Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 29.04.2024, 14:55:18 xxx.xxx.213.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 29.04.2024, 14:47:33

Já pořád nechápu, proč si tito lidé pořizují psy, když je pro ně vlastně práce se psem ve výsledku otrava a nechtějí tomu věnovat žádný čas. Ti stejní lidé velmi často sahají k elektronickým obojkům, fyzickým trestům a podobně, protože jsou frustrovaní z každé procházky…
evidentně by těm lidem bylo lépe bez psa a psům bez nich…rozum mi zůstává stát, když si potom pořídí třeba i druhého  🙃.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 29.04.2024, 14:47:22 xxx.xxx.213.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 29.04.2024, 13:09:15

U nás trest typu “nechceš? tak máš jen granule” nefunguje, jelikož granule jsou pro ně top 😀… naopak, když jsem jim nechávala jen mokré krmení (což jsem dříve zkoušela i s tím masem) bez granulí, tak kočky raději hladověly a na to jaksi nemám povahu. Krom toho, že mi jich bylo líto, tak kocour z hladu zvrací a oba dva neustále chodili kolem skříňky, kde mají granule a řvali, plus Willy byl celkově dost protivný…

Granule jí stejný, jak jsem psala výše. Konzervu/kapsičku dostanou tak jednou za tři dny (applaws, cosma) a i když mám dvě kočky, tak stejně občas víc jak půlka letí oschlá do koše…nenadělám nic. Pamlsky dávám při tréninku, stříhání drápků a jiných úkonů za odměnu. Ale štve mě, že Willy právě skoro žádné pamlsky aktuálně nejí. Z nějakého důvodu jsou pro něj ale granule při tréninku lepší, než ty co má v misce, i když to jsou ty samé 😀 … občas kupuji malý pytlíček nedietních právě na ten trénink - normálně mají pro kastrované kočky se sníženým obsahem tuku. 

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 29.04.2024, 13:12:47 xxx.xxx.213.168

Pokud s tím panička nic dělat nechce, tak alespoň minimum by mělo být to, že si psa přitáhne k sobě a cizímu se vyhnou? Nebo teda já pochopila, že ho nechá dojít k druhému psu a následně vystartovat? 

Já teda nevím, jak v tomhle funguje jojo, ale předpokládám, že se na něm dá taky pes stáhnout k sobě, což u čivavy asi nebude takový problém. Já bych se teda dost bála, že se druhý pes ohradí a bude po psovi…plus mně by i jako cizímu člověku bylo dost nepříjemné, kdyby k nám přišel někdo s nevypočitatelně startujícím psem, i když “jen” čivavou s tím, že mu to je v podstatě jedno.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 29.04.2024, 12:05:28 xxx.xxx.213.168

Jsou fakt skvělý. Objednávala jsem pro naše štěňátko s tím, že by bylo fajn kdyby se tam vešel i jako větší…Takže by se tam vešel celej vrh i s maminkou 😀 …Ale kvalita provedení mi přišla skvělá, cena mi přišla taky skvělá. Když jsem viděla mnohem menší a nekvalitní pelechy ve stejné cenové kategorii, tak fakt nechápu. 

Teď jsem si říkala že koupím štěňátku do ohrádky menší obyčejný pelíšek, ale ono mě vyjde mnohem levněji si nechat udělat menší pelech taky od nich 😀 …

Edit: takže děkuji Thielli za tip, tenkrát jsem tu na to narazila v diskuzi úplnou náhodou

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 29.04.2024, 10:19:34 xxx.xxx.213.168

Ohledně toho, co by kočce mohlo být neporadím. Ale náš kocour taky často zvracel. Když přes noc neměl k dispozici granule a ráno dostal nasypáno, nebo dostal konzervu, tak strašně hltal a potom to vyzvracel. Stejně tak zvracel i z hladu, když se nemohl jít v noci najíst. Máme dvě kočky, a občas vyjedly misku už večer. 

Každopádně mi neuvěřitelně pomohlo místo klasické misky použít větší talíř, který byl tak cca 7 cm na stojánku, takže nestál na zemi. Zvracení to eliminovalo tak o 90%. Občas teda zvrací chlupy, nebo zvrací, když se přežere, protože mu něco zrovna chutná…ale třeba 1x do měsíce a ne skoro každý druhý den. Takhle nemůže hltat a polykat i vzduch. Byli jsme chvíli v začarovaném kruhu, protože měl asi tenkrát i podrážděný žaludek z častého zvracení, měnili jsme granule a kapsičky na gastro, do toho stres z veteriny, protože on se cizích lidí bojí a veteriny obzvlášť. Dle všech testů a vyšetření byl taky úplně zdravý…To s tím vyvýšeným místem na krmení jsem se dočetla na FB v nějaké kočičí skupině a fakt to pomohlo. 

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 29.04.2024, 09:59:52 xxx.xxx.213.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 28.04.2024, 12:49:54

U nás taky tak. Naše teda skoro nic nechtějí. Marp jsem jim kdysi dávno kupovala, ale nikdo to jíst nechtěl. Essentials celkem jedli, ale měli po tom měkké bobky. Byli zvyklí dřív hlavně na Orijen a Acanu, ty moc nechci kupovat kvůli tomu, že změnili majitele. Takže teď u nás funguje hlavně Purizon a Canagan. Za purizon mi kocour i cvičí s klikrem, což je super, protože on nežere moc ani žádné pamlsky 😀 …

Nedávno jsem jedny objednávala, co mu fakt chutnaly…abych zjistila, že se přestaly prodávat a byl to asi nějaký doprodej 😀 … už se u nás dají sehnat jen ty pro psy…což by asi nemuselo vadit, ale nevím jak velké budou ty psí a jestli je vůbec bude jíst…dřív měl rád takové ty mrazem sušené kostičky od cosmy, ale on je šikula, takže se mu asi 2x nalepily na patro a od té doby žádné takové kostičky nechce.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 29.04.2024, 08:36:07 xxx.xxx.213.168

Moje babička měla psí kožich. Když mi bylo asi 10 a bratránkovi 11, rozhodli jsme se, že babičku potrestáme a kožich jí tajně spálíme, protože nosit mrtvá zvířata pro nás byla zvrácenost, obzvlášť psa…protože pes byl kamarád a člen rodiny. Babička byla kuřák, takže sehnat zapalovač nebo sirky nebyl problém. Ale byli jsme oba nachytáni a tenkrát jsme dostali seřezáno :,D…Protože bychom jí ten kožich opravdu na zahradě zapálili a děti hrající si s ohněm na zahradě asi taky nic moc 😀. My vůbec byli pokladi. Když jsme byli s bratránkem spolu, tak jsme dělali strašný vylomeniny. Potom jsme k babičce museli jezdit zvlášť nebo být neustále pod dohledem. Divím se, že se z nás nezbláznila. Kožich potom skončil zamčený na půdě (a nejspíš ho sežrali moli), protože se bála, co provedeme 😇. 

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 25.04.2024, 11:49:30 xxx.xxx.213.168

kočku, která chodí ven, bych asi odčervovala pravidelně. “Chodí ven” myslím to, kdy si každý den courá domů a ven dle potřeby (a chytá myšky), ne to, že ji jednou za týden vezmu na kšírách na zahradu. Pokud mám kočku pouze/hlavně doma, nosila bych vzorky třeba 1x za půl roku na koprologii, což ostatně dělám i teď, jen ten půlrok trochu flákám…minulý rok jsme byli někdy na podzim a letos jsem ještě s bobkama nebyla 😀…

Já teda měla za to, že parazity úplně běžně z kupovaného masa kočka chytit nemůže. A my tedy, co jsme kočkám zkoušeli maso dávat, jsme kupovali vždycky u řezníka, případně takové ty vaničky se srdíčky, atd. To, že to u nás nikdo nežere, už je jiný příběh 😀.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 22.04.2024, 15:38:27 xxx.xxx.213.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 22.04.2024, 14:55:44

Napsala jste to hezky. Já chápu, že chce někdo zvíře primárně venku. Ale vždycky je mi úplně úzko, když tam vyhodí toho malého tvorečka hned první den co si ho přinesou a nechají ho tam plakat. Naštěstí si většina lidí v mojí sociální bublině informace zjišťuje a nechovají se ke zvířeti jako k doplňku na zahradu. Piřizují si zvíře zodpovědně, jako kamaráda a člena rodiny. Potom se mi vždycky ale tají dech, když se setkám s touto mentalitou, že zvíře patří ven a doma být nesmí a nikoho nezajímá, že to je malé zvířecí mláďátko.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 22.04.2024, 14:10:13 xxx.xxx.213.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ivy z 22.04.2024, 09:59:41

To ne, ale váš dotaz je položen dost nešťastně. Nevím, kolik je dětem let, ale úplně sami se určitě starat nebudou. Nezapomeňte, že kotě potřebuje veterinární péči, venkovní pravidelně odčervovat, očkovat, ve vhodném věku nechat vykastrovat (! nutnost u obou pohlaví). Může se stát ledasco a výdaje za veterináře můžou být docela vysoké. Kvalitní strava taky není úplně zanedbatelná. 

Dále je dobré počítat s tím, že i venkovní kočce je nutné udělat venku nějaké zázemí, na zimu zateplenou boudičku, kam se může schovat a nedejbože, když onemocní, nemůžete ji nechat jen tak venku. Ono i podávat pravidelně léky v případě potřeby není úplně sranda i u čistě domácích koček, natož u venkovní. Kočky s delší srstí potřebují zase pravidelně česat.

Dále nemáte nikde jistotu že koťátko bude mazlivé a každá kočka je vyzbrojena zuby a ostrými drápky, aby dala najevo svou nelibost, pokud to druhá strana nerespektujea nečte signály. Je nutné děti poučit jak s kočkou správně zacházet. Není to hračka.

Ideální je, když máte kočku jak doma tak venku. Kočky jsou velmi čistotné, mají rády teplo a rády tráví čas se svými lidmi. Z vašeho dotazu to vypadá, že kočku berete jako špinavý přenašeč nemocí a parazitů, co nesmí přes práh domu.

Můžete mít později kočku spíše venku, ale rozhodně to nefunguje tak, že si pořídíte malé koťátko, které vezmete od mámy a sourozenců a necháte ho samotné na dvorku 🙂. Stejně ho budete muset mít třeba měsíc doma, aby si na vás zvyknulo a postupně s ním chodit ven a nechávat ho tam čímdál déle. Jinak o kotě během pár dnů nejspíš přijdete. Kočka je prostě další člen rodiny, za kterého máte odpovědnost. Jestli ji nechcete, kočku si nepořizujte. Není to vůči tomu zvířeti fér. Pokud pořizujete zvíře kvůli dětem, je i tak nutné počítat s tím, že se o něj z velké části budete muset starat vy/rodiče. 

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 19.04.2024, 12:25:36 xxx.xxx.213.168

Zkoušel jste někdo kozlíkové spreje pro kočky? Na pelíšky, škrabadla, atd ?

My zkoušeli šantový, ale moc účinek to nemělo, kočky si to tam šly očuchat a zase odešly. Hračky je baví víc, protože do toho můžou kousat a hrát si s tím.

Já občas koupím nějakou smradlavou hračku plněnou kozlíkem, kočky se v tom válí, okusují to a hodí se do klidu, tak by mě zajímalo, jestli bude mít nějaký účinek i ten rozprašovač, jelikož ten není 100% kozlík, ale myslím jen nějakých 10% ? A taky jestli tyto spreje také smrdí jak bolavá noha 😀…kozlíkové hračky dostávají kočky většinou na balkoně (chudáci sousedi), protože já ani přítel to zavřené doma úplně nedáváme 😀. Hlavně v bytě nikde nezavíráme dveře, takže to je cítit všude.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 18.04.2024, 08:01:56 xxx.xxx.213.118

Já osobně třeba budu zvykat štěně na manipulaci kolem tlamy a čištění. Strašně mě mrzí, že jsem to u svých koček zanedbala a nenaučila jsem je to. Kocour má zuby v pohodě (je mu 5 let), ale ragdoll kočka (8 let) už byla 2x na čištění u veta a asi půjdeme brzo znovu. Snažím se ji to pomalinku učit, ale ona manipulaci kolem pusy nesnáší…no snad to nějak doženeme. U kocoura jde zvykání na cokoliv lépe, je hodně na dobrůtky. Kočku jídlo zase moc nezajímá, takže se to blbě trénuje…ale zvykla jsem ji na inhalátor, tak snad se podaří i tohle. Ačkoliv inhalátor byl pro ni ze začátku mnohem příjemnější, než “hrabání” kolem zubů.

V tomhle mi docela otevřela oči přednáška na metkonferenci o zubech od MVDr. Jany Radošovské (Elza radí - má například i instagramový účet, kam přidává vzdělávací obsah). Přiznám se, že mě dřív nenapadlo zvířatům čistit zuby 😔…

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 17.04.2024, 13:48:14 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 17.04.2024, 13:30:08

No, já ještě nemám psa a vodítka mám doma…ehm…tři 😀 

Jako první jsem kupovala hexabiothane stopovačku, protože je přece nejlepší! Jenže mi přišla stopka, co váží víc, než bude vážit štěně 😀…takže možná pro dospěláka časem, nebo to prodám, jelikož to kolie možná potřebovat nebude. Takže jsem kupovala další 10m stopku pro malé pejsky, která je lehounká.

No a z účasti na Metkonferenci jsem měla slevu na vodítka, tak jsem si objednala super přepínací vodítko, jenže na štěně se taky nehodí, pro odrostlejšího psa bude super. Tak uvidím, co dostaneme od chovatelky a jestli to bude nějaké 1,5m vodítko, tak si koupím ještě delší štěňátkovské…

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 17.04.2024, 12:04:42 xxx.xxx.213.118

Díky všem za rady a postřehy. Koupím asi ten od ManMatu, co sem dávala Megi a prostě vyzkouším jak a s čím se nám bude líp pracovat a fungovat. Velikostně by měl být ok. Raději budu mít doma zbytečně o obojek navíc, než abych hned druhý den lítala se štěnětem po všech čertech a sháněla normální obojek, protože by polostahovák třeba nevyhovoval. Máte tu rozdílné zkušenosti, já nemám zkušenosti žádné 😀, tak raději budu mít doma nachystané obé.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 16.04.2024, 08:50:44 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 16.04.2024, 08:40:38

Proč? No právě aby se mi kólie nevyvlékla z toho obojku. Asi mi postroj přijde bezpečnější pro malýho prcka. Ale říkám to jako člověk, co bude mít prvního psa. 

Já právě vůbec nevím, jestli správně utažený a vhodný obojek bude u kolie problém. No to asi prostě uvidíme, až bude psík doma. Ale byla jsem poučena historkou, jak štěně na normálním obojku běhalo mezi autama, protože se ze všeho vyvléklo.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 16.04.2024, 08:11:39 xxx.xxx.213.168

Dobré ráno vespolek!

Příští měsíc si jedeme pro štěňátko a dostaneme od chovatelky polostahovací obojek s tím, že kolie s úzkou hlavou se z normálního obojku vyvleče. Já teda s obojky nemám zkušenost, původně jsem chtěla koupit normální. Polostahovák ve mě evokuje něco nepříjemného, ale nikdy jsem ho nepoužívala, tak vlastně nevím. Přijde vám v pohodě mít polostahovací obojek pro malé štěňátko?

Pojedeme koupit i postroj, až bude štěňátko doma, ale chci aby si zvykalo i na ten obojek.

A ještě druhá věc. Chovatelka krmí pouze granulemi - spíše střední třída. Je v tomto případě něco, co bych mohla štěňátku dávat ze začátku do plnících hraček? Kong a další, nebo je třeba počkat, až bude trochu starší? Ať už nějaké mletiny, nebo štěněcí paštiky, jogurt a podobně…Vím, že je to dost individuální jedinci, jestli se z toho po…, nebo ne, ale jestli je nějaké obecné pravidlo. 

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 15.04.2024, 08:21:01 xxx.xxx.213.168

Tak nám konečně dorazily všechny části na kočičí stěnu. Kočky spokojený. Akorát se oba předhání, kdo bude spát v té kulaté rozetě nahoře u okna. Hamaka je zatím prý smrtelně nebezpečná, tak jsem zvědavá jestli tam někdo někdy bude odpočívat 😁…

Ve zdi to drží fest. Ty odpočívadla a stupínky z RajenPets udrží i mě.

Obrázek Obrázek Obrázek
Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 10.04.2024, 14:03:49 xxx.xxx.213.118

Než jsme nechali naše kočky týden “samotné” pouze s tím, že kamarád chodil každý den čistit záchůdek, sypat krmení a měnit vodu, tak jsme čas od času odjeli třeba jen na víkend. Nikdy s tím žádný problém nebyl. Na kamaráda jsou ale zvyklí, dřív byl náš spolubydlící.

Pokud v sobotu dopoledne odjedeme a v neděli po obědě/odpoledne přijedeme, tak kamarád nechodí.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 09.04.2024, 13:45:10 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 09.04.2024, 13:32:43

Hezky to vysvětlují i v knize “Ten nej život pro vašeho psa” Která teda obalem vypadá skoro jako pro děti, ale zdání klame. Pořídila jsem si ji na popud nějakého pejskárium podcastu a ve webinářích o štěňatech ji doporučovala Eliška Šuhaj a je super.