Aktuálně: 4 826 inzerátů175 636 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů
Sarah01
Sarah01 (1607 příspěvků) 28.04.2024, 21:58:26 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

To Sarah: Ali, nepsala jsi někdy, že smetanová (krémová) barva v současnosti není tak moc “in”, nebo jak to říct, ve srovnání se zlatou?? Mně se totiž mnohem víc líbí právě ta Dráčkova/smetanová barva.👌


Takhle to asi nejde říct. Prostě dnes se to hodně vrací a po zlatých štěňatech je větší poptávka. Ale na výstavě posuzovatel hodnotí hlavně celkovou stavbu těla a pohyb, kondici srsti a její barvu až na posledním místě. Tedy měl by. 😊

Sarah01
Sarah01 (1607 příspěvků) 28.04.2024, 21:54:14 xxx.xxx.162.253
Doron:

Tak prostě oba byli profíci ! A Vy jste byla pohotová.👍 Mně se to zdá super řešení.

Byla jsem se teď s Framíkem podívat na klubovce briardů a to předvádění je úplná věda jsem koukala..


Ano, věda to je, taky jsem si na to musela přijít, bohužel chovatel tehdy pomoc odmítl. Jsou posuzovatelé, kteří jsou hodně benevolentní a začátečníkům leccos odpustí. Ono třeba hodně chyb je z nervozity a člověk to pak psovi úplně zkazí. Já jsem v začátcích chodila i na výstavní přípravu k paní, kterou zmiňuju výš a fakt jsem se tam naučila spoustu věcí. Dost mně pak poradila chovatelka mojí druhé fenky a taky kamarádi kolem našeho plemene. A jak jsem dřív měla hroznou trému, tak v poslední době mě to začalo bavit. Třeba dnes jsme měli posuzovatele z Polska, kterého už znám z klubovky a z výstav v Polsku a to je vždycky taková pohoda, to se člověk fakt do kruhu rád vrací.

Sarah01
Sarah01 (1607 příspěvků) 28.04.2024, 21:18:23 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Já myslím, že Sarah to tak občas dělává. Myslím, že Dráčka i poslala třeba na výstavu do Polska a sama nejela. Ale asi to bylo s lidmi, které Drago zná.


Jani, to byla paní, kterou velmi dobře znám a zná ji i Dráček, je to moje výcvikářka a bylo to na Slovensko, do Polska jsem s ním jela já a ona ho předvedla. Jinak bych ho nikomu cizímu nesvěřila, je jako moje dítě a to cizímu člověku taky nikdo nedá jen tak. Dnes jsem si ho předváděla sama, ale bohužel do závěreček jsem si někoho musela sehnat, dva psy naráz předvádět nelze.

Sarah01
Sarah01 (1607 příspěvků) 28.04.2024, 21:07:13 xxx.xxx.162.253
Sardullah:

No já teda taky nevím, jaký má zadavatel plémě a jak srst momentálně vypadá. Bohužel myslím, že většina podobných dotazů na rozčesávání chuchvalců přichází ve chvíli, kdy má pes srst zanedbanou a rozčesávací sprejík to  prostě nezachrán, tak max pomůže tam, kde to ještě lze rozčesat a nebo problém se změnou srsti po kastraci a tady teda to nějaká pomoc je, ale … jak to mám říct, ta srst k tomu chuchvalcování má tendence furt a prostě jediný řešení je opravdu pravidelně česat… u Giny bych to mohla dělat klidně obden. 
A nebo se ptají kvůli tomu, že se to chlupatýmu pejsovi zacuckalo za uchem. … no a tam taky záleží na tom, v jský fázi to zacuckání je.
Ono často si lidi představují, že vezmou zacuckanýho psa, kde už to jde sem tam do dredů a nastříkají na něj zázračnou vodičku a pročísnou a problém vyřešen. Proto jsem i psala, ať nečeká zadavatel zázrak… protože často je ten zázrak očekáván.


Jo, to je asi pravda, že většina lidí to řeší, až už je to celkem naprd. Pak se pes často musí ostříhat a vypadá s prominutím jak  de.il. A to říkám jako člověk, který s tím má vlastní zkušenost u maltézáka, to byla fakt lahůdka. Teď svoje psy fakt češu každý den, je to chvilka.

Sarah01
Sarah01 (1607 příspěvků) 28.04.2024, 20:55:37 xxx.xxx.162.253

Nebylo zbytí, se dvěma psy bych do kruhu nastoupit nemohla a byla by škoda vzít jen jednoho, když oba získali KV a čekala jsem tam asi 3 hodiny na závěrečky. Stála jsem v kruhu přímo za ní, takže jsem se nebála, byla doslova pod mým dohledem. Asi si padli do oka, protože to zvládli úplně perfektně. 

Sarah01
Sarah01 (1607 příspěvků) 28.04.2024, 19:48:32 xxx.xxx.162.253
Sardullah:

Když jsem měla afgána, tak jsem používala šampon a kondicionér s norkovým olejem. Bylo to teda drahý jak prase, ale dobrý. Pak jsem teda strávila hodiny fénováním…dle hesla “co zůstane mokré, tak zplstnatí”…takže žádné krepování se nekonalo, neboť to člověk pěkně pod fénem natáhl kartáčem. Je teda fakt, že to dalo zabrat, ale po takové úpravě se to udržovalo jedna báseň…člověk to sem tam pročísl a bylo to. Takhle to vydrželo tak 3-4 týdny, pak se to martyrium muselo opakovat. Tohle jsem dělala asi 3 roky, kdy jsem psa držela tzv. ve výstavní srsti…pak už bylo jasný, že my fakty na výstavy jezdit nebudem, tak jsem s tím koupáním přestala a jen česala, ale bylo to znát, že se to neudržuje tak dobře jako vykoupaná a vyfénovaná.  

Jako nejsem žádný propagátor koupání psů. Medvědy koupu v dospělosti zcela vyjímečně…pokud se vyválí v něčem, co nezvládne samočistící vlastnost jejich srsti. Myslím, že tito psy mají velmi funkční srst a její funkce se koupáním ničí…prostě myslím, že u medvědoidních stačí vyčesávat. 


Já nevím, jaké má zadavatelka plemeno psa a na co potřebuje přípravek na rozčesávání. Proto jsem to vzala přes tu výstavní úpravu. Krátkosrstý plemeno nebo třeba GR jen na gauč asi nic moc extra nepotřebuje. Julinku třeba taky nekoupu tak důkladně, jak ty ostatní, se kterýma jezdím na výstavy. Ale zase na druhou stranu je to fakt znát na první pohled, že ta srst není v takové kondici.

Sarah01
Sarah01 (1607 příspěvků) 28.04.2024, 19:41:43 xxx.xxx.162.253
Hu-ty:

Dobře, děkuji. No vidíte kondicionér mě v souvislosti se psí srstí vůbec nenapadl 🙂 


Ono to hodně lidí vůbec neví, přitom sami na vlasy kondicioner používají. Měla jsem zrovna včera na stříhání pejska a srst mu trčela na všechny strany. Tak jsem se ptala, jestli dali po koupání kondicioner a ne, nenapadlo je to. Já mám opravdu zkušenost už od svých psů, že pokud dám kondicioner, tak srst jde krásně rozčesat a upravit do požadovaného tvaru. Ale je pravda, že takto psa připravuju jen na výstavu, běžně to moc neřeším. To se u GR, kteří skočí do každého rybníka nebo potoka, ani nedá. Ale i tak si dost lidí myslí, že na výstavu stačí psa jen vysprchovat a napěnit sprcháčem. 🙂

Sarah01
Sarah01 (1607 příspěvků) 28.04.2024, 19:33:30 xxx.xxx.162.253

My jsme dnes byli na Krajské výstavě v Doním Benešově, Cherrynka i Dráček získali oba Krajského vítěze a Dráček navíc i 3. místo v 8. skupině FCI. Dráčka mně předváděla neznámá slečna, kterou jsem oslovila u kruhu, protože jsem do závěrečných soutěží nastupovala i s Cherry.

Obrázek
Sarah01
Sarah01 (1607 příspěvků) 27.04.2024, 20:18:58 xxx.xxx.162.253
balu:

Kožich, límec a čepice z nutrie jsou děsné. Vždycky, když jsem v tom někoho viděla, připadal mi jak nutrie. U jiné kožešiny jsem takový pocit neměla. 

Mně se kdysi hodně líbila liška, stříbrná i modrá, a koza. Norkový kožich se mi nikdy nelíbil, ani bizam. Ještě bývalá pěkná kočka. Králík dost pelichal. Výborné byly dubeňáky, ale byly dost těžké. A jednu dobu byly módní kožichy z korejských psů, pamatujete?


Myslím, že matně si vzpomínám, že byl IN nějaký pes, to jsem asi chodila na gympl. Některým holkám ho rodiče koupili, ale já po něm netoužila. Jinak se pamatuju, že v osmdesátkách holky mýho věku většinou nosily umělé beránkové kožíšky v takových dost výrazných barvách, třeba tmavě růžový nebo brčálově zelený, měla ho sestra, ale já chtěla raději obyčejný flaušák.

Sarah01
Sarah01 (1607 příspěvků) 27.04.2024, 20:10:00 xxx.xxx.162.253
kometa:

Mě to prostě nijak neuráželo.

Ale vzpomněla jsem si na naši vedoucí aerobiku, která takové dámy nepouštěla sednout. Ta na ně měla averzi - máš na nožičky, tak zůstaneš stát!🙂


😂🤣

Mě to neuráželo, ale přišlo mně to spíš směšné, protože některé kožichy se mi zdály dost neforemné. Prostě můj pocit.

Sarah01
Sarah01 (1607 příspěvků) 27.04.2024, 19:04:15 xxx.xxx.162.253
kometa:

A to mně i jo. Jako dítěti mi to přišlo normální. I ty “krční límce” s nožičkami - tuším, že byly z norků.


Jako fakt? Mně to přišlo děsný. Teda nedá mi to nevzpomenout komedii s paní Šejbalovou a panem Záhorským Zlatá svatba, tam ten límec s packami byl taky 😂

Sarah01
Sarah01 (1607 příspěvků) 27.04.2024, 15:16:37 xxx.xxx.162.253
Aluška:

Očistím fízákem, plácnu med, na to mastný  tyl, na to hydrogel, pak položím gázový čtverce, prevážu vatou v roli a na to ještě obvaz a síťku 


Já tomu asi moc nerozumím, ale jak to bude dál s tím kouskem kůže, který museli pejskovi odstřihnout? Co se s tím dál bude dělat? Je mně ho hrozně líto. 😢

Sarah01
Sarah01 (1607 příspěvků) 27.04.2024, 14:46:17 xxx.xxx.162.253
J5:

No to opravdu těžko. Stejně tak jako například leguán zelený by nemohl doplavat na Fidži a přece se to stalo a následně se z něj vyvinul endemit. Je to složité, nechci se o tom dohadovat jen nabízím možnost se zamyslet.


A tak to já se zamejšlím furt. Ale zrovna v tomto případě mně to prostě nějak vychází tak, že ta nutrie je tady jaksi navíc a nežádoucí. A může za to zas a opět jen člověk, který ji buď vypustil do volné přírody, nebo mu zdrhla. Mimochodem, že se dřív chovaly kvůli masu, bych i pochopila, ale kvůli kožešině? Komu se to může líbit? Nechápu, ale možná je to tím, že dnes jsme někde jinde. Ne, nejsem žádná aktivistka, ale popravdě se mně kožešiny a kabáty z nich nikdy nelíbily. Moc dobře si pamatuju, jak za mých mladých let byl in kožich z polární lišky. Mně to tehdy přišlo děsný, vůbec se mně to nelíbilo.

Sarah01
Sarah01 (1607 příspěvků) 27.04.2024, 14:38:11 xxx.xxx.162.253

Prošla jsem dvěma kurzy na úpravu srsti GR, součástí bylo i koupání a rozčesávání srsti a co je důležité pro všechna plemena, tak použít kvalitní kondicioner, pak možná na rozčesávání nebudete nic potřebovat. Pokud ani to nepomůže, tak doporučuju tento sprej https://alexkpet.cz/g-point/727-376-g-point-detangling-spray.html#/64-g_point-300ml Mám s ním jen ty nejlepší zkušenosti. Výborný je i tento, ale cena už je vyšší https://alexkpet.cz/true-iconic/166-true-iconic-volume-energizing-spray.html Neobsahuje žádné silikony ani parabeny, které by mohly dráždit pokožku psa. Takže rozhodně nedoporučuju žádné Trixie a podobné spreje ze zverimexů, zaděláte si tak akorát na problém.

Sarah01
Sarah01 (1607 příspěvků) 27.04.2024, 10:36:21 xxx.xxx.162.253
J5:

Tak on každý živočišný či rostlinný druh, ať už “původní” nebo nepůvodní může za určitých okolností působit ve veskrze “nepůvodní” krajině problém. Ona už ta samotná klasifikace na “původní” a “nepůvodní ” druhy je pozoruhodná. Migrace druhů na nová vhodná území je zcela přirozená. A celkem nezáleží na tom jaké okolnosti takovou migraci dovolí nebo způsobí. 


Přirozená migrace ok. Ale doplavala by k nám ta nutrie nějak přirozeně? Asi ne. V tomto je člověk ta největší škodná a pak se diví.

Sarah01
Sarah01 (1607 příspěvků) 26.04.2024, 17:47:27 xxx.xxx.162.253
balu:

Brno má možnosti přímo na výstavišti. Vždyť dříve byly brněnské výstavy  fajn. Intercanis se odehrával částečně venku, většinou měly kruhy venku dogy a seveřani. A i pavilony byly zvoleny lepší, s okny, třeba dva plus venkovní plochy. Teď je výstavní poplatek vysoký, ale vystavovatelé za něj dostanou méně. A diváci za své vstupné taky. Mám dojem, že takhle, jak to v posledních letech je, tak to brněnské výstavy zabíjí.


To každopádně. Kde je problém, netuším. A můžu potvrdit, že brněnské výstavy jsou jedny z nejdražších. Když nemusím, tak tam nejedu.

Sarah01
Sarah01 (1607 příspěvků) 26.04.2024, 16:04:29 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

V Brně jsem byla jednou na Výstavě koček a otřes! Jediné pozitivum bylo, že jsem se tam osobně potkala a poznala s někým z tehdejší IF.


Já si to nějak neumím vysvětlit, proč jsou teď všechna plemena psů nasáčkovaná v jednom, max. dvou pavilonech. Asi je drahý pronájem. Kruhy jsou všechny stejné a tedy pro velká plemena malé, tam se pes ani nepředvede. A často vystavující, který přijde pozdě, nenajde místo přímo u kruhu, aby si tam odložil psa, sledoval předchozí třídy a věděl, kdy přijde na řadu. Navíc diváci, kteří přijdou třeba se psem jiného plemene, tam pak překážejí, protože fakt není místo. A v poslední době všude načůráno, hodně známých si stěžovalo, že měli počůranou bundu nebo jiné věci. Tam bych popravdě s háravou fenou ani nešla, tam není ani prostor, kam ji uklidit. Myslím si osobně, že by bylo lepší vystavovat ve venkovních prostorách a přesunout teda výstavy spíš do jara a léta. Jen teda nevím, jestli vůbec Brno tuto možnost má. Musím říct, že výstavy v Polsku v tomto směru asi nemají konkurenci.

Sarah01
Sarah01 (1607 příspěvků) 26.04.2024, 15:30:47 xxx.xxx.162.253
balu:

Sarah, asi je zbytečné se nějak navzájem přesvědčovat a snášet nějaké argumenty, když je/bude účast háravým fenám povolena. Vy to vidíte jinak než já, ale je to vlastně jedno. Já nemám psa a fenu nevystavujeme. Výstavy už mě ani nebaví. Dřív to pro mě byl svátek i jen se jít podívat na Intercanis, ale už mě to nebere. Od té doby, kdy se v Brně vystavuje jen v jednom pavilonu, byť velkém, kde je hluk, smrad, moc lidí,…


Ne, nemá to smysl, neshodneme se. Já na výstavy jezdím ráda a baví mě, ale ne ty brněnské právě kvůli tomu, co zmiňujete.