Aktuálně: 4 571 inzerátů178 104 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů
Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 15.12.2023, 15:12:54 xxx.xxx.62.63
Anonymní:

Tak si namastit kapsu tady na chudých chovatelích.😛


Nezáviďte, že někdo něco umí. Pokud je ta kniha tak tlustá a dobrá, tak to Zrzavci a Megí prodávají skoro zadarmo  

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 14.12.2023, 00:12:48 xxx.xxx.62.63
Ronja s motejlem:

https://medium.seznam.cz/clanek/petra-pavlickova-nejen-manza-a-mimisek-na-perly-z-maminkovskych-webu-potrebujete-prekladovy-slovnik-34499

🙂


Jo tohle je masakr. Já osobně docela hůř snáším kakáme, papáme a podobně. Můj táta si z toho dělal legraci a když šel se psem, tak nám pak doma hlásil “3x jsme kakali” a podobně. Ovšem zmíněné zdrobněliny v článku v drtivé většině neznám a to jsem taky, co by čerstá těhotná a pak matka, měla potřebu si vyměňovat zkušenosti s jinými matkami a většina slov se teda před cca 5 lety nepoužívala.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 11.12.2023, 19:53:37 xxx.xxx.62.63
Bewi:

Krmíte někdo značku Bewi dog? Jak jste spokojeni a jsou lisovány za studena nikde to neuvádí dekuji.


Tak to bych svému psu nedala snad ani kdyby byla bída. V tomhle případě je naprosto jedno, jestli je někdo lisoval za studena či tepla. Proto to nikde  neuvádí, protože ani sám výrobce nepředpokládal, že si tohle koupí člověk, kterého taková věc zajímá. Nicméně pokud by lisoval za studena, tak by to zcela určitě uvedl velkými písmeny.  

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 11.12.2023, 02:07:05 xxx.xxx.62.63

Já dneska přijdu do kuchyně a před balkónovými dveřmi sýkorka a trochu čumí dovnitř, tak si říkám “copak, už nemáte co?” a ono fakt to krmítko bylo prázdné. Dala jsem slunečnice, nesolené buráky, lojové koule a jakousi směs z Lidlu pro ptáčky na krmítku. Včera jsem poprvé viděla na krmítku a na zemi pod ním větší skupinu vrabců. Loni k nám skoro nelítali. 

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 10.12.2023, 22:52:51 xxx.xxx.62.63

Nám se celý týden venčilo blbě, muž covid a já se cítila mizerně, ale ne zas tak, abych byla doma. Tak jsem se snažila fungovat, ostatně, neměl by se o nás kdo postarat, kdybych taky lehla. Dneska jsem teda šla konečně na něco delšího, ale dost mě bolelo v krku, no ale Malina byla teda děsná, jak normálně hezky poslouchá, tak dneska byla celou dobu rozjívená, ale chápu to, vlastně byla hodná, že nás doma nesežrala, když se s ní tak málo chodilo. 

Sněhu je u nás zatím dost, ale  dneska při procházce mírně pršelo, ale Malina byla tak ráda, že se jde, že ani neprotestovala. Párkrát jsem si to zkrátila přes pole, tak to si asi myslela, že jsme zabloudili, protože jak viděla cestu, táhla mě na ní jak zběsilá.

Obrázek Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 10.12.2023, 13:58:26 xxx.xxx.62.63
Fikovnice:

Trickyvoo, tu historku si pamatuji. Teda ono to není k zasmání, ale popravdě, jak jsi to tehdy psala, já se fakt smála…

Chuděra Malina se vykálela všude, kde to jen šlo…myslíš tuto historku?


Myslím přesně tuto historku. Však já to považuji taky za veselou historku, pokud nejde o život, tak jde o ho… a v tomhle případě doslova 🤭. 

Příště jdeme na očkování, muž bude muset s náma a oblečeme si kombinézy jako mají v servisu, aby neumazali auto 😀 

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 09.12.2023, 23:27:22 xxx.xxx.62.63
Plaka:

OMG, ano, kouše to a dělá loužičky! 🙂 Po příjezdu z útulku (velká dálka napříč ČR, cesta 4 hodiny, počasí děs) to bylo přetažené, přesto suverenní. Vořechus No. 2, vítej doma! 🥰 Pohlaví: pes, věk: necelé 2,5 měsíce, plemeno: kříženec. Fotky dodám, až se netvor zabydlí.

Tímto strašně moc děkuji této organizaci, nejde o obecní útulek. Nebojím se pochválit nahlas někoho, kdo vybírá pro psy zájemce uváženě, přesto lidi nelustruje a nedává si šílené podmínky. Moc všem odtama děkuji. ❤️


Gratuluji a moc se těším na fotky.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 09.12.2023, 23:24:57 xxx.xxx.62.63
tetrivek:

To chápu ale pokud tyhle lidi museli stát před čekárnou. A jejich feny se chudáci věšely na vodítku a napadali všechny příchozí po chodníku. Tak asi se takhle chovají všude. Bylo mi i líto když kolem nich procházeli lidi s malým nemocným pejskem v náručí a feny vyváděly, že by je sežraly. 


Jo tak v tom má naše Malina jasno, koho by sežrala, to je schopná se i se psem uvítat, ale pak vejde to ordinace a jak pochopí, že neuteče, tak zkusí veterináři aspoň ucvaknout ty jeho nenechavý ruce. Posledně jsme jí museli dát fixační náhubek a  položit jí jak ovci při stříhání 🤭.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 09.12.2023, 17:30:32 xxx.xxx.62.63

Elektronickou knihu jsem už zkoušela číst a vůbec to není ono. Miluju vůni nových knih, šustění papíru a celkem labužnicky dávám do knih záložku a ráda se po každé přečtené kapitole dívám, jak záložka “putuje” knihou k jejímu konci.  

Miluju i staré knihy, ty voní a hlavně papír šustí jinak, ještě příjemněji.  

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 09.12.2023, 00:10:32 xxx.xxx.62.63
tetrivek:

V čekárně u veterinářky jsme byli před týdnem, před námi jen tři psi, po nás dvě kočky a jedna nesocializovaná, agresivní skoro ovčačka. Naše malá neměla nikdy problém vejít do čekárny s radostí. Ale tentokrát se po ní ohnala ta fena, paní jí nemohla ani udržet a to fenka měla tak přes 20 kg, pak přišla fenka stejně labilní byl to československý vlčák. A já si říkala na co si je pořizovali, proč se jim nevěnovali a nevěnují. Prostě tohle nepochopím. Naše seděla celkem v klidu, jen s jednou border kolií si chtěla pohrát, laškovala s ní. Pak se pomazlila s paní doktorkou, dostala pigáro o kterém ani nevěděla. Smlsla si na pamlsku. V čekárně nám pochválili zlatého retvívra a šli jsme domů. Poslední očkování na tetanus nás čeká mezi svátky. Pak budu klidná,. To naše čunče zase ochutnávalo ovčí hovno a to se snažím ji bedlivě hlídat. Ale kamarádit s ovcemi musí od mala. 


Já si třeba o své fence nemyslím, že by byla labilní, ale veterináře teda taky nedává. Jako jiných psů si nevšímá, ale posledně tam udělala tyátr kvůli klíštěti, že tam už bez muže nepůjdu. Sice pak koukala stylem “jé to je trapas, to bylo jako celý?". Náš veterinář je prostě typ chlapa, co se jí nelíbí a ještě jí předtím kastroval, takže fakt není ani trochu důvěryhodný.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 08.12.2023, 23:31:08 xxx.xxx.62.63
Zrzavci:

Letohrad je myslím, někomu jinému, pokud se nemýlím. - tam bych měla vědět kam to jde.

Trickyvoo - to bé chtít zatlačit - výrazně, někteří jedinci mužského pohlaví mají vchovanou hroznou ignoraci a odolnost vůči přáním manželek a když je nechytíte pod krkem, tak si to prostě nejsou schopní zapamatovat 😀


Měla jste pravdu vy a Megi, on si myslel, že je čas a myslím, že by to na to nakonec zapomněl a to bych asi koukala u stromečku jako Bambi. 

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 05.12.2023, 22:21:27 xxx.xxx.62.63
Terven:

Nebojte se, číst umím. Ale vzhledem k tomu, že Ronja v jiné diskuzi píše cosi o tom, že pes má velikost bundy 50 či tak nějak, nejspíš to jenom motejl nebude 🙄

Ale důležitý je mít ve všem hned jasno…


Taky se mi zdá, že je to velmi záludný nick a má jiného psa než motejla.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 05.12.2023, 14:54:34 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele eena z 01.12.2023, 09:58:08

Vy máte moskovačku? Aha, tak to se asi spíš bojíte o ty vlky že? Já nevím, jak je na tom pastevecký pes s čichem, ale myslím, že vlka by cítil a vlci se zas raději vyhnou vám. S takovým psem bych se nebála vůbec. Myslíte, že by při setkání vlka pronásledoval? Nemá to spíš nastavené tak, že by ochraňoval vás? Možná bych v lese dělala mírný hluk, aby o mě věděli.  Třeba trochu mluvit na psa.