Aktuálně: 4 318 inzerátů190 578 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 25.07.2024, 21:55:20 xxx.xxx.162.253
orionka-2:

Je snad zablokovaná ona a ne pes. Když pošle handlera, tak může být pes normálně na výstavě. Jinak to nedává smyl.


Bavíme se o systému Dogoffice a ten je vázaný na majitele psa a nelze ho jen tak změnit. Že může psa předvádět handler, samozřejmě víme.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 25.07.2024, 18:56:29 xxx.xxx.162.253
Lenocka:

Noo v ČR asi ne. Většina výstav je hlášená přes DogOffice a tam nelze jen tak změnit majitele. Takže pokud by se dala “zablokovat” přímo tam, tak smůla.

Ovšem v zahraničí je to asi jinak. Tam nejezdím, takže nevím.


To je otázka, jestli ji to v Dogoffice zablokuje. Docela by mě to zajímalo.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 25.07.2024, 17:41:36 xxx.xxx.162.253
Doron:

Oni toho pohodlí zvířata na výstavách vůbec moc nezažívají.   

Paní si prostě chtěla odvézt tituly, stát na pomyslné bedně a fotit se s pohárem.

Přijde mi to podobný,jako když  matky přihlašují svoje malé holčičky do těch soutěží krásy. 


Je to jako všude, člověk od člověka. Znám vystavovatele, kteří dají psa do klece a víc se během celé výstavy nestarají a pes se jim v té kleci třeba i počůrá, nebo to udělá někde ihned po vytažení z klece. Nebo viz případ chovatelky, která nechala psy za horka v autě a šla si vyřizovat papíry do výstavní kanceláře, jeden pes jí uhynul. Pro mě je priorita pohodlí psa a pokud vidím, že je to dost na hraně, tak jedu domů, zvlášť ve vedrech. Po loňské zkušenosti na výstavišti v Olomouci, kdy jsem to odnesla hlavně já úpalem, tak rozhodně odmítám čekat na posuzování víc jak 2 hodiny, pokud není kam se schovat do stínu. Někteří organizátoři jsou schopni toto zajistit, jiní to mají na háku a musíte se přizpůsobit. Na takové výstavy už nejezdím.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 25.07.2024, 11:24:00 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 25.07.2024, 11:11:28

Njn, rychle stárnou a čím je člověk starší, tím víc to utíká. Ach jo. Já mám teď doma aktuálně 7,5, 7 a 5, ale chtěla bych aspoň ještě dva roky počkat, myslím, že s Dragem snad ještě něco zvládneme.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 25.07.2024, 10:37:22 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 25.07.2024, 09:09:21

Určitě stará nejsi, ono si to sedne. Ale že jich máš moc, to je teda pravda, mě by kleplo.

Já už ani nedávám ty dnešní zájemce o štěňata. 🙄 Už asi čtvrtá ženská si nechá udělat rezervaci a že se zeptá manžela a ten to vždy zamítne, takže rezervaci opět ruším. Ach jo, mám já tohle zapotřebí. 

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 24.07.2024, 21:07:10 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele Elisak z 24.07.2024, 19:37:51

Moc vám to sluší a moc gratuluju a přeju hodně štěstí. 🌹

Taky bych potřebovala, ono bohužel jak přicházejí ty různé zdravotní neduhy, tak to běhání už nejde tak, jak dřív. 

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 24.07.2024, 12:13:25 xxx.xxx.162.253
Arosek:

Kdyz ja nevim kam to pripichnout, tak jsem vybrala aspon trochu steneci tema, pardon 🙂

Aneb predstavujeme mistnimu osazenstvu nas novy prirustek. 

Oficielnim jmenem Ready for Ragnarok (vybrano mnou a vzhledem k povaze jednoznacne odsouhlaseno chovatelkou).

Domacim jmenem Romi. Uz prekrtena na Roma-DURA, pac zasadne oziva ve tri rano a kupiruje mi vlasy a usi 😀 

Chytra je jak vopice, ziva jak tekuty stribro, akcni a nebojacna, … presne povaha pro nas. Jo a kouse. I louzicky dela, ale zatim vzorne venku 🙂

Obrázek

Je krásná, už jsem viděla na FB. Moc gratuluju. A teda fakt čumím, jak to zvládáš, protože já mám tři a váhám si nechat štěně z vlastního odchovu. 😊

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 24.07.2024, 12:11:07 xxx.xxx.162.253

Nevím no, ale fackování a kopání nohou mi v pořádku nepřijde.  Děti jsem třeba plácla přes zadek, psy taky, když zlobili a člověk potřeboval spíš, aby se uklidnili. Ale tady na tom videu mi přijde, že ta slečna nebo paní má vztek a potřebuje si ho vybít. Netvrdím, že se mně to třeba v 25 nestalo, že bych dítěti vlepila facku, člověk se prostě musí naučit ovládat. Viděla jsem kdysi, jak chlap kopal dceru a nebylo mně z toho vůbec dobře. On si to právě člověk asi nejvíc uvědomí, když vidí dělat něco takového někoho jiného.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 23.07.2024, 20:28:18 xxx.xxx.162.253
impact:

Tak co, kam se chystáte o víkendu? 😂 

Když sleduju to počasí, tak my akorát tak do zadele. 😂 

Obrázek

Maximálně k rybníku, pokud štěňata dovolí.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 23.07.2024, 18:11:27 xxx.xxx.162.253
Doron:

Takže tohle ja asi ten výstavní postoj, jak ho mám psa naučit že jo ?

Moc vám to sluší🙂!  


On Dráček tohle dělá dost často, protože když na mě skočil a chtěl mi dát pusu, tak mě občas povalil, tak pak se naučil tuto surikatu. A občas tím baví lidi. 😁 Ještě to ale nikdo nevyfotil, až na výstavě v Kroměříži, kde byla fotografů spousta.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 23.07.2024, 10:07:49 xxx.xxx.162.253
kometa:

A to já mám králíka a slepičí polívku s domácími nudlemi spojenou s dětstvím - návštěvy u babičky. Pro dítě z paneláku  to byl pokaždé svátek.


Já si pamatuju králíka na paprice, většinou, a toho jsem moc nemusela, já omáčky vůbec tak nějak nemusela. Takže teď je vůbec nedělám. Ale zase aby to nevyznělo, že jsem si jako dítě vymýšlela a nechtěla jíst. To nikdo netoleroval, že něco nemusím, takže bych byla o hladu, prostě jsem snědla, co se uvařilo.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 23.07.2024, 10:04:15 xxx.xxx.162.253
Zrzavci:

Hrozně moc jsem přemýšlela nad tím zastřeleným psem. Ano je, to zase chudák pes, který doplatil na člověka a jeho nezodpovědnost. Ne, nechtěla bych je mít za sousedy, a chápu, že jestli chlap dělal bordel, tak se lidi báli. Tady bylo strachu ostatně všude moc. Když se dobře podíváte, jak ten pes blafe - bojí se, není to klasický agresor. Bojí se - logicky i ti policajti, protože, jestli pes předtím pokousal a s maníkem mají svoje zkušenosti, tak se logicky bojí, ten pes pak, když se podíváte, utíká. Nejde do žádného útoku. 

Tím neomlouvám veškeré incidenty, které třeba před tím proběhly, nicméně tady se ten pes bojí. Podělal to jeho člověk, kretén debilitní- administrátoři prosím prominou tahle slova, ale pohled na toho psa, jak si tam u nohy blafe, protože se bojí, pak neútočí a maže pryč a pak tam leží mrtvej…….. kdysi se narodil jako malý roztomilý a hodný ščenátko, měl smůlu na hovado, kterýmu se dostal do rukou, měl velkou smůlu v životě, který vyhasl zcela zbytečně.

a myslím, že je pravda, že je to celé řešené špatně. Mělo se konat dávno, tak jak píše Megi - nechápu, proč tedy po tom případném prvním útoku na policajta, když už ne ty případné útoky na jiné lidi předtím - nevedly k tomu, že k němu přišli, psa odebrali a maníka hodili za katr. pak k tomuhle nemuselo dojít. 


Problém je, že tohle se nikomu dělat nechce. Vždyť to přece známe, zákony máme dostatečné, ale orgány nekonají a často se vymlouvají. Takových případů je, myslím, že i tady občas někdo psal, že buď jeho pes byl napaden, nebo pes někoho jiného roztrhán a nic se nedělo, maximálně bububu u přestupkové komise. Takže to potom dopadá takto.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 23.07.2024, 10:00:52 xxx.xxx.162.253
Aluška:

Taky jsem zažila, letitá chovatelka, já byla tenkrát s Idorkem na druhé výstavě. Napřed mi v kruhu řekla co tam dělám s tak hnusným psem 😀, potom v kruhu o CACIBa se na mě lepila a snažila se psa znervóznit - proč, když byl podle ní stejně hnusnej 😀. Okřikla jsem jí, ať dodržuje odstup, rozhodčí jí to pak taky řekl a ona CACIB nedostala. Ale byla zvyklá vyhrávat. Normálně na tom úzkým výstavním vodítku vyškubla psa z kruhu, že letěl kus vzduchem. Taky jednou ještě před vstupem do kruhu konkurentovi psovi šlápla podpatkem na packu, aby kulhal. Další - vystavovala někomu fenu po svém psovi, fena se neumístila, zavolala těm majitelům, že jí mají v Brně na výstavišti v přepravce a odjela. …


To je hnusné a většinou to dělávají ostřílení handleři. 

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 23.07.2024, 08:26:30 xxx.xxx.162.253

Lepší by byl fundovaný názor veterináře, já vám můžu napsat jen svoji zkušenost. Mně taky řekli, že až po hárání, ale protože jsem feně na jaře taky našla u jednoho ceciku bulku, šli jsme hned. Navíc u velkýho plemena bývá hárání v delším časovém horizontu, u nás obvykle po 8 měsících. To by mně taky vyšlo na léto, kdy jsem potřebovala řešit porod druhé feny, takže bych tu kastraci musela zase odložit a to už jsem nechtěla.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 23.07.2024, 07:40:05 xxx.xxx.162.253
Doron:

Myslím,  že doma se to naučit dá skoro vždycky, jiná věc venku.


Za přítomnosti lidí asi jo, ale to musí být pořád ve střehu. V příspěvku ani není, jak je fena stará, takže pokud s kočkama nevyrůstala, bude to dost těžký. Popravdě, já bych to nedávala. Znám ty svoje, kočka je pro ně prostě kořist, takže bych si ji nepořídila.