Aktuálně: 4 571 inzerátů178 103 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů
Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 25.09.2023, 23:34:29 xxx.xxx.62.63

Jinak v sobotu jsme se s mužem krapítek pochlapili a šli 14 km. Když totiž plánuji delší trasu, tak mi to doma brble, jestli to musí být tak dlouhé, ale muž vybral sám trasu 10 km, ale hned jsem věděla, že to dá víc. Nicméně procházka z Kralup na přívoz a zpět do Kralup byla moc hezká. Hlavně nás zastihl západ slunce a ty barvy teda byly neskutečné.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 25.09.2023, 23:31:49 xxx.xxx.62.63

Já si to o osobě taky myslím, že nemám žádný orientační smysl, ale jednou kámoška vyprávěla mému muži, co jsme se spolu najezdili a že vždy obdivovala, jak se všude zorientuju.  Je fakt, že mám za to, že spolujezdec by měl být vždy v pohodě a tak když si nejsem jistá, nehlásím to nahlas.  Takže v duchu si říkám, to jsem zvědavá kam to jedu, ale spolujezdec kolikrát ani nezjistí, že jsem během hodinové cesty propadla tak 5x panice 😄.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 22.09.2023, 17:15:13 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele KatyQ z 22.09.2023, 13:30:10

Já zrovna nedávno viděla zajímavý dokument o tygrech v Indii a tam docela často pasáci spí v ohradě s dobytkem. Zajímavé bylo i to, že žádný ten pasák koz, ovcí a podobně neříkal, že nejlepší by bylo, kdyby se tygři pozabíjeli. Tak nějak to brali, že tam patří a oni se musí starat, aby o svá zvířata nepřišli.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 22.09.2023, 03:47:38 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 21.09.2023, 13:17:36

Všude, kde žijou lidi, je hluk. Mně třeba nesedí hluk v paneláku. Vadilo mi, že bylo slyšet souseda spláchnout. Za to hluk vesnice miluju od dětství. Babička bydlela na vsi u potoka, kde hučel splav, ráno mě budil kohout, sousedům štěkal pes celej den, jak blbej, a toho dřeva, co se tam nařezalo. Vždyť já mám ráda i zvuk, když se řeže dřevo. Městský hluk je jiný a ne tak milý.  

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 21.09.2023, 15:28:00 xxx.xxx.5.144
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 21.09.2023, 12:36:27

Právě můj táta, když měl horší cukr, tak to jako první poznal na nohou. Měl v nich horší citlivost, když měl vysoké hodnoty, tak se na nich neudržel.  

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 20.09.2023, 18:21:34 xxx.xxx.5.144

Běhání nesnáším od dětství. Bolely mě z toho kotníky a paty. Někdy musím kousek běžet, když nestíhám, to mi neva. Malině by se líbilo, kdybych běhala. Zkusila jsem to nyní dvakrát, poprvé jsem si podvrtla kotník, který cítím ještě teď, podruhé mě bylo děsně špatně. Když už, tak prostě chodím ostrou chůzi. Nicméně ty kilometry Elisaka mě teda taky zahanbují. Chodíme v kuse do deseti km, pak mě to přestává bavit, hlavně mě pak doma shání, kde jsem tak dlouho.    

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 19.09.2023, 22:55:15 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 19.09.2023, 13:23:01

Ano, to napojení znám. Nemyslím, že i když je Malina chytrá jako byl ten můj první pes, že se někdy dosteneme do toho napojení jako jsem měla se Stypíkem. U něj, když jsem přišla domů a kouknula na něj, věděla jsem, jaký měl den. To se prostě i těžko vypráví. On byl totiž dopoledně s našima a pak taky někdy jsem jezdila třeba někam pryč a hned jsem viděla, jestli se měl dobře a nebo se něco nepovedlo a to samé já. Stalo se mi něco nebo mě něco bolelo a on mi třeba šel hned lehnout k nohám a nebo se nacpal vedle mě a položil mi hlavu na srdce. Bylo by to na román…

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 18.09.2023, 23:52:10 xxx.xxx.62.63

Jinak dneska jsem se u venčení i trochu pobavila. Šla jsem cestou mezi vzteklými vlčáky a pes na řetězu a jak se tak blížím k tomu domku, kde mají něco jako labradora na řetězu a já si už dva roky v duchu kladu otázku, zda ten pes vůbec někdy byl za plotem, tak tam stojí ženská u branky a sleduje mě, jak jdu. Malina si dávala na čas, šla se vykoupat do potoka a pomalu jdeme k ní a když jsme u ní a paní stále ze mě nespouští oči, popřeji jí dobrý den, paní odpoví a zetpá se mě, kam jdu, tak já že jen tak na procházku a následuje celkem upřimný údiv…no nechtěla jsem se vybavovat a šla jsem dál, ale už po pár metrech jsem zalitovala, že jsem jí neřekla nahlas, co mi prolétlo hlavou “vy se svým psem na procházky nechodíte?”…no ale zas, kdybydy mi potvrdila, co už stejně asi vím, tak by mi to leželo v hlavě ještě víc než doteď.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 18.09.2023, 23:46:51 xxx.xxx.62.63

Tak to jsem teda v šoku z toho, co tady čtu. Mně přišlo, že dočaska, ze které jsem brala Malinu spíš lpěla na tom, abych nekastrovala psa před jedním rokem, myslím, že něco podobného měli ve smlouvě všechny, na které jsem koukala.  I když jsme si původně vyhlédli psa ze Slovenska, jsem ve finále ráda, že máme holku od Kolína a když sleduju, kam to spěje s těma vořechama, vypadá to, že příští pes asi bude muset být papírák, i když mám pro vořechy celoživotní slabost.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 18.09.2023, 23:30:49 xxx.xxx.62.63

Tohle napojení jsem měla na svého prvního psa. 

MOc na vás oba myslím a doufám, že to bude lepší. Fido je úžasňák a bojovník a vím, jak moc je to nyní těžké. 

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 18.09.2023, 23:26:20 xxx.xxx.62.63

Tak my teda máme pelech, co asi splňuje hodně bodů, ale nedáme všechny. Nešustí a není přespříliš měkký. 

Koupili jsme ho na SunySunypelíšky…, třeba by se i dalo domluvit, aby vám vyšli vstříc s vašimi speciálnimi požadavky.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 15.09.2023, 23:51:06 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Ř.J. z 15.09.2023, 09:26:18

Kolem druhého roku, ale u drtivé většiny psů platí, unavený pes, hodný pes.  

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 14.09.2023, 23:49:18 xxx.xxx.62.63

Nám se nyní venčilo celkem dobře. Malina teď loví vzorňáka a zvládá celkem dobře i občasné vypuštění z vodítka v bezpečné zóně. Jen včera se nám procházka nevyvedla. Šly jsme polem, Malina na volno a najednou výstřel, tak jsem jí přivolala a připnula a když vyběhla na flexině (máme dlouhou), znova výstřel. Oba zněly, jakoby to bylo blízko, tou dobou se už rozprchávalo, tak jsem zavolala muži, ať si pro mě přijede a jela jsem radši domů. Ve válečné zóně a v dešti se mi prostě nelíbilo. No a Malina je asi myslivecký pes, protože jí tyhle zvuky extra nezajímají. Vlastně si nejsem vědma toho, že by střihla ušima, ale hluchá není, když šustnu papírem, stojí hned u mě. 

Navíc se Malina začala teleportovat. Kouknu, jak leží na gauči, hlavu položenou na předních tlapkách, mrknu do zrcadla, otočím se do chodby a tam leží Malina, hlavou položenou na předních tlapkách…vůbec jsem nezaregistrovala, že by prošla a když jsem se takhle popošla a otočila zas na jiné místo chodby, ona tam zas leží a tu hlavu na předních tlapkách….tak to jsem se už začala smát, jak to dělá, že jí vůbec nevidím přemísťovat…no asi jí přestanu pouštět Star trek 😀

Dneska jsem šla do školy dítěti pro sešit a Malina se mnou. Chodí tam nerada, vypadá to, že prostě nesnaší čekání nebo nevím. Táhla mě pryč, když viděla kam mířím, tak jí říkám : “to jako vážně, ty se bojíš dětí, nebo školy?” A ona se uklidnila a sama míříla k té škole. Tak jsem ráda, že si to nechala vysvětlit 😀

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 14.09.2023, 23:25:10 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Chingis z 14.09.2023, 05:13:21

Mně to trhá srdce, ten jeho nadšený kukuč….. Mrzí mě to. 

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 10.09.2023, 01:09:29 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 08.09.2023, 21:45:17

Naše Malina je na tenhle typ rámusu taky dost flegmatická a celkem si podobnou scénu dovedu představit i s ní. Je to celkem zajímavé, první pes to rád pozoroval, druhý strachy nevěděl kam zalézt a Malině je to prostě jedno, což mi přijde i zvláštn, když jí jinak vše tak zajímá.  

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 10.09.2023, 01:03:15 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 09.09.2023, 19:22:29

Nevím, jak je to u koček, ale u lidí je lepší určitě víc dávek než jedna velká dávka, zvlášť když mívá kocourek takové výkyvy. Ta velká jednorázová dávka podle mě musí způsobit hypoglykemii.  

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 03.09.2023, 23:39:49 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Chingis z 03.09.2023, 19:25:41

Tak to je mi moc líto, držte se. 

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 31.08.2023, 00:27:11 xxx.xxx.62.63
balu:

Ona byla nežravec od začátku, takže nic skokového ze dne na den, kdy by se mohlo jednat o zdravotní problém. Prostě to tak někteří psi mají. Myslím, že nežravce nechce nikdo, protože je to s ním fakt těžší. Jak se psem, tak s dítětem. To jsem nezažila, my jsme v rodině všichni žraví, ale kolega vyprávěl, že jako dítě třeba tři dny nejedl, neměl hlad. Neumím si to představit. 


Ano, znám to, taky jsem to tak měla. Jídlo mě jako dítě nezajímalo. Bylo jen pár jídel, které jsem jedla s chutí, ale že by mě někdy zahnal domů hlad, to ne. Naši mě odchytávali, ať se jdu na nasvačit a já chtěla maximálně holý rohlík. No a vlastně to mám poslední rok zpátky. Není moc jídel, na které bych opravdu měla chuť. 

Teď se mi to vrací, moje dcera taky nemívá chuť k jídlu a je to úmorný. Teprve nyní mi dochází, jak se se mnou moje mamka natrápila. 

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 29.08.2023, 23:35:26 xxx.xxx.62.63
Rezzzy:

Uf, až mě z toho mrazí, asi bych se tomu lesů vyhla. Dnes krásná procházka, mám nový poradny boty, tak dobrý, jen díky mikče s kapucí mi bylo vedro.

Jen mám takový dotaz. Dnes jsem měla strach, že mě ten pes snad sežere. Že je žravý, to je, ale dneska byl hladový, nenaažraný, úplně zběsilý. Teď teda v klidu spinká před posledním venčením.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

No asi tam ještě jednou půjdeme s mužem, chce to vidět, jestli tam uvidí nebo ucítí něco on. Já sama tam už asi taky nepůjdu. Dokud jsem měla divné pocity sama, tak to prostě byl iracionální strach, ale když to dceru napadlo ve stejném místě, tak to už asi jen tak z hlavy nedostanu  🤭.