Aktuálně: 4 667 inzerátů177 207 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů
Verun
Verun (743 příspěvků) 12.04.2024, 08:17:45 xxx.xxx.220.12
balu:

Číst názory některých diskutujících znamená číst souhlas s napadením Ukrajiny. Volání po míru jako volání po kapitulaci Ukrajiny a smíření Ukrajiny s odstoupením obsazených území. Házení viny za napadení Ukrajiny na Ukrajinu a NATO. 

Gratuluji, z vás by měl Hitler v osmatřicátém radost. A Putin dnes. 


Já bych ty dvě země opotila a ať se pomlátí a nikoho do toho dál netahají, oni si nemají co vyčítat, kdo koho kdy a jak… 

Verun
Verun (743 příspěvků) 12.04.2024, 08:02:56 xxx.xxx.220.12

Já si vždycky říkala,  kde vzali ty rozkvetlé šeříky aby vítaly Ruskou armádu, při datumu 8. - 9 . května . To je takové moje ultimátní . Některý rok to vyšlo, jiný ani náhodou. No, letos už bude asi po. U nás na jihu  někde šeřík už taky kvete (celodenní slunné stanoviště) jinde je teprve květenství sotva rozrostlé. 

Verun
Verun (743 příspěvků) 11.04.2024, 08:54:28 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 11.04.2024, 06:47:39

Vtip je v tom, že si ty kořeny strouhám  a bylinky přidávám do toho černého čaje(grey nejoblíbenější)na čaji mám závislost, bechera si dejte do mrazáku a před obědem požijte stopečku😊, sklenka červeného nebo orosené po celodením shonu je boží dar, ale já už jsem alkoholik, tak to neberte vážně. Med jen do 40°C nápoje, jinak jeho enzymatickou sílu zabijete.(a pokud máte med tekutý několik let ,věřte že byl převařený) 

Rohlíky jsou moje smrt, teď jsem si dala dva a určo by se ještě nějaký  vešel, ale jsem ve věku nabírání hmotnosti jen z pohledu na leták s jídlem, tak mám smolíka…ty tři ale někdy dám no. nebo aspoň ukousnu prdelky a zbytek dostane pes. 

Jediný, kdo z naší rodiny má “alergie” je dcera, dost se sleduje…jako na dítěti jsem na ní nikdy  nic nepozorovala, dneska ráno telefonát a mimo jiné jí říkám, dej si do ovesné kaše  jablko…přednáška o tom, že jí po jabkách z hyper svědí a že potřebuje geneticky neupravené odrůdy…. 🤪no to jsem potřebovala slyšet, že má novou alergii 🙃

Verun
Verun (743 příspěvků) 11.04.2024, 08:22:38 xxx.xxx.220.12
Mi:

Kdepak,nepletu. Hnízdí nám nahoře na paneláku,lítají kolem oken i s kořistí.Její zbytky mívám na parapetu,takže vidím co ulovily. 


včera při venčení na sídlišti mi přistála poštolka téměř před nohama cca 5m , ani nevím odkud , no přistála, ona se tam skoro rozplácla, rozhlídla se a odletěla, asi útok na myš- na místě dopadu byly myší díry, nic neodnesla a ani nic tam po ní nezbylo…jinak je pravda, máme na sídlišti gangy strak a sojek, nějak moc hřivnáčů, hrdličky i polodivoké kočky tu jsou, ale  drobné ptactvo stále zachováno…

Verun
Verun (743 příspěvků) 10.04.2024, 21:30:52 xxx.xxx.220.12
Bela:

Mám tu masku z Decathlonu. Velikostně je správná, měřila jsem obvod hlavy. Jak píše Jana, taky si myslím že vadí že hůř vidí ale postupně si zvyká a až ji bude mít pořád bude to snad dobré.


A jste si jistá, že jí bude koník mít pořád? masky jsem vzdala, hledat to furt po pastvině a když to neseberete ten den, myši nebo liška to rozkouše a počurá…no hnus. Takže už jen třásně na ohlávku a repelent . Maximálně tu masku, co je jako “šprcka” se síťkou, tu snad nesundá, mám jí, ale kobyle jsem jí ještě nedala(pro případ oční nemoci a tak) jinak jsme používali stříbrné bucasky.

Verun
Verun (743 příspěvků) 10.04.2024, 20:40:59 xxx.xxx.220.12

Čerstvý rohlíček je nejlepší buchta, klidně jich dám i 5, ale z estetických důvodů jsem se tohoto požitku musela vzdát, TAKŽE JEN DVA. Tousty jedině zapečené s hořčicí cibulí salámkem a sýrem…mám to jako buggyra, od všeho něco i alkohýl(dneska trochu jégra-pivo došlo🤭), abych nepodlehla bažení a nesplácala všechno  v množtví víc než malém. 

doplňky stravy někaké jsou(geloren, boswellii, ale efekty na tělo?no nevím…momentálně bolí  úpon vřetenní kosti na lokti na té samé ruce oteklý kloubek na prostředníčku a ploska nohy, asi se mi hroutí příčná klenba? ) 

Spíš si dám nějakou tu kytičku nebo sirup na čajík (heřmánek, lípa, zázvor, kurkuma)a  nemám infekce horních cest dýchacích, i když v práci se to infektama jen hemží…

sem tam do sebe hodím nějaké céčko, zinek s hořčíkem, 3 omega, gynko…máme to doma “na výstavce” a když jdu okolo zobnu si něco… 

Verun
Verun (743 příspěvků) 10.04.2024, 16:29:47 xxx.xxx.220.12
Sarah01:

Už se mně ozval majitel holuba, dnes si pro něj přijede. Díky všem za rady. 👍


Já měla doma holuba skoro tři měsíce, obyčejného věžáka se zraněným křídlem a okem, do záchranné stanice se mi ho dát  nechtělo, pravděpodobně by s ním nakrmili  dravce, nakonec se mi podařilo sehnat přes sekci holuby “útulek pro holuby” , přijeli si pro něj na půl cesty do Tábora, v útulku si našel kamarádku 😍masnou holubici, asi 3x vetší😂, holuby se tam nemnoží..dávají jim podkladky…

Obrázek
Verun
Verun (743 příspěvků) 10.04.2024, 01:09:04 xxx:xxx.d0cb:17cf

Na cica crem jsem dávala horsane odkaz už kdysi.zaplesala že je tam smektit..já si ho občas máznu i na ksicht.kdyz jsem seslehana větrem.

Mastné to neni.

Verun
Verun (743 příspěvků) 09.04.2024, 17:58:36 xxx.xxx.220.12
JanaJanaJanaJana:

Mustang trace…nevím, chutnalo, krmila jsem to, ale odešla jsem od toho. Moc rychlý růst kopyt a není to komplexní no….


Jé, zrovna jsem chtěla napsat MT…mám podobnou kobylu vybíravou a minerálky střídám.. Perfekt Equi jsme horko těžko dožraly, ale mají nové vylepšené  složené, prý i pro vybíravé koně, momentálně mám MinVin Dromy, úplně se bojím dát plnou dávku, zatím žere půlku - ťukťuk a ještě rozdělené na raní a večerní 🤫

Až to dožere chtěla jsem koupit zase MT- mě právě vyhovuje, že není kompletní v minerálech-mohlo by takových být víc a že kopyta rostou je dobře, nechávám strouhat po 5 týdnech. 

Verun
Verun (743 příspěvků) 09.04.2024, 17:41:47 xxx.xxx.220.12

Mě se takto vymramorovala vnučka v neděli, ale nesvědilo…málem mě omylo, že jí vrátím zase “rozbitou”, ale už to měla-jen se to nějako dobarvilo(jahody byly)  a maminka o tom ví, pravila…

Obrázek Obrázek Obrázek
Verun
Verun (743 příspěvků) 09.04.2024, 17:19:49 xxx.xxx.220.12

Hele ten odběr kloubní tekutiny nemusí být drasťárna, u koně jsem punkci kloubu viděla - vypuštění zmnožené tekutiny-píchne se jehla a nechá odkapat, nebo opich do kloubu(myslím, že to bylo do kloubu) ostatně jednou jsem měla inj. opich do SI kloubu, nic extra bolestivého to nebylo, bylo to sice dávno, ale pamatovala bych si to, (musela jsem sedět a nehnout se)

Verun
Verun (743 příspěvků) 08.04.2024, 21:36:56 xxx.xxx.220.12
Fikovnice:

Pro zajímavost jsem si otevřela SPC Librely. Není nikde zmínka, že je indikována vyloženě jako ultimum refugium (poslední záchrana) pro léčbu bolesti. Tudíž by asi mohla být nasazována častěji. Proč není? Asi zatím není tolik zkušeností + ekonomická stránka…

Proč se mě dr. ptala na odběr synoviální tekutiny, nevím…napadá mě hypotetické vysvětlení: Librela je indikována pro léčbu OA. Ale (osteo)artritida nerovná se artróza. 

Stran etické stránky věci já bych ale u svého psa trpícího bolestí do žádných invazivních dg. výkonů NEŠLA. Napsala jsem sem pouze dotaz naší veterinářky. A na protidotaz Plaky se pokusím odpovědět, až s vetkou zase budu v kontaktu.


https://cs.wikipedia.org/wiki/Osteoartr%C3%B3za

ten odběr synovie: “zánět kloubu ” může být  bakteriální , virový, úraz….

…ale především o co jde: 

osteoartrozový OA -degenerativní onemocnění a opotřebení chrupavky, přestavba kosti, výrůstky

 a třeba revmatoidně artritický RA- autoimunitní napadání vlastních kloubů.

Synovie je produkována synoviální membránou, která se v postiženém kloubu zanítí -synovitida , která vzniká u RA ….

rozlišení OA od RA , třeba.

edit: a teď na mě vyskočil článek, kde odběr z kloubu je zmíněn…

 Artritida u psa není artróza. Jak jim čelit? - KrmímKvalitně (krmimkvalitne.cz)

Verun
Verun (743 příspěvků) 06.04.2024, 21:21:28 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 06.04.2024, 13:40:09

restartovat mobil ?

když neumí mobil přečíst mmsku-fotku, je odkazán někam na internet, kdesi jí prohlídne…

Verun
Verun (743 příspěvků) 06.04.2024, 21:05:17 xxx.xxx.220.12
Plaka:

Týjo, dudka jsem nikdy neviděla. Závidím všem, kdo měli/mají to štěstí. 🙂


Taky jsem nevěřila vlastním očím, co se tam prochází po trávě,chocholku neměl…z jiné diskuze (asi holuby) pan Kouťák je fotí přímo u baráku na trávníku, od nás cca 30km, tak asi zrovna se jeden  vracel domů a stavil se u nás . Dneska ani ťuk, jen vlaštovky se přišly k večeru napít, už jich je všude plno. 

Verun
Verun (743 příspěvků) 06.04.2024, 18:53:43 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 06.04.2024, 14:07:56

Taky jsem ho-Dudka, jen krátce včera u nás na rybníkách zahlídla…poprvé v životě na vlastní voči.😉