Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 17.07.2024, 12:59:39 xxx.xxx.11.197

Popravdě se přiznám, že tu kauzu si z iFauny už moc nepamatuju, i když pudla Archieho uvázaného u dveří si pamatuju moc dobře. Ale co mně osobně hodně vadí, tak že paní si na výcvik namnoží křížence a když se výcvik nepovede, tak je pak nabízí na různých inzertních portálech za cenu vyšší, než se prodávají psi s PP. Asi že do nich ty prachy vrazila, ale že už je pes dá se říct často úplně zmršenej, to je jí jedno. Takže na otázku, jestli ho chtěla zpeněžit, můžu říct, že si stopro myslím, že ano. Tady jde o peníze až v první řadě.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 17.07.2024, 10:24:05 xxx.xxx.11.197
megi-the-pes:

odkazy, co sem lidi dávaj, vedou zpět na chovzvirat.cz


Jj, zapomněla jsem na to.

Ale odkazy na FCB asi ne…..vlastně všechny odkazy, který sem dala balu, fungují…

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 16.07.2024, 13:45:08 xxx.xxx.11.197
Anonymní:

Koukám, že mi to úplně nejde. V předchozím příspěvku jsem třeba chtěla citovat Sarah a stejně mi to tam neskočilo.


Asi si to přihlášení musíte uložit, taky jsem to tak zpočátku měla, ale uložila jsem to, abych se nemusela pořád přihlašovat. Jinak mě nenapadá, v čem by mohl být problém. 

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 16.07.2024, 13:43:34 xxx.xxx.11.197
orionka-2:

Impact, do té doby, než jste oba weby propojila, tak byly oba anonymní. 


To si dovolím tvrdit, že ne, když se paní zpočátku přihlásila a má tam jak svoje jméno, tak i jméno webu.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 16.07.2024, 12:52:32 xxx.xxx.11.197
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 16.07.2024, 12:45:25

Musíte být registrovaná, abyste mohla posílat soukromé zprávy. To bylo ale na IF stejné, pokud si pamatuju, snad správně.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 16.07.2024, 06:29:05 xxx.xxx.11.197
Sardullah:

Tohle jsem původně chtěla dát do veselého okénka, ale myslím, že se to více hodí sem… štěně kouše. U nás to teda na berňušku neplatí, ale na moje psí holky by to cca sedělo.

Obrázek

Tenhleten obrázkovej vtípek se objevuje napříč internetem v různých obměnách s různými plemeny, i s goldenem jsem ho viděla. 😄

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 16.07.2024, 06:27:32 xxx.xxx.11.197
Odberryho:

Pravdou je, že mám asi štěstí na samé přespříliš pohodáře. Znám jediného, co se k němu nemůže přiblížit jiný pes, majitelka má co dělat, aby ho udržela, ale ten mi přijde, že je nepovedené křížení “oba rodiče PP”. Je takový vyšší,  štíhlejší a má protáhlejší čumák….jak kdyby tam měl přimíchaného něco jako fleťáka…. takže toho úplně jako GR brát nemůžu. Ač mi paní tvrdila, že je to zaručeně zlaťák.


Pokud je bez PP, tam může být cokoliv a paní si může tvrdit, co chce. Já bych spíš tipla hovawarta podle popisu a chování. 🙂

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 15.07.2024, 12:07:57 xxx.xxx.225.167

Kiliánkovi moc gratuluju. 👍

My jsme byli včera na krajské výstavě, strašný, vedro na padnutí a dnes je tady opět 30. Přemýšlím, jestli vůbec vylejzat.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 15.07.2024, 12:06:07 xxx.xxx.225.167
balu:

Sarah, psala jsem ,že retrívři, myšleno obecně, nejsou můj šálek kávy. Ta příliš přátelská povaha s absencí tvrdosti vůči nepříteli, mi nevyhovuje. Mám ráda psy, na něž se můžu spolehnout, že zasáhnou. To splňovaly kavkazanky i černá ruská teriérka. Naopak u samojeda to bylo spíš teoretické, myslím, doufám, že kdyby šlo do tuhého, tak by zasáhl, ale jak by se zachoval doopravdy netuším. Chodka předchozí by se řídila tím, co její souputnice kavkazanka první. Chodka současná sice pouští hrůzu štěkotem za plotem, ale kdyby k něčemu došlo, poběží se nejspíš schovat. V tomto směru je určitým zklamáním, je v povaze měkčí než předchozí chodka. Pro nás, zvyklé na kavkazanky, je to fakt velký rozdíl. 

Jinak vzhledově se mi retřívři obecně líbí. Jsou to krásní psi. Já bych ale neocenila ani lovecké vlohy, protože lovecká kynologie mě nikdy nebrala, nikdy jsem se o ni více nezajímala. Z toho důvodu jsem ani nikdy neuvažovala o pořízení loveckého plemena. Vlastně jednou jo, před pořízením samojeda jsem byla na takové křižovatce, kdy jsem zvažovala více plemen. Moc se mi líbil a líbí anglický bulteriér, okouzlil mě Dan z Jeleního luhu, s nímž paní Hana Březinová dělala jak služební tak lovecký výcvik a Dan měl spoustu úspěchů, porážel na soutěžích i NO. 


Však to nebylo na vás, to bylo všeobecně, že jsou i rozdíly v povaze u jednoho plemena. Je jasné, že každému vyhovuje něco jiného, jinak by tolik plemen nebylo. Já jsem v minulosti vždycky chtěla NO, ale teď už ne. A nebudu asi radši psát proč, stejně všichni víme a jeho vlastníci by se tady na mě sesypali jak vosy. 😊

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 15.07.2024, 11:28:18 xxx.xxx.225.167

Já chápu, že někdo GR nemusí a vůbec mě to neuráží. Jen si dovolím poznamenat, že i u jednoho plemene můžou být velké rozdíly v povaze. Feny mám mazlivky, milujou hlavně děti, ale zatímco Julinka je takový slon v porcelánu, dokáže každýho radostí poskákat, tak Cherry je rezervovaná, ta nejdřív čeká, až k ní dotyčný přijde sám a pak se nechá v klidu pohladit a když nepřijde, tak si jde po svým. Na procházkách neobtěžuje ani lidi ani psy, zajímají ji jiný věci….motýli, ptáci, myši, prostě jiný zvířátka a případně nějaký smrady. 😄 Dráčka lidi nezajímají vůbec, ten visí jen na mě. Takže on je jak se říká opravdu pes jednoho pána. Na výstavách mně ho třeba občas předváděla kamarádka, ale to on už ví, že se ke mně vrátí a i kdyby to předvádění trvalo jen 5 minut, tak pak vyvádí tak, jak kdyby mně neviděl nejmíň měsíc. Pro mě by se přetrhl, na výcviku nebo na zkouškách občas blbne jak hujer, to ho musím korigovat. Doma jako jedinej uklízí po všech hračky, když vidí, že se mně to nelíbí, jak je to všude rozházené. Někdy mám pocit, že rozumí úplně všemu, co mu říkám. Venku na procházce jde kousek přede mnou a vždycky se otáčí, jak jsem daleko a jestli má čekat. Pokud přijde k rozcestí, tak někdy si vybere cestu sám, ale sedne si a čeká, co řeknu já. Prostě je to pes, kterýho jsem vždycky chtěla a i kdyby mně vadilo, že je chlupatej a musím ho česat a stříhat, tak to překousnu, protože jeho povaha je úžasná. A myslím si, že žádnýho takovýho už mít nikdy nebudu. Hrozně rychle to s nima utíká, za rok už bude mít 8 let a bude senior. A moc si přeju, aby mu zdravíčko vydrželo co nejdýl a my nemuseli řešit nějaký ošklivý věci.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 12.07.2024, 20:50:59 xxx.xxx.162.253

No, ono jako zájemců můžete mít třeba na dva vrhy, problém je ten, že spousta jich během té doby, než nakryjete a odchováte štěňata, odřekne z toho důvodu, že chtějí štěně hned a čekat nebudou. Já měla zájemců cca 6, nevydržel nikdo. Takže asi tak. Lidi dnes nemají trpělivost. Nejdýl vydrží lidi, kteří chtějí stejnou linii a umřel jim pes. A jak píše janaa, na prázdniny většinou štěně nikdo nechce, jsou dovolené a lidi nechtějí volno strávit péčí o štěně. 

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 12.07.2024, 13:17:20 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 12.07.2024, 12:49:19

Já chtěla psa snad od 6 let. Neexistovalo. Když mně bylo asi 6 možná víc, to už si nepamatuju, přinesl otec štěňátko boxera od svýho kamaráda. Bože, já byla v sedmým nebi a plemeno mně bylo úplně fuk. Rodiče tehdy stavěli barák a štěňátko bylo zavřené v nějaké boudě na stavbě, jen já ho chodila venčit a mazlit. Ale byla jsem malé dítě naprosto bez zkušeností. Myslím, že ani jeho fotku nikde nemám. Bohužel to nedopadlo úplně dobře, pejsek musel po čase pryč a nic rodiče neobměkčilo, je mně snad útěchou, že dožil někde na samotě u lesa. Pak byl další pejsek, NO, to taky nedopadlo, ale o tom se mně psát nechce. Cca v 18 jsem chtěla malýho knírače, nepodařilo se, pak přišly děti a potom se do bytu v paneláku podařilo pořídit jen maltézáka. Až pak konečně po cca 16 letech jsem si konečně pořídila velkýho psa, teda spíš pořídil manžel a protože jsem na tom tehdy byla zdravotně dost blbě a nemohla jsem si úplně zjišťovat informace, tak to byla fenka GR bez PP. Povahově a vzhledově byla naprosto úžasná, zdravotně už moc ne, ale do GR jsem se tehdy naprosto zamilovala, i když předtím jsem si vždycky jako velkýho psa přála NO. Takže dnes mám to, co jsem jako dítě vždycky chtěla…smečku psů a vlastní domek k tomu. 😊 Je to to pravý štěstí? Jo, myslím, že je.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 12.07.2024, 12:57:55 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

No, ona ale nebyla chovatelka. Já si to video (odchytu) teď znovu pustila. Je spíš otázka, kdo takové mařeně prodal tak nebezpečného hada!


Ježíš, já jsem si myslela, že je to přísně kontrolováno. 😲