Aktuálně: 4 577 inzerátů178 136 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů
Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 15.11.2023, 19:45:07 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 15.11.2023, 09:50:35

Ona ssi většinou hraje s většími psy a vždy to proběhlo v pohodě. Na malé bývá moc hrr a většinou si s ní hrát nechtějí, ale podle řeči těla jsem u toho NO neměla pocit, že si chce jen hrát. Nicméně budeme nyní opatrnější.  

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 15.11.2023, 19:38:00 xxx.xxx.62.63
Fikovnice:

Jé, ona má bílé ponožtičky, takový miniaturní. To jsem si dřív nevšimla…

No, držím moc pěsti, ať nemá nějaké trauma z toho kousnutí! A asi to hlídej, ať se jí to nepodebere a nezačne hnisat.


Ano, má malé bílé ponožky jako do balerínek 🤭.

Dost si to místo zranění líže, ale zatím to vypadá čistě, ale určitě to budu dál sledovat. Díky. 

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 14.11.2023, 21:09:51 xxx.xxx.62.63

Tak dneska jsem zjistila, že má Malina strup na boku. V sobotu jsme totiž potkali německého ovčáka nebo krížence, byl takový menší, na volno. Stažený ocas…no podle řeči těla mi přišlo, že kouká na Malinu spíš jako na kořist, ale pán na něj, pomalu a tak, tak se pes pomalu přiblížil k Malině, trochu jí začal honit a najednou Malina vykvíkla, metla ke mně pro ochranu a pán volal, že si ten jeho chce jen hrát a že jí nic neudělá. Já na Malině nic neviděla a hlavně jsem nechápala, jak by jí ten pes mohl takhle hned zranit. Ona se prý druhý den vyhýbala všem psům, takže konec bezelstné radostné Maliny. Až dneska jsem objevila, že má ten strup na boku. Tak nevím, mně podle řeči těla ten pes přišel jako zabiják, pán tvrdil, že ne, ale mohlo se tohle stát omylem? Malina mi nyní přijde nějak hodnější, poslušnější. 

Jsem naštavaná na sebe, že jsem nedala na svůj pocit, nebafla tu Malinu, ani se nezastavovala a neproběhla kolem toho ovčáka, jakoby tam nebyl. 

Včera byla tak hodná, že vám mírně zapózovola. Řekla jsem jí “Malí, pojď mi zapózovat na fotku pro Chovzvířat a ona teda šla, jen koukala ”a co jako fotíme, vždyť tu nic není". No v pozadí byl pěkný kostel, ale moc se mi to nepovedlo. 

Obrázek Obrázek Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 12.11.2023, 13:10:59 xxx:xxx.1635:f6b4

My včera venčili v Praze v dešti. No Malina celkem šla, pak jsem jí vzali na psí hřiště kousek od baráku. Malina se tam posledně tvářila jemně nechápavě, co se po ní chce. Včera proskočila obručí, proběhla tunelem,  prohopkala slalomem a jako bonus poprvé vyběhla na překážku typu A a seběhla dolů a pak hnala k brance jakože “hele, umím to a padáme vodsaď rovnou do tepla” . Tak mě pobavil ten kalup a náhlá ochota a inteligence vše vykonat, abysme se tam zbytečně nezdržovali 😄.  

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 11.11.2023, 02:37:36 xxx:xxx.4e6:5384

Malinu chválím drbáním na krku a za ušima, hládím pohlavě, ale zrovna dneska tchán mlátil Malinu do boku až to v ní dunělo a ona se tvářila blaženě a držela. Takže ač mně se to nelíbí a nedělám to, Malina má na to zcela zjevně jiný názor.  

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 05.11.2023, 21:30:55 xxx.xxx.62.63
hmn:

dneska se nám povedlo…..

Výlet na Grůň, normálně krása a nádhera vpravo, krása a nádhera vlevo……dnes krávy a jejich exkrementy vpravo, hnůj  všude jinde…..

no tohle jít se psem hovnožroutem bylo jako věnovat pyromanovi obr krabici zápalek….💣😎

Obrázek

Ano vypadá to jako anděl, ale je třeba si uvědomit, že v tuto chvíli má čupřinu jako Billy Idol a to žádný anděl teda nebyl, takže té věci v tlamě se asi už pak tak člověk nediví, je to holt rebel no 🤣.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 03.11.2023, 22:36:24 xxx.xxx.62.63
Anonymní:

Obchod Genesis se mi líbí.


Jo tak tam jsem objednávala před 14 dny. 3 věci byly pěkné, ale 4 jsem vracela. Bunda, vesta s flekama, jedna věc byla malá a jedny kalhoty měly nefunkční zip. To mi nepřišlo moc super teda. Chtěla jsem koupit něco na “lítačku”, ale celkem to bylo zklamání. Kdyby to tam aspň psali, co to má za mouchy.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 02.11.2023, 13:47:55 xxx.xxx.62.63
Lily:

Já mám do dnes “hrozný zážitek”, když jsem chvíli bydlela kousek od Pardubic. VŠICHNI si ze mě dělali srandu, že říkám “vařijou, mejou..” A přitom jejich “Půjdu k doktoroj” jim přišlo úplně normální a děsně se urazili, když jsem se nad tím dovolila pousmát. 😀 
Jihočeši a “kamarádovo” holka. 😀 

Skoro všude je něco divného… 🙂 


Jo to se nám směje muž, že používáme na konci to oj a spoustu místních názvů neznal a já zas jeho. Třeba oni mají letňáče my žňovky, neznal výraz křapáče, já se divila vajlince, byď jsme bývalé sudety a používáme spoustu německých výrazů, vajlinka mezi ně nepatří. 

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 01.11.2023, 23:24:37 xxx.xxx.62.63

Tak dneska jsem venčila po tmě a zjistila, že největší problém není, že není vidět pes. Větší problém je, že není vidět, kde se mi vykadila. S hovínky se to má tak, jsou hnědá a spadané lístí má dost často tutéž barvu a Malina je expert na vyhledávání temných míst, kde vykonná potřebu. Já dneska na vodítku Malinu, přes rameno tašku s knížkama z knihovy, které mi sjížděly z ramene  a Malina vždy zalezla do tmy a kadila, ta bestie kadila asi 7x, buď kadila 4x naprázdno a nebo jsem nebyla prostě úspěšná v nalézání. Já vždy musela vytáhnout mobil, svítit na bobek, abych ho neztratila kde je, u toho se pokoušela rozdělat ten příšerný pytlík, který skoro pravidelně zkouším rozdělat na druhé straně než bych měla, do toho mi sjížděla taška z ramene. Docela se divím, že jsem jí v tom hovně nakonec nevymáchala 🤭.

Ani mě nepřekvapí, až se začne říkat, že po městě chodí šílená ženská, co je vždycky zalezlá v tom nejtemnějším koutě  a brble “Kde to do pytle je, kadila jsi vůbec? Debilní pytlík, do pytle, nejde to" … ano z tichého mumlání jsem přešla do docela hlasitého mluvení, jsem ráda, že jsem nakonec nezačala řvát na celý město 😄.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 01.11.2023, 22:48:21 xxx.xxx.62.63
balu:

To nejsou pražácký stereotypy, to je fakt. I kdybychom my Brňáci, řekli tramvaj, bude to znít jinak než když to zazpívá Pražák. Teda pokud bychom se hóódně nesnažili… a byli bychom při tom napodobování směšní.

To je jak když se Aleš Háma snaží mluvit brněnsky nebo hantecem. Katastrofa.


Můj muž z Prahy na pražský přízvuk nevěří, prý nic takového nemá 😂… má, všichni ho slyšíme, ale už se s ním nepřeme 😂

Mám taky kamaráda v Brně narozeného a ten mluví krásnou češtinou a tvrdí, že nic jako brněnský přízvuk neexistuje, že brněnský hantec používají lidi, co z Brna nejsou…

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 29.10.2023, 23:40:22 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 29.10.2023, 23:31:52

No já dneska potkala taky nějakýho bulla, paní zastavila a zapřela se a držela psa, pes fixoval pohledem Malinu, hleděl na ní jako na kořist.  Zaujala mě však reakce naší vždy velmi přátelské Maliny, na psa se ani nepodívala. Míjeli jsme je a Malina celou dobou koukala jinam jakoby tam nebyl. Vlastně jsem u ní tuhle reakci ještě neviděla. 

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 29.10.2023, 23:35:15 xxx.xxx.62.63

No tuhle se mi stalo, že jdu takhe po poli a koukám, že kus od nás jsou na louce srnky. Malina je vidí, ale ani nenapíná vodítko, jen se zastavila, podívala se a pak si dál hledá myšky a já si zasněně jdu, vše zalité sluncem a najednou koukám, že na zemi leží obojek, že se mi z něj nechtěně vyvlíkla. Vezmu ho do ruky a volám na Malinu, abych jí ho navlílka, ona vyrazí ke mně a najednou jí to doje, že mám v ruce obojek a není nic, čím bych jí mohla zastavit, tak se otočila a vystřelila k srnkám, sice je zahnala jen do lesa a zase se vrátila ke mně, ale příjemné to nebylo. 

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 29.10.2023, 23:12:07 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 29.10.2023, 22:09:46

Tím mě fascinuje Malina. Chystám si vaření, cibuli, ghíčko z lednice, nějakou zeleninu a Malina nikde, vytáhnu zavakuované maso a Malina je hned u mě.  Nebo tuhle jsem měla na talíří maso z vývaru a krájela jsem pro Malinu spoustu nezajímavých věcí a jen jsem natáhla ruku pro talíř s masem, slyšela jsem capání noh. Kdyby na mě viděla, nedívím se, ale ona leží v obyváku a já jsem vlastně za rohem. 

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 29.10.2023, 10:09:45 xxx:xxx.b382:6e28
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 29.10.2023, 09:59:18

Já chodím, jak se to hodí mně. My ani nemáme moc stejné časy. Malina i celkem nerada vstává a někdy je problém jí v sedm vyšťouchnout z baráku, tahat jí ven v šest, tak si ten pohled za rámeček nedám 🤭. 

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 26.10.2023, 13:24:30 xxx.xxx.62.63
Thielli:

A jinak - já mám na zahradě krtka. Ryje jak o život. Dle babského návodu jsem teď do jeho děr nacpala pudlí ostříhanou srst (jakože na zapuzení) a moje sestra, když to viděla, mohla se smíchy potrhat, říkala, že je ode mě milé, že ji posílám na zimu zateplovací vrstvu…. a jak úplně vidí paní krtkovou, jak svému choti z dodaného materiálu štrikuje hebký černohnědý pulovr. 


A paní krtková si pak povídá s panem krtkem “zatím nejlepší bejvák, co jsme měli, tady nám dokonce dávají dárky, už nikdy nepůjdeme jinam” 😂.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 25.10.2023, 21:14:37 xxx.xxx.62.63
Zrzavci:

Pravda. Proto popíšu potěšující příhodu:

Má drahá polovina mi tak trochu stavebně zničila vysavač. A to má prosím stavebního Karchera. Enemže aplikoval do zdí Aquastop a na vyfukování těch děr potřeboval vysavače dva.A ten můj zaprasil natolik, že do domácnosti už to nechci pustit. A tak jsem si musela koupit nový. A!! To je zážitek. finanční! Koupila jsem v neděliv Datartu vysavač MIELE -což je fakt kvalita - za pouhopouhý tři ticky. Fčéra to přišlo, zapnu vysavač, ten se přisál k podlaze a nešel utrhnout 😀 sem byla jak Inšpektor Kluzó v Růžovým panterovi 😀. papouška sem teda nefcucla, ale psi radši utekli. No, takže tah to má obrovskej. a to je to celkem malý těleso teda. A dneska !! Dneska jsem zjistila, že ho už mají za 6 litrů?? No ty bláho, já uškudlila tři tisíce.Sem dokonalá hospodyňa? Sem!


Tak aby vám to nesebralo podlahovou krytinu 😂.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 25.10.2023, 21:08:16 xxx.xxx.62.63
kometa:

A to mě zajímá. Takže už netřeba člověka přetáčet?


Ne, právě co nejméně s tím člověkem hýbat, položit na záda, zvednout bradu tak, aby měl volné dýchací cesty, hlavu nepodkládat nic, žádné krčení nohou, prostě jen zabezpečit, aby člověk dýchal a zbytek nechat na záchrance. 

Byla jsem v práci zdravotník.

Edit: a hlavně moc nevěřit, když člověk tvrdí, že mu nic není. Takhle se pak šibovalo s chlapem, co spadl z lešení a měl poškozenou páteř a rok byl pak na neschopence, kdyby ho nechali ležet, jak byl, mohlo to možná dopadnout líp.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 25.10.2023, 21:06:39 xxx.xxx.62.63
Ronja s motejlem:

Berunka se vdala..

A nesmějte se, že mi pes kouká na pohádky.

Obrázek Obrázek Obrázek

Tomu se nesměju. Malina na ně taky kouká, tuhle s náma celkem pozorně koukala na horor. Neječelo se v něm, nebyla tam žádná zvířata a přesto pozorně sledovala.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 25.10.2023, 20:59:07 xxx.xxx.62.63
Zrzavci:

Já jsem tudlenc chtěla udělat takovou jako uměleckou fotku,s náladou. Bylo takový pěkný  podzimní světlo.No. posu´dte sami 😀

Obrázek

Se.e vám na to pes  no🤣

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 23.10.2023, 23:29:50 xxx.xxx.62.63

Dneska byla procházka jako víno. Šla jsem pastvinami, všude kravičky, sluníčko a nepotkala jsem ani živáčka. Jen jsem trochu zabloudila a muž musel jít pro dceru vyzvednout z  kroužku, protože já jsem to nestíhala. Ale myslím, že si na to už začínají zvykat, že se jim na té procházce občas zaběhnu 😂.

Obrázek Obrázek Obrázek