Aktuálně: 4 571 inzerátů178 106 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů
Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 04.12.2023, 23:18:12 xxx.xxx.62.63
Fikovnice:

Ono jak zadavatelka píše “…nechci to vyloženě opsat…”, tak to dílem asi opsat chce.😀

A to už jí antiplagiátorské programy můžou zachytit. No, stejně se pak už neozvala…


Jo jo, potřebovala něco, aby to nebylo vyloženě opsané 🙂.

Jinak vyloženej dříč je moje Malina. Zrovna dneska mě upozornila na chlapa na poli. Vidím na ní, jak střihne ušima, tak vím, že něco divného vidí a on chlap na běžkách, to prostě takhle v prosinci divné je. 

Jinak asi bych než tady na fóru zkusila asi zagůglit, jak si které plemeno vede ve statistikách. Nebo jestli se to takhle nemůže?

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 04.12.2023, 22:27:38 xxx.xxx.62.63

Jo sůl je děs. S Malinou jsem nyní byla na rosvěcení stromu, mínus 5 asi. Malina v naprosté pohodě, zima jí nebyla. Dneska to profukovalo až do morku kostí a zase Malina v pohodě, zimu snaší opravdu velmi dobře, ale ta sůl. Jdeme na námko a tam posolený schody,  ona se i zarazila a bylo vidět, že se jí do té soli moc nechce, tak jsem jí řekla, ať jde vedle schodů. Buď uvažujeme stejně a nebo mi rozumí kde co, ale šla vedle těch schodů. 

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 30.11.2023, 16:14:25 xxx.xxx.5.144
Doron:

U nás počasí takové pochmurné.. 

Jestlipak najdete na obrázku tři psy ?😊

Obrázek

No chtělo to započítat i ty vlky v kopci a dala jsem to do kupy 🙂.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 30.11.2023, 15:32:59 xxx.xxx.5.144
Odpověď na příspěvek uživatele eena z 30.11.2023, 14:13:36

Co máte vlastně za psa? Jinak si myslím, že zrovna pes pro ně není zajímavé zvíře k lovu a vy už vůbec ne.  Pokud se bojíte, tak naložte psa a zajeďte se procházet do města někam. Přijde mi děsný se plácat celou zimu na zahradě. My tu také máme nedaleko vlky, ale zatím o žádném útoku na hospodářská zvířata nevím. Sama jsem šla jejich územím letos 3x, ale já ani pes jsme jejich přítomnost nezaznamenali. Nicméně vaše obavy chápu, nejsme na vlky už zvyklí.  

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 29.11.2023, 20:34:44 xxx.xxx.62.63
Dafi:

Trickyvoo-mě se vaše Malina moc líbí-špičatý ouška-to j můžu,zakroucený ocásky taky můžu,a srst a velikost tak akorát🙂


Děkujeme 🙂

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 29.11.2023, 18:21:21 xxx.xxx.5.144

Naše Malina na ten sníh nejdřív hleděla, pak do toho zvolna vložila svou pacinku princezny a tázavě se podívala na bráchu “tos objednal ty?” a šla prý domů, že se jí čůrat nechce. To bylo v sobotu. K dnešku už křupeme, kloužeme, čvachtáme a líbí se jí to. Na tlamičce a nožičkách se jí dělají kuličky, ale jí to nevadí. Předešlý pes, Timík, to rád neměl. Škoda, že jsem neznala Thiellinu vychytávku. 

Obrázek Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 29.11.2023, 17:36:49 xxx.xxx.5.144

Také krmim, začala jsem v říjnu. Ono, jak se ochladí, tak sýkorky začnou nakukovat do krmítka. Mám ho připevněné na zábradlí a hned u něj prastará jabloň a šeřík. Jabloň jsem už před pár lety chtěla pokácet, už moc nerodila, ale kvůli těm ptáčkům jsme to zatím neudělali. Letos mi lítá brhlík, sýkorka koňadra, hrdličky, kos, jednou jsem viděla pěnkavu a stehlíka. Dávám slunečnice, taky nějakou směs. Říkala jsem si vlašáky, ale jestli je dávat vyloupané celé nebo sekat. Zas abych to ptactvo moc nerozmazlovala. Problém je s vánočními svátky. To jsem týden pryč a oni pak ke mně skoro přestanou lítat. Zůstávají jen sýkorky, těm plné krmítko nikdy neunikne. Jak se oteplí, tak už nekrmím, v okolí by snad mělo být potravy dost.  

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 29.11.2023, 01:13:39 xxx.xxx.62.63

Náš pes měl panickou hrůzu z dětí, štěkal na ně a byl schopný i kousnout. Přesto jsem v těhotenství věřila, že to zvládneme. Dodržovala se pak pravidla, pes měl svoje místo, museli jsme pořád hlídat psa i dítě. Trvalo to pár let, ale nakonec si k dítěti sám chodil lehat a miloval ji.  

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 23.11.2023, 23:15:08 xxx.xxx.62.63
Ivus:

Já jsem Robina četla až teď, po desetiletem soužití s foxterierem. Je to krásná, vtipná kniha o chytrým psu, svérázným, tvrdohlavym, typickým foxterierovi, pravděpodobně, každý majitel foxe, kdyby měl talent psát, by něco takového mohl napsat taky, jen z vlastních příhod 😂 Jen jsem si při čtení říkala, že si za to, jak zlé to s ním bylo, mohli sami. Robin neměl žádný vycvik, žádné pevné vedení, pokaždé, když zdrhnul nebo něco vyvedl, tak ho zmlátili a pak se divili, že se k nim pes nechce vracet a že utíká ještě víc… 

Mohlo by to taky sloužit jako návod jak nevychovávat psa. Ale i tak je za mě Robin super kniha. 


Nám první pes taky občas zdrhnul a když se vrátil, tak jsme jásali, chválili ho, nakonec utekl vždy jen na chvilku, zřejmě, aby si pak užil tu vítačku 😄.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 22.11.2023, 22:46:20 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 22.11.2023, 22:26:21

Zrovna dneska jsem se vduchu rozplývala, jak Malina je vlastně v tomto věku v porovnání s předešlými psy, nejposlušnější a přitom co by se štěnětem jsem kolikrát nad ní kroutila hlavou, když ta malá černá potvora mi na procházce zarostla do země a já vůbec nechápala, co se jí nezdá. Byla jsem z ní totálně rozčarovaná, že se snad nikdy nepochopíme a dneska? Jsou jí dva roky a když se žene ze zahrady s blátivým a packama, tak jen jí řeknu “počkej Mali, ještě packy” a i když pomalu několik měsíců jsme nemuseli otírat packy, ona zastaví a bez jakýkoliv průtahů si nechá ty packy otřít..takových situací je spousta, ale taky to ještě pořád není stoprocentní. Člověk si myslí, jak je všechno super a zalité sluncem a seštěká divného chlapa v ulici a podle mě vnímala mou reakci, kdy jsem si já vduchu řekla “proboha, kdo to je” a víc než tohle mě raní pohled toho chlapa, co to mám za idiotského psa a co jsem já za blbku, přitom je Mali taková chytrolínka. Jen má holt ještě občas přehnanou reakci, ale strach v tom nebude, ten ona nemívá. Spíš si myslím, že má potřebu ochraňovat mě nebo moje dítě.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 19.11.2023, 22:21:10 xxx.xxx.62.63
Terven:

Kočárek máme nachystanej doma v úložným prostoru…na horší časy 😀. Myslela jsem spíš něco, kde by zafungovalo moje tělesný teplo 🤣


Tak pokud né batoh, tak nosítko na břicho. Viděla jsem v tom i Shiba inu, a to zas tak malý pes taky není, ale pronese se to a asi to extra pohodlné nebude. No a u toho batohu zas nevidíte, jak tomu psovi je, to bych asi nechtěla takhle nosit psa pokud by nebyl se mnou někdo, kdo by mi řekl, jak se tam má.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 19.11.2023, 22:03:03 xxx.xxx.62.63
Terven:

Gratuluju 👍

My jsme v sobotu kvůli  zrušily noseworkovou intenzivku, hlavní důvod byla četnost Vikiny stolic - ono to sice není přenosný na jiný psy, ale nechtělo se mi nikam cestovat. Co se týče průjmu, klidně jsme nakonec mohly, už se nekonal. Ale další důvod, kterej jsem si nechala pro sebe (neb jsem s tím musela počítat, když jsem se přihlašovala, žejo) - byla pinčová. Je extrémně zmrzlá, vůbec nedává zimu a už vůbec ne mokrou zimu. Samozřejmě má nejteplejší Hurttu, ale houby platný. Venku musí být nonstop ve svižným tempu nebo hrabat díry, v opačným případě je zle. Má úplně ledový tlapičky, sápe se mi do náruče…docela mě to limituje, protože těch venkovních akcí, kterých bych se ráda zúčastnila, je dost. Bohužel, vždycky jsou tam prostoje a to je problém. Ráda bych to nějak pořešila - uvažuju o nějakej klokance či něčem, v čem bych ji mohla mít na těle. 

Gulliverek se třeba nosí u paničky pod bundou. Jenže oni mají oproti nám výrazně výhodnější proporce 😄…Guli je krysařík, čili poloviční a panička má minimálně o 20 čísel víc než já. Jednou jsem si zkusila Čikinu nacpat pod bundu- fakt to nešlo, má neskladný dlouhý hnáty 🤣


Nějaký ten batoh na záda by pro ní nešel použít nebo kočárek?

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 18.11.2023, 23:29:05 xxx.xxx.62.63
Katen:

Dobrý den, protože si vybíráme vhodného pejska k nám koukáme po inzercích. Teď se tu objevila krásná štěňata bígla. Jako plemeno se nám vzhledově moc líbí ale co pročítám tak povahově je to složitější. Má být hůře ovladatelný hlavně když je puštěný z vodítka a také prý hodně a nepříjemně vyje. Potvrdíte mi to nebo je to o výchově? Děkuji.


Znala jsem dva, oba byli dost hr a útěkáři. Jsou to temperamentní psi a hlas mají podle mě opravdu dost výrazný, ale že nemyslím, že by štěkal nějak víc než třeba jezevčík. Jen má hluboký a výrazný hlas a je ho slyšet daleko.  Dobrý na nich je, že když uteče, tak se vrátí po vlastní stopě domů. Kámoščin to dělal, tak zaujatě, že proběhl kolem ní a čekal pak doma, až dojde taky z té procházky 😂. Jsou to asi dost mazlové, ale je to podle mě pes pro hodně aktivní majitele, který se smíří s tím, že ho nelze vypustit z vodítka, páč jak chytne stopu, nevidí, neslyší.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 18.11.2023, 23:18:37 xxx.xxx.62.63
Terven:

Drtivá většina majitelů těchhle nezvládnutých psů navolno, pokud už dojde ke kontaktu, svý psy omlouvá, že jsou hodní, že si jenom chtějí hrát…případně, když už k něčemu dojde, dušujou se, že to ještě v životě neudělali. 

Těžko vám řeknou, že pes je agresor a oni jsou demen.ti, kteří ho pouštějí navolno, přestože to vědí. 


Naštěstí mé špatné rozhodnutí Malina neodnesla něčím vážnějším. Bok si už přestala lízat a vypadá, že se to pěkně hojí. I s pejsky je i nadále v pohodě, aspoň s těmi, co jsme tentotýden potkali.

I když nejsem si jistá, jestli by mi vůbec pomohlo, kdybysme šli pryč, aniž bysme toho psa pozdravili. Třeba by to dopadlo naprosto stejně, jen by nás přepadl “ze zálohy”. Těžko říct, jak moc ho měl chlap vychovaného.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 17.11.2023, 21:58:18 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 13.11.2023, 16:17:13

Díky za tip, vypadá to hezky, to by si Malina dala. Asi jí něco objednám k vánocům. Jinak teda miluje pamlsky od Carnilove, ty jsou super i na hledání. 

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 17.11.2023, 21:49:39 xxx.xxx.62.63
Kilian:

Zdravím, tak dneska Keliš první místo v kategorii ZZO1 v ZKO v Jílovém a zároveň získal cenu Jílovsky talíř, která je udělována vždy tomu psů, který že všech závodníků nejvíce rozhodčího zaujme…

Obrázek Obrázek

Tak to se vůbec nedivím, že zaujal. Tohle prostě je úžasňák 👍😎

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 15.11.2023, 22:07:37 xxx.xxx.62.63

Tak jsem si obohatila slovník o hodně důležité slovíčko “bambinemehlo”, celá já. Nejvíc děsuplná věc je, že jsem zdědila po mámě krásnou cukřenku, kterou má po své mámě a ta po své mámě a já se děsím, že u mě to jednou skončí a jak tak sleduju své dítě, tak pokud z toho nevyroste, tak i kdybych to nerozbila já, tak ona určitě a to má po tchýni jednou zdědit set porcelánového nádobí, které se u nich dědí z generace na generaci…tohle se nikdy nemělo stát, aby u nás zůstaly takové vzácnosti 🙄.

A téma třísky. Nikdy mě nenapadlo, že to může někomu vadit. Já tahala tátovi i bráchovi z rukou špony, myslela jsem, že je to proto, protože nejlíp z rodiny vidím na blízko, ale možná nakonec jim to jen vadilo a sami na to neměly nervy.