Aktuálně: 4 792 inzerátů175 674 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů
Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 03.01.2024, 23:07:32 xxx.xxx.62.63
balu:

Rapír je bodná zbraň, antoušek je ras, pohodný, tyl je tkanina, jupka je součást ženského oděvu, krátký kabátek, sak je zavazadlo, váda je hádka, próba je zkouška, cvikr je předchůdce brýlí, který držel pouze na nosu, hučka je čepice, pokrývka hlavy expresivně, verpánek - na něm švec spravoval a dělal boty, klaka je placený  potlesk, ráčna je nástroj pro utahování a povolování matic a šroubů.


U nás je jupka halenka nikoliv kabátek. Spousta slov je krajových a je nesmysl, aby je průměrný člověk znal. Spustu z těch, co tu jiní jmenovali, že neví, se u nás používají celkem běžně a známe je tu asi všichni. V textu jsem rozuměla zhruba polovině slov, o zbytku lze říct, že jsem čvrtinu už slyšela, ale nevím, co přesně znamenají a zbývajících cca 25 slov jsem neslyšela nikdy a vidím je zde prvně a to jsem jako dítě četla fakt hodně.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 03.01.2024, 21:46:25 xxx.xxx.62.63

Jinak Malina nejen že určuje, co dostane za odměnu, ale i kdy si jí zaslouží. Udělá něco dobře a pochválím jí a ona na mě koukne stylem “jako abyses ne poto.., zas tak extra to nebylo" někdy na mě koukne shovívavě “no jo, tebe taky potěší každá blbost” a bylo by pod její úroveň za to něco brát, ale někdy i ona uzná, že tohle chtělo kus sebezapření a fakt se jí to povedlo a to ke mě přijde “hele, taky si myslím, že tohle se mi povedlo, tak nakul tu odměnu” 😄

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 03.01.2024, 17:10:41 xxx.xxx.5.144

První pes byl divej po rohlících a po čemkoliv s mátovou příchutí, druhý nic mátového nevzal do huby a bylo jen málo mlsek, co si vzal, možná tak ten piškot byl z celé nabídky nejzajímavější a myslím, že ovoněné carnilove, které miluje Malina, by nevzal do huby a ona zas pohrdla piškotem a čímkoliv mátovým. Takže ano, odměnu určuje hlavně ten pes, my máme výhru, když máme něco, za co by dal duši 😄.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 03.01.2024, 16:47:35 xxx.xxx.5.144
megi-the-pes:

A co máte teď? Aplikace se tam dají dát ručně - stáhnu .apk a spustím, normálně se to nainstaluje. On vlastně ten systém umí schroustat cokoli, co vůbec původně pro bb není… Jo, už dělají jen pádla s androidem, tu tel. divizi prodali, je to o ničem. 
Pozitivní, pozitivní… Classic ve své sbírce nemám, takže si ho musím rychle koupit, dík! 😀


Sony xperia. Docela blbě se mi na něm píše. Mini dotykový telefon bez klávesnice je docela peklo 🤭.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 03.01.2024, 16:34:54 xxx.xxx.5.144
Anonymní:

“vocap” je fajn. Ale musíte mít data, která vám to užírá. Zatímco na telefon a SMS stačí signál. Vtahuje nás to čím dál víc a pochopitelně je to čím dál dražší.


Vocap mi data moc nebral. Člověk jen musí s fotkami počkat na WiFi. To spíš gúglení nějakých informací bylo problematické     

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 03.01.2024, 02:05:49 xxx.xxx.62.63
megi-the-pes:

Mi jednou zamrz z velice zajímavého důvodu  - plná vnitřní paměť. 😀 Dokonalý telefon (mám pořád bb os), ale udělá takovou kravinu. Takže připojit k pc, přesunout videa a foto a co? Nic mu není. Taky to dělal chytrý zadní kryt, mě tel. furt padá, na poli, v lese, byl tam bordel. 😀 U předchozího modelu mě rozčiloval pomalý bluetooth, tak jsem vytáhla sim a že dám do lepšího… a on mi po vyjmutí sim říkal - zadejte email, který je s tímto přístrojem… a já se spletla… a on se vymazal. Bezpečnostně. Zcela. 😀 (To jen tak, pozitivně říkám, servis bude přehrávat - vše smaže, pokud nebude stačit uvolnit úložiště a vyčistit kontakty zadního krytu.)


Tak to jsou pozitivní zprávy, tak doufám, že to vyřeší. Škoda, že se přestaly dělat. Doma máme ještě BB clasic, ale tam by, nějaký problém s whats up. Já trochu online potřebuji být. Většina lidí včetně školy, učitelek z kroužků se mnou komunikují jen přes whats up, messenger. Musela bych sebou tahat ještě tablet a mít pouštěnou WiFi. Taky by to šlo,byla bych zajímavá 😄

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 02.01.2024, 04:39:46 xxx:xxx.5d62:9ff6

Když už tu probírat tu elektroniku, tak mně před pár dny zamrzl můj telefon značky Blackberry. Chytrý telefon s klávesnicí, zítra jedu do opravy a doufám,  že mi ho zachrání. Mám s dotykovým displejem celkem problém. Na procházku se psem jsem si brala nyní tablet, takže jsem byla jako japonský turista. Jsem zvyklá hodně využívat mapu. Telefon mám 5 let. Před ním jsem měla hloupý Sony Ericsson a měla jsem ho tak moc let, 10 let určitě

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 31.12.2023, 22:30:15 xxx:xxx.5d62:9ff6
Fikovnice:

Ahoj, jen pro zajímavost - to u vás starosta vydal nařízení zákazu ohňostrojů??


Jsem v Praze. Na zastávce tramvaje byla nějaká cedule, ale jak moc je to směroplatné. Podle rámus venku asi moc ne

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 31.12.2023, 17:47:13 xxx:xxx.5d62:9ff6
balu:

Jestli máte kam auto schovat, tak ho schovte. Já garáž nemám, tak stojí na ulici a musím doufat, že mi ho nějaký bezmozek nepoškodí. 

Pro Kazi máme lék od vetky - Sedan. Mamka ho bude aplikovat asi kolem 21 hodiny. Má působit 4 hodiny a fenka by měla spát, nebo být hodně utlumená. Loni se hodně bála, bohužel kolem zahrady je cesta a bezmozci tam chodí střílet rachejtle, jako aby nerušili lidi na ulici. Ale všude kolem té cesty v zahradách lidi bydlí též. A kousek je les, kde žije zvěř, ptáci,… To už bezmozkům nevadí. 


Tady jsou všude cedule, že je ohňostroj zakázaný, ale před půlhodinu už ho někdo dělal. Petardy jsou slyšet každou chvíli a před dvěma hodinami jsme byli s Malinou a mužem v přírodním parku Modřanská rokle a šla tam omladina, co asi celou cestu po sobě házeli práskacíma kuličkami 😠. Ještěže to ta Malina neřeší, předešlý pes Tim by určitě byl strachy bez sebe.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 31.12.2023, 12:59:22 xxx:xxx.5d62:9ff6

Malina miluje pamlsky od Carnilove, mají takové hodně voňavé s masem a brusinkami ve tvaru rybiček, nebo s masem malinami a s borůvkami. Ty jsou u ní ty nejlepší. Pak různé sušené maso.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 31.12.2023, 03:39:48 xxx:xxx.5d62:9ff6
Doron:

My měli dneska takovou poklidnou a dlouhou procházku po blízkém okolí.

 Potkali jsme háravou fenu, a tak Gučák pak celou procházku cvakal zubama .😬 Znáte to ?

Pořád úplný klid bez pyrotechniky. Pražáci jsou opravdu takoví zkříslí..

Viděli jsme dva lovecké psy, jak ženou srnu, páníčci nikde.

Na fotce kluci čekají, až si koupím v kiosku smažený sýr a pivo . Byla to velká dietní chyba.😞😅

Obrázek

My momentálně taky venčíme po Praze a dneska to kolem šesté večer to bylo jak ve válečné zóně. Jsem ráda, že Malina takové věci neřeší. Dcera se bála dost a zítra budeme asi muset vyjet někam za Prahu.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 29.12.2023, 22:05:22 xxx:xxx.11e2:3ea2
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 29.12.2023, 20:59:41

Asi jste popsala Malinu jako štěně 😄.  Byla to s ní práce a pořád je, ale zas mě bavilo, že jsem musela hledat nové cesty aa způsoby, abych docílila, aby byla na příjmu. 

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 26.12.2023, 01:28:43 xxx:xxx.1fae:904a
Thielli:

A stále nemohu uvěřit těm pěti palcům pod tímto anonymně srabáckým příspěvkem.  Buď všechny palce opravdu blbě vidí a nepochopily narážku nebo V. Klause mladšího nenávidí tak, ze se dokáží bavit tím, že se někdo narodil s postižením obličeje. V každém případě je mi z toho smutno. Nějak se tu cítím čím dal méně dobře. 
 Edit - vůbec nejsem příznivcem tohoto člověka, ale tento druh “humoru” považuji za ten nejnižší a nejubožejší.


Thielli, já teda palec nedala, ale osobně jsem tu narážku vůbec nepochopila. Pochopila jsem to, až když jste to rozebrala vy. Viděla jsem malého kapra, myslela jsem si, nějaký “čudla” , proto kapr mladší, že bude k jídlu příští rok. Napište tominovi, ať to smažou, že hanobí tělesné postižení nebo tak něco.  

Byla by škoda, kdybyste sem přestala chodit. 

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 22.12.2023, 08:22:02 xxx.xxx.62.63

Co se týče váhy. Tak u Maliny mi taky tvrdili, že bude mít aspoň 25 kg. Byla velké štěně s mohutnými tlapkami. Při odběru ve 3 měsících měla 6 kg a rostla rychle a pak se to najednou zastavilo a ona má dneska jen 15 kg, ale ty tlapátka prostě širší má a díky nim je velmi obratná v náročném terénu.  

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 21.12.2023, 11:09:19 xxx.xxx.62.63

Už několik sezón mi muž i dítě tvrdí, že byla na krmítku malá sýkorka a nebyla to modřinka a dneska jsem tu malou divnou sýkorku viděla a pokud jsem předtím střílela od boku, že to asi byla babka, tak dnes jsem viděla podle bílého proužku na temeni, že je to uhelníček. Letos mi sem nelítá moc druhů, tedy ne pravidelně. Byla jsem zvyklá odvést dítě do školky a během snídaně se kochat a že toho k nám lítalo pravidelně spousta. Letos kos, hrdličky, vrabci jak polní tak domácí, brhlíci, sýkorky koňadra, modřinka a dneska jsem viděla konečně i tu divnou. Byla u nás červenka, stehlík, ale spíš se jen přišli podívat, co máme. Ještě jsem neviděla čížky, ale ti možná mají spoustu potravy v krajině, protože se v okolí hodně sází různé bobulovité keře.  

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 15.12.2023, 15:12:54 xxx.xxx.62.63
Anonymní:

Tak si namastit kapsu tady na chudých chovatelích.😛


Nezáviďte, že někdo něco umí. Pokud je ta kniha tak tlustá a dobrá, tak to Zrzavci a Megí prodávají skoro zadarmo