Aktuálně: 5 013 inzerátů173 853 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů
Sarah01
Sarah01 (1507 příspěvků) 26.04.2024, 14:12:25 xxx.xxx.162.253
balu:

Mně to připadá tedy dost uhozené (spíš tedy jako pomsta majitelů fen) - fena se nezůčastní výstavy maximálně jednou za půl roku a když vím, kdy hárá, hárá-li pravidelně, tak na tu dobu ji na výstavu nepřihlásím. Kdežto vzrušivý pes, který v přítomnosti háravky myslí pouze penisem, se asi nebude moci vystavovat nikdy, protože na každé výstavě nějaká háravka bude. Na jednu stranu budeme chtít po psovi, aby si háravek nevšímal, na druhou stranu chceme po krycím psovi, aby měl o háravku zájem… Nezávidím majitelům psů. 


Proč pomsta, schválil to výbor ČMKÚ, asi k tomu měl důvody. Každá fena nehárá jednou za půl roku, u velkých plemen jsou intervaly v rozmezí 8 - 10 měsíců a rozhodně to není přesné, u mých fen byl výkyv i 2 měsíce. S takovou si těžko něco naplánujete. 

Co se týká výstav, do kruhu jdou psi vždycky první, feny jdou až po nich. Pokud bude majitel feny ohleduplný a nenechá ji očůrávat okolí kruhu, nemůže pes mít problém. Navíc fena není v nejlepším po celou dobu hárání. Já jsem byla s hárající fenou dvakrát na výstavě v Polsku, nikdo na ní hárání nepoznal. Po celou dobu před vystavováním byla v kennelce, vyvenčit jsem šla mimo vystavovací prostory, pak do kruhu a po vystavování zpět do kennelky. Asi mám štěstí, že prostě psům nevoní, pokud není rovnou v nejlepším. A jsou naopak takové feny, které voní psům imrvére, i když nehárají. To byla třeba Julinka, která je teď po kastraci a psi už na ni nereagují. Dráček běžně háravky řeší, není to tak, že je z domova zvyklý. Háravou fenu velmi dobře pozná. Ale na výstavě v kruhu se vždy dobře předvedl. Buď tam háravka nebyla, nebo si ji majitel uklidil mimo tak, jako to dělávám já.

Sarah01
Sarah01 (1507 příspěvků) 26.04.2024, 14:00:21 xxx.xxx.162.253
balu:

Nevím no… Váš pes žije s fenami a na háravky je zvyklý. Ale psi, co žijí sami nebo jen se psy samci, to budou mít náročnější, i jejich páníci. Podle mě mělo smysl, že se háravky nevystavovaly a na závodech startovaly jako poslední. 


Nevystavovaly se jen u nás. A pokud NE zákazům, tak všem. Kromě toho na spoustu závodů už taky můžou, pokud vím., třeba na Rally-O, agility nebo obedience.

Sarah01
Sarah01 (1507 příspěvků) 26.04.2024, 13:46:28 xxx.xxx.162.253
assil:

Tak ty výstavy jsou dneska poměrně drahý a když si někdo zaplatí výstavu a pak tam nemůže, že mu hárá fena, to mě přišlo vždycky nespravedlivý. A to teda já fenu nikdy neměla a na výstavě byla jen párkrát.


Tak nějak. Teď si to zkusí majitelé psů. Ale ti už to budou vědět dopředu, že pes to nezvládá, tak nebudou hlásit a peníze ušetří. V zahraničí je třeba i běžné, že když odhlásíte psa z výstavy před uzávěrkou, vrátí vám často celou částku nebo sníženou jen o nějakou stovku. Tady ne, tady prostě máte smůlu. 

Sarah01
Sarah01 (1507 příspěvků) 26.04.2024, 13:42:49 xxx.xxx.162.253
balu:

Kluby mohou podmínky chovnosti zpřísnit, tedy mohou je udělat přísnější než jsou dle ČMKU a FCI. Jenže k tomu zřejmě nebude v žádném klubu vůle. Já bych souhlasila se stanovením maximálního počtu vrhů na fenu plošně, autoritou, tedy FCI - ČMKU. Jenže se to nebude dodržovat. Ti, kteří i dnes prásknou mezi vrhy s PP “na tajnačku” vrh bezpapíráků, budou po vyčerpání legálního počtu vrhů práskat bezpapoše - fenu jako prodají rodinnému příslušníkovi a budou z obliga. 

Zrušení zákazu vystavování háravých fen je z hlediska majitele feny  moc fajn. Už míň fajn je to z pohledu majitele psa. Naštěstí mě to netrápí, ale dovedu si představit, že někoho to trápit bude. 


Ano, taky bych byla pro stanovení maximálního počtu vrhu na fenu plošně. Ti, kteří by to obcházeli, už to obcházejí i teď, najdou si různé způsoby. Ale ono se časem všechno provalí.

Co se týká toho vystavování háravých fen, já mám psa i fenu a nevidím problém. Všude v Evropě kolem nás je to povoleno a zvládá se to. Tak proč ne u nás. Stačí trochu ohleduplnosti z obou stran. Což chápu, že u některých lidí bude vždycky problém . Ti ale zákaz porušovali tak jako tak. Blbce prostě najdete všude. Ti, kterým to vadit bude nebo jejich psovi, tak přestanou jezdit.

Sarah01
Sarah01 (1507 příspěvků) 26.04.2024, 12:34:08 xxx.xxx.162.253
assil:

Ale v tomhle nejde o děti, jde o to jen co nejrychleji jim do hlav nacpat ESG a pak je vyslat do světa to hlásat dál.


No, teď vlastně nevím, jestli bude dobře nebo špatně, jestli za ten rok studia tomu budou vůbec rozumět.

Sarah01
Sarah01 (1507 příspěvků) 26.04.2024, 12:29:14 xxx.xxx.162.253
balu:

To je fajn, že jste doplnila ten poslední odstavec až s prodlevou a tak jsem o něm nevěděla, když jsem psala svůj předchozí příspěvek. Já nikoho neomlouvám. Ale ta fena bude rodit tak jako tak, buď štěňata s PP nebo bez PP. Jak to chcete postihovat? Jak to chcete řešit? Mohlo by se ustanovit, kolik vrhů může mít fena v životě - tři, čtyři,…např. Tak to iniciujte v rámci vašeho klubu a uvidíte odezvu. Ve skutečnosti to, že fena žije doma, má dostatek vody a žrádla, je luxus ve srovnání s životem jiných psů nebo jedinců jiných druhů domácích zvířat. 


Ano, doplnila jsem pozdě, ale nechtělo se mně psát vlastně k témuž nový příspěvek, když to ještě šlo editovat.

Iniciuje se pořád, ale bohužel podmínky klubů nemůžou být nadřazené podmínkám ČMKÚ a tam jsme malí páni. Není vůle.

Ve skutečnosti to, že fena žije doma, má dostatek vody a žrádla, je luxus ve srovnání s životem jiných psů nebo jedinců jiných druhů domácích zvířat.

To mně prostě přijde dost smutný. A to fakt nejsem žádnej aktivista. Ale je možné, že časem přijde něco od FCI, bude nařízeno a pak se možná i budeme divit.

Jinak možná už to tady víte, od července letošního roku už i v ČR bude možné vystavovat háravé feny, zákaz bude konečně zrušen.

Sarah01
Sarah01 (1507 příspěvků) 26.04.2024, 11:08:52 xxx.xxx.11.197
balu:

Poradce chovu by měl… Máte pravdu, měl by dělat vše to, co jste napsala. Ale to je věc každého klubu. Někde do výběru krycího psa poradce vůbec nemluví, někde doporučuje, a asi v minimu klubů určuje. Nemám to zmapované napříč plemeny. Jen vím ze zkušeností z několika klubů rozdílných plemen, že se změny prosazují těžko. A taky není poradce jako poradce. Někde dělá poradce  člověk, který neodchoval ani chlup (a kontroluje vrhy), protože to buď nikdo dělat nechtěl, nebo je to výsledek mocenských bojů v klubu (to jsem zažila). 


Bohužel tak nějak. U nás se to hodně zlepšilo, ale pořád jsou rezervy.

Sarah01
Sarah01 (1507 příspěvků) 26.04.2024, 10:53:03 xxx.xxx.11.197
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 26.04.2024, 09:44:50

Tak vidím, jak to chodí a věřte, že někteří jakožechovatelé jsou hódně vynalézaví. A netvrdím, že by to mělo být zakázáno, ale mělo by to být více kontrolováno a poradce chovu by např. neměl ke krytí doporučovat psa, který má v rodokmenu třeba stejného dědu nebo babičku jako fena, když kvalitních krycích psů je dostatek. Měl by prostě fungovat opravdu jako poradce chovu a když tomu chovatel nerozumí, tak to s ním pořádně rozebrat, stavbu těla, co posílit, co naopak potlačit, vysvětlit třeba zdravotní a genetické výsledky atd. Štěňat třeba u našeho plemene je teď na jaře aktuálně fakt hodně, že zůstávají doma delší dobu a stejně se pořád najdou lidi, kteří koupí bez PP, protože peníze. Zrovna včera jsem našla opět na FB nářek paní, jak komusi naletěla a poslala mu peníze jako zálohu na štěně, úplně neznámému člověku. Myslím si, že to nebude v poptávce, ale v hlouposti. 

Jinak dnes tady nevěřícně koukám na toto  https://www.chovzvirat.cz/inzerat/200756-entlebussky-salasnicky-s-border-kolii-x-retrivr/ Asi nějaký extra vořech za tu cenu. Přitom papíráka dnes sežene v pohodě za 20.

Ještě doplním, abychom si lépe rozuměly: v chovu s PP se mě hodně nelíbí, že některé CHS se v podstatě chovají jako množírny, jen na to mají papír. Chápu, že lidem, kteří chtějí psa na mazlíčka, je to často jedno, ale prostě podmínky zvířat v těchto CHS jsou i tak otřesné, i když na první pohled se může zdát všechno v pořádku, fena žije v obýváku a má dostatek jídla i vody. Ale jinak v podstatě nedělá nic, jenom rodí. A tvrzení, že tak to prostě v chovu s PP chodí, pro mě není omluva.

Sarah01
Sarah01 (1507 příspěvků) 26.04.2024, 09:37:56 xxx.xxx.11.197
assil:

Tohle se týká jen jednoho oboru, ESG, aby bylo možno rychle vše implementovat do života firem a lidí.


To si myslím není dobrá cesta a pevně doufám, že si z toho ostatní školy nebudou brát příklad. Odstraňovat děckám všechny překážky, to se pak budou hroutit ze sebemenšího malého problémečku. Však o sněhových vločkách už jsme si tady psali. Nebo spíš psaly. 🙂

Sarah01
Sarah01 (1507 příspěvků) 26.04.2024, 09:35:27 xxx.xxx.11.197

Podle odkazu od megi to vypadá na větší zpřísnění chovu a kontrolu. To mělo být už dávno i u nás. Jako chovky, který mrskají štěňata jak na běžícím pásu, nemají vůbec žádný chovatelský záměr, což je už vidět z výběru krycího psa, kdy se kryje stejným i opakovaně několikrát a bývají i dva vrhy současně, často matka a dcera zároveň…to se mělo už dávno zatrhnout. Chovat v dnešní době metodou pokus omyl, je podle mě už mimo, zvlášť u některých plemen (pravda do všech nevidím).

Sarah01
Sarah01 (1507 příspěvků) 26.04.2024, 09:25:57 xxx.xxx.11.197
assil:

No vida a to se nám to pěkně rozjede během pár let

https://archiv.hn.cz/c1-67316570-nejdriv-zrusili-bakalarske-prace-ted-vse-zkrati-studium-na-magistra-u-poptavaneho-oboru?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box


Hm, v Praze jsou asi nějak dopředu, jinde se bakalářky pořád dělají, mladej na ní zrovna pracuje.

Sarah01
Sarah01 (1507 příspěvků) 25.04.2024, 10:59:26 xxx.xxx.11.197
Anonymní:

Tak na Slovensku uz sa vraj rozmaha turistika k zubarom do Srbska. Je to vraj 2xlacnejsie. Celkovo je Slovensko v upadku zdravotnictva daleko pred vami. A naozaj ma zaujima, ci to dokaze nejaka vlada vyriesit. U nas zatial nejake koncepcne riesenie nie je ani vo vyhlade. 


Příbuzní ze Zuberce zase jezdí do Polska.

Sarah01
Sarah01 (1507 příspěvků) 25.04.2024, 10:58:22 xxx.xxx.11.197
Doron:

Sarah, já už ten odkaz nemám , koupila jsem a zapomněla. Někdo hodný mi to poradil, možná ještě na fauně a myslím, že to byla Plaka .

Stál něco okolo tisícovky  , ale to bylo při těch ostatních nákladech na léčbu už úplně jedno.

Bych tak laicky řekla, že ten hot spot , když se různě rozškrabe a znečistí, můžou osídlit u jiné potvory než jsou kvasinky, kdyby se to nelepšilo, nechala bych udělat kultivaci a pak na ně zaútočila cíleně , na potvory jedny!


No, on ho má každoročně vždycky na jaře a občas to přejde do léta. Teda loni ho neměl, to se nám nějak podařilo tomu preventivně předejít. Jenže letos je to počasí zase na přesdržku. Nejdřív takový teplo a teď to ochlazení s poprcháváním…to si člověk myslí, že srst vysušil dobře a stejně mu něco uteče. Přitom na tu oblast kolem uší si dávám sakra pozor, protože pokud se to někde objeví, tak zaručeně tam.

Sarah01
Sarah01 (1507 příspěvků) 25.04.2024, 08:57:06 xxx.xxx.11.197
Arosek:

Vzhledem k faktu ze velmi dobre vim co umi nutrie udelat se psem na honu na kachny, tak fakt ze utopi maleho psa me ale vubec neudivuje. 

Tem chytrakum co tady vykladaji o psech na voditku a podobne … tak zaprve na mnou zminovanem honu pes pracuje, takze kupodivu byt na volno musi. A za druhe - nutrii je nejaky voditko uplne sumak. Staci ze se pes pujde napit nebo v lete vykoupat a nazdar bazar, coklik muze byt klidne na trech voditkach. 

A ano - nutrie nebude uplne rozlisovat zda se jde vycachtat pes nebo male decko ;) 


Viděla jsem předloni fotky tuším fenky od paní Píchové, jak byla od nutrie ošklivě pokousaná.  O to člověk fakt nestojí. Kromě toho nutrie přenášejí salmonelózu, leptospirózu a tularémii, což jsou nemoci přenosné na člověka, to by si ti krmiči měli uvědomit.

Sarah01
Sarah01 (1507 příspěvků) 25.04.2024, 08:46:18 xxx.xxx.11.197
Vahine:

Tenhle límec je bezkonkurenční 👍 a mají seznam, kde všude se dá po republice sehnat

https://www.vetlimce.cz/prodejni-sit?gad_source=1&gclid=CjwKCAjw26KxBhBDEiwAu6KXt8jbBsq0djvV1Vqtd7816BhyF8b2zF5vI3TUQm1jbLSmg0sClHOoTBoCXpcQAvD_BwE


To vypadá dobře, ale cenu tam nějak nemůžu najít….

Ten sprej se stříbrem koupím. Mám sice mast se stříbrem, ale tu právě kvůli tomu, že by se to místo mělo vysušovat, moc nepoužívám, je taková dost vodnatá a mastná.

Sarah01
Sarah01 (1507 příspěvků) 25.04.2024, 07:51:32 xxx.xxx.11.197
Zrzavci:

To je mrcha hrozná - myslím ten hotspot. Zkoušela jste někdy dračí krev? Kamarádce to u psa zabíralo. dávala vně i zevnitř.


Ano, mám ji, ale mně zas až tak nevyhovuje. Jednak se udělá velký strup, který psa svědí a nutí ho si to škrábat, jednak to pod tím dost často začne hnisat a musí se to stejně strhnout a pak to dost zabarvuje jeho smetanovou srst, což je na výstavě nežádoucí. Kvůli tomu ani nepoužívám betadinu. Pak ty barevné fleky musím bělit peroxidem a to zase dráždí pokožku. Začarovanej kruh, no. Osvědčilo se mně vyčistit to přírodní nedráždivou pleťovou vodou a vyfoukat fénem studeným vzduchem do sucha, případně zasypat dětským zásypem. A jakmile to začne mokvat, tak postup opakovat.

Sarah01
Sarah01 (1507 příspěvků) 25.04.2024, 07:37:05 xxx.xxx.11.197
Zrzavci:

Sarah - co se stalo?


Zase hotspot. ☹️A už to léčím skoro dva týdny a vždycky si to rozškrábe. Včera už jsem dala nekompromisně ten plastový límec, i když vím, že se v něm nevyspí. Máme v neděli výstavu, tak to asi budu muset nějak zamaskovat, naštěstí je to zakryté uchem. Teď mě napadá, že ten nafukovací límec by asi nešel, zakrýval by to.