Aktuálně: 4 793 inzerátů175 678 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů
Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 12.06.2023, 14:45:46 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 12.06.2023, 07:14:40

Tak dneska to bylo víc v pohodě. Trochu jsem se inspirovala už na tom FB u té Dostálkové a použila zkušenost, že Malina má ráda kecání. Oznámila jsem ji veselým hlasem, že jdeme ke škole, mírně mě tam táhla (na tom musíme ještě zapracovat), došly jsme ke škole, oznámila jí, že zazvoníme na zvonek a pak poodešla, řekla jí "a teď počkáme". Ona byla klidná, já jí trochu drbala za ouškem a ona střídavě sledovala dveře školy a zahrádku bistra sousedící se školou, přesně po pěti minutách, kdy obvykle dcera vyjde, znejistěla. A já taky na chvíli přestala komunikovat. Bylo mi trochu trapně, že tam kecám se psem jako magor, ale holt bude mít moje dítě mámu magora. Ještě jedna věc byla jinak, obvykle stojím bokem od vchodu do školy a zády k té zahrádce, třeba i to jí mohlo být mírně nepříjemné.

Každopádně bylo vidno, že jsem udělala něco, co Malinu potěšilo, páč šla mnohem lépe na vodítku, nakonec přestala úplně tahat, sama od sebe čekala a pořád po mě loupala okem a já byla na obláčku jaká je to šikulka. 

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 12.06.2023, 02:13:26 xxx.xxx.62.63

Fíkovnice a jak vlastně je ten váš koucourek starý?

Jinak ty příznaky, co popisujete, znám u lidí cukrovkářů.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 11.06.2023, 23:00:09 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 11.06.2023, 09:46:19

Taky se mi stalo s prvním psem, že přes veškerou socializaci neměl rád děti, i když by jim neublížil, tak je spíš jen trpěl a náměstí se bál. To Malina je první, která tam ochotně jde a zatím se bála jen výšky a teď teda nově klavíru a u školy. No a teď mě  napadlo, že vlastně napodzim naposledy byla se mnou u školy, když tam bylo dítě, které z ní dostalo hysterák, že se bálo psů a já pak jí tam přestala brát, důvod teda byl i ten, že jsme tam dlouho čekali a začala být zima, tak aby nenastydla, ale to Malina neví, třeba si pamatuje, že vyšlo dítě a děsně brečelo a od té doby tam nechodí? Mohla by se bát, že se to stane zas a ona tam už pak zas nebude moct? No zkusím ta cvičení, sedni, dej pac třeba....nějakou změnu to chce.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 11.06.2023, 22:45:59 xxx.xxx.62.63
hmn:

"Hmm: jak to myslíš, co dělám? Jako když vyšiluje? Když se mi nepodaří jí na mě přesměrovat, tak s k ní čupnu a jen s ní tak mluvím."

no, tak nějak to myslím

souhlasím s keriton, taky si myslím, že zde chybí jasné vedení, pravidla, rituály. To potřebuje nejistý pes jako prase drbání.


No to je ten probém, ona vypadala tak sebejistě. V podstatě mě nenapadalo, co dělat za rituály.  Nějaké máme, neže ne, ale spíše doma, po procházce, před procházkou, při nástupu do auta. Před obchodem, když dcera čeká se psem venku. U školy zatím jen sedni, zkoušela jsem pamlsek, to si vzala, což byla známka toho, že není mimo.

Zítra jdeme zase ke škole, tak poreferuju. Asi s ní nyní málo na procházkách komunikuji. Tedy jen stůj, čekej, na kraj, nalevo, napravo, ke mně, sedni, nežer to, ale jen v rámci, potřeby a někdy teda hledej. Nahlásila jsem se do té FB skupiny, co mi doporučovala Keriton a snad tam najdu něco, co nám pomůže.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 11.06.2023, 22:35:35 xxx.xxx.62.63

No vidíte a já bych měla pocit, že mi tu cenu nechtějí říct, protože mě chtějí děsně natáhnout, abych si pak nezjistila, že tahle rasa opravdu běžně nestojí 60 tisíc, ale třeba třicet. Já třeba ještě rasu nikdy nekupovala a líbí se mi kanadský retrívr, což není běžné plemeno a vůbec bych nevěděla, jak dlouho si mám na něj šetřit, protože opravdu netuším, co právě takové plemeno může stát.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 11.06.2023, 00:54:21 xxx.xxx.62.63

Tak se omlouvám, pár  dní jsem večer padala únavou a nebyla tu.

Hmm: jak to myslíš, co dělám? Jako když vyšiluje? Když se mi nepodaří jí na mě přesměrovat, tak s k ní čupnu a jen s ní tak mluvím. V minulosti to dost pomáhalo. Já jsem si říkala, že jsem to asi přehnala s chozením do přírody. Protože Malina zvládala město skvěle, tak jsem to asi podcenila, ale nevím. Víc dětí pohromadě jí nějak nevadí, jen ta škola a čekání. Byli jsme dnes na pouti, tam jí nějaké děti hladily a nevypada vůbec rozhozeně. Rozhozeně vypadala, když jsme stáli a poslouchali nějaké vystoupení.

Keriton: Ano, cvičák kolem nás asi žádný moc dobrý není. Co jsem zatím viděla, tak to byla dost hrůza. Zařadili jsme víc socializačních procházek. Přece jen jsme oba s mužem chodili raději do přírody než po městě. Zkusím se kouknout na ta videa.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 06.06.2023, 00:14:55 xxx.xxx.62.63

No s tím taháním teda taky teď zkoušíme a nejen s tím. Má nebojácná Malina se začala bát. U školy například, ne nějak moc, ale ocásek prostě má rozvinutý a někdy mě zkusí odtáhnout. Přitom se tam nic zvláštního neděje.

No a v pátek mě táhla z náměstí pryč, protože tam hráli na piáno. Z toho jsem byla úplně vykolejená, jak je to možný, když má hudbu ráda. Zatím vždy, když jsme potkali něco nového, tak pozorovala. Jo teď chvíli taky, ale situace, kdy lidi stojí na nezvyklém místě, piáno tam taky nikdy nebylo a ještě se tam hraje a pak lidi tleskají.. I když si vlastně uvědomuji, že loni v červenci jsme byli na venkovním koncertě operních árií a tam to vzládla na výbornou. No prostě jsem z toho špatná, že dělám chybu a nevím jakou.

Teď o víkendu jsme byli na chalupě, kde bylo asi cca 20 lidí včetně dětí a to zvládla docela dobře. Loni měla tendenci vyštěkávat na každého chlapa, který se pohl, ale letos už štěkla jen sem tam na někoho. Hlavně, když něco ukradla a chtěli jí to sebrat. Děti žužlala taky už trochu míň, ale to hlavně proto, že se rychle naučily metodu strom, běžely a když viděly, že běží za nima, tak zkameněly. Asi je to naučilo moje dítě, jak přišlo mi to celkem vtipný, když jsem viděla, jak po kouskách běží a pokud zaujmou Malinu, tak zkamení tears-of-joy.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 05.06.2023, 00:05:57 xxx.xxx.62.63
sutrik:

Tento týden je pro Bonnie plný novinek. Prvně dovolená - prvně hory, kameny, spaní s psí kamarádkou v jedné místnosti, lanovka (a rovnou otevřená sedačková)... A dnes mě prvně viděla "v sedle". První fotka je hned po nasednutí. Bonnie byla fakt překvapená.

  • ');" onmouseout="UnTip();" height="60">
  • ');" onmouseout="UnTip();" height="60">

To se nedivím. Když to viděla poprvé Malina, tedy jezdit lidi na koních. Tak nejdřív ztuhla a  zírala a pak si k tomu rovnou sedla a  museli jsme asi čvrt hodiny sledovat jak jezdili studenti od nás ze Zemědělky na koních.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 02.06.2023, 01:48:54 xxx.xxx.62.63

To je právě to, jak jsem tu plakala, kam zmizely louky s kopretinama a jiným kvítím. Místo toho tam všude roste tohle. U nás za plotem jsem mámě trhla zvonečky a jiné kvítky (kopretiny tam nikdy nerostly) a teď je všude jen tahle podivnost. Co ale s tím? Dá se proti tomu nějak bojovat?

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 29.05.2023, 22:13:27 xxx.xxx.62.63

My dneska venčili jen málo. Kolem poledne bylo na Malinu vedro a nechtělo se jí moc chodit. Zítra musím vyrazit někam do lesa nebo počkat na večer.

Byly jsme dceři u školy naproti a Malina tam nějak nebyla ráda, bylo vidět, že se jí tam moc nelíbí, ale zas když vyšla dcera, tak už byla v pohodě, ale překvapilo mě to. Bylo to poprvé, kdy jsem jí v přítomnosti dětí viděla nejistou...no vlastně někdy loni na jaře se to taky jednou stalo. To jsme zas potkali děti ze školky celý ten špalír...což vlastně teď šel taky špalír dětí..že by jí rozhazovalo, když jdou děti organizovaně? Přece jen děti jsou chaos a to ona miluje.

Dneska jsme byli s dítětem na kroužcích, Malina byla s mužem na zahradě a když přijdu,  zjistím, že je zahrada samá jáma a že už není daleko tomu, aby exhumovala kosti mého prvního psa.

Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 29.05.2023, 21:38:50 xxx.xxx.62.63
megi-the-pes:

Já mám tři nové kočky, heč!

Megy se to nelíbí. 

Mně se to vlastně taky nelíbí.

Neobjednala jsem si je.

Už jsou tu 14 dní, a jak tradice velí, jména nikde.

Megy se taky týdny jmenovala Pes.

My nejsme normální.


Jo takhle tchánovi vymýšleli jméno kočce, až u veteřináře uvedli, že je to Ćíča. Tak je to koucourek, co se jmenuje Číča.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 28.05.2023, 23:14:44 xxx.xxx.62.63
acher:

Nevím,jestli budou dobře vidět,ale to vše jsou kopretiny.

  • Obrázek');" onmouseout="UnTip();" height="60">
  • Obrázek');" onmouseout="UnTip();" height="60">

No nádhera. Já dneska pátrala, jestli ty bílé krásky někde po cestě nezahlédnu, ale nikde nic, ale je možné, že u nás ještě nekvetou. Přece jen jsem dneska procházkovala na Suchém vrchu v Orlických horách a po cestě z auta jsem viděla, že lidem teprve kvetou rododendrony.

Procházka byla sice kratší, šla jsme s dcerou, ale bylo tak nádherně a lidí jsme potkali jen pár, protože přišly pozdě.

 

Obrázek Obrázek Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 28.05.2023, 02:21:06 xxx.xxx.62.63
Sardullah:
Trickyvoo:

Nemel a koukej se přesunout..

Tak to mi dneska na Fauně napsala Sardullah. Já tam píši srdceryvný příspěvek a ona na mě takhle laugh

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 28.05.2023, 01:45:53 xxx.xxx.62.63
acher:

Na fauně někdo psal o lučním kvítí,tak na zkoušku foto luční kvítí a krásně kvetoucí hlohy

  • Obrázek');" onmouseout="UnTip();" height="60">
  • Obrázek');" onmouseout="UnTip();" height="60">
  • Obrázek');" onmouseout="UnTip();" height="60">
  • Obrázek');" onmouseout="UnTip();" height="60">

To jsem byla já a krásná louka. Zvlášť z kopretin bych měla velkou radost natrefit na ně v přírodě. Ty milovala moje máma a já jí je vždy trhávala.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 26.05.2023, 23:09:23 xxx.xxx.62.63

Nemel a koukej se přesunout..

Tak to mi dneska na Fauně napsala Sardullah. Já tam píši srdceryvný příspěvek a ona na mě takhle 😄