Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 19.12.2023, 13:20:28 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Ali, ale já jsem přišla. Ona nepřišla…

Včera jsem na ni čekala od 7.40h. V 8.00h jsme měly sraz. Já jí napsala minulý týden:"Tebou navržený termín se mi nehodí, ale zařídím si to." A ona se pak na setkání úplně jednoduše…víš co. Pak napsala sekretářce (mně vůbec!), že se se mnou sejde jindy. A dnes jsem sraz nedala já…


Ano, já jsem myslela další schůzku. Takže teď bude ta baba na koni. Strašný toto, vidím, že můžu být stokrát vděčná za svýho zaměstnavatele. Jo, mouchy jsou všude, ale jak to tak čtu a občas i slyším od jiných, tak můžu být ráda za to, kde jsem. Teď aktuálně třeba vůbec nemáme práci, už asi od října se to hrozně zhoršilo, projevilo se obrovsky to zvýšení energií. Ale vedení se to pořád snaží udržet. A lidi, kteří ve firmě zůstali, jsou k sobě víc vstřícní a jsou všichni jaksi víc soudržní. Nějaké podrazy vůbec neznám.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 18.12.2023, 17:48:21 xxx.xxx.162.253

Myslím si, že to dělá schválně, aby mohla říct: Ale já jsem to chtěla řešit, ale ty jsi nepřišla. Vrchol arogance to je.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 17.12.2023, 12:05:26 xxx.xxx.162.253
balu:

Teda, vy tam máte ještě sněhu! V Brně je jaro - ráno ptáci zpívali fakt jak na jaře, svítí sluníčko, teploměr ukazuje 4 stupně, ale pocitově je víc. 


To je jen v lomu, kde je stín, jinak už jen někde v zákoutích flíčky sněhu. A na dvorku hromada.

Obrázek
Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 17.12.2023, 09:25:34 xxx.xxx.162.253
balu:

V reálu mám možnost člověka takových morálních kvalit ze svého života vykopat. Jestli vám připadá to, co zde předvedl zejména v období, které uvádí kometa, jako normální a v pořádku, tak je někde chyba. A nebude to na mém přijímači. 


Ano, v reálu takové lidi ze svého života zásadně vykopávám. Život je moc krátký na to, abych s nimi ztrácela čas.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 13.12.2023, 17:24:38 xxx.xxx.162.253
megi-the-pes:

Tak jsem dostala vyúčtování elektřiny - ten vládní strop, co platil letos.

Minulé vyúčt. mi vraceli víc jak 10 tisíc.

Teď po mně chtějí zaplatit 4500. (A to neutekl ani ten rok, co běžně vyúč. je, protože jsem potřebovala jenom změnit nějaké údaje, tak jsme udělali o měsíc a půl dřív vyúč.)

Myslím, že tady bude ještě hodně veselo, až dojdou všecka vyúčtování ostatním lidem, běžně tu chodí v lednu. 

A to radši ani nemyslet, kolik dal stát (my všichni) těm prodejcům elek. jako kompenzaci toho, že mají EE za 13 Kč a nám zákazníkům ji musí, chudáci, prodávat za 6.


Já mám sazbu D45d, takže zálohy mám nastavené dost vysoko, ale vlastně netopím vůbec, na to mám dřevo. Už jsem si dělala odečet v listopadu a měli by mně zatím pořád vracet. Myslím, že víc šetřit už doma nemůžeme.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 13.12.2023, 17:10:05 xxx.xxx.162.253
balu:

Já bych asi nechtěla do svého soukromí, intimna, pouštět někoho, aby po mně uklízel. Jako myšlenka dobrá, být bez práce, ale když se nad tím takhle zamýšlím…


Přesně tak, máme to právě doma všichni podobně a jsme zvyklí spoléhat se sami na sebe. 

Jinak nechápu, proč se orionka naváží zrovna do mě, cituju její příspěvek, který reagoval na mě: “Ha,ha. Jen, co vám řeknou “ to jsou taky lidi, jen malý, taky mají nárok na svůj názor ” A čtyřletá vám řekne “hračky? uklidit?, já ne, to paní” - myšlena paní na úklid. Naštěstí to není moje rodina, já mám vnoučata velká a vychovaná téměř normálně.”

Osobně se neznáme a já bych si taky netroufla hodnotit, jak má tady kdo vychované děti nebo vnoučata. Sama se domnívám, že svoje děti jsem taky vychovala slušně a že ve stejném duchu budou oni vychovávat i ty svoje.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 13.12.2023, 14:33:46 xxx.xxx.11.197
assil:

Tak ja znám teda jen jedny lidi co mají uklízečku, podnikatelé, nemají čas, ale mají obr barák.

Já bych uklízečku brala, ale kdybych měla někomu platit dojíždění na vesnici, tak se nedoplatím.


Já taky jedny znám, širší rodina, bydlí na Valašsku, podnikají oba dva a baráky mají tři, což je pochopitelně na úklid masakr.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 13.12.2023, 11:42:04 xxx.xxx.11.197
Buggyra:

No před deseti lety to dítě imigrantů upe nebylo ;-) To byl zcela domácí blonďáček z devítky. Mimochodem, děti vietnamských imigrantů byly premianty na škole a malý Číňan v trojce uměl anglicky líp než já.


Já myslím konkrétně ten Neukölln, ne vaši školu, pochopitelně.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 13.12.2023, 11:39:18 xxx.xxx.11.197
Ronja s motejlem:

https://medium.seznam.cz/clanek/petra-pavlickova-nejen-manza-a-mimisek-na-perly-z-maminkovskych-webu-potrebujete-prekladovy-slovnik-34499

🙂


Nevidím nikde, z kterýho je to roku, ale jestli ta autorka myslí mimibazar, tak tam už diskuze dobrý 3 roky nefungují. Já jsem tam byla registrovaná kvůli prodeji a nákupu víc než 10 let a teda tento slovník si nepamatuju. Možná šlo o jiný web.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 13.12.2023, 11:30:41 xxx.xxx.11.197
efe:

Co je špatného na tom, mít “paní na úklid”?


Já myslím, že nic. Já bych ji třeba na můj domek taky brala, nestíhám, hlavně bych uvítala někoho na štípání dřeva nebo na odhazování sněhu. Ale u nás to fakt nikdo nedělá. Sousedka měla problém sehnat někoho na hlídání psa v době, kdy byla se synem v lázních. Jenže je rozdíl uklízet domek a byt 2+1, na to je podle mě paní na úklid naprosto zbytečná. A hlavně pokud je na úklid, nemá se co starat o děti. Pokud teda není i placená jako au-pair. A já bych třeba svoje psy nikomu jinýmu na venčení nesvěřila. Ani kamarádce ne.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 13.12.2023, 10:56:24 xxx.xxx.11.197
orionka:

Ještě se k tomu vrátím : nejen podnikatelské manželky musí mít “paní na úklid”. Asi byste se divila. Svého času - a už je to pár let - chodívala venčit, známá. A ejhle najednou na procházce 2 psy. “Mladá šla do fitka”, podivila jsem se, tak dodala “ psa dala mě, domů jí přišla uklízečka”. V jiné domácnosti : na hrazdě v pokojíčku visela 14. letá hlavou dolů a pod ní luxovala “paní na úklid”. Další je rodina s tou 4letou, kde uklízí “paní” i hračky. Žadní podnikatelé. Normální rodiny (příjmově, jinak na tom nic normálního nevidím), zdůvodňují to i charitou - ty babky si rády přivydělají. A dodám - možná, aby měly na dárky pro svá zpovykaná vnoučata.

Sarah01 - co vy víte, jak to bude u vašich.


Tak to bych se asi fakt divila, z mého okolí nikoho takového neznám. Ale tady v pohraničí bych řekla, že je skoro všechno jinak, než ve velkých městech. A v naší rodině to opravdu není zvykem, paní na úklid nemá ani neteř, která má 5 dětí. U svých dětí jsem si jistá, protože u nich je výchova prvního dítěte zatím prioritou tak, jak to bývalo i u nás doma.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 13.12.2023, 10:41:48 xxx.xxx.11.197
Buggyra:

Dnes, kdy se žáčci posilují různými energeťáky plus si šlehnou nějakou dobrůtku (zažila na vlastní třídě), je to občas o život. Kdybych bývala včas neuhla letící lavici (sic!), též bych byla v titulcích. Už jsem šla pro hasičák, když se objevili tělocvikáři s PČR 😄


To budou děti imigrantů, tam to asi bude úplně jedno, jestli si něco šlehli nebo ne, mají holt horkou krev.