvků) 15.03.2024, 22:04:11 xxx.xxx.220.12
Daja:

Jo a gumíčkováni nejsou rovnátka. Podle mě je to jen nic moc zásah než když se dělají rovnátka😉Já jsem  kovaný blbec já fakt nevěděla takové věci jen jsem dala na Vás co jste mi tu psaly. 

Dája


Dájo, opravudu si poposedněte, sedíte si na vedení….zásah do trvalého chrupu, jestli gumičkama nebo fixníma rovnátkama je už jedno ne…🙏

https://www.idnes.cz/hobby/mazlicci/krive-zuby-psy-trapi-pomohou-jim-rovnatka-pripravte-si-ale-az-20-tisic.A100830_140759_hobby-mazlicci_mce

článek je starší, ale jde spíše  o fotku, ceny jsou jinde…

Verun
Verun (743 příspěvků) 13.03.2024, 21:13:48 xxx.xxx.220.12
lesnizinka:

Jo, jo, lýkovce kvetly už před časem, bohužel jsme jeden při čištění kolem jezera sejmuli křoviňákem. Objevila jsem ho tam předloni, že když se tam vysemenil sám, tak ho tam tedy nechám. No zapomněla jsem na něj🙄 Snad ještě obraší🙄 Na místě kde jsou běžně a se tam taky semení, si dávám pozor. 


Manžel mi sejmul jostu, ta přežila, loni sejmul černý rybíz, ten to asi nedá a když mu povídám, tady to je kytička(takový pěkný trs-podzimní astra) a  pak ho vidím, jak tam hobluje křoviňákem a co myslíte, viděl pěkný trs “něčeho”, tak si to užil…en-en-en. Takže když ho vidím s křoviňákem, běhám s kůlama nebo sprejem a označuju. Na oplátku na sebu musím prásknout, že jsem křoviňákem podsekla hruštičku, ještě kousek, ještě kousek, udělalo to trt, chránička proti srnkám, a stromek lehl…

Verun
Verun (743 příspěvků) 13.03.2024, 21:06:07 xxx.xxx.220.12

Ženy zahradnice, co mi poradíte s pryskyřníkama, koupila jsem si v kaufu ty barevné- kus 24kč, nekup to, můžu je dát ven na furt(vím že mají hlízu a zatáhnou) nebo opravdu vyndavat nebo dát do truhlíku, něco jsem s přečetla , tak spíše chci zjistit zkušenosti.  Mám celoročně venku v zemi  i kaly, ty mají taky takové hlízky(bílou a fialovou) a přežívají a kvetou…

Verun
Verun (743 příspěvků) 12.03.2024, 20:21:01 xxx.xxx.220.12

Máme kombíka a vzadu je za hlavovýma  opěrkama sedaček taková “válcovitá věc”, přepažuje celé auto a je v tom síť, která se dá vytáhnout  a zavěsit a zase do té věci ztáhnout, taková roletka. Nevím, zda je to homologované pro psy…ale jelikož dost často převážíme objemné věci-sklopíme zadní sedačky(ta věc se sklopí se sedačkama-dvojkou) a je prostor… 

Verun
Verun (743 příspěvků) 12.03.2024, 20:06:37 xxx.xxx.220.12
Sardullah:

Ahá a kdo tu domácí výrobu s dvěma psy 50+ asi bude na tý procházce tlačit… 😴🤪


Tak to si představte, že pracovníci domovů seniorů takové procházky s lidmi 100+ na vozíkách provozují😜. Ale ti se na tom vozíku nemrskají…uznávám s psama by to bylo horší…

Verun
Verun (743 příspěvků) 12.03.2024, 15:54:29 xxx.xxx.220.12
janaa:

Jako člověk,co kinetozu má, minutu v protisměru, a už to nic nezastaví😀 řídit nebo spolujezdec, jinak nefunguje nic. Zajímavý, že mořskou nemocí netrpím,asi jsem měla být námořník🤣


no děti dopředu v autě neposadíte , ale ve vlaku nebo autobuse to jde, je to prostě nekoukat do boku, po zpátku se krajina tolik nemění tak jako, když koukáte před sebe… (my, jako děti cestovaly hodně vlakem nebo autobusem a blicí brácha tak většinou seděl, co kinetoza, to jiná pomoc )

Verun
Verun (743 příspěvků) 11.03.2024, 20:05:53 xxx.xxx.220.12

..doba kdy jsem dávala kinedryl pro děti psovi je před 30 lety (brácha blil v každém dopravním prostředku jako šakal-jednou jsme jeli z hub z Dobré/Hojné Vody, košík s houbama a bráchu mamka  na klíně a kam myslíte že to vrhnul- do hub )u psa to  někdy  bylo:  1 tbl hodinu před cestou, pes se zblil a tabletu jsme našli doma pod křeslem…🙃 pes s tím bojoval celý svůj sedmiletý život, než mi ho smrtelně pokousal volně pobíhající kříženec(ovčák, kavkazák) na veterinu jsme to stihli, ale nedalo se nic dělat.

Verun
Verun (743 příspěvků) 11.03.2024, 15:11:13 xxx.xxx.220.12
balu:

No a nešlo by to paní normálně říct, než ji dořvat? 


Jak píše megi, já mám plemeno psa, co nemá dobrou pověst, já musím myslet za ostatní sluníčkáře, promyslet několik variant, co budu dělat, když …a musím u toho zůstat uvolněná- u toho přemýšlení, než se potkáme, aby psina nepojala podezření… pak musí být reakce blesková, protože i úchop bulíka co vrtí ocáskem  je bleskový, stáhne psa pod sebe, defakto nad ním udělá z krku a plece střechu, místa na to mezi packama má dost…

A jak píšou ostatní, normálně říct? tak to udělá příště zase a zase, protože ona to byla sranda jak voříšek “miluje” vaší fenku, takže je třeba situaci trochu zostřit, aby to bylo jasné na první dobrou.  Víte kolik už se tím zachránilo psích duší, o život nejde jen o ty pak pošramocené duše, když by bulině nesedli…

Verun
Verun (743 příspěvků) 11.03.2024, 14:51:42 xxx.xxx.220.12

Klasika kinedryl pro děti , blil mi jezevčík, za 50 km s poblil 7x, sliny a,t.d. , pak už to i vydržel s kinedrilem a na  první světelné se  ve městě po těch 50km  poblil, nedělal mu dobře pach benzinu, na benzince byl jako bublifuk. Jezdil mi na klíně nebo sám na sedačce, tchýně kvůli němu i sjela do příkopu, hlídala ho a když chtěl blít, potřebovala za jízdy zachránit tašky a sjela…nenaučil se to nikdy…

Verun
Verun (743 příspěvků) 11.03.2024, 08:43:16 xxx.xxx.220.12

Jak ochránit psa před před psem typu bulík? zrovna zase dneska, stojím, čekám , buli si čuchá-ona vypadá velice mírumilovně, až bába s voříškem projdou a ona si to rovnou namíří s psíkem na dlouhém vodítku  k bulině.(pejsek táhl, kníkal a chtěl, tak proč mu to nedovolit, že) Ne že by byla buli prvoplánový zabiják, ale je schopná se po chvilce seznamování a obzvlášť u loudilů se psem  poškorpit, krev neteče, ale je to hlučné….a mám já to zapotřebí? Takže rada zní, dořvat bábu, že by se mohla nejdříve zeptat, zda je můj pes kontaktní …bába se nafoukla, že aby mi psa neubylo, tak jsem jí na oplátku odvětila, že by mohlo ubýt z jejího psa ….ty si vždycky tak naběhnou😂.