Aktuálně: 4 577 inzerátů178 142 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů
Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 31.08.2023, 12:40:48 xxx.xxx.11.197

Nevím o chovateli, který by návštěvou budoucích majitelů lustroval, jestli mají na to postarat se o štěně. Ono se to jaksi ani nedá stihnout, když máte doma cca 10 klubíček, pečujete o ně ve dne v noci a skoro se nevyspíte. Spolíháte na to, že je poznáte při osobní návštěvě, kdy se přijedou mrknout a složit zálohu. Ale i tak se klidně můžete splést, že jo. Já zájemce přijímala normálně v obýváku, kde jsem měla ohrádku se štěňaty, na začátku června ještě nebylo počasí nic moc, takže ještě nemohla být venku. Nějak jsem to moc neřešila. Předání už potom proběhlo na zahradě pod pergolou.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 31.08.2023, 12:18:53 xxx.xxx.11.197
strapaty:

Jedine co takehoto psa bez PP odlisuje od psa s PP, za predpokladu ze chovatel je zodpovedny a kupitovanie je z padneho dovodu, su prave tie PP.


No, v tom teda pravdu nemáte.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 30.08.2023, 14:19:04 xxx.xxx.11.197
efe:

A co teprv, když někdo místo “kvůli” používá “vůči”… 🤔


To má přece úplně jiný význam. 

No, někteří lidi používají různá slovní spojení v úplně jiném významu, třeba jeden kolega říká pořád “ledaže” a taky úplně nesmyslně.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 30.08.2023, 14:02:57 xxx.xxx.11.197

Tak já měla asi 2 roky nežravce, než mu přišli do života dva žravci. Teď mám žravce tři a ti by pomalu sežrali mě i s miskama. 😂 Neexistuje nechat něco na stole nebo na kuchyňské lince a odejít. Už jsme takhle byli nejednou bez oběda, syn bez hamburgrů a jeho kamarád bez 10 rohlíků i s pytlíkem. 

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 30.08.2023, 13:54:25 xxx.xxx.11.197
balu:

Drnholec  je na jižní Moravě, ale tam se určitě neříká “z kama”. To tam byla nějaká náplava, tak jako v mém případě Šluknovského výběžku. 


Jj, asi jo, ale je to dávno, už netuším ani, kdo to vlastně byl, ale místo si pamatuju.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 30.08.2023, 10:29:20 xxx.xxx.11.197
balu:

Nevím. S výrazem “z kama” jsem se poprvé setkala ve Šluknovském výběžku, kde jsem jej slyšela od holky, která pocházela z Ostravy.


Já jsem to úplně poprvé slyšela kdysi dávno v Drnholci, bylo mně asi 16 a koukala jsem tehdy, co to jako je, nerozuměla jsem. 

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 30.08.2023, 08:44:28 xxx.xxx.11.197
kometa:

Ná hodou, my na Ostravsku mluvíme velmi spisovně.


To si taky myslím. Jen mi kdosi z Ostravy tvrdil, že je to jejich specifikum, tak nevím. Nejspíš se to už začíná objevovat všude možně.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 30.08.2023, 08:43:05 xxx.xxx.11.197
Zrzavci:

a to je ještě ta dobrá varianta, že toho psa vrátí domů.


To určitě, akorát to vždycky přijde v tu nejnevhodnější dobu, kamarádka si před nedávnem na barvě zlomila nohu. ☹️

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 30.08.2023, 08:36:45 xxx.xxx.11.197
assil:

Asi snad zatím naštěstí to není všude, kvůli něho vidím tady prvně a ještě nikdy jsem to neslyšela.


Já v poslední době už skoro pořád vídávám, že se “kvůli” pojí s 2. pádem místo se 3., jak to má být správně.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 30.08.2023, 08:34:59 xxx.xxx.11.197
Zrzavci:

Pes už je dneska často bohužel doplněk, … rozmar, ….výsledek reklam, kde je taťka, mamka, dvě děti a pes, případně kočka, ….důsledek toho, že ho maj přece všichni, tak já taky…… Není to vždy o tom niterným pocitu s kterým se člověk narodí, že prostě má psy vrostlý do osrdí.


Bohužel. V poslední době se i dost odrostlejších štěňat vrací zpátky do rodných CHS, kamarádce, která chová 14 let, se vrátila 10 měsíční fenka poprvé za celou tu dobu, co chová.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 28.08.2023, 17:15:25 xxx.xxx.162.253
acher:

Přidám se s takovým dotazem,jelikož jsem se s tím u psů zatím nesetkala.Pes občas takoby dáví,ale nezvrací.Něco jako u psincového kašle,ale nekašle,není to pořád.Napadlo mě,jestli to nemohou být šťávy,že by měl hlad.Dostává 2x denně.Někdy ráno granule,večer maso,někdy 2x maso,někdy 2x granule.Třeba dnes. ráno dostal granule,nikdo nebyl doma,takže nedostal žádný mlsek,rohlík,nic.Odpoledne jsem přijela z práce a přesně předvedl to dávení.Dostal maso a nic.Tak nevím.Krmení si myslím má dost,rozhodně není hubený.Chová se normálně.Lítá,hraje si.Nemá někdo zkušenost.


Tak přesně toto mně pes taky dělá, chtěla jsem dnes udělat video, ale už jsem to nestihla, je to vždycky pár vteřin a za svůj život to měl cca 3x, co tak vím.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 25.08.2023, 11:45:48 xxx.xxx.162.253

Všem děkuju za účast. Už to máme za sebou, Nelinka odpočívá na zahradě. Dnes ráno vypadalo, že už prosí očima, i když misku z masem vylízala. Ale praskl jí nádor a bylo to už opravdu moc ošklivé.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 25.08.2023, 11:41:56 xxx.xxx.162.253
biaca:

Je pro zajímavost - recenze na googlu byly všechny smazány. Předpokládám, že i recenze na firmy budou následovat. 


Byly smazány proto, že firma přesídlila z Brna do Prahy. Takže nezbývá, než napsat recenze znovu. Já to udělám.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 24.08.2023, 21:31:09 xxx.xxx.162.253
Raspic:

Stále dokola…. Množírny jsou a budou. A vůbec to nemá nic společného s PP, nebo bez PP. Život zvířat není jenom o papírech. Sám mám fenu s PP, ale také jsem měl už několik psů bez PP. Dvě feny bez papírů se dožily 16 a 14,5 let. Papíráci 9,11 let. O zdravotních problémech papírků ani psát nebudu. Je každého věc, jaké zvíře si pořídí ať už s papírama , nebo bez. Také jednou planuji nakrýt čubu a budou další bezpapíráci. A je mi úplně jedno, co si kdo myslí. Určitě se nebude jednat o množírnu nebo nějaké zbohatnuti!!!!!! Klidně se každý může přijet podívat, jak se má zvířata mají…….s pozdravem Štětina Petr 

Obrázek Obrázek

Tak to je smutný, že nechápete podstatu chovu s PP. Protože kdyby ho nebylo, tak nejsou ani ti bezpapoši. V chovu bez PP se absolutně nikam neposunete, takže by mě docela zajímalo proč, jaký je důvod. I když pravda, to že jen můžete a nemá vám do toho kdo co kecat, je taky důvod, že jo. 

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 24.08.2023, 14:08:27 xxx.xxx.11.197
Varaxi:

Moji rodiče jsou čtenáři oba a oba mě ve čtení podporovali. Ovšem nějak nechápali, že ta doba, která jim je vlastně docela blízká, mně neříká už skoro nic. Zkrátka nechápali, co na tom nechápu. 


Jj, já jsem to nemyslela na vás, že jste to měla stejně, to jsem nechtěla, aby to tak vyznělo, i když jsem vás citovala.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 24.08.2023, 13:56:49 xxx.xxx.11.197
Doron:

A Kometo, Vy možná také nemáte koně “čistého plemene”?

Koně se prověřují prací, dřív to tak bývalo i u psů.

Můj nejlepší NO byl bez PP a nebyl to žádnej oxymoron 😅 !

Vypadal jako NO, choval se jako NO a byl to skvělej pracovní pes, barvu měl takovou neatraktivní, to jo…, zdravej byl.

Nebo kavkazský pastevecký psi na Kavkaze, PP nemívají ( teda dlouho jsem tam nebyla ..)ale jsou to teda kavkazáci jak vyšitý.

Já prostě s tím PP tak radikální nejsem, záleží taky kdo to dělá a proč to dělá . Dá se k tomu přistoupit i zodpovědně.


Já můžu napsat totéž o svojí první feně…vypadala jako GR, chovala se jako GR, ale její příslušnost k plemeni jsem nemohla ničím prokázat. 

A jaká jste u psa dělala vyšetření, když víte stoprocentně, že byl zdravý?

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 24.08.2023, 13:32:37 xxx.xxx.11.197
balu:

To je zajímavé. Vaši rodiče jsou zhruba moje generace. Moje mamka se narodila těsně po druhé světové válce, otec těsně před ní. A moje děti 1986 a 1990.

I já jsem zažila nedělní chození do kostela, tedy to “strojení”. Načinčanou babičku, což znamenalo tmavé šaty, nažehlenou bílou zástěru na doma… dědeček oblek… 

Věci, které mi z foglarovek nebyly jasné, dokázali naši vysvětlit, věděli a znali. Stejně tak jsem já vysvětlovala svým dětem. Už jsem psala, že na Rychlých šípech jsem se naučila v první třídě číst. Pomocí těch bublin a jednoduchého textu to šlo samo a čtení mě začalo bavit. Foglarovky, knihy, přišly na řadu později, o rok, dva, stejně jako mayovky. 


Já teda musím přiznat, že mně rodiče taky nevysvětlovali nic. Takže spoustě věcem jsem taky vůbec nerozuměla. Nelíbil se mně třeba vůbec Malý princ, toho jsem odložila jako nudný čtení. Zatímco později jsem z něj byla nadšená.  Jenže u nás doma vůbec bylo čtení brané jako ztráta času, takže jsme v něm se sestrou podporované nebyly, i když na Vánoce jsem knížky dostávala.  Dost často jsem četla tajně. Svoje děti jsem ale vždycky ve čtení podporovala, oba kluci čtou hodně, starší má ve svém bytě už skoro stejně velkou knihovnu jako já. 🙂