Aktuálně: 4 571 inzerátů178 102 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů
Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 26.06.2023, 14:39:17 xxx.xxx.62.63

Pokud na iFauně není diskuze, tak je to pro mě uzavřená kapitola. Pokud budu něco shánět, podívám se tady. A na rovinu, admin zde byl tak vstřícný, že bych si přišla jako nevděčnice jít zpět. 

Takže ať to maj třeba celý bleděmodrý s kytičkama, je mi to jedno. 

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 25.06.2023, 23:58:36 xxx.xxx.62.63
lesakm:

Kde ty granule našel když je sežral ? ML.


V průmyslovém objektu. Nebyla jsem u toho, právě že to bylo celkem nečekané místo. Táta šel k někomu do firmy a tam je pes našel.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 25.06.2023, 23:55:56 xxx.xxx.62.63

No a dneska jsme si vyšly delší, taky jsem tvrdila muži, že to nebude dlouhý, ale pak jsem si zas řekla, že se nám jde hezky a je tam fakt krásně,  takže jsem šla dál a pak jsem přehlédla odobčku, rozhodla se, že se na zamýšlenou cestu vydám zkratkou přes les, ale nebylo to průchozí, takže Malina mi pak našla cestu, co vychodili asi divočáci....No panice jsem sice nepropadala, ale říkala jsem si, že je snad nepotkáme, že snad někam dojdem dřív než bude tma a že se mi nevybije mobil. Dobře to dopadlo. Jen se ta cesta protáhla víc jak o půl hodiny určitě 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 25.06.2023, 23:49:01 xxx.xxx.62.63

Včera jsem poprvé vyrazila po 14 denní nemoci. Muži oznámila, že to napoprvé nebudu přehánět a bude to jen kraťoučký. Tak nakonec jsem si asi po 1 km  řekla, že se mi jde dobře a zatočila do polí a protáhla si procházku tak na dvojnásobek, než jsem měla v plánu jít. Malina neměla zrovna šťastný den, po žihadlu od vosy, dostala ránu ohradníkem a jak pěkně probíjel, když byl zarostlý a to se psalo v jiném vlákně, že je to třeba podsekávat, jinak to nefunguje. Nějak jsem nebyla ve střehu, plus mě nenapadlo, že prázdnou ohradu bude strážit aktivní ohradník. Chuděrka moje malá. hned běžela pro pomazlení a já byla na sebe naštvaná. No ale až na tohle bylo nádherně a byla to hezká procházka.

Malina byla vzrovná, potkali jsme zajíce a jen za ním hleděděla a to samé srna. Tedy byla na vodítku, ale ani ho nenapínala.

Obrázek Obrázek Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 25.06.2023, 01:26:04 xxx.xxx.62.63

Tak dneska asi Malina vosu chytla a vosa jí štípla. Muž říkal, že honila vosu, pak Malina děsně kníkala, stáhla ocas a hrnula se domu ke mě pro pomazlení a u toho teda taky děsně kničela, ale nikde jí nic neoteklo. Jen se šklebila a chvíli pomlaskávala. Tak hodinu byla přešlá a pak byla zas v pohodě.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 24.06.2023, 17:02:54 xxx.xxx.62.63
chvd:

No mam ve svem okoli nekolik zen, co mely uz hodne psu. Znalosti o nich stale skoro nulove a praxe? Jakoze vychova? No nula. Chybi zakladni povedomi o zakladnich principech komunikace a fungovani platnych na Zemi. A kdo to odsira? No psi a ti, co s nima prichazeji do styku. Jenze to je zcela bezne. Pokud je clovek tydyt, kontakt s oborem ci treba zivocisnym druhem mu stejne nijak nepomuze.


Nicméně text se vztahuje i na muže.  Neříkám, že je to pravidlo, ale osobně znám víc žen, které zajímá a snaží se učit nové věci ohledně výchovy a jejích psi jim fungují skvěle. Neznám vlastně muže, který se snaží nějak výrazně život psa obohatit. 

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 24.06.2023, 10:52:29 xxx.xxx.62.63
honzapm:

Pravda. Např. v sekci Drůbež byla velmi aktivním diskutérem uživatelka Kometa. Přitom žádnou drůbež nechová. Naznačil jsem, že by si neměla veřejně dělat ostudu - nepochopila a psala dál. Totální neúcta k lidem, kteří mají co říct. Někdo zadal dotaz, Kometa řešila češtinu tazatele, gramatické chyby. Teď už se Švédům nedivím, že si těmito uživateli nechtěli kazit renomé. Někdo v krizi hodí dotaz, přijde Kometa a řeší jeho češtinu, aniž by danou kategorii zvířat chovala a mohla poradit. Pak klesá hodnocení webu. Jen blázen by platil admina.


A on veterinář musí chovat všechno, co po něm budeme chtít ošetřovat? A kdy pak bude mít čas na ošetřování? 😄

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 24.06.2023, 01:04:12 xxx.xxx.62.63

Timík já si nejdřív říkala, že fousatého psa nechci a že bude mít drsnou nepříjemnou srst. Neměl. Měl jí takovou jemnou, stejně jako duši.  Byl to náš ošetřovatel, psí gentleman. Když táta upadl, tak se pod něj soukal a snažil se ho zvednout. Máma měla alzheimera a té lehal pořád k hlavě, táta rakovinu ledvin a tomu lehal k zádům.

No a dostal mě, jak nosil sousedovic feně jablka a piškoty. Jednou po mě loudil piškoty, tak jsem se divila, proč je chce, když je nejí a koukala jsem, co s ním bude dělat a on běžel k sousedům, tam piškot položil na trávník. Pak přišla sousedovic fena a sebrala ten piškot a sežrala a takhle sbíral jablka a to nevzal první, které našel. Pečlivě vybíral nenahnilé a pak to samé, běžel k sousedum a věnoval feně. Chodil tam pak ještě týden potom, co ona odešla do psího nebe. Čekal tam na ní třeba hodinu, jestli se přece jen neukáže. No poplakala jsem si, když jsem to viděla. Vypěstoval ve mě lásku k foustým tlamičkám.

Jedna bez očí, jen pro porovnání, jakou měl kámošku.

Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 24.06.2023, 00:49:55 xxx.xxx.62.63
lesakm:

Hmm  neznám definici jedu žiju s představou že jed napadá především nervovou soustavu , ale otrávenej jsem kolikrát i bez jedu.upsideML.


Jed, co napadá nervovou soustavu, je jen jeden druh jedu.

Jed na potkany mi málem zabil mého prvního psa. A pravděpobobně nenávratně mu poškodil játra.

Snědl přímo ty granule, i když jen trochu.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 23.06.2023, 11:52:41 xxx.xxx.62.63
Janča:

Dobrý den, řeším složitý problém. K mé 5 leté fence jsem pořídila štěně a dnes mám dvě feny 6 a 1 rok. Jde o aktivní sportovní plemeno tak dostávají granule Brit na sport. Ale pozoruji že starší fena už není tak aktivní a dost ztloustla asi by potřebovala granule pro starší psy a teď babo raď sad-face kterým psem se mám spíš řídit? Dnes už vím že mít dva psy různého stáří není vhodné.


Co máte vůbec za plemeno? 

Jinak určitě upravit krmnou dávku pro tu starší a prostě si to pohlídat, aby každá jedla to svoje. Taky svému psů nedávám pořád stejné množství. Flákáme se? Uberu. Bylo hodně pohybu? Tak jí přidám.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 22.06.2023, 00:17:14 xxx.xxx.62.63
chvd:

Je to spatny sexisticky utok a ne vtip. Takhle si delat srandu z zen, ze nejsou schopny ani poradne specifikovat cloveku nakup o dvou polozkach. Jsem poobouren.


Ano, jasně špatné zadání, ale třeba můj muž by u takhle nejasně řečeného zadání už pokládal doplňující otázky.

Jak jsme si tohle s mužem doma uvědomili, tedy že jsem schopná mu říct půl zadání a myslet si, že zbytek si domyslí a já, že na to nezle spoléhat, že si to domyslí. Musím říct, že nám to výrazně usnadnilo život 😄.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 21.06.2023, 23:42:34 xxx.xxx.62.63
biaca:

Brala jsem jako standart, že zvířata, která nejsou na chov se kastrují. Samozřejmě bych jako záčatečník si nechala poradit, tahle otázka proč nekastrovat mě nenapadla. 


Psa jsem neměla kastrovaného ani jednoho a zklidnili se oba. Fenku mám kastrovanou a nemyslím, že by jí to nějak zklidnilo. Kastruje se nejdřív v jednom roce a ano musí mít za sebou první hárání.

U toho psa teda důvod ke staraci nevídím žádný. U té feny, tak ta moje strašně krvácela. To bylo jako by u nás někdo něco pořezal. Krvavé čmouhy běhěm chvilky po celé podlaze. A když jsme si prošli těma jatkama, tak se mi pak dva měsíce povalovala nešťastně na zahradě, protože měla falešnou březost.  Já jí trochu cvičila na agility a v té době totálně ztratila o to zájem. Když jsem po ní něco chtěla, tak na mě jen zírala a pak sebou švihla o zem a zavřela oči. Třeba by další hárání bylo pak v pohodě, ale kdyby ne, přijde mi celkem děs mít půl roku fenu mimo.

Trickyvoo
Trickyvoo (400 příspěvků) 21.06.2023, 13:23:50 xxx.xxx.62.63

Předešlý příspěvek jsem psala já. Nevšimla jsem si, že nejsem přihlášená. Ještě edit, koukala jsem na jejich stránky a asi to platí jen v létě. Během roku vodítko a náhubek.