Aktuálně: 4 793 inzerátů175 677 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů
Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 28.03.2024, 23:01:52 xxx.xxx.62.63

Já teda letos opravdu pozoruji, co se týče množství a rozmanitosti druhů u nás na krmítku, méně druhů a i málo ptáků. Sýkorky, těch je asi pořád dost, před pár dny se konečně objevili zvonci, kteří vždy přiletí zároveň s jedním vrabcem domácím. Čížci se ukázali jen jednou, červenku ani pěnkavu jsem tuto zimu vůbec neviděla, stejně tak hýla. Jednou přiletěli stehlíci. Furt si říkám, že lítají někam, kde je to pro ně hezčí. Ze začátku zimy hodně lítali brhlíci. Přilétl i hřivnáč, ale ten si sedl jen na zábradlí a krmítko okukoval, aby oznámil, že se mu nelíbí a letí jinam. No a pak mi tu lítají dvě hrdličky, které se v tom krmítku přehrabují, jako by měl být na dně poklad.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 23.03.2024, 02:24:19 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 22.03.2024, 21:45:45

Malina po kastraci taky zmohutněla, přitom téměř vůbec neodstává žádné pamlsky a jídla má celkově méně a přitom mi přijde, že je tlustá. Bohužel je na tom jak žena po přechodu, ani nemusí jíst a stejně je oplácaná.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 19.03.2024, 23:01:55 xxx.xxx.62.63
Sarah01:

Já teda nechodím, ale nemám pocit, že by to nějak pomáhalo. 😊 Mám tak nepříjemnou doktorku, že se mně tam vůbec nechce.

Mimochodem, nemáte někdo zkušenost, že by na nějaké neduhy pomohla kurkuma?


Nejsem si jistá, jestli mi fakt pomohla, ale mám pocit, že mi pomáhá na trávení, má snad mít pozitivní účinky na pohybový aparát a tam taky pociťuji v poslední době zlepšení, ale jestli je to opravdu tím, fakt nevím. Třeba loni jsem ušla 8 km a děsně mě bolely chodidla, “housera” jsem měla jednou do měsíce. Kurkumu mám ráda, tak jsem loni si jí začala občas dávat, buď nápoj z ní, nebo do kafe, ale jestli je to fakt tím nebo jen náhoda, nejsem schopna říct. Ještě loni jsem se chystala se zažívacími potíži na vyšetření, ale už několik měsíců mé několikaleté potíže s trávením, jsou téměř pryč. Pořád si kladu otázku, co je jinak, že se všechno tak zlepšilo. Třeba ta kurkuma, třeba je to náhoda…

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 19.03.2024, 22:47:02 xxx.xxx.62.63

Na rovinu, když chci vyfotit Malinu ve stínu a krajinu, není to žádná sranda. Fotoaparát v mobilu je z toho celý tumpachový, jak fotit to černý v černým a “panorámata”.

Jinak dneska mi udělala Malina radost, potkaly jsme srnky, sice kníkala a koukala, ale nepokoušela si mi urvat ruku a vydat se za nimi. Minulý týden ve středu to zkusila, zjistila, že to nejen nejde, ale ještě odmítám chodit v tahu.

Obrázek Obrázek Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 18.03.2024, 22:39:58 xxx.xxx.62.63
impact:

Tak my dneska Hostýnské vrchy. Krásně bylo! Ale nožičky zítra budou dělat au au au .. 😂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Koukám, že dneska měli blbý “kecy” zas jiní a vyfásli putovní náhubek 😄.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 15.03.2024, 01:42:40 xxx.xxx.62.63
sutrik:

Možná účinek řepky.


Myslíte, že jsou sjetý ještě teď? No ale myslím, že tyhle líný srnky zrovna byly v místech, kde řepka loni nebyla.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 14.03.2024, 22:24:16 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 14.03.2024, 17:44:34

Mně přijde, že potkám srnku spíš ve vsi než v lese. Zrovna dneska jsme na ní narazili ve vesnici a celkem to už není nic neobvyklého. Většinou jen čumí a pak teda buď milostivě odkráčí nebo odhopkají, ale jen velmi neochotně. Já teda záměrně v lese vyrábím mírný hluk, aby do mě nejaké zvíře nenarazilo, aby veděli, že tam jsme. Třeba občas promluvím na Malinu a tak.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 14.03.2024, 22:20:38 xxx.xxx.62.63
Zrzavci:

Kurnik, to taky není ono, to zase nejde zvětšit, tak já to sem hodím v tom článku, tam když otevřete ten článek, tak je pak ta fotka na to klepnete, otevře se to tak, že to je vidět dobře

https://zrzavec.com.cz/2018/08/31/posledni-vylet/


Jo tak takhle nevypadalo, ale to neznamená, že nemohlo být od vlka. Jen ten vlk nejedl prase 🙂. Ještě tam byla taková větvička a na ní malý chomáček světlých chlupů. 

Nicméně, co to bylo, co Malina cítila, prostě nezjistím. Jen tipuji. 

Co mi teda prišlo zvláštní, že mistní si vykládají zkazky o velké vlčí smečce a pastviny měli zabezpečeny jen dvěma dráty a produdem. Co jsem viděla na pastvinách u nás v kotlině, tak tam už mají ty ploty bytelnější a celkem bych i věřila, že proti vlkovi by to stádo mohlo ochránit. Z toho vyvozuji, že i když mistní rádi vypráví dramatické historky, tak se zas tak moc nebojí. 

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 14.03.2024, 01:10:19 xxx.xxx.62.63
janaa:

Nemyslím si,že tam Malina cítila vlky,to si spíš člověk vyvozuje,protože to očekává. Jednou jsem se s holkama pohybovala v místě,kde byli dva vlci velmi krátce předtím, což jsem nevěděla, a jak jsou holky nebojácné,tak že je něco jinak jsem rychle poznala,protože se stáhly do mé blízkosti, pořád větřily a bylo vidět,že mají z něčeho sakra vítr a nahnáno

Btw smečka 40 vlků je možná tak někde v Americe, tady je to o pár jedincích max


Tak dneska jsme byli taky v lese, ale dost jinde a po dnešku jsem si ještě víc jistá, že v pondělí cítila něco neobvyklého z čeho měla respekt. Prostě se chovala dost jinak, nevzpomínám si, že bych jí kdy viděla, pořád se tak koukat do lesa, já si i myslela, že nás asi někdo pronásleduje či sleduje, ale třeba dneska jsme potkali člověka v lese a to se ho lekla a hned začala vrčet, v pondělí teda ani nemukla a hlavně se i dost koukala na mě, co já na to. Prostě obvykle je její reakce buď “pusť mě, ať za tím můžu běžet” “hele bacha, jede cyklista, někdo jde” .  No a nemyslím si, že bych její chování ovlivnila já, že by v pondělí byla obezřetnější. Stalo se mi loni, že mě přepadl v lese najednou hrozný strach a právě to, že Malina byla klidná a nijak nekoukala napravo nalevo mě zas uklidnilo, říkala jsem si, že kdyby tam něco bylo, ona by si všimla.  

Dneska jsme si Malčou daly kratší procházku, nějak mě z ponděla ještě bolí svaly, přece jen na ten Lázek to byl celkem krpál 🤭. Takže dneska skoro rovinka a 10 km.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 12.03.2024, 23:59:51 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 12.03.2024, 23:46:26

Kámoška kecá, těch vlků je min 40 a maj s sebou nasraný bobry. 😂

Tak to jí příště řeknu. 

Upřímně mě to dost zklamalo, jak tomu věřila a nenechá si to vymluvit. Posledně jsme se skoro pohádaly, ale myslím, že jsem její přesvědčení nahlodala. Příště jí vezmu do toho lesa se mnou. Má i svý klady, tak to holt skousnu, že občas uvěří nějakému bludu. 

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 12.03.2024, 22:55:15 xxx.xxx.62.63

Dneska se u nás nevenčilo, pršelo, ale včera jsme šly asi 18 km, tak jsme si to nadpracovaly. Byly jsme na Lázku (Záhřebská vrchovina), Cukrová bouda.. Na Cukrové boudě by se měli vyskytovat vlci. My je neviděly, ale Malina něco cítila a viděla a pořád zastavovala a pozorovala les, srnka to nebyla, to by měla tendecní “jít tím směrem”. Narazily jsme na trusy  v podstatě vyřadované na  cestě, možná od psa , ale spíš od těch vlků, Malina to očuchala a zase zírala do lesa.  Kámoška mi tvrdila, že se v té oblasti pohybuje 14 děsně agresivních vlků , čemuž moc nevěřím, ale místní myslivec, co je má přímo v rajónu, tak na točil na fotopast vlky tři a sám je teda neviděl fyzicky vůbec. Kámoška totiž kvůli tomu odmítla se mnou do lesa na procházku. Tak jsme holt šly samy a za celou cestu jsme nepotkaly nejen vlka, ale ani žádné lidi, bylo to super. 

Tak nějaké fotky květeny, fauny, Lázku a Orlických hor, Suchý vrch, Buková hora.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 11.03.2024, 01:03:46 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 09.03.2024, 21:22:02

Pořád, chůdě, vypadá jako strašidýlko, ale doufám, že z toho vyroste.

Je to už krasavec. Jen teda oči to nemá. To by zas Malina koukala. Potkali jsme takhle chlupatého psa a ona mu chtěla kouknout do očí a tam ty chlupy, tak zaraženě koukala a pak se tak podívala na nás “hele, ten pes nemá oči”. Úplně  toho psa zapomněla očuchat.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 07.03.2024, 22:58:57 xxx.xxx.62.63

Taky bych řekla, že Bělouš nesdílí Vahinino nadšení z nové pláštěnky 🤣. 

Jinak nechci kazit radost z nového produktu, ale Malina nemá ráda ani mokro na capky. Když je venku mokro a už třeba neprší, tak jí stejně musím přemlouvat, aby se aspoň vyčůrala. 

Vůbec mi její přístup k morku přijde trochu záhadný. Protože do potoka si vleze i když není moc teplo a klidně si ty capky na močí, ale z domu jí prostě do mokra člověk nevyšťouchně. Jednou jsem to udělala a myslím, že kdyby to uměla, tak volá Ligu na ochranu zvířat. Ty pohledy bych si za rámeček nedala, jak po návratu šla na mě zírat “Tak jsem byla venku, jsi spokojená, ty hnusná tyranko?” 🤭

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 07.03.2024, 00:28:05 xxx.xxx.62.63

Nám se teď venčí parádně. Když jsme byli asi před týdnem, tekly mi nervy, protože Malina tahala, jak tažnej kůň. Takže místo dvouhodinové procházky jsme šly tři, protože jsem jí celou cestu kvůli tomu “cepovala” a ona na mě koukala, jakože absolutně nechápe, co po ní chci. Druhý den jsme pak šly ještě s kamarádkou a ono to najednou bylo celkově trochu lepší a další procházku, jak se jí vodítko natáhlo, sama zpomalila a koukla mě, jestli jsem spokojená. No a v neděli už i dala skoro bez tahání činnost, kterou dřív nebyla schopná zvládnout a to, že dítě jede na kole a my za ní pěšky. Teď zase sama brzdila koukala, co já na to. Uvědomila jsem si, že jí v tom tahání podporuje můj muž, má sílu, tak mu to nevadí a neřeší to a já pak když s ní jdu, tak se nestačím divit, co to dělá. Tak jí už asi nikomu nesvěřím, ať mi jí zas nezkazí.

Dneska jsem na ní byla pyšná. Šly jsme kolem kravína a vyběhli na nás čtyři psi, tři border kolie a jeden něco jako berňák. Lítali kolem ní a doráželi a ona si šla jak dáma, bez známek strachu. 

Těším se na příští týden, plánuji delší výšlapy, protože dcera bude na prázdninách a já nemusím spěchat domů, abych jí vyzvedla ze školy. No ale jak to tak vidím, tak buď bude pršet a Malině se nebude chtít a nebo budu nemocná já. Jak si dělám velké plány, tak to obvykle blbě dopadne.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 07.03.2024, 00:12:50 xxx.xxx.62.63
Zrzavci:

No to chtěla má drahá půle, že to bude vopruz. Já byla na straně Mousese, páč si aspoň protáhne faldy, buřtik jeden 😀


Taky bych mu nebránila. Když se cití být psem, tak proč ne. To si vždycky vzpomenu na toho tátovýho kolegu, jak chodil na procházku se psem, kozou a slepicí 😄.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 03.03.2024, 23:37:42 xxx.xxx.62.63
Plaka:

Fakt velká boule není až tak běžná, ovšem otázka, co je  u vás fakt velká boule? Po očkování jistě nějaká lokální reakce být může. Před rokem nic takového u Maliny nenastalo? Nezměnil se typ vakcíny?


Jako menší vlašský ořech. 

Nejsem si právě jistá, že se jí u toho předešlého něco udělalo. Zdá se mi, že tam tu bouli měla taky, ale fakt nevím.