Aktuálně: 4 636 inzerátů177 784 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů
honzapm
honzapm (269 příspěvků) 27.06.2023, 21:51:26 xxx.xxx.0.1

Až to tu objeví soudruh Manda (množka slepic Dolánky nad Ohří), bude schopen zavalit Inzerci třeba deseti inzeráty za den. Tak si říkám, že by bylo fajn ustanovit maximální množství inzerátů na profil a den. V jedné sekci třeba na tři denně. Možná si zaplatí VIP. Mám dojem, že už se tu někdo anonymně ptal. 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 27.06.2023, 21:29:34 xxx.xxx.0.1

Vejce, která z nějakého důvodu nepokračují v inkubaci, NIKDY nedáváme do vody. Vejce je živý organismus, skořápka má tisíce pórů. Voda ochladí a infikuje vejce, ucpává póry a zhoršuje už tak špatný stav zárodku, který se nelíhne. Tuto metodu NIKDY nezkoušejte. Důležitější jsou parametry líhně - neuvádíte nic. V drtivé většině případů totiž máte v líhni příliš nízkou teplotu. Nízká teplota neumožní zárodku proklovat skořápku a dostat se ven. Zárodek nemá energii, líhnutí se vleče. Co potřebujete je kvalitní teploměr, kterým zkontrolujete teplotu na vejcích a upravíte nastavení líhně. A dál potřebujete šikovnou malou BATERKU, kterou budete vejce prosvicovat. Pokud se naučíte vejce během inkubace alespoň 3x prosvítit, poznáte, jak se zárodek vyvíjí, zda jsou vejce v pořádku, a také dobře a jasně uvidíte, zda zárodek je ještě živý. Takže prosvícení vám detailně napoví 100x víc, než nevhodná voda. Baterku na tři menší tužkové baterie pořídíte v každém železářství, přiloží se na vejce a svítí jen do něj, okolo je tma. 

Obrázek
honzapm
honzapm (269 příspěvků) 27.06.2023, 21:03:16 xxx.xxx.0.1
balu:

Jo jo, prostě nedokážu docenit oč tak velkého a zásadního jde, protože mám na význam mrtvé diskuze jiný názor než vy.


Jste omezená. Mnoho lidí zánik více než 20 let střádaného informačního zdroje zasáhl. Váš omezený náhled nedokáže pokrýt ty cenné příspěvky i celé cenné kategorie. Tak se aspoň neztrapňujte víc.

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 26.06.2023, 21:23:12 xxx.xxx.0.1

Ne ne ne. Ale chápu, Jaroslave, že vy, jako heterosexuální muž (takových je dnes už pomálu) s nízkým příjmem, který si prostě silně chcete přivydělat (pro rodinu) stříháním ovcí, jste (už zase) vytočenej, že iFauna zruší inzerci Ovcí a nebudete mít kde inzerovat ty své šmik-šmik služby. No, já myslím, že zde, na chovzvirat.cz ten opravdový boom teprve přijde - a to přesně tehdy, až to Švédi zrušej. Myslím, že stále 70-80% inzerentů z iF neví o tom konci. Myslím, že budou hodně čumět a hodně řvát. A také vím, jak změny webu zamávají s ostatními - však tady to do změny vzhledu žilo a pak utichlo. A totéž se druhotně stane na iF. Exodus kvůli zrušení diskuse a sekcí, druhý menší kvůli inovaci. A myslím, že pan Zbyněk bude připraven udělat koncem tohoto týdne nějakou reklamu - na Face i jinde, že je tu jeho otevřená náruč.

 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 25.06.2023, 22:04:38 xxx.xxx.0.1

Vtipné také je, že na adrese sídla slepicar.cz je prodejna krmiv.

Naprosto no name, anonymní prodejna. Normální web by měl po celém baráku reklamu, štíty, cedule - my jsme slepicar.cz - u nás můžete vytvořit objednávku. U nás můžete vyzvednout, nakoupit krmení pro slepičky od nás, u nás můžete reklamovat - normální obchodník by se neměl čeho bát.

Ale psychopat slepicar.cz si raději na sídlo firmy, které léta bylo v Praze na Vyšehradě (jak typické pro prodejce drůbeže) v jednom činžáku, ve kterém sídlily další DESÍTKY firem, 95% z nich byly ruské..., dá anonymní prodejnu krmiv. 

Spokojení zákazníci - neexistují. Naprostá většina čekala na objednávku 3-4x tak dlouho, dostala něco jiného, než si objednali. Jinou barvu, jiný věk, jiné množství. Bez možnosti náhrady, výběru, samostatného uchopení. Cizinci řidiči bleskově popadnou a smůla. Ale tak vono to žije, tak jsme radši spoko. Neví, že existují i jiné firmy a jiná úroveň. A naprostá většina se stydí o tom mluvit, jak naletěli. 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 25.06.2023, 20:38:07 xxx.xxx.0.1

Nejlépe věk poznáte tak, že pořídíte aktuální kvalitní fotografie a pošlete je sem nám, top odborníkům, abychom na ten váš nákup mrkli a posoudili. Nijak jinak to nezjistíte. 

Váha - ano, jistě - v případě tabulkového odchovu. Kdo zná takové ty "Dominant partnery" opravdu dobře, tak ví, že někdo nesvítí 24 h denně, jiný svítí, někdo krmí 1x denně tisícová hejna, jiný ad libitum, někdo nedodržuje počet ks na plochu, nevětrá a jsou i tací, kteří krmí pouze K1, znám je osobně - nepřecházejí při odchovu na K2, 3. Pak samozřejmě drůbež roste a dospívá různě, i když je to stejný hybrid. Různé způsoby odchovu vám s tou váhou zamávou a ve finále i s tím vzezřením.

Každopádně - dokud bude existovat firmy jako je např. Slepicar.cz, který žádnou vlastní drůbež nechová a kompletuje lidem objednávky z toho, co sežene od jiných pravých drůbežáren, a vy si na to nebudete dávat pozor, tak vám naprosto bez problémů prodají cokoliv "před snáškou". Ona to ve finále je pravda - ta snáška skutečně jednou přijde. Někdy. Možná... :)

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 25.06.2023, 20:14:16 xxx.xxx.0.1
EVELIN.ja:

Já jsem si u Slepičáře objednala a dostala jsem to co jsem chtěla. Krásné, čisté, mladé slepičky. Nezaznamenala jsem nejmenší problém.  Přijel na čas a vše v pořádku.


Tyhle pindy, které píše sám Slepičář z nedůvěryhodných neregistrovaných profilů, samozřejmě jen potvrzují náturu majitele-psychopata. 

 

Takže na slepicar.cz - nic nikdy neobjednávat

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 25.06.2023, 09:03:46 xxx.xxx.0.1

Letos je celoněmecká Hlavní Speciální výstava Vlašek 

jen 10 km od českých hranic. Skvělá příležitost (vloni 700 km od hranic).

27. - 29. října 2023 - Schönbach / Oberlausitz, DE 02708

 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 25.06.2023, 08:43:46 xxx.xxx.0.1

Včera mi psala do zprávy jedna dáma ze západních Čech. Jakou barvu snáší moje slepičky, že shání "na barevná vajíčka". Tak jí říkám, aby si koupila v Červeném Hrádku, po záp. Čechách bez problému rozváží. 

Tak mi sdělila, že už si koupila. Že "neměla jinou možnost", tak si koupila na slepicar.cz. Že jí naslibovali po telefonu hory doly, že slíbili a zaplatila 18týdenní před snáškou. Dovezli malá kuřata, že jim může být tak 12 týdnů. Několik jich uhynulo.

Tak jedna další čerstvá recenze na podvodníky slepicar.cz Odtud FAKT neobjednávejte.

(když paní říkám - dobře vám tak, jiná možnost je vždycky a recenze na odpad slepicar.cz píšeme víc, jak 10 let - tak řekla, že má Facebook teprve krátce - no, ony ty recenze nejsou jen na FCB, že)

Tak paní asi bude "shánět" dál. 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 24.06.2023, 21:39:32 xxx.xxx.0.1

Prosím, kdyby časem šlo zakliknout v sekci Inzerce různé-jiné oblíbené sekce, než v sekci Diskuse. Nyní, jakmile si člověk zaklikne oblíbené kategorie zvířat, tak jsou shodné v Inzerci i Diskusi. Děkuji. 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 24.06.2023, 07:42:12 xxx.xxx.0.1

Stafylokok je všudypřítomný. Izolace "aby ostatní" nedává smysl. Do vajec se stafylokok nepřenáší. Ostatní je na vás, na kvalitu vývaru to vliv nemá.

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 23.06.2023, 23:10:34 xxx.xxx.0.1

Stafylokokózu drůbeže ošetřujeme mastí Ichtoxyl. Menší zanícení mast vstřebá, větší množství hnisu zmenší nebo přemění v pevnou hmotu, která se snadno vyndá. Ve vašem pokročilejším případě může být i po aplikaci Ichtoxylu potřeba chirurgický zákrok. Zda ho provedete vy nebo zvěrolékař je na vás. Fyziologický roztok a desinfekce (Betadine) jsou samozřejmostí. Běhák je pak vhodné zavázat. Obvaz si každý může udělat alternativně i doma, třeba ze složeného mikrotenového sáčku s uchy, do kterého se propíchnou dírky pro pařáty. 

https://zverolekarka.com/stafylokokoza/

Obrázek
honzapm
honzapm (269 příspěvků) 23.06.2023, 21:44:56 xxx.xxx.0.1
mastnacekk:

Ciste prakticky, 95% diskuze na ifaune ale kdekoli jsou sracky. Sorry jako. A prohrabat se jima k reseni je nekdy opruz. Takze tak.


Pravda. Např. v sekci Drůbež byla velmi aktivním diskutérem uživatelka Kometa. Přitom žádnou drůbež nechová. Naznačil jsem, že by si neměla veřejně dělat ostudu - nepochopila a psala dál. Totální neúcta k lidem, kteří mají co říct. Někdo zadal dotaz, Kometa řešila češtinu tazatele, gramatické chyby. Teď už se Švédům nedivím, že si těmito uživateli nechtěli kazit renomé. Někdo v krizi hodí dotaz, přijde Kometa a řeší jeho češtinu, aniž by danou kategorii zvířat chovala a mohla poradit. Pak klesá hodnocení webu. Jen blázen by platil admina.

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 23.06.2023, 20:01:10 xxx.xxx.0.1

Živý plot nebo jinou řadu-skupinu keřů sázíme tak, aby delší strana vždy směrovala na východ a na západ. Nikdy ne na jih. Jen tak nabídnou keře dokonalý chladivý efekt. 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 22.06.2023, 23:19:20 xxx.xxx.0.1

Do okna si můžete instalovat bytelnou mříž. Já mám kamennou maštal, kde je v i tropech kolem 21 st. max. Většinou méně. Je tam i průduch na seník, ze kterého proudí horko, zatím to kvůli kuřátkům, aby jim nebyla zima, mám otevřené, ale kdyby tropy pokračovaly, průduch uzavřu.

Do výběhu instaluji hadici a zahradní zavlažovač, studená voda ochladí vzduch i povrch. Drůbež má k dispozici dostatek stromů i keřů. Hlavně tři u sebe vysazené vzrostlé pustoryly milují - pod nimi je pořád snesitelně a příjemný chladný průvan. Do výběhu je ideální vysázet živý plot, listnatý. Habr, pustoryl, tavolník, rybíz a jiné husté keře. Drůbež zavírám kolem 16.00 hod, kdy sálání horkého vzduchu kumuluje - do večera už jsou v příjemně chladné kamenné maštali a velmi to oceňují. V zimě tam nemrzne - ideální. 

Listnaté stromy ochlazují své okolí, nejvíc vody odpaří bříza, kolem 600-800 litrů denně. Takové ochlazení okolí je velmi znát, stromy snižují teplotu ve svém okolí zhruba o 8 stupňů. Slepice pochází z pralesa a zeleň je pro ně absolutně přirozená. Jinak různé úkryty, stříšky z palet, vojenská maskovací síť přes výběh i nad kurník, studená voda k pití několikrát denně. krmivo i napáječka zásadně ve stínu, změna režimu - ráno a přes poledne, potom zavřít. Ideální je místo k popelení, zemina ochlazuje. Dostatek zeleného, meloun, salát, trocha namočeného pečiva - to vše v horku ocení. Kurník pod plachtu, rákosovou rohož, pod pergolu, do stodoly, garáže nebo pod ořešák. Výměna oken a dveří za voliérové pletivo. Chov vhodných plemen (jižanská) s listovým hřebenem (mimotělní proudění krve, ochlazení).

Nesekám celý výběh najednou, nechávám pruhy neposekané trávy. Zem je tam chladnější a vlhčí, zlepšuje celkové mikroklima pozemku. Záměrně nechávám i neposekané kopřivy u pustorylů, stíní kyblík s vodou, kladou na ně motýli.

Pokles snášky je v létě ve vašich podmínkách normální. 

Obrázek Obrázek Obrázek