Aktuálně: 4 815 inzerátů175 597 diskuzních příspěvků17 768 uživatelů
Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 16.06.2023, 22:04:16 xxx.xxx.62.63
Rezzzy:

Děkuji, z malé koblihy je velká piraňka. Teď se krásně venčil venku a vytuhl.


Jo, tak to se Malina taky takhle přetvařovala. Já furt  připravená, co spolu podnikeneme a ona spala a spala, ale pak....

Třeba, minulou neděli si u nás tchán nechal neposlušné tenisky. Pořád pochodují po chodbě, někdy vyjdou i na zahradu a někdy zacpou Malině tlamu, aby je nepráskla, že někde chodí.

Zde odchytnuta jedna na zahradě poté, co tam vyhloubila pár děr.

Obrázek
Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 15.06.2023, 21:48:55 xxx.xxx.62.63
keriton:

Fotili jsme máky. Myslím, že s tím, že ráda fotím hezký věci, jsme zatím oba spokojeni :D

  • ');" onmouseout="UnTip();" height="60">
  • ');" onmouseout="UnTip();" height="60">
  • ');" onmouseout="UnTip();" height="60">
  • ');" onmouseout="UnTip();" height="60">
  • ');" onmouseout="UnTip();" height="60">

Safra, krásně ta černá ladí s máky. Mám v plánu také takovou fotku s Malinou, ale zatím máky  u nás teprve začínají. Máte rozeného modela. Co sakra takový úžasňák dělal v útulku...

asi vím, čekal na vás 😉.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 15.06.2023, 21:47:05 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 15.06.2023, 21:05:15

No právě, o dotyčných  se nevědělo nic. O Fíkovnici snad bylo jasno, že jí trápí kupa zdravotních problémů a proto bych si větu, že něco odkládala, nevykládala jako "sedím si tu u stolu a piju kafe". Nebo že odkládala nějaký alarmující stav.

Jestli jste Megí, tak proč se prostě nepříhlasíte? Opravdu to vypadá, že nechcete, abyste s těmi příspěvky byla hned spojovaná.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 15.06.2023, 21:40:26 xxx.xxx.62.63

Tak nevím, nemám si začít o Malinu dělat taky starosti? Ona taky někdy víc pije, někdy doma nepije prakticky vůbec a jen měním odstátou vodu za čistou. Možná pije na zahradě, má tam taky misku, dost často s dešťovou vodou. 

A určitě pije dost na procházkách. Ráda by z hodně hnusných kaluží, ale to jí nenechám a táhnu jí k nějakému potoku.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 14.06.2023, 23:25:13 xxx.xxx.62.63
Zrzavci:

Když se ta psí asistence vymkne kontrole \'loughing\'

https://zrzavec.com.cz/2023/02/06/rumicek/


Pěkně jste ho zmátla, nejdřív otevřený, pak to chcete zavřený. Taky jsem takhle zblba psa. Chtěla jsem po něm pravou packu a on mi podával pravou packu, ale já samozřejmě myslelala, že je to levá. Tak mi nakonec podal tu levou místo pravé a tím jsem ho definitivně zblbla. Zatím co zbytku rodiny packy podával správně, tak u mě velmi váhavě s výrazem "jako tahle je pravá, já to vím, ale co ty dneska, víš to taky? " 😄

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 14.06.2023, 23:15:49 xxx.xxx.62.63
Veruu:

Ptám se na rady a zkušenosti. Tyhle dohady a výčitky mi jsou naprosto k ničemu. Ale moje chyba, úplně jsem zapomněla jak je komunita pejskařů toxická ;)


Jo a kdo vám co kde vyčítá?

Těch tipů, tu pár padlo. Buď spát se psem v kotci a učit ho ticho, což nebyla podle mě ironicky míněná rada a nebo brát na noc domů, ale většině přijde zbytečná klec, protože si nedovedem představit, že máte tak velkou místnost, kde může být dostatečně velká klec a proto i padla otázka, zda je klec nutná.

No a zkušenost tu má většina takovou, že pes venku v kotci štěká.

Zodpovězeno ve všech bodech.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 14.06.2023, 09:31:07 xxx.xxx.9.199
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 14.06.2023, 09:15:09

Chodila jsem taky občas s Malinou na volno s tím, že když vycítím nebezpečí, dám jí na vodítko. Tak leda tak prd. Měla jsem cestu, která od pole byla oddělená plotem, občas v něm bylo přerušení. Chodili jsme tam chvílemi na volno a ona byla vzorná. Ten plot byl dvojitý a mezi nimi jsou keře. Malina jednou šla tím pásem a vypadalo to, že jí to baví. Ta mrcha ale mezi tím malovala plán, kde všude jsou průniky na otevřené pole. Jednou jsme takhle šly, prošla v klidu bez zvýšeného zájmu kolem průniku, já si chystala mega pozornost na další průnik a ta potvora to nejednou otočila, propálila kolem mě a tradá na to pole a lítala mi tam jako magor a až pomalu za obzor. Nic teda neprohnala, páč to, za čím se hnala, stálo kousek od mě a taky to koukalo, co tam dělá ten malej černej magor. Když přiběhla, zkusila, ještě kolem mě proběhnout, ale stůj jí zastavilo, připla jsem jí a v tom kousek ode mně vyšly vysmáty srnky, chvíli na nás čuměly a pak poklidným krokem šly ke vsi, kde asi bydlí nebo co.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 14.06.2023, 08:59:44 xxx.xxx.9.199

Vždyť řeší ne? Odběry jsou a povídá si tu, když čeká. Nemusí kocoura nonstop držet za packu. Chápu, že si čekání krátí zde. Žije sama. S kým jiným by si o tom měla povídat než tady s námi a já i když sama nežiju, si taky o psech nejraději povídám tady a nebo ještě k tomu povídání s lidma v reálu. 

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 14.06.2023, 08:52:32 xxx.xxx.9.199
keriton:

Stačí se podívat na ostatní příspěvky zadavatele a je vám jasno. Příště už si člověk vzpomene a nereaguje... Já to stejně furt nechápu, proč tohle někdo dělá, i kdyby to byl robot, tak proč... :D


No kdyby si o tom chtěl povídat, tak touha po pozornosti. Takhle to spíš je příprava na sladkobolnou knížku. Narovinu si taky obvykle myslím svoje a beru to s rezervou, ale přesto se snažím vždy počítat s možností, co kdyby to byla pravda.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 13.06.2023, 23:17:13 xxx.xxx.62.63

No všichni mí psi k tomu měli tendence. Prvního štípla včela do jazyka a myslím, že i vosa a pak  ho to přešlo, chytat hmyz, co bzučí do tlamy.

Druhý se nechal zastavit a prostě jsem ho hlídala.

No a Malina zrovna tudle měla v tlamě čmeláka a to se nechala pak odvolat, aby se ho nesnažila vzít do huby zas. Takže se to odnaučil jen ten s negativní zkušeností, jinak jsem musela pořád hlídat.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 13.06.2023, 23:13:38 xxx.xxx.62.63

Já vám nechci kazit radost, ale podlě mě to psal dotyčný na mobilu a nepřečetl si, co mu tam automatická oprava vyrobila.

Já měla teda chvíli problém i docela pochopit, proč se dotyčný nemohl hýbat, když měl jen něco s nohou, ale můj táta, když měl špatný cukr, tak se ze země sám taky jen tak nezvedl.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 13.06.2023, 23:09:48 xxx.xxx.62.63
Rezzzy:

Já mám jestebdalsi 3 kousky, ale ty o venek nestojí, Forda chce ven hned, jak jde někdo z nás ven, ale kdyby byly otevřené dveře, tak jej vyběhne a zase jde domů, potřebuje společnost, ještě chci letos dělat venkovní voliéru, že si budou moci chodit tam a sem, tak jsme na to zvědavá. Jinak znám ženský, co s kočkama jezdí na výlety, dovolené, ... a kočkám se to líbí 


A já myslela, že je to rarita v tom kempu a tchýně odmítla pendlovat s kocourem mezi bytem a chalupou, že by si nezvykl. Raději trávila skoro celou zimu na chalupě.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 13.06.2023, 23:00:22 xxx.xxx.62.63

Jak píše Fatia. Chodila jsem takhle s kámoškou a měly jsme dva psy a dost jsme hlídaly, aby se neporvali a obvykle se vrčení objevovalo na úzké pěšině. Jestli se vám do sebe pustí pět psů, tak buď se na tenhle typ venšení vybodnout úplně a nebo ty košíky. Nebo jestli tušíte, který to vyvolává, tak ho prostě nespusit z očí.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 13.06.2023, 22:55:49 xxx.xxx.62.63
Rezzzy:

On je s náma rád na zahradě, ale kdyby se lekl, tak aby nevyletěl třeba pod auto, tak je na flexin. Takže už čeká u dveří, dáme postroj, jde přes celou zahradu a peleší se u sezení a já muži v klidu něco dělat a hlídat deti.Kdyz si někdo sedne, přijde se pohladit. Z jedné strany máme pole a les, z druhé silnici, tak si ho jistim. Plot jen na půl, ale dodělává se, máme 1800m zahrady


Tak to je krásný. Já kolikrát zvažovala, zda si nepořídit kočku. To když se někde našlo bezprizorní kotě, ale mít jí jen doma se mi nepozdávalo a vypustit jí ven "a děj se vůle boží" se mi nepozdávalo ještě míň. Máme tady kousek silnici, kde se jezdí celkem rychle, i když je uprostřed města. Takže tenhle způsob, co máte vy, by se mi i zamlouval.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 13.06.2023, 22:43:22 xxx.xxx.62.63

To mi připomnělo dětství. Jeden u nás v ulici měl NO, chodil s ním akorát na cvičák a to bylo celé vyžití toho psa. Přes den ležel u vchodových dveří, kde byl naprosto potichu a nikdy neštěkal, ale v noci ho pak zavírali do kotce a tam vyl prakticky celou noc.

Jak je vlastně pes starý? Jinak nevím, ale myslím, že tyhle plemena prostě v noci hlídaj a tak štěkat budou no. Asi je lepší si brát na noc domů. Asi bych to zkusila bez klece.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 13.06.2023, 22:38:27 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 13.06.2023, 16:31:17

Vy venčíte kocourka? Nebo si to na něm jen zkoušíte?

Jednou jsem viděla lidi v kempu, že cestovali s kočkou a pak jí tam i vodili na vodíktu. Ten výraz naší Maliny, když to uviděla, byl k nezaplacení 😄.

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 12.06.2023, 21:24:01 xxx.xxx.62.63
Anonymní:

Narodil se na jaře 2013, je to útulkový kocour...


Brouček jeden, určitě ho najdete. Chápu vás, že smutníte nad jeho nemocí. Není to fér. Nicméně třeba najdete i někoho, kdo mu ten inzulin píchne. Nenapadá vás někdo, kdo má třeba v rodině cukrovkáře? Já jsem si taky dřív myslela, že bych tohle dělat nikdy nemohla a nakonec jsem tátovi píchala inzulín do břicha.