Aktuálně: 4 812 inzerátů175 565 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů
Sarah01
Sarah01 (1605 příspěvků) 23.06.2023, 15:32:07 xxx.xxx.162.253

Mám 4 psy různýho stáří a v pohodě to jde uhlídat. Když se náhodou někdo, kdo už má dožráno, blíží nenápadně k cizí misce, stačí zařvat NE. A pak samozřejmě nenechávat psa žrát ad libitum.

Jinak co se týká těch granulí, seniorky bych nedávala. Zkoušela jsem je cca před 15 lety, kdy jsem o tom moc nevěděla, a fena místo, aby začala hubnout, naopak pořád přibírala. Jo, měly nižší obsah tuku, ale byly samá kukuřice a pšenice. Takže dávám jeden typ Adult (když teda nemám náhodou maso nebo se někam jede) a dávku upravuju podle kondice.

Sarah01
Sarah01 (1605 příspěvků) 23.06.2023, 09:49:44 xxx.xxx.11.197
chvd:

Nemyslel jsem to konkretne na Vas, ale obecne s tim dojimanim, protoze obecne tak my "civilizovani" takhle fungujeme.

Tak ale to je preci zase standardni chovani v duchu: "mam na to, tak to ukazu", dopreju si neco, co si plebs doprat nemuze a jednou i me dite bude moci povedet:"ja u Titaniku byl uz kdyz mi bylo ....". Nebo to muze byt proste jen touha zazit nejakej adrenalin, neco, co jsem jeste nezazil.

Vidim podobne chovani zcela bezne kolem sebe samozrejme umerne moznostem te ci one osoby. Ponorka k Titanicu >>> znackovy obleceni.


V tom samým duchu asi probíhají i výpravy na Everest. I když vzhledem k počtu lezců a navrátivších je míra přežití daleko vyšší.

Sarah01
Sarah01 (1605 příspěvků) 23.06.2023, 07:35:33 xxx.xxx.11.197
Fikovnice:

To je moc smutné...ale asi to tedy už "chvíli" bylo jasné a nevyhnutelné.

Ale to čekání na smrt muselo být šílené.


Každopádně podle informací, co jsou teď k dispozici, byli blázni, že do něčeho takového vlezli. Nejspíš šli té strašné smrti hodně naproti. :-(

Sarah01
Sarah01 (1605 příspěvků) 22.06.2023, 21:42:10 xxx.xxx.162.253

A tisková konference, takže opravdu posádka zahynula.

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3595289-patrani-po-ztracene-ponorce-u-titanicu-je-v-rozhodujici-fazi-zapojuje-se-dalsi-technika

Sarah01
Sarah01 (1605 příspěvků) 22.06.2023, 21:30:54 xxx.xxx.162.253

Tak CNN už zveřejnila tuto zprávu

https://cnn.iprima.cz/on-line-zvrat-v-patrani-po-zmizele-ponorce-nasly-se-trosky-co-na-to-odbornici-366117

Sarah01
Sarah01 (1605 příspěvků) 21.06.2023, 17:00:09 xxx.xxx.162.253
biaca:

U mě je to složitější - zatím jsem se pouze poptávala. Bezpodmíněčně bych chtěla psa na mazlíčka (přeci jenom pak zaleží na výchově nikoliv na vzhledu - a kavalíra, kvůli agility). 

Pes by musel být zdravý (chyby exteriéru nevadí) a klidnější(introvert -nemám zahradu, ale bydlím pouze v bytě). Osobně výstavy považuji za zbytečný stres pro zvíře. A pokud nechcete uchovnit zdá se mi zbytečné kupovat výstavního psa. Navíc si myslím, že bych neměla zkušenosti na odchov ani prostory. Ze zvířete by se brzy stal kastrát. 

A pak hlavně by musel vycházet s kočkami (nesměl by je honit - musel by být na ně zvyklý)

Kavalírek je můj sen - jako byl bengál. Prostě jednoduše chtěla jsem znát možnosti. 


Tak stres z výstav nemusí nutně být, každý pes je jiný, například ten můj výstavy přímo miluje a ačkoliv má odchylky od standardu, tak se umí předvést tak, že už je šampionem ČR a SK. A to jsem si fakt nemyslela, že se nám to podaří. V podstatě prvního CACe získal úplně nečekaně na národce, tak jsme si potom řekli proč ne, zkusíme to a vyšlo to. A není to o tom, že bych ho do toho nutila, prostě dělám to, co ho baví. A to ho mám až od cca 1,5 roku, původní rodina s ním nedělala vůbec nic, byl mazlíček na gauč. Ale ona i štěňata se prostě neprodávají rovnou jako výstavní. Loni jsem měla vrh 11 mrňousu a výstavy teda pro mě proritou nebyly. Majitele jsem sice pečlivě vybírala, ale šlo mně především o to, aby se pes měl dobře a žil spokojeně uprostřed rodiny. Většinou jsem vybrala lidi, kteří už zkušenost s pejskem měli a věděli, co všechno to obnáší. Z těch 11 se výstavám věnují asi 3 a mám z nich sice radost, to je pravda, protože se jim daří, ale není to něco, na čem bych trvala. A co tak znám tu dlouholetou paní chovatelku, která má teď i kavalírky, tak na tom taky netrvá a nakonec i vím, že teď nedávno prodala pejska paní, která vlastní fenku GR a na výstavy teda určitě jezdit nebude.

A proč chcete hned kastrovat? Kvůli těm kočičkam? Pokud štěně bude s kočkou odmalička, tak si zvykne a nijak jí ubližovat nebude, to je vlastní zkušenost.

Sarah01
Sarah01 (1605 příspěvků) 21.06.2023, 16:01:12 xxx.xxx.162.253
biaca:

Já konkrétně myslela kavalíra. Ten stojí 30-60 tis. A chovatelé často preferují psy, které mohou prodat jako výstavní. Obyčejný člověk si psa pořizuje jako mazlíčka - a mě osobně na vzhledu nezáleží (já chci zdravého psa). I zde v inzerátech nabízejí kavalíra za 5. tis (podle mého názoru chovka - protože na fotkách je stejný pes - jak z Litoměřic, tak z Kutné Hory)


A sháníte ho pořád? Můžu se vám poptat. Jestli teda chcete s PP.

Sarah01
Sarah01 (1605 příspěvků) 21.06.2023, 13:56:28 xxx.xxx.11.197
Anonymní:

Ale oni nezakazali psa bez vodítka, oni zakázali psy úplně. Může jen po asfaltových cestách. Těch tam asi moc nebude. Takže reakce "tak si ty Tatry nechte"  je celkem na místě. Taky raději půjdu na tůru kam můžu i se psem. 


Tak budou se psy chodit jen k turistickým chatám k hotelům, tam většinou kvůli zásobování asfaltka vede.

Jako po pravdě já jsem psy na hory nebrala ani, když to bylo povolené, všude na exponovaných místech davy a pes z toho stejně má kulový. Radši psy vezmu někam, kde nechodí ani noha, a užijeme si to všichni.

Sarah01
Sarah01 (1605 příspěvků) 21.06.2023, 12:39:17 xxx.xxx.11.197
JanaJanaJanaJana:

No, zase pohled z druhé strany - po tom, co vidí stráž přírody a myslivci v lesích, se jim divte, že to takhle překrucují - naprosto záměrně.

Proč si myslíte, že zakázali chodit v TANAPu psům na volno bez vodítka bez rozdílu?


Docela mě pobavily výhrůžky lidí na FB typu "tak si ty Tatry nechte, už tam nepáchneme" 😄

Když někteří prohlásí, že psa budou vždycky venčit na volno, tak se není čemu divit. Holt nemůžou to ti strážci všude kontrolovat, kdo se chová slušně a kdo ne, tak to zakázali plošně.

Sarah01
Sarah01 (1605 příspěvků) 21.06.2023, 12:18:01 xxx.xxx.11.197

Já potřebuju mříž do Fabie III do hathbacku. Nevíte, jestli by do ní seděla i ta mříž, co je do kombíka? Oni v origo dílech jinou nenabízejí. A nebo potom nějakou univerzál.

Sarah01
Sarah01 (1605 příspěvků) 20.06.2023, 11:22:07 xxx.xxx.11.197
Anet10:

 V4 ze 30 fen, pro mě úspěch. hearts   

 

No jeje, já bych měla dojetím slzy v očích. Krása, velká gratulacepink-flower


Musím se opravit, překlepla jsem se, bylo celkem jen 20 fen. 😄

Sarah01
Sarah01 (1605 příspěvků) 19.06.2023, 11:38:17 xxx.xxx.28.39
Anonymní:

Tak a na ifaunu se teď nedostanete. A až ji otevřou, tak půlka inzerujících tam nebude mít místo. Jak to s tou ifaunou dopadne?


Vrátili mně na účet kredity, inzerovat už tam nebudu.