Aktuálně: 4 886 inzerátů174 997 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů
honzapm
honzapm (269 příspěvků) 07.07.2023, 21:46:08 xxx.xxx.0.1
Lily:

Je mi celkem jedno, co iFauna. Ale, že je nereálné se zbavit množíren jsem říkala od začátku a vidím, že jsem měla pravdu. Nechápu, proč inzerovali něco, co nejsou schopni dodržet. Fakt ať si s koupeným webem dělají, co uznají za vhodné, ale to, že hlásali něco, co ve skutečnosti není pravda… To už mi přijde jako klamavá reklama. Jako zákazník si přes portál koupím psa s tím, že to určitě nebude od množky a ve výsledku zjistím, že to množírna byla… Za mě to zavání klamáním spotřebitele. ☹️ 


Stal se z toho web pro děti. Pořád jste to nepochopili? Nechápu, kolik energie věnujete hlouposti a nedokonalosti jiných. Šárka se svým nízkým IQ přesně zapadá do nového dětského konceptu. 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 07.07.2023, 21:39:40 xxx.xxx.0.1

Nemáte zač. 

Kvočna z vajec vstává 1x denně, aby se vyprázdnila a nazobala a napila. Postupně se doba venčení prodlužuje. Z pěti minut až na necelou půlhodinku ke konci sezení. To si i zobne tu a tam trávy a vypopelí se. Proto se v líhních někdy imituje opuštění hnízda - 1x denně ochlazování vajec na cca 15 minut. 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 07.07.2023, 21:34:46 xxx.xxx.0.1

Nevím, jak jste na tom časově. Také nevím, proč pod příspěvky zmizel panel Nahlásit příspěvek. Dělal jsem Admina na velkém webu roky a vím, jaké to je, když pořád někdo: “Honzo, přesuň.” “Honzo, smaž”. Ale:  viz téma Rodění kraliků. Proboha. Prosím….

Přál bych si nahlásit příspěvek a aby někdo (ano, vím, čas) opravoval alespoň názvy témat. Tohle je příšerná úroveň a snižuje úroveň celého webu. Kdyby alespoň názvy témat v diskusi 1. mohly VŽDY začínat velkým písmenem, 2. mohly být BEZ gramatických chyb (Rození králíků, Sousedovi-y kočky, Lucerna místo Lucerka/Vojtěška….)  3. mohly být POUZE česky. Děkuji. 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 07.07.2023, 21:26:22 xxx.xxx.0.1

Prosím pod každou sekci přímý proklik Inzerce / Diskuse / Články.

Nyní je to přes tu lištu (která by mohla zmizet, vč. Chat ap) nepraktické

a klikání navíc. Pokud intuitivně kliknu na Drůbež (v Diskuse) dvakrát,

pro obnovení stránky, tak mě to hodí na hlavní menu. Děkuji. 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 05.07.2023, 00:52:05 xxx.xxx.0.1

Ne, psí ani lidský odér predátorům nijak nevadí. Jsou to jen pověry. Vyzkoušeno na dvou různých místech zahradách, domech. Vyčůráte se na jedno místo, ještě ten den tam dáte sklopec a ráno je v něm liška. S kunou jsem se na půdě dokonce přetahoval, byla tak agresivní, že se mi zakousla do lyžařské hůlky, kterou jsem se vyzbrojil a visela na ní jak medojed v Bohové musejí být šílení. A samozřejmě spousty dalších případů a zkušeností za desítky let chovu. Psí chlupy, exkrementy, rádio - mají z toho jen srandu. Ze psů je nepochopitelně opomíjen Dandie dinmont teriér. Je k drůbeži naprosto perfektní a umí i nahánět hejno jako borderky a spol. Měl jsem ho z útulku, když mu zemřela původní majitelka. Svéráz, nebyl u nás od štěněte, ale nakonec jsem ho vycvičil i na nahánění slepic podle barvy. Houževnatý a nebojácný, když se zakousne do větve, tak drží jako ta kuna. Geniální plemeno vlastnostmi.

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 04.07.2023, 23:10:39 xxx.xxx.0.1

Nešikovné je, když vás to ještě pustí zeditovat svůj příspěvek, ale než editaci dopíšete a odešlete, už je po limitu. Následně vás to hodí na hlavní stranu a ani po použití tlačítka zpět se nevrátíte do editovaného příspěvku - text editace je ztracen. Velká chyba + prosím o 20 minut. Děkuji. 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 04.07.2023, 23:03:22 xxx.xxx.0.1

Za mě určitě ukotvení inzerátu v čase. Takže u každého inz. ve výpisu datum a čas vložení. Co třeba má teď ten web pro děti (iFauna) - před dvěma dny - je šílené. Ona když iF přešla na ten poslední vzhled před zrušením, tak měla ty inzeráty také hrozné. Pak jsem jim psal, aby to vylepšili a kupodivu poslechli. Je to v podstatě část mého know-how a teď ho dáváme i vám. Jinak to trapné upozornění na faunaportal je komické. Jejich inzerce vypadá děsně, roztahané, příliš velké, na monitoru vidím jen tři inzeráty najednou. Naprosto nepřehledné na pc. Jako když dáte do megalednice jednu skrčenou konzervu, jako když plavete uprostřed moře a nikde není záchytný bod. Vypadá to silně “neútulně”, těžko se popisuje pocit a dojem z celkového vyznění a nepřehlednost. Časově - opět pro děti - před dvěma dny. Omg, jak pro tupce, kteří neumí vyhodnotit datum a čas.  O jménu (nicku) inzerenta, viditelném již v přehledu, jsem vám již psal. 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 03.07.2023, 21:19:19 xxx.xxx.0.1

Kokcidiím nevyhovuje nízké pH (kyselé prostředí), proto se preventivně okyselovala kuřatům voda k napojení. Rašelina má nízké pH, takže teoreticky to někoho napadnout mohlo. Rozdíl je ale kyselé prostředí ve střevech kuřete a kyselá podestýlka. Možná byly myšleny její sorpční vlastnosti a schopnost udržet sucho) Kuřata se v ní i ráda popelí. Ale je dost prašná, to je silné mínus pro kvalitu prostředí v odchovně. Zdroje rašeliny nejsou nevyčerpatelné, její těžba se stále silněji omezuje. Nejen na letošní Chelsea zahradníci měli rašelinu jako velké téma a mnozí už pěstují rostliny mnoho let bez ní. Kompostují různé organické složky a míchají si vlastní substráty k pěstování rostlin. Nezbývá než doufat, že se na rašelinu houfně nevrhnou “facebookové chovatelky”, které chtějí pro svoje pipísky vždy jen to nejlepší. 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 03.07.2023, 20:56:39 xxx.xxx.0.1

Hodně rozšířená odrůda ´Super Excelsa´ nevoní a v druhé části sezony trpí na padlí, květ má plný a není atraktivní pro hmyz. Nemá červené výhony, nevytváří šípky a je vlastně úplně jiná.

Moje voňavá a zdravá ´Red Robin´ se u nás koupit nedá. Mám ji z Belgie.

Paní Anne Velle ji před lety přestala houfně očkovat. Chtěla ty růže (´Red Robin´ a hlavně ´Pink Robin´) ukončit, vyřadila je ze sortimentu. Na mou přímluvu ale pár kusů ročně vždy naočkuje. 

https://lens-roses.com/en_US/shop/red-robin-14192

https://lens-roses.com/en_US/shop/pink-robin-14140

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 03.07.2023, 20:44:20 xxx.xxx.0.1

Proč nefunguje to srovnání halový chov (klece) a vaše “wellness” z Hornbachu. V hale jsou slepice v bezpečí. Nehrozí, že je někdo ukradne nebo zakousne nebo že “kurník” i s nimi uletí. V hale mají zvířata stálé prostředí. U vás by v létě byly uvnitř teploty ke 40 stupňům, v zimě mráz a popraskaná vejce. Do haly jsou naskladněny kuřice ve věku cca 15-16 týdnů a během měsíce začínají snášet. Po ukončení snáškové periody jsou vyskladněny. U vás v Hornbach kurníku nemají kuřice kde dorůstat, dospívat, ani vynesené slepice nemají kde v klidu přepeřit, být stranou a získat s novým peřím energii pro další snáškový cyklus. V hale mají slepice světelný režim tak, aby vydaly ze sebe maximum. Do Hornbach boudy se lampa ani nevejde. V hale mají 100% vyváženou výživu, krmivo a vodu vždy čerstvé. U vás se jim dovnitř nevejde a venku zmokne, zmrzne nebo se zkazí od slunce. Slepice vnímají kvalitu třeba sypké směsi, čerstvá z pytle jim chutná moc. Ale směs, která byla pár hodin na slunci a je přeschlá, už je bez povšimnutí. To srovnání není reálné. 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 03.07.2023, 20:10:32 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 03.07.2023, 18:37:42

Třeba má nějakou zázračnou švédskou smlouvu. Vemte si, že už v únoru psala nespoko uživatelům o plánovaném vylepšení. Jinými slovy - její plat není dle mého závislý na ne-úspěšnosti toho “vylepšeného bezpečného” webu pro děti. 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 03.07.2023, 00:35:46 xxx.xxx.0.1

Nejlepší byla ta její formulace “zánik NĚKTERÝCH kategorií”. 

A Švédi přitom chtěli nechat jen kočky a psy - ze 24 kategorií. 😜

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 02.07.2023, 22:21:48 xxx.xxx.0.1

Na iF byla dobrá možnost širokého spravování vlastního účtu. Týkalo se to i inzerátů. Přidáte inzerát např. na násadová vejce - ozve se několik zájemců, takže váš inzerát nějakou dobu není aktuální (než nasbíráte a uspokojíte aktuální zájemce). Byla možnost inzerát smazat, ale zůstat uložený-viditelný na profilu. Po uspokojení zájemců byla možnost inzerát obnovit - objevil se na začátku výpisu inzerátů, jako nový inzerát. Velmi praktické. Nemusel člověk vyplňovat lokality, telefony, fotky, texty. Inzeráty byly uloženy asi rok, takže když člověk potřeboval, mohl využít třeba fotografie z nich k rychlému odeslání zájemcům nebo do diskuse a podobně (úložiště). 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 02.07.2023, 22:18:37 xxx.xxx.0.1

Je dobré to trochu propočítat. Kurník z Hornbachu je fajn. Přece nebudeme řešit tropické pralesy a planetu. Přijde nám kompletní, přiveze poslíček. Bude tam návod. Smontujeme a chováme. 

Jenže vono to přece jenom něco stojí. Ano, jen třetinu toho, co by stál kvalitní kurník od truhláře, takže to láká. Jenže problém je nejen ta nevýdrž, ale i ten nekomfort pro slepice. Chováte pro vejce, jenže v tom mini vejce v zimě zmrznou, jinak je sežerou (nudou) slepice, takže vejce nebudou. Bude řešení a dotazy. Chystáte se začít, je to pochopitelné - na každý si napoprvé koupí líheň za 15-25 tisíc. Nejdřív si většina koupí Puisor za 2 tisíce a zkouší, učí se. Jenže problém je v tom, že ta rumunská líheň Puisor, s neuvěřitelně nízkou cenou, je fakt dobrá. Nic extra, ale opravdu stačí. Jenže to není ten případ toho kurníku z Hornbachu. Ten sice stojí zlomek částky kurníku od truhláře, ale nevydrží nic, neodolá zlodějům a slepice budou žrát vejce. Srovnáváte s klecovým chovem - jenže tam je šikmá podlaha a vejce se okamžitě začne kutálet pryč z dosahu slepic. I tak to některé nestihne a je sežráno. Srovnáváte tedy nesrovnatelné - není to jen o prostoru, centimetrech, ale o provozu v praxi. Drtivá většina lidí si pak kupuje další kurník a tím se ve finále dostane na částku ještě vyšší, než kdyby rovnou na startu koupili větší a bytelný od truhláře. Pokud časem s chovem přestanete, můžete takový kurník na zahrádce využít jinak nebo prodat. Poptávka bude vždycky. Ne každý chce na kurník od truhláře čekat, každý rád ušetří. Takže část nákladů se vám vrátí zpět. Stavebnici z Hornbachu nikomu neprodáte. Jediná výhoda Hornbachu by byla, že budete kurník i voliérku posouvat každé dva dny na nové místo, tím slepicím zajistíte kvalitní pastvu a nevysbíraná místa s hmyzem. 

Pokud je na zahradě skleník nebo foliovník, je vynikající ho slepicím zpřístupnit v zimním období. Možnost popelení, hrabání, trávení času mimo známé prostředí, eliminace nudy, rozptyl zvířat na větší ploše, pastva plevelů ap. 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 02.07.2023, 22:02:26 xxx.xxx.0.1

Se vyrojily, aby iF nahradily. A na iF ta možnost byla, tak to nahrazují s tou možností.

Co vadí mně na Bazoši je, že v sekci Drůbež jsou první čtyři-pět stran jen Top Inzeráty. A pořád to samé dokola. Rok, dva roky, totéž. A první “nový” inzerát je na páté straně nebo ještě dál - tam dokliká málokdo. Takže první nový inzerát na páté straně má třeba jen osm shlédnutí a nulovou zpětnou vazbu. A to je to nejdůležitější - zpětná vazba zájemců. Je fajn nahrávat fotky pohodlněji, ale zásadní je ta zpětná vazba.Buďto by musela být částka za topování tak vysoká, aby lidi typu Manda zaplatili max. dva inzeráty - jeden na vyandotky, druhý na hybridky. Takhle má Manda a syn asi 15 placených inzerátů na každý jednotlivý typ hybrida, přitom stačí napsat jeden - různé barvy. K tomu dva roky topovaná inzerce na škubačku drůbeže a automatická dvířka (kupujete max. dvakrát za život) a inzerce je stále stejná, nudná, neměnná a velmi ztrácí na hodnotě. Pokud by byly potřeba finance, nabízeli jsme jiné možnosti.