Aktuálně: 4 841 inzerátů175 674 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů
Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 03.07.2023, 11:39:23 xxx.xxx.162.253

Tak vzhledem k tomu, co prohlásil Rakušan, nebude se to nijak zvlášť řešit. 🤷 Asi to nechci moc komentovat, jen si myslím, že těchto případů bude přibývat.

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 01.07.2023, 12:28:52 xxx.xxx.162.253

Každému se budete muset věnovat, jenom gauč a hra s dětmi mu stačit nebude. Já můžu poradit jen co týká GR. Děti mají rádi, aspoň teda ti moji, ale jako štěňata jsou to divoši, často kousající piraně, chce to nejdříve obrovskou trpělivost a do cca 1 roku intenzivní výcvik. 

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 30.06.2023, 21:25:32 xxx.xxx.162.253

Každá fena to má jinak a člověk musí být hodně trpělivý a když vidí, že fena není svolná, tak zkoušet znovu i několikrát. Taky jsem měla na krytí fenu, jejíž majitelé přijeli s tím, že veterinářka řekla, že teď je přesně ta hodnota. Jenže ani fena a ani pes se k ničemu neměli, úplný nezájem. Pokoušela jsem se to majitelům feny vysvětlit a bez úspěchu. Prý přijedou zase za půl roku. 😄

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 30.06.2023, 17:01:51 xxx.xxx.162.253
Doron:

Nojo, já si toho, co dělal mastňáček a Megí opravdu cením, ale neviděli jsme jim holt do hlavy  :(.

Já docela spolupracovat umím, například pořád čekám na pokyn k deaktivaci účtu na fauně :)).

Už můžu? :)))


Já už deaktivovala, diskuze už stejně nejsou, tak k čemu tam budu, inzerovat nebudu a nic jinýho pro mě přínosnýho tam není.

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 30.06.2023, 10:46:28 xxx.xxx.162.253
megi-the-pes:

Takhle řečené je to hodně trapné, xenofobní, hejt, jak se moderně říká.

K řečem okolo - taky moc nechápu, proč se k uprchlíkům jednoho státu chováme jinak než k jiným, a to mohu klidně vynechat ty, co jsou muslimové, které tady tak nenávidí. Prostě v tomto našim politikům jeblo, nemá to žádný smysl, celé špatně, hlavně dlouho dělali tyto nesmysly, a najednou the end, useknout ze dne na den a shánět ubytovny a stany? To je velmi dementní.


Tak nějak. Od začátku to mělo být nastaveno jinak, prostě pokud podpora, tak všem stejně. Teď ale finance došly, omezit se musíme všichni, tedy i uprchlíci, nedá se nic dělat. Kromě toho, podle mýho názoru, mělo to být nastaveno tak, aby ty lidi něco nutilo se tady opravdu zařadit a začít pracovat.

Sami víte, že jsem měla osobní zkušenost, nemám problém pomoct, ale z druhé strany nebyl zájem, byly vysoké nároky jak ohledně pracovního zařazení, tak i platu, a paní, co tak vím, dodnes nepracuje, protože nebyla schopna se aspoň trochu naučit česky, což je na mnoha místech podmínka.

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 30.06.2023, 10:25:45 xxx.xxx.162.253
Anonymní:

Děkuji,  moc za odpovědi. Já si potřebovala srovnat myšlenky, co tchýni vůbec řeknu. A tak to holt zaplatí, 15k není částka, která by jí nějak vytrhla. Jinak k tomu, že by se na feně nemělo chovat. Tchýně má teď před krytím +-5 zájemců :), samce jsme vybrali zase zahraničního, takového který nemá nedostatky, které má daná fenka a povahu má taky skvělou. I to zdravíčko tam je, jelikož fena postupovala všechna vyšetření těsně před bonitací, nechvátali jsme na to. Tak snad to teď nepůsobí tak moc sobecky. 😅


Tak pokud je to takhle, tak v pořádku, to jsem z prvního příspěvku nepochopila. Takže bych doplatila těch 15 tis. a přeju vám hodně štěstí, ať je krytí úspěšné, štěňata i fena zdravá a majitelé jen ti nejlepší.

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 30.06.2023, 08:56:35 xxx.xxx.162.253

A opravdu ta štěňata musíte mít? Já teda nevím, kolik štěňat se rodí z jednoho vrhu u molossů, ale vy chcete jedno a co ta ostatní, na ta zájemce máte? Nevím, no, ale takové to chci po svojí fence štěňátko, protože je výjimečná, mně osobně až tak moc nesedí a přijde mi to sobecký. A občas to ani nedopadne tak, jak by si člověk představoval.

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 30.06.2023, 08:46:11 xxx.xxx.162.253
Rapotačka:

V TV  řeší,

že vzít dávky cizincům je morální problém a dilema.

Vzít důchody vlastním důchodcům problém nebyl ...


Ať si v TV řeší, co chtějí, a fakt doufám, že vláda nebude tak blbá a svoje rozhodnutí nepřehodnotí. Nemáme na to, všichni se musíme omezit a cizinci si za ten více než rok práci už najít mohli. 

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 29.06.2023, 11:42:09 xxx.xxx.162.253
tetrivek:

Zdravím můžu se Vás zeptat, vím že ifauna skončila diskuze. A inzeráty taky? Děkuji 


Zůstanou jen psi, kočky a exotické ptactvo, jinak nic.

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 29.06.2023, 11:38:17 xxx.xxx.162.253
balu:

Pro Sarah:

Jestli máte zájem o fb přátelství se mnou, tak budu ráda.


Díky. Jsem právě v PN po operaci ruky, tak mám čas si trošku v přátelích udělat pořádek. Bohužel nebo bohudík některých jsem se musela zbavit. 🙂

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 29.06.2023, 11:07:24 xxx.xxx.162.253
biaca:

Nová ifauna má pouze jediný účel generovat zisk. Jestli se jedná o množírnu nebo ne bude vedlejší.  Ale strašně mě štve, že chce žít z původní pověsti, které z velké části muže vděčit komutině 


Tak slibovali to, alespoň mi to adminka Šárka psala. Ale nejspíš je to jen její osobní zbožné přání a majiteli jako takovému je to fuk.

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 29.06.2023, 11:00:37 xxx.xxx.162.253
hmn:

biaca, už sis sondovala, kolik chovatelů splňuje podmínky "v okolí" a zároveň "kočky" a zároveň nějaká ta zdravotní vyšetření....?

"nebude je v žádném případě honit"

ale chápeš, že tohle je hlavně na novém majiteli?


Přesně tak. Já kočky nemám a přesto si moje odchovy na kočičky u nových majitelů zvykly bez problémů.

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 29.06.2023, 10:56:16 xxx.xxx.162.253
biaca:

To by mě zajímalo jaké chtějí přijmout opatření kontroly. Jednoduše to nejde, pokud tedy jednotlivé inzerenty nebudou objíždět. K tomu sloužila diskuze, aby se případné množírny mohly nahlásit a zaevidovat. Takto to bude jedna paní povídala. Je nutné snížit hodnocení na minimum, aby odpovídalo skutečnosti - ne žít z toho, že se jedná o největší chovatelský web. Naopak nyní tady na chovuzvířat chválím moderátory, jak se chopili příležitosti a snaží se dostat web na další úroveň


Nemuseli by objíždět, stačilo by prověřit, jestli je chov pod CHS a tu ověřit v databázi ČMKU. Ale oni tvrdí, že ne každý bez PP chov je množirna, tak v tom případě netuším, jak to chtějí rozlišovat, to by snad museli kontrolovat osobně dům od domu. Takže asi to dopadne, jak předpokládám, bude to furt stejný, jak za minulýho majitele.