Aktuálně: 4 817 inzerátů175 569 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů
Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 29.01.2024, 23:09:09 xxx.xxx.62.63
Zírám:

Koukejte jak to chodí ve Francii!!!! Klece do kterých bych neuzavřela ani pár slepic. Myslíte že takové zvěrstvo je k vidění i u nás? A to je legální? Žádný zákon nestanoví minimální prostor pro plemena? 

Obrázek

Jak píšou ostatní, bude to útulek a když se podíváte na ty psy, tak nevypadají zuboženě. 

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 29.01.2024, 23:04:59 xxx.xxx.62.63
Anonymní:

Buďte rádi že vás nepotkal Citroen, tomu byste neříkali beruška ale veš, fakt hrozný auta.


My uvažovali o C5, ale nakonec nebyl žádný tou dobou k mání a koupili jsme Ford Focus. Nicméně znám pár lidí s C3 a nestěžují si.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 29.01.2024, 23:00:11 xxx.xxx.62.63

Věřím, že bude Framík v pohodě ❤️.

Dneska bylo fakt nádherně. Ještě teda je celkem dost bláto, ale cítila jsem se tak jarně. Jasný, jedno z mnoha jar letos, zima ještě určitě neřekla poslední slovo.

Jen se mi nepodařilo vyrobit hezkou fotku Maliny. 

Obrázek Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 29.01.2024, 22:52:05 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 29.01.2024, 15:19:54

Úplně mě hanba fackuje, že dneska, když Malina prošla louží, jsem jí řekla, “ ty budeš teda vypadat”. Holčika moje čistotná…jedno je jisté, Malina retrívra v genech nemá a jestli, tak to hodně přebylo něco jiného 😂.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 26.01.2024, 23:52:22 xxx.xxx.62.63

Letos stejně jako loni je to, co s týče rozmanitosti a množství u nás slabota. Loni jsem jim začala přilepšovat poměrně pozdě. Myslela jsem, že je to tím, ale asi není. Letos jsem začala brzy a celkem se snažím i rozmanitost a stejně jsou tu hlavně jen sýkorky, občas agent (brhlík), kosi, hrdličky, zahlédla jsem zvonka, stehlíka i čížka, občas byli vrabci, ale to každodenní množství druhů, mi prostě na krmítko nelítá. 

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 26.01.2024, 22:28:52 xxx.xxx.62.63
JanaJanaJanaJana:

Nejsme na sebe pyšní, to se Vám přiznám, mně je toho psa strašně líto, obecně ale především. Ale myslím, že to tak horký nebude, jelikož chtěl přebít naše zranění jejich zraněním, ale u veta nebyl.


No jasný, spíš se mu nechce platit škody.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 26.01.2024, 22:26:18 xxx.xxx.62.63

My si teda auta moc nepojenváváme, ale první naše auto warburg měl přezdívku od lidí “modrobílý šíp”, druhé auto byl peugot 305 a te měl šedý slon. Pak mužovu peugotu 406 jsme říkali gauč a Hondě jazz říkáme “mrňousek” nebo “prcek”, ale Renault byl prostě Renault a Ford je Ford… No a tchán měl škodovku a té tchýně říkala něžně Beruška, ale byla to neskutečná mrcha, houby Beruška. Měli jsme jí pár let, když brácha zničil toho Peugota a ta mrcha Beruška mě třeba zamkla v autě, nebo naopak mě nechtěla pustit dovnitř. Nebo muž ráno jí nastartoval, aby si jí nahřál a začala škrabat auto a ona se mu zamkla, tak musel domů pro náčiní, aby jí odmekl a když jí odemkl, tak zhasl motor a nešla nastartovat. Zřejmě to nebylo něžné jméno Beruška, ale šlo o tu potvoru z Ferdy Mravence. Nás dusila teda slušně 😂.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 26.01.2024, 22:13:20 xxx.xxx.62.63
JanaJanaJanaJana:

Díky za optání 🙂

Má antibiotika, ránu proplachujeme a v pondělí sestřihnou starou kůži.

Pak se uvidí.

Dnes jsme byli na místě činu, příjemný to fakt nebylo, vyslechli jsme si hrozný věci a celý to otočili proti nám (ten jejich pes jich prostě taky pár schytal a nese náseldky, je mi ho líto, ale prostě co jsme měli dělat?), ale nakonec nám první část nákladů dali. Chtěli jsme vidět i očkovák, chlap měl malou díru v ruce, tak pro jistotu…ten neměli, ale prej ho dovalí.


Tak koukám jaký pán takový pes. Jestli mě by napadlo, kdyby můj pes zaútočil na jiného, ošlivě ho potrhal, nadávat ještě těm jeho majitelům, že u toho, co můj pes visel jejich psovi na zadku, použili nějaké násilí, aby ho odehnali. 

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 26.01.2024, 22:08:21 xxx.xxx.62.63

Jinak venčení u nás dneska neproběhlo. Malina od rána odmítala jít ven, takže když přišel můj muž v šest večer domů, oblíkla jsem jí do postroje a oba je poslala, ať s ní projde aspoň ulici, ať nepraskne. Tak prý šli, muž jí musel dost přemlouvat, aby opustila aspoň naši předzahrádku. Tak se prý konečně vyčůrala a upustila bobíka a zase šli domů. No a já si tak stojím u linky a něco tam uklízím a najendou koukám, jak dole stojí právě navrátivší Malina, celkem dost mokrá, a zírá na mě, no zírá, hele ten pohled bych si za rámeček nedala “Tak jsem byla venku, spokojená? Podívej se jak vypadám”…. to byla ještě tak půlhodiny chodící ublíženost 😂.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 26.01.2024, 22:02:36 xxx.xxx.62.63

Zrovna včera jsem přemýšlela nad tím, že první pes byl několikrát napaden jiným psem a tak nějak se u nás ve městě chodilo prostě se psy na volno. Pak vyšla vyhláškla, že musí být pes na vodítku a dokonce všichni větší měli mít náhubek. Na volno tu opravdu skoro žádní psi nechodí, náhubek tu má pse jen vyjímečně. Možná tu vyhlášku změnili, protože policajti tu celkem dbají na to, aby se někde něco neporušlovalo. Tím pádem občas nějaký malý pes na Malinu agresivně štěká, ale tady ve městě ona ani Timík před ní, tu žádné napadení jiným psem nezažili. Malina v Praze od toho NO. Toho zřejmě můj muž potkal znova, už měl náhubek a chtěl si s Malinou zase prý hrát, ale Malina prý pištěla a zdrhala. Tak buď se nám teď začně bát větších psů a nebo to byl opravdu jeden a ten samý a Malina ho poznala. Můj muž ho poznat nemohl, protože u toho napadení jsem byla já s dcerou, on ne.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 25.01.2024, 01:25:38 xxx.xxx.62.63
Leithian:

Holky přiznám se že celá léta auta řešit nemusím ani nákup ani servis neb jeden otec automechanik, druhý automechanik a autoklempíř (umí i perfektně lakovat a stříkat) takže mi vždy sehnali auto za nula nula prd a za stejný prd ho dali dokupy tak že se na něj x let krom běžných kravin nemuselo hrábnout. Takze to co tu řešíte že se běžně pohybuje 150-200 jsme mívali doma za čtvrtinu nebo třetinu a za pár kaček do matroše to bylo ve stejném stavu jako toto. Teď mám teda c5tku po partnerovi ale až to doslouží nechám si taťkou sehnat buď pěknýho ssangyonga nebo nějaký sympatický mpv. Combi mi je chvílema dost malej🤣


To je fajn mít v rodině automechaniky a neříkátnic o kovářovic kobyle. 😏

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 25.01.2024, 01:14:29 xxx.xxx.62.63
Buggyra:

Já mám v zimě rukavice. Jsem se učila na autě, co mělo volant v podobě do kruhu ohnuté železné tyče, tak si nestěžuji.

Ale máti má auto, které netopí, a teď se chystá na delší cestu, tak jsem jí v penáči koupila posledně takový ten topící potah na sedadlo, jsem zvědavá, jak to bude fungovat. Jestli jo, třeba bych pořídila ještě jeden pro spolujezdce (páč s ní občas musím jet…).


Topící přídavný potah mám. Je to fajn. Lehce se náhledu a zas to vypnu,ale nemít to, jsem schopná klepat kosu v přetopeném autě. V zimě jezdím v rukavicích, příští auto bude ten vyhřívaný volant mít. 

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 23.01.2024, 11:05:00 xxx.xxx.62.63
Verun:

Konečně někdo fandí francouzům( renaut 5,11,21, citroën xantia, C5 )+ jedna fordka siera z áček 😂votsud měl auto snad každý, embéčko 1000, fiat 500 se šíbrem!)


Já tež. Peugot 305, renault 19 chamade, peugot 406. Poslední zmiňovaný by nám nejspíš ještě sloužil, kdyby ho brácha neotočil na střechu. 

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 22.01.2024, 23:02:22 xxx.xxx.62.63
balu:

My máme úplně prvního psa, který nechce piškoty. A to nedáváme od Mondelez (Opavia) ale lídlovské 😀. Všichni předchozí psi se po piškotech mohli utlouct a byl to top pamlsek. 


No a u nás frčeli jen u prvního psa. Druhý je jedl jen málo, to je už spíš vyloudil, aby je zanesl sousedovic feně a Malina si vezme, ale že by se to tom musela nějak utlouct? Nechutnají jí sušenky pro psy. Jak tam není maso, tak si to můžu strčit prý někam.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 22.01.2024, 21:26:55 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 22.01.2024, 13:07:28

Tak z AAA jsme s mužem měli dost stejný pocit. My se tam pokoušeli koupit Hondu Jazz. Přivezli ji z Chomutova a pak začala ta jejich masáž. My se šprajcli, že nyní to nechceme hned koupit a že se chceme rozmyselet a podívat se i jinde. V podstatě nás nechtěli pustit, protože dostali nějakou zálohu na to, aby to auto z toho Chomutova přivezli, která byla vratná, pokud se rozhodneme, že ne. Tak na nás naběhl ředitel pobočky a ten teda říkal, že on má Hondu v garáži a je to super auto a blabla…no my s mužem jsme zkonstatovali, že na nás ty panáci v oblecích, co si hrajou na to, že jsou něco víc než jen prodavači aut, nepůsobí dobře, i když se o to dost snažili. Nakonec jsme koupili auto v bazaru jinde, kde prodavač, byl zároveň automechanik, autům rozumněl a nesnažil se nám vnutit myšlenku, že právě stojíme před nejlepším autem, co jsme kdy viděli a musíme ho určitě koupit. Stálo míň než u AAAček a taky jsem si s mužem řekli, že to zkoušet už nebudeme, leda pro pobavení.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 22.01.2024, 10:32:33 xxx.xxx.62.63

Tak mobil umřel. Zatím jsem nevybrala náhradníka. Mam mobil po mém muži Sony a dost trpím. Nemá to klávesnici a zrovna teď mi píše první písmeno dost často zdvojené. Tak píši, přepisují a trpím.

Ještě jedna věc je nová. Malina nechce jezdit autem. Včera jsme jí do auta málem nacpali násilím a pomalu celou cestu se třásla. Auta máme dvě. Do Hondy Jazz nasedne vždy ochotně a ráda. Do Fordu jsme jí museli vždy trochu přemlouvat, bylo i oobdobí, kdy naskakovala bez kkeců. PPoslední ttři cesty protřásla a vůbec nevím, co je jinak.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 21.01.2024, 12:34:47 xxx:xxx.f085:b095

 Včera jsme měli oslavu narozenin. Tak jsem se snažila Malinu unavit, aby byla na oslavě hodná, což se mi povedlo. Včera bylo opravdu nádherně.  

Obrázek Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 20.01.2024, 01:40:43 xxx:xxx.f085:b095
Verun:

člověk jen pomyslel…nebudu tam dávat kryt, mám to jen na malý výkon a stojím u toho, ohlídám to,💣💩… zbyla přesně půlka, druhá je po mikrovlně(30letá 🤭) takže zbytek rozpuštěn na v klidu sporáku…je to máslem, asi více zákysu(vody)


To musí být máslem. Přece nás nemůže být tolik levejch 🤣. Už ty másla nejsou, co bejvala. Mé babičce se takhle po mikrovlnce nikdy nerozprsklo 😄.  Mně zrovna nedávno 🤭. 

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 20.01.2024, 01:33:38 xxx:xxx.f085:b095
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 19.01.2024, 16:05:52

No to jste mi úplně připomněla, když jsem čekala dnes, vlastně včera osmiletého andílka. To jsem si říkala, že tam má asi trampolínu. Můj Muž pak jednou sledoval,jak mi ve spánku neskutečně skáče břicho a chtě nechtě myslel na určitou scénu z Vetřelce a přemýšlel, jestli na něj taky něco nevyskočí 🤣.