Aktuálně: 4 571 inzerátů178 120 diskuzních příspěvků17 804 uživatelů
Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 24.08.2023, 12:19:43 xxx.xxx.11.197

Tak jsem se rozhodla, že babču necháme odejít, už to není k žití, zítra dopoledne má přijít veterinář. 

Obrázek
Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 24.08.2023, 11:44:55 xxx.xxx.11.197
Doron:

Něco jinýho je množení, něco jinýho pes bez PP, já mezi to rovnítko nedávám.

Lidi nedělají všechno jen pro peníze. Některý lidi třeba chtějí psa po svým psu, nebo si prostě chtějí udělat psa podle svýho, jejich pes jim přijde nějak výjimečnej, chtějí si užít štěňata …

Motivace může být různá..


Z takovýhoto domácího množení končí nejvíc psů v útulcích. Ok, chtějí jedno štěně po svojí úžasné fence, narodí se jich třeba 8 nebo 10, co udělají s těmi ostatními? Prodají je za těch 10 tisíc nebo i víc jedno komu a už se víc nestarají.  Z těch štěňat je třeba 5 fen a řekněme, že majitel každé feny by si taky řekl, že po té svojí úžasné holčičce chce taky štěňátka. Navíc vůbec nevědí, jak je na tom fena nebo krycí pes se zdravím. Zdraví tihle lidi vždycky komentují takhle: nikdy jí/jemu nic nebylo, nebylo třeba dělat rentgeny atd., příp. nemáme čas, nechce se nám, nemáme na to. Někdy ani nevědí, jestli jsou nebo nejsou rodiče příbuzní. Jo, kdysi jsem si říkala to, co vy a na co papíry, když na výstavy chodit nebudu, a pořídila jsem si fenku GR bez PP. Měla nemocné srdce, což jsme zjistili až v jejích cca 8 letech, doživotně brala léky, občas musela být hospitalizovaná a pobyt na veterině nesnášela. Povahově byla typický GR a vzhledově taky, štěňata nikdy neměla. Milovala jsem ji, ale o tom to není.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 24.08.2023, 11:24:32 xxx.xxx.11.197
balu:

Sarah, že se ifaunou ještě zabýváte. Není to zbytečné? Nic nezměníte, akorát se rozčílíte. 


Asi máte pravdu, jen nechápu, proč zrovna tady Anonym Advocatus diaboli iFaunu obhajuje, tady na ni nejsme zvědaví.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 24.08.2023, 11:08:11 xxx.xxx.11.197
Anonymní:

Tak ale tam není nic o tom, že “zakážeme nabídku štěňat bez PP”, ani to nemají v podmínkách. Podle mě tím spíš myslí, že nebudou brát PP od organizací typu IHR, co mají hodnotu cáru papíru. 

Pokud inzerujete zvíře s průkazem původu (PP), vezměte prosím na vědomí, že u psů standardně akceptujeme pouze průkaz původu FCI, případně průkaz původu vydaný jedním z oficiálních partnerů FCI. U koček standardně akceptujeme průkazy FIFe a průkazy ostatních organizací sdružených pod WCC. Průkaz původu od jiných než výše uvedených organizací můžeme po individuálním posouzení akceptovat, vyhrazujeme si ale právo na jeho odmítnutí. 
V inzerátu bude vždy uveden název chovatelské stanice a také, která organizace vystavuje PP. V případě potřeby můžete být požádáni o poskytnutí příslušné dokumentace k ověření této registrace. 
Pokud inzerujete zvíře bez PP, můžete ho umístit do kategorie příslušného plemene, není však dovoleno užití zavádějícího označení "čistokrevný". 
Jo, to slovíčko čistokrevný občas neuhlídaj, asi musí ještě poladit AI naklíčování😀, ale snaha je, to se musí nechat.


Podmínky inzerce na webu jsem nečetla, to je pravda, ovšem když to teď tak vidím, tak to na mě působí tak, že povolí inzerci bezpapírových štěňat, aby pak měli co zachraňovat, že. Aspoň tedy nám všem paní administrátorka Šárka vysvětlovala, že zrušením diskuzního fóra a zrušením inzerce ostatních sekcí kromě psů, koček a ptáků se budou moci více věnovat ochraně těchto zvířat. Takže jsem fakt ráda, že jsem z té parodie iFauny odešla a inzerovat tam nikdy nebudu. 

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 24.08.2023, 10:36:01 xxx.xxx.11.197
assil:

Můj pes si dokázal vyrobit zánět kůže přes noc, pak jsme to léčili měsíc.


Můj taky, stačilo jen špatně opláchnout šampon a jak si to lízal, měl to úplně do krve.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 24.08.2023, 10:18:30 xxx.xxx.11.197
orionka:

co největší zisk pokud možno bez práce.

Tak to si může myslet jen ten, kdo žádná štěňata neodchoval. Tím nemyslím vás! Ale majitele feny, který shání “ženicha”, aby si poňuňal štěňátka. Protože, když přepočítá přes hodiny, zničené zařízení bytu……atd. Je zisk velice pofidérní. Nepočítám odchov ve stodole, ale tam je to jasná prasárna.


Měla jsem štěňata loni, 11 kousků a prodávala jsem je za 30 tis., jedno bylo se slevou za 20 tis., jedno za 25 tis., takže suma sumárum 315 tis. Cca 100 tis. jsem dala hned, to jsem ještě žádný peníze ze štěňat neměla…zjištění progesteronu u feny 2x, poplatek za krytí, zjištění gravidity, vyšetření po porodu, pořízení porodní bedny, ohrádky, jednorázových i pratelných podložek, misek, flašek na dokrmování, umělého mlíčka, vitamínů pro fenu, dek, hraček a jiných potřeb, výbavička pro štěňata, čipování, očkování, 2x odčervení, vyřízení PP, 2x exportní, následně doplatek za vodu a elektřinu, protože se pořád pralo. Přesně to teda spočítaný nemám, všechno odhaduju, možná to bylo i víc než 100 tis. Ovšem ten zbytek jsem už zase dávno vrazila do psů a všeho kolem nich. …dva semináře na výstavní úpravu, pořízení nástrojů a potřeb, výstavy, výcviky, vyřízení šampionátů, zkoušky atd. Na FB se lidi, kteří o tom nemají ani ponětí, rádi do chovatelů trefují, že štěňata s PP jsou drahá a chovatelé si pak jezdí na drahé dovolené a kupují si drahá auta atd. Je to úplnej nesmysl. I když za tu dvouměsíční péči by si ten chovatel i tu dovču zasloužil. A to si ještě představte, že vám během těch dvou měsíců, kdy se věnujete ve dne v noci štěňatům, volají různá individua, která chtějí štěňata na splátky nebo vám rovnou řeknou, že mají na chlupy alergii a proto bude štěně zavřený v kotelně nebo štěně strašně moc chtějí a pak se před odběrem ani neobtěžují vám oznámit, že štěně letos ne. A to jsem já ještě neměla tak hrozný zkušenosti, jak třeba jedna moje známá, která vezla štěně do Rakouska a nakonec se vrátila i s ním zpátky, když poznala, co je to za lidi. Moc nevěřím tomu, že toto všechno dělá “chovatel” bez PP a že se i následně stará, jak se ta štěňata v nových rodinách mají. Já pořád dostávám fotky, některé majitele jsem i navštívila, u jiných to mám v plánu, protože všichni mě pozvali, že kdykoliv můžu přijet, některé odchovy potkávám i na výstavách a dělají mě opravdu radost. 

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 24.08.2023, 09:52:46 xxx.xxx.11.197
Leithian:

Budes se divit ale ja takovy znam dva. A jejich psiska pp psy strci do kapsy zdravim. Vizualem tak nastejno. A v pp chovu je tech prasaren taky dost. A ano. Jasne ze kladik mnozka je hnuj. Ale ne mazdej je mnozak pro prachy a je fuk jestli pp nebo ne


Já u našeho plemena neznám takovýho nikoho. Netvrdím, že zdraví může u některýho bezpapírovýho GR vyjít, ale je to sázka do loterie a já bych do ní po zkušenostech už nešla. Nehledě na to, že pokud člověk nezná rodokmen feny nebo psa, tak vlastně vůbec neví, co na sebe pouští a to se ta matka i štěňata můžou mít jak v bavlnce a spát třeba na gauči. A pokud PP mají, tak vždycky se nabízí otázka, proč nebyli uchovněni, když (aspoň u GR) je k tomu potřeba úplný minimum. U nás kluby nehážou členům klacky pod nohy, aby jim to uchovnění znemožnili. 

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 24.08.2023, 09:43:26 xxx.xxx.11.197
balu:

Bohužel, spousta chovatelů s PP dělá jen povinná vyšetření. To bych množitelům bez PP nevyčítala. Když někdo množí bez PP, tak proč by dělal vůbec nějaká vyšetření? To nedává smysl - množení bez PP rovná se za co nejmenší náklady mít co největší zisk pokud možno bez práce. 


Já jim to nevyčítám, protože si myslím to, co vy, že nedělají vůbec nic a proč by měli. To byla spíš odpověď Leithian, i když vlastně nevím, co myslela tím Sou výjimky. U chovu s PP dělají nepovinná vyšetření jen ti zodpovědnější, kterým na chovu záleží. Můžu teda mluvit jen za svoje plemeno a znám takových hodně. Jenže ti, co ta vyšetření nedělají, nejsou moc vidět, protože udělají jen ty dvě povinné výstavy do chovu, vyšší zkoušky už nedělají vůbec,  tam se vlastně taky jen rodí. Takový chovatele prostě člověk nepotkává, tak o nich ani neví a dozví se to až od někoho, kdo třeba měl u štěněte nějaký zdravotní problém a dotyčný chovatel to nechtěl řešit. 

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 24.08.2023, 08:23:21 xxx.xxx.11.197

Výjimky z čeho? Jako že někdo chová cíleně bezpapíráky a nechá dělat všechna vyšetření i nepovinná? Možná jo, ale takových bude hodně hodně málo, protože lidi jsou od přírody líní a navíc hodně z nich by si pro korunu nechalo vrtat koleno.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 24.08.2023, 08:19:29 xxx.xxx.11.197
assil:

Tak naštěstí jsem nikdy nazažila práci v kanclu, kde by se muselo při každém projití vrátnice dejchat do testeru a ani nikoho neznám kdo by to tak měl a jo, když máte restauraci hned vedle a dáte si meníčko, tak na to v pohodě půlhoďka stačí.


Nemusí se při každým projití vrátnice dejchat do testeru, ale kdyby si odcházel na oběd někdo mimo areál firmy, tak je logický, že by to vrátné napadlo. Firma je v průmyslové zóně, tudíž žádná restaurace vedle není, muselo by se jet do města autem (takže pít alkohol logicky stejně nejde, jedině spolujezdec). A to tady nedělají ani manažeři. Kromě toho se nedá projít vrátnicí bez toho, že by se člověk odhlásil a při příchodu zase přihlásil přes turniket, prostě něco jako dřív píchačky. Takže pokud by zaměstnanec přesáhl tu půlhodinu, tak by to musel napracovat. To si spíš, co tak vím, nechají oběd přivézt rozvážkovou službou, pokud se jim nechce do závodní jídelny.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 24.08.2023, 08:09:47 xxx.xxx.11.197
Anonymní:

Tak dělají aspoň něco. Zakázat úplně inzerci bez PP, to by to mohli fakt rovnou zavřít.  A je přece jenom rozdíl mezi bez PP a množkou.


Tak slibovali to, už jsem to uváděla v jiném vlákně, kopíruju tedy znovu jejich odpověď v recenzích na Googlu: 

Zavedli jsme mnohem pečlivější kontroly inzerátů, v případě pochybností požadujeme doložit dokumenty, jako PP, certifikát CHS, případně očkovací průkazy. Brzy spustíme aplikaci pro (dobrovolné) ověření totožnosti, v případě podezřelého inzerátu nebo účtu provádíme ověření OP již nyní. Bezpečnost také zvyšuje komunikace přes náš vlastní chat, ověřování telefonních čísel pomocí sms kódu a chystáme i možnost zabezpečených plateb přímo přes náš portál (depozitní systém).

Kromě toho s vámi nesouhlasím, protože každý chov bez PP je množka. Kdyby nabízeli starší psy bez PP k osvojení, útulkáče apod., nemám nic proti tomu. Ale “čistokrevní” bezpapíráci štěňata za 12 tisíc není nic jinýho, než buď lenost uchovnit, nebo jsou rodiče postižení nějakou vadou, ale my ta štěňata prostě chceme. 

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 24.08.2023, 06:09:54 xxx.xxx.11.197
Anonymní:

Advocatus diaboli - na IF mají zákaz inzerovat bezpapíráky na krytí a zdá se, že to dodržují. 😁


Je to úplně jedno, když je tam pak x inzerátů na prodej štěňat bez PP. Jen když kouknu na GR, tak hned 3 inzeráty:

Prodám štěňata zlatého retrívra bez pp.  Cena 11 tis.

Šteniatka Zlatého retrívera, cena 10 tis.

Prodám čistokrevná bez PP za  12 tis.

Nějak se jim to teda nedaří ta kontrola certifikátů CHS a nebo na to kašlou.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 23.08.2023, 17:14:00 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Tak přiznávám, že u nás se chlastalo v devadesátkách…

To byly furt ňáký oslavy. Na oběd do hospody a k obědu pivo. Pak jednou tehdejší šéfové docvaklo, že už je to příliš a vyhlásila prohibici. Tuším i ten tester do práce přivlekla.😀


Jj, divoký devadesátky. Starší syn na ně s nostalgií vzpomíná, a to byl školák. 😃

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 23.08.2023, 17:11:23 xxx.xxx.162.253
Fikovnice:

Jj, já měla něco od táty. Ale rozhodně ne všechno.

Po revoluci jsem ale nakoupila komplet všechny Foglarovky.


Já je teď mám v knihovně taky. Paradoxem je, že se to všechno kupovalo dětem, jenže jim to už nic neříkalo. Oni už tak jen Harryho Pottera.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 23.08.2023, 15:09:01 xxx.xxx.11.197
assil:

Tak teda tašky a tak u nás neprohlížejí, suchý zákon tu je taky a jako před šéfem vytáhnout flašku by se nikdo neodvážil, ale porušuje se to často a nikdo nic neřeší a když se jde na oběd do restaurace, tak si chlapi daj i pivo.


To se může do restaurace? U nás by se muselo přes vrátnici a při návratu automaticky dýchnout. Za 30 minut, který ale na oběd jsou vymezený, by se to nestihlo.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 23.08.2023, 14:45:54 xxx.xxx.11.197
assil:

Není to česká firma, ale zahraniční korporát. V českých firmách bych řekla, že je to ještě horší.

Jak to chodí ve státní správě, to vůbec nevím, všichni mi známí pracujou povětšinou ve firmách.

Podnik zahraničního obchodu za komoušů, to byl teda úplně jinej level, teď je to mnohem míň, ale je to pořád.


Tak za komoušů se asi chlastalo normálně všude a nikdo to neřešil. Já dělám v nadnárodní společnosti a tady se to fakt přísně hlídá. Dokonce se i prohlížejí i batohy a tašky na vrátnici kvůli krádežím. A dnes si lidi sakra rozmyslí porušovat pravidla, i když je to normálně takovej tradiční českej sport. 

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 23.08.2023, 13:47:39 xxx.xxx.11.197
Zrzavci:

Pracovala jsem v podniku zahraničního obchodu - chlastalo se velmi. (nezapomenutelný byl Silvestr, kdy jsme obvolávali zajimavá jména dle tel. seznamu, paní, která se nebožák jmenovala Včela Mužová se následně asi radši přejmenovala, neb příští rok už ji nebylo možné v seznamu najít. Se ji nedivím, chudeře. A v tý zelenině, kam jsme volali kvůlivá zrníčkům máku, tak tam nás taky asi neměli úplně rádi)

pracovala jsem ve velké zahraniční firmě - nechlastalo se (resp. chlastalo se mimo práci)

v malé zahraniční firmě - taky se nechlastalo

ve státní zprávě dtto

Tak vono to s náma nebude ta špatný.


A bylo to v Praze?

🤣

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 23.08.2023, 13:18:03 xxx.xxx.11.197
JanaJanaJanaJana:

Já pracovala na univerzitě, ve státní správě i ve firmě do 200 pracovníků…chlastalo se všude, jak píše Assil 😀 

Praha


Tak tomu věřím. Před rokem 2000 jsem pracovala v malé české firmě, už dávno neexistuje, a tam se chlastalo, hlavně ve skladě, imrvére. Nebylo výjimkou, že když se slavily narozeniny, tak faktury za zboží ani neodešly, protože je nikdo nebyl schopen vytisknout. A o státní správě si taky nedělám iluze, stačilo mně, když jsem poznala stav na zdejším st. odboru MěÚ, kdy ani vedoucí nevěděla, že její podřízená nepřišla v úřední hodiny do práce.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 23.08.2023, 12:24:17 xxx.xxx.11.197
assil:

U nás se ofiko taky nesmí, to ono se nesmí nikde, ono podle zákona nesmíte chlastat ani večer předtím neb nesmíte na pracoviště ani se zbytkovým alkoholem v krvi. Ale jako jsme v Čechách, kdo si z toho něco dělá, že jo. 😀


Tak v českých firmách možná jo, ale Němci prostě alkohol netolerují. Kouření taky nemají rádi, na to jsou ve firmě venku vyhrazená dvě kuřácká místečka, uvnitř se nikde kouřit nesmí.