Aktuálně: 4 835 inzerátů175 666 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů
Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 02.05.2024, 10:10:49 xxx.xxx.11.197
assil:

Výstavy jsou v podstatě jen o názoru rozhodčího a standard v tom nehraje roli.

Pěkně je to vidět tam kde jsou v plemeni dva typy, jak už pak každý ví, na jakého rozhodčího nemá jezdit.  V podstatě je to jen drahá fraška.


Přesně tak, já už si rozhodčí vybírám a na některý fakt nejezdím.  A můžu říct, že i když jsou to třeba přímo chovatelé našeho plemene a standard znají, tak bývá obrovský rozdíl v posuzování. Na některých rozhodčích je hodně vidět jejich momentální rozpoložení a nálada, prostě mají svoje dny, takže jednou můžete mít CAC a podruhé odejdete s VD.

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 02.05.2024, 09:56:36 xxx.xxx.11.197
assil:

Asi to nikomu nevadí, protože jinak klub může nařídit paternitu a je jasno.


Jak to dopadlo, netuším, autor to tam nedopsal.

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 02.05.2024, 09:46:51 xxx.xxx.11.197
Doron:

Říkala mi chovatelka mého Frama( briard), že na výstavy do některých zemí ( ale teď úplně nevím…, Polsko?) nejezdí, protože tam vyžadují nadbytečná zdravotní vyšetření, při kterých se musí pes uspat ( např vyšetření hluchoty, na kterou briardi vůbec netrpí atd).

Také říkala, že na klubovce se víc řídí standardem, zatímco na jiných výstavách spíš “ krásou”, např. typická kozí srst versus dlouhá hedvábná až na zem.


Jj, u nás je to dost podobný, ve standardu je:  Srst je hladká nebo zvlněná s nepromokavou podsadou. Na výstavách ale bývají rozhodčí, kteří vyžadují srst naprosto vyhlazenou a bez podsady. 

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 02.05.2024, 09:43:18 xxx.xxx.11.197
balu:

Ale jsou to plemena, o jejichž uznání FCI jedná, nebo mají podanou žádost. Není to žádná anarchie. 


Ale však já netvrdím, že je to anarchie a ani nejsem proti vám v opozici. 😊 Výstava je samozřejmě přehlídka krásy plemen psů různého věku. To bylo jen upřesnění, že dnes se některých výstav můžou zúčastnit i plemena neuznaná, ale původ musí doložit PP. Původně to byla hlavně odpověď pro Leithian, že jakkoliv může pes vzhledově vypadat jako představitel určitého plemene, tak bezpapíráka prostě na výstavu přihlásit nejde.

Mimochodem zrovna tento týden byl na FB příspěvek, že na svod loveckých psů jim přišli dva hrubosrstí jezevčíci od stejného chovatele, s PP pochopitelně, oba měli hlavu border teriéra (fotky jsem viděla). 😄 To jen pro zajímavost.

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 02.05.2024, 09:10:26 xxx.xxx.11.197
balu:

Proč by se měly kontrolovat zdravotní výsledky na výstavě? Výstava je o exteriéru. 

Jinak tedy bych to upřesnila - na výstavy nemohou bezpapíráci, ne proto, že je třeba uvést PP do dogoffice, ale protože je to přehlídka psů plemen uznaných FCI. A pokud není u psa prokázán původ, nedá se zařadit k žádnému plemenu a tudíž ho nelze vystavovat na akcích pod FCI a podřízených organizacích. Platilo to v podstatě od začátku existence FCI a organizovaného chovu, tedy dávno předtím, než vznikla platforma dogoffice. 


Protože Německo? Fakt nevím, já tam nebyla, jen to vím od známých.

Na hodně výstav už můžou i neuznaná plemena FCI, ale opět s PP. 

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 02.05.2024, 09:04:52 xxx.xxx.11.197

Asi to bude dost individuální, moji psi měli tu účinnost fakt delší než 5 týdnů. Ale teda denně sundávám z každýho po procházce tak 10 lezoucích klíšťat, zbytek pak najdu mrtvý v kožichu.

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 02.05.2024, 09:00:00 xxx.xxx.11.197
efe:

Prosím, jak dlouho vám drží Simparica proti klíšťatům, kdo používáte? 


Loni jsem dávala až v květnu tuším a vydržela celou sezónu. Letos jsem dávala už v březnu, takže to vidím ještě na jednu dávku.

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 02.05.2024, 08:56:45 xxx.xxx.11.197
Leithian:

Za me je to ale pak kravina. Vystavovat zvire co nemuze bejt chovne. To uz rovnou tam muzou i bezpapiraci ne? Kdyz vyborne vysledky z vystav neznamenaji chovnost. Je to proste na hlavu.


Nemůžou tam být bezpapíráci, a to jednoduše proto, že výstavy se přihlašují přes systém dogoffice.cz, kde si majitel musí nejdříve psa zaregistrovat a nahrát tam PP, bez toho to nejde a nelze to nijak obejít. Kdežto zdravotní nebo genetické výsledky nikdo nepožaduje. Znám fenku, která je kastrovaná, má kyčle čtverky a na výstavách má posbíraný šampiony napříč celou Evropou. Majitelku to baví a má na to peníze, fena si to taky užívá. A pak je tady ještě jedno plus, a to, že prezentuje chovatelskou stanici, ze které fena pochází. Chovatelka má taky radost, protože má takhle hodně zájemců o štěňata ze zahraničí. Můžeme s tím nesouhlasit, stavět se na hlavu, ale stejně s tím nic neuděláme. 😉 Jinak co tak vím, na některých výstavách v Německu už se zdravotní výsledky údajně namátkově kontrolují, někteří známí tam jezdí se šanonem papírů 😄, ale zatím je nekontrolovali. 

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 01.05.2024, 18:50:30 xxx.xxx.162.253
Leithian:

Trochu rozpor ne? Pokud je mrňava a tudíž nevhodná na chov není vhodna ani na výstavy neb by jí neměli hodnotit dobře z důvodu malého vzrůstu byť v parametrech. A pokud i tak bude sbírat stuhy tak spíš chovatelka kapku vyšiluje? Jako budu hnusná ale od toho snad ten standart plemene je ne? 


Vhodná na výstavy klidně být může. Znám několik fen, které na výstavy běžně jezdí, sbírají poháry, ale do chovu nejsou. Už tady o tom byla řeč dřív, ptala jsem se na to tuším Ph. K uchovnění je potřeba víc, než jen umístění na výstavě.

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 01.05.2024, 15:43:19 xxx.xxx.162.253

Já do další dávky rozhodně nepůjdu. Z toho, že jsem chytla kovid i přes očkování, jsem vydedukovala, že to vlastně nemá smysl.

Co se týká té pokousané a zemřelé paní, našla jsem taky různé informace, otázka je, co je pravda. Paní asi přišla vykonávat práci a nejspíš ji nikdo nezadržel a vešla do místnosti, kde byl pes, který nebyl nijak zajištěn.

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 01.05.2024, 14:59:46 xxx.xxx.162.253
N:

Dobrý den Dájo, ono je to s těmi odpady složitější. K mnoha těmto rekreačním nemovitostem není přístup ke svozu a tím pádem obec nezajišťuje z tohoto důvodu tuto službu. Popravdě už ale nyní nevím, třeba se něco změnilo. Co vím, tak teď hoří koudel u zadelky mnohal lidem s kontrolami vývozu jímek. Mluvil jsem s bratrem a prý teď kontrolují doklady za poslední rok ohledně toho vývozu jímek. Najednou je plná ves “cisteren” s nebývalou frekvencí.😀 Smutná realita “papírového” státu. 


To musí být na udání, u nás nevyváží nikdo.

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 01.05.2024, 14:58:14 xxx.xxx.162.253
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 01.05.2024, 14:07:14

Věřím tomu, že to Wilders řekl, ale na politiku Nizozemí ohledně přijímání migrantů to podle mě nemá vůbec vliv. Já už ty zprávy ani nemůžu číst, co se děje v Německu nebo v Británii, politici jsou naprosto neschopní a policie taky.

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 01.05.2024, 14:45:44 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

K tématu diskuze: Byla jsem zhrozena úmrtím té paní, co ji poranil pes v útulku ve Žďáru. Amputace nohy - děs!!! Paní bylo, tuším, 62 let, což dnes není žádný věk. Jsem zvědavá, zda se nějaké bližší info dostanou do médií. Něco jsem četla, ale jestli je to pravda, těžko říct…


A můžeš prozradit, co jsi četla? Já jsem docela dost zvědavá, kdo za toto bude potrestán.

Sarah01
Sarah01 (1608 příspěvků) 01.05.2024, 14:44:21 xxx.xxx.162.253
megi-the-pes:

Psi v médiích Psi v médiích Psi v médiích

Psi v médiích Psi v médiích

Psi v médiích


Já vím. A děkuju za tip na to vodítko, nejspíš objednám toto, je to aspoň kvalita. 👍