Aktuálně: 4 319 inzerátů190 583 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 02.07.2024, 15:59:38 xxx.xxx.162.253

Na jedinej hřbitov, kam jsem se kdy jako dítě chtěla podívat, byl hřbitov v Bulharsku. To mě tehdy zajímalo. Jinak ne, protože jsem v podstatě na hřbitově vyrostla. Teď většinou navštěvuju hřbitovy jen jako historické památky a jen jednou za čas na Dušičky. Manžela jsem na hřbitov nedala, nechtěl tam. 

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 02.07.2024, 14:19:09 xxx.xxx.11.197
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 02.07.2024, 14:13:44

Tak to je ale hrozný vydírání todleto a taky bych řekla, ať si ho teda raději utratí.  Někteří lidi jsou dnes děsní sobci, nejdřív podpoří množku a pak, až se psa nabaží nebo jim začne překážet, tak útulku starej se. Jinak na FB fakt občas koukám, jak někdo neumí číst nebo je úplně blbej. U příspěvků bývá jasně napsaný, kam lidi mají volat nebo nevolat a jestli je příspěvek případně sdílený a stejně pod něj napíšou: “odkut stě” nebo “mám zájem”. 

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 02.07.2024, 10:06:21 xxx.xxx.11.197

Vyplňovat takový dotazník bych se vykašlala. Tyto informace nepožaduju ani já na svoje štěňata. A fotky už vůbec. Ony stejně tyto informace nezaručí, že se pes bude mít dobře. Mnozí chovatelé by mohli vyprávět. Například vysoké příjmy, krásný dům v osobním vlastnictví, luxusní pelíšek, pro štěně si přijedou v BMW nebo v Mercedesu a pes pak stejně bude bez zájmu hnít na zahradě a sám. Pro mě jsou důležitá úplně jiná kritéria. 

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 02.07.2024, 08:01:34 xxx.xxx.11.197
»
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 02.07.2024, 07:49:04

Já znám i hodně opačných případů, kdy se chlap snaží po rozvodu tu ženskou oškubat o všechno, protože ona se přece jen starala o domácnost a nic nedělala. O znásilnění v manželství ani nemluvím, protože pořád je hlavně v mužské části společnosti zakořeněno, že to znásilnění není. Ono nic není černobílé.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 02.07.2024, 07:55:59 xxx.xxx.11.197
Buggyra:

Jestli to taky nesouviselo s tím, že byl opilý. Zřejmě měl těch škraloupů víc. Kdyby se neopíjel a měl povšechně dobrou pověst, asi by byly holky přemlouvány, aby to s ním ještě zkusily.


Jo, bylo toho víc. Měli jsme ho i z dějepisu a známkoval stylem: kdo mi řekne, co je to támhle na stromě za ptáka, má za jedna. A podobně.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 02.07.2024, 07:27:08 xxx.xxx.11.197

Tak nemyslím si, že by se to vůbec nedělo, jen se o tom nepsalo tak, jak dnes. Pravda je, že jsem byla jako dítě na několika pionýrských táborech a nic takového se tam nedělo a rodiče se rozhodně nebáli nás tam poslat a svěřit nás tehdejším vedoucím. Osobně si myslím, že to, kam to dospělo dnes, je až nepochopitelnou ochranou odsouzených, pokud jsou vůbec odsouzeni nepodmíněně, protože mně připadá, že je to jen samá podmínka. Asi už máme tak plný věznice, že se tam víc grázlů nevejde. 

Jinak jak tady opět jistý pán píše, že je plno falešných obvinění, tak jako vždy kecá. Falešná obvinění sice jsou, ale vzhledem k počtu trestných činů je jich nízké procento. A to, že je chudáček a nic neudělal, bych mu vzhledem k jeho názorům zas až tak nevěřila. Myslím si, že v oblasti sexuálního zneužívání dětí je toho ještě hodně co dělat, ty tresty jsou nedostatečné a ochrana obětí taky. Ještě k tomu mému případu ve škole, asi jsme měly štěstí, že ředitelka byla žena a byla opravdu empatická. A že jsme se jako holky nebály a nečekaly, až co rodiče, ale šly si stěžovat hned.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 01.07.2024, 20:18:47 xxx.xxx.162.253
Orionka:

Jo a taky nám kluci cvrnkali za gumičky u podprsenky. Máte pravdu, nikam jsme to nehlásily. Daly jsme jim po hubě. A taky kluci na lyžáku v osmičce hráli nějakou debilní hru na líbání holek. Nevím, jestli chodil líbat ten, kdo vyhrál, nebo ten, kdo prohrál. O pusy od našich kluků jsme nestály, ale když přišel líbat Eda z jiného kurzu……Ještě chvíli si budeme psát a já se nakonec dozvím, že jsem pubertu prožila permanentně “znásilňovaná”. Nebo jsem měla krásné dětství? 


Já nevím, jestli tomu fakt nerozumíte nebo to jen děláte. Samozřejmě, že když mně obtěžoval vrstevník a nelíbilo se mně to, tak jsem mu dala do držky. Ale pokud by mě obtěžoval učitel, tak bych se mu asi těžko odvážila nafackovat. Jinak je osahávání a osahávání. Pokud by mě učitel vzal kolem ramen, tak z toho asi žádnou vědu dělat nebudu, ale kdyby mně sáhnul do rozkroku nabo na prsa, tak to už je snad přes čáru, nemyslíte? Jinak když jsem byla na ZŠ tuším v 7. třídě, tak jsme my holky měly z TV učitele, který chodil na výuku opilý a pak si dovoloval. Všechny jsme to šly říct ředitelce školy a ta ho vyhodila, na hodinu. 

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 01.07.2024, 15:44:45 xxx.xxx.217.40
Fikovnice:

Ali, pracovat s dětmi snad dál (po propuštění) nemůže, ne??? To už by byl vrchol!😠


Jani, může. Dostane třeba zákaz práce s dětmi na 5 let a po vypršení zase normálně s dětmi může pracovat a samozřejmě většina jich opět recidivuje. Třeba zrovna ten, co vedl spolek Děti ráje železnice.

https://www.denik.cz/krimi/obvineni-znasilneni-vedouci-liberec-20220409.html

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 30.06.2024, 20:40:05 xxx.xxx.162.253

Tady to místy byla taky dost smršť, uhodilo někdo dost blízko až tak, že jedna z fen mi skočila do postele a já včera zrovna převlíkla 😂, ale žádný květináč ani truhlík neuletěl, takže v pohodě, zvládli jsme to.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 30.06.2024, 20:33:57 xxx.xxx.162.253

Problém je ten, že odsouzený má po propuštění větší ochranu, než se jí dostává oběti. Takže po propuštění nemá nikde uvedeno, za co byl odsouzen, a žádný registr těchto deviantů neexistuje. Prostě jsou propuštěni a s dětmi můžou klidně pracovat dál a trestnou činnost klidně opakovat. Prý se údajně chystá změna, ale kdoví kdy to nakonec bude.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 30.06.2024, 18:16:19 xxx.xxx.162.253
N:

Aha, tak ona čtrnáctka má na hlavě napsaný věk?😀 Ježiš marjá, kolik holek v tomhle věku vypadá a hlavně vydává se za starší.Nikoho se nezastávám, ale klidně to tak mohlo být a musíte si uvědomit, že ve věku obou aktérů se řeší jiné věci.😀 A nechcete ještě Dáje doporučit co má jíst a kde spát?😀


Tady se jasně ukazuje, že nemáte rodinu, hlavně tedy manželku a dceru. To byste se na to díval úplně jinak. Proč by měla mít na čele napsaný věk? Zákon hovoří jasně, vy si máte zjišťovat. A fakt nechápu, co se jako má řešit dle vás ve věku obou aktérů. Jako že 40 letý chlap nezná zákon nebo neví, co má dělat? Ale jděte, to snad nemyslíte vážně? Ten čtyřicátník je prostě obyčejné prase, nic víc.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 30.06.2024, 17:46:07 xxx.xxx.162.253

Dájo, ani to nečtěte. Protože ke zneužití 14 leté holky jsou tyto informace irelevantní. A je úplně jedno, jestli to bylo v parku, v kabinetě ve škole nebo úplně jinde a že holka nic neřekla. Nejde tady o názor, ale o zákon.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 30.06.2024, 13:51:15 xxx.xxx.162.253
megi-the-pes:

Nový příplatek za elektřinu… sdílení… eště to měli nazvat share, ať jdeme s dobou řádně.
V diskuzi na Nov. někdo psal:
“Ještě mi v té faktuře chybí poplatek za letní a zimní slunovrat.”

😀


Taky jsem koukala na fakturu, co všechno je tam za položky. Třeba systémové služby nebo činnosti operátora trhu. Jo, asi si tam můžou dát všechno možný.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 30.06.2024, 13:37:13 xxx.xxx.162.253
orionka-2:

Ale tak, protože byl jeden gynekolog kůl, nemělo by se to zevšeobecňovat.


Píšu doslova: “někde to tak bylo”. Tedy nejde o zevšeobecňování. 

A neexistovala jen DANA nebo HA. Ale lidi byli asi pohodlní nebo nevěděli nebo…

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 30.06.2024, 13:12:38 xxx.xxx.162.253
orionka-2:

Možná byl problém spíš v tom, že ženy k tomu gynek. pro antikoncepci nešly? Nevím o žádné, které by byla antikoncepce odmítnuta. Spíš obava z nedokonalosti a neškodnosti ?


Ale šly, jsou to přímé zkušenosti, ne jedna paní povídala.  Někde to tak prostě bylo.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 30.06.2024, 13:00:38 xxx.xxx.162.253
Dublinbarzoj:

Třeba   v tomto máme úplně  rozdílné zkušenosti.  Antikoncepce  před 89 i bez dětí, úplně bez problémů, jedině  co poctivě  hlídali byly jaterní testy


Jj, to asi záleželo na každém jednotlivém dr., u nás vždycky říkal: až po druhém dítěti. Jinde zase po třetím přemlouvala dr. rovnou ke sterilizaci. Někde jaterní testy dělali, jinde na ně kašlali. 

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 30.06.2024, 12:23:04 xxx.xxx.162.253
orionka-2:

Nebyla kvalitní antikoncepce, jediná spolehlivá antikocepce byla zdrženlivost. Zeptejte se na gyndě, jak často se píše patnáctkám - těm dětem - antikoncepce. Mnozí chtějí být dospělí pod rodičovským deštníkem. Mámo nakupuj, vař, ale ne ty své tradiční blafy, vař, co já si poručím a půl lednice ti vyházím.( Ne, není to moje osobní zkušenost, já mám syny samostatné už dlouho, ale vidím, slyším ….teď mladší kamarádka pakuje synka z domu)

Vidíte tu horní hranici? Proč asi?

Očkování se doporučuje chlapcům a dívkám ještě před zahájením sexuálního života, tedy před možným prvním setkáním s virem. V tomto období je účinek očkování nejvyšší. Očkování je možné již od devíti let věku. V České republice je očkování proti HPV plně hrazeno chlapcům i dívkám ve věku 11 – 14 let včetně.


Proč bychom se zase měly ptát? Vždyť jsme tady všechny v podobném věku jako vy a zkušenosti máme často podobné. Mám dceru, takže vím, jak to chodívalo a jak to chodí i dnes. Ano, oni to holce nacpou už v patnácti třeba jen kvůli akné, ale dnes se ty holky často už zajímají a zjistí, že to není úplně v pořádku, a po 10 letech ji už brát nechtějí. To očkování, který zmiňujete, bych děcku nedala ani omylem.

Co se týká antikoncepce před rokem 89, většinou gyndař čekal, až bude mít žena aspoň dvě děti, pak se něco hledalo. Občas to dopadlo taky tak, že žena chodila po dvou nebo třech dětech každým rokem na interupci. Ale taky samy ženy někdy vyvíjely iniciativu a zkoušely jiné metody, o kterých se dnes už moc neví.