Aktuálně: 4 323 inzerátů190 601 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 21.12.2023, 22:28:11 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Ale toto je nejtragičtější akce v ČR!!! Ani Hepnarová se tomu nevyrovná. Já tomu nemůžu a nechci uvěřit!!!!

Mně dnes studenti přinesli cukroví, pojídali jsme během výuky a měli tak krásný a pohodový seminář….a mezitím v Praze umírali jiní studenti!😢


Hodně síly rodinám, je to strašné.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 21.12.2023, 22:16:45 xxx.xxx.162.253
megi-the-pes:

Ta “spolupráce” naší policie mě teda dost znepokojuje. Koukněte na přepis videa a taky na tohle
https://www.extra.cz/zpravy-silene-vrazdeni-v-praze-o-utoku-jsme-vedeli-hodinu-predem-policie-byla-vlazna-tvrdi-svedkyne-5a0f7

Vyklidili jinou budovu a na ty další neposlali nic. Ani jednoho ostřelovače, jedno auto, nic. A věděli o zbrani, kterou má útočník. 
Tohle se nemuselo stát. 
Oni ani neví, jestli můžou střílet, a nemají čím. I jich je mi líto, nemohou za to, to ti výš. 
Doufám, že to video je falešné a vůbec že se dnešek nestal. 


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-pet-minut-sileneho-strelce-video-ukazalo-jak-palil-z-ochozu-fakulty-na-ulici-242345


Nemají zkušenosti. Naštěstí to vypadá, že na ulici už nikomu nestihnul ublížit. I když spoustu informací se teprve dozvíme, oni prý budou v budově vyšetřovat až do rána. Já vidím jako velkou chybu to, že nezachytili ty zprávy pachatele na internetu dřív. Myslím, že by do budoucna měli zaměstnat víc ajťáků a podobných expertů. A taky si myslím, že takovýchto útoků bude bohužel přibývat. 😢

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 21.12.2023, 20:36:25 xxx.xxx.162.253
Chingis:

Krokve jsou, pokud se nepletu, ty šikmé trámy na střeše, to co v podstatě dělá tvar střechy. 

Jinak se teda přiznám, že těch slov nevím docela dost. 

rapír, antoušek, cidlina, dlab, tyl, hrma, jupka, lorna, mluno, ornát, rek, sak, váda, parazol, svat, próba, cvikr, hučka, kvelb, firhaněk, škapulíř, verpánek, klaka, ráčna 


Antoušek je ras - městský nebo obecní zřízenec, který měl povinnost odklízet uhynulá zvířata a chytat ta bezprizorná. Tyl je lehká tkanina, jupka je sukně, rek je hrdina, váda je hádka, sak je pytel, cvikr jsou brýle bez těch nožiček na uši, nasazoval se jenom na nos a byl většinou na řetízku, hučka je čapka, verpánek je ševcovská stolička, klaka je potlesk, ráčna je nářadí. Všechno většinou znám z křížovek. 🙂

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 21.12.2023, 20:29:13 xxx.xxx.162.253

Njn, to musí slečna nebo paní napsat, co má na mysli. Popravdě jako reakce na větu “Moc se mi líbí zlatý retrívr ale dočetla jsem se že trpí víc na kožní nemoci než jiny plemena.” mě to prostě nenapadlo, protože na hotspoty trpí i jiný chlupatý plemena a je to hodně individuální. Moje mladší fena třeba hotspot ještě nikdy neměla. Ale zase měla po koupání mrtvej ocas. 🙂S kožní alergií vůbec nemám zkušenost a ani ze svýho okolí nevím o nikom, že by měl psa s tímto. Jsou určitě plemena, který na kožní alergie trpí víc.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 21.12.2023, 18:32:34 xxx.xxx.162.253

Na jaké kožní nemoci konkrétně má trpět? Vím jenom o ichtyóze, což je genetické onemocnění kůže projevující se šupinatěním a rohovatěním kůže. Není léčitelné, ale správnou stravou a kosmetikou se dají dost dobře eliminovat projevy. Tímto onemocněním ale trpí i jiná plemena, nejen golden. Moji psi jsou všichni dle genetických testů přenašeči, Dragova matka je pozitivní, ale bez klinických projevů. Po zkušenostech si myslím, že jsou daleko horší genetické nemoci a postižení, než je ICT, ale vůbec se to nesleduje, natož aby se to vyžadovalo do chovu.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 21.12.2023, 18:24:58 xxx.xxx.162.253
Xerxova:

dneska je opravdu hnusně. Měla jsem dovolenou (neboť zítra mám ještě dálkaře a do školy musím) a tak jsme byli v lese už dopoledne a to nelilo - jen pršelo… zato teď už stojí voda na trávníku… a pes nosí ze zahrady v každé tlapě tunu bahna. Neuklízela jsem zbytečně ?? 😉


U nás stále prší, ráno byl sněhový poprašek. Mám dovolenou už od pondělí, dnes jsem jela ke kamarádce na Šumpersko a sedlo Skřítek teda masakr, hodně mokrého sněhu na silnici, dalo se jet max 30, dost to klouzalo. Psi ale celkem čistí, jen mokří.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 21.12.2023, 16:26:00 xxx.xxx.162.253
Buggyra:

neznám: cidlina, hrma, lorna, mluno, ornát (věděla bych orát-oráty), parazol, svat (i když vím, že je to křížovkářský výraz, a v křížovce podle nápovědy to dávám), krokev (v kontextu bych věděla, slovo znám, ale teď si nevzpomenu), vantroky (nejsou to peníze?), kvelb, firhaněk, škapulíř (vím, že něco, co se nosí, ale nevím konkrétně), bulík, hambálek 🙂


Ornát je slavnostní roucho faráře, běžně se to tak na vesnicích nazývá, parazol je deštník, krokev souvisí se střechou (přesně už nevím, ale používal to švagr, který je tesař), kvelb je obchod, škapulíř je talisman. Bulík…věšet bulíky na nos = lhát, vymýšlet si.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 20.12.2023, 18:30:37 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 20.12.2023, 17:09:43

V tom případě tedy, když se to tak vezme, tak když dětem dnes není dáno tolik inteligence, které je k učení třeba, vypadá to s lidstvem dost smutně.  😕

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 20.12.2023, 15:00:41 xxx.xxx.162.253
Doron:

Jasně. Takže všechny ty pětky, čtyřky, trojky z češtiny, dostávají děti, které se dost nesnaží..

Například inteligence tady tedy žádnou roli nehraje ?


Já teda předpokládám, že inteligentní člověk se aspoň zamyslí a nebude ještě lidem, kteří mu slušně poradí, vulgárně spílat. A já nepíšu o dětech, píšu o dospělých, viz výše. Navíc novinář si to přece může najít na internetu, pokud mu nedělá korekci někdo jiný a dělá si ji sám. U dětí jsem celkem tolerantní, teprve se učí, pokud jsou tedy ještě školou povinné. Ještě si dobře pamatuju, jak neteři kdysi její první kluk napsal “Myluju tě”, tehdy jsme se jen zasmáli. Ovšem napsat ve 40ti inzerát s hrubkama, to už je fakt 👎

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 20.12.2023, 12:27:12 xxx.xxx.162.253
aldamax:

Článek jsem nečetla, nemám předplatné,  ale titulek  mě mírně  řečeno zarazil:

https://www.lidovky.cz/orientace/vzdelavani/vzdelavani-skolstvi-vyuka-cesky-jazyk-a-literatura-pravopis-gramatika-sloh-stanislav-zajicek.A231213_154645_ln-vzdelavani_hma?zdroj=LN_patro


Je to placený, nemůžu si to přečíst. Ale ten titulek je hovadina na ntou. Nemám pocit, že bych byla lepší člověk, když zvládnu pravopis. Nemusím se na něj víc soustředit, protože jej mám zažitý už od ZŠ, což by u každého Čecha měla být samozřejmost. Omlouvám chyby u cizinců, to jo. Ale Čech, který neumí napsat 2 nebo 3 věty bez hrubek a ještě ve veřejném prostoru? A ještě ne že to zlehčuje, ale začne útočit. To opravdu svědčí jen o hlouposti a buranství. Nemůžu si prostě pomoct. 

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 20.12.2023, 12:07:02 xxx.xxx.162.253
balu:

Taky jsem neviděla a neplánuji to, protože je to smutný film.


Jo, já se na filmy o psech většinou cíleně nedívám právě proto, že většina je smutná, a myslím, že filmaři to dělají schválně, aby to byl doják. Viděla jsem jen Osm statečných (to jsem si zprvu myslela, že to bude western 😄) a Marley a já, na ten jsme šli do kina a nevěděli jsme, do čeho jdeme. 

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 20.12.2023, 12:02:34 xxx.xxx.162.253
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 20.12.2023, 11:51:50

Jo, přesně tak, paní sebevědomí až na půdu, ne-li přímo do nebe, podle diskuze pod příspěvkem. No, popravdě, já bych tam inzerát nedala ani za nic, vlezla jsem tam ze zvědavosti a to je fakt přehlídka. 

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 20.12.2023, 11:57:51 xxx.xxx.162.253
Verun:

Megi nikdy neviděl Ryčrda Gíra ve filmu Hačiko, příběh psa? 


Já jsem to třeba taky nikdy neviděla. Takže taky nevím, co je Hačiko.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 20.12.2023, 11:39:51 xxx.xxx.162.253

Dnes na FB inzerát ve skupině k seznámení: Ahojky najdu tu muže nejlépe na celí zbytek života?sympatie napoví já 42 ty 40-44 Praha a okolí pokud budeš chtít vědět více napis

🤦‍♀️ Ve třech větách, které nejméně by z toho správně měly být, tolik chyb. Nechápu, že si aspoň s inzerátem někdo nedá trochu víc práce. Lidi fakt hloupnou.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 19.12.2023, 17:06:49 xxx.xxx.162.253
efe:

A jak se vám líbilo? Jak už jsem psala jinde, nám se strašně nelíbilo 🙂


Vám se nelíbilo? A proooooč? Asi jsem to jinde nečetla. 😊 

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 19.12.2023, 16:58:04 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Jenže neplodnost strašlivě narůstá, fakt až děsivě.

A jsou případy, kdy ani nezjistíte, zda je tam nějaký genetický podíl. Třeba mužská neplodnost - muž s malým počtem spermií, anebo spermií nepohyblivých, morfologicky neodpovídajících atd.

Jako ano: U žen existují třeba různé vrozené vady typu ageneze dělohy, děloha rozdělená septem atd. atd., ale myslím, že takovýchto případů je minimum. 


Nevěřila bych, jak moc na plodnost má vliv kouření. Kdybych to nezažila v rodině. Neplatí to asi u každýho. Ale jako kuřákovi mu bylo řečeno na spermiogramu, že otěhotnět bude možné jen přes IVF, nakonec kouřit přestal a šlo to normálně a docela rychle, až by člověk nevěřil. Takže na tu plodnost/ neplodnost má asi vliv spousta faktorů a u každýho člověka jiných. Někteří lidi si třeba takzvané “nesednou” , to z rodiny taky znám.