Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 26.07.2024, 13:47:49 xxx.xxx.213.118
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 26.07.2024, 09:34:02

Díky 🙂
Doufám, že se budeme takto čas od času potkávat. Bylo to moc fajn. Ten mladší bráška bydlí taky v Plzni (oproti Jackovi je teda torpédo 😀), s ním už jsme byli venku 3x, ale ségry dojely 🙂.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 26.07.2024, 09:29:23 xxx.xxx.213.168

 Včera jsme po práci “venčili” na louce. Se sourozenci a polobráchou (mají stejného otce, jen je štěňátko o 3 týdny mladší). 2 hodiny řádění. Bylo to super a všichni jsme si to užili. Hlavně teda psíci. Doma se Jack okamžitě vypnul 🤭. A pak prý, že pes nemá tlačítko “off”. Jen člověk musí vědět, jak na to 😂.

Obrázek Obrázek Obrázek
Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 26.07.2024, 07:33:40 xxx.xxx.213.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 25.07.2024, 23:07:16

Já to pochopila tak, že jít na cvičák je pouze doporučení v případě prvního pokousání/přestupku? a je na majiteli jestli tam se psem půjde, nikdo je potom nezkouší, ale je průser, když pes pokouše znovu.

Jestli tam někdo jednou týdně dělá 2h instruktora jako nějakou dobrovolnou činnost mi taky nepřijde mimo. Kolegové v práci taky chodí zadarmo ve volném čase pomáhat na různá místa jako dobrovolníci. Takových lidí je hodně.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 25.07.2024, 15:28:12 xxx.xxx.213.118
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 25.07.2024, 15:10:22

Asi nechtěla rušit zaplacenou cestu, poplatky, atd (myslím, že se to nevrací?). A taky je asi průjem a průjem…ona to mohla být i jen její výmluva a pes nemusel být zdravotně nijak indisponován. To netušíme. 

A taky neschvaluji tenhle lynč…zároveň ale nevidím nic špatného na tom, že to někdo natočil a poukázal na toto hrubé zacházení. Třeba to bude pro ostatní podobné nátury odstrašující příklad a budou se ke zvířatům na veřejných akcích chovat slušně. 

Každopádně lidi jsou v tom davovým šílenství jak hyeny. Každej si chce “kopnout”. To není jen tento případ.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 25.07.2024, 15:01:53 xxx.xxx.213.118
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 25.07.2024, 14:54:28

Já mám štěně od chovatelky, kterou vystavování velmi baví a jezdí se psy i po světě (psi jsou na výstavách úspěšní)…a přijde mi, že cena v rámci plemene za štěně byla průměrná.

Každý si může dát cenu jakou chce.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 25.07.2024, 14:04:33 xxx.xxx.213.118
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 25.07.2024, 13:50:03

Mě teda z toho článku nejvíce fascinuje to, jak chovatelka nevěří vlastním očím a vlastně si nemyslí, že by udělala něco špatně. Jen řeší, že ji někdo natočil a dal to na internet a jak jsou všichni zlí.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 23.07.2024, 13:09:44 xxx.xxx.213.118

No…ženská nervák, nezvládá svoje emoce a vybíjí si je na psu, který za nic nemůže. Úplně stejně by nejspíš nafackovala v afektu dítěti, a podobně. 

Chování strašný, ale nic ojedinělého? Nemyslím na výstavách, ale celkově, když se člověk rozhlédne venku, jak mnohdy lidi zachází se svými psy na vodítku. Cukání, křik, plácnutí vodítkem, atd…a nejen psy.

I lidem, kteří se většinou chovají normálně občas ujedou nervy…v těch vedrech asi obzvlášt, ale není to omluva. Potkávám tu paní s menším černým pejskem, nikdy jsem neviděla ji zacházet se psem hrubě, až nedávno, kdy psa asi bodla včela/vosa a začal strašně naříkat a odmítal jít, paní vypadala, že se tam složí, začala na psa ječet, že neví co mu je, velmi nešetrně ho drapla do náruče a naštvaně se vracela zpátky domů. Já to jen pozorovala kus dál, protože Jack, když nějaký pes “pláče”, tak se může zbláznit a začne taky, takže jsem se snažila uklidnit toho svýho a odejít pryč. V jednu chvíli tam byli dva ječící psi naproti sobě přes cestu. Jack pak ještě sem tam pokňourával i když už byli pryč a pořád se otáčel.

A včera mi zase odmítal jít směrem, kde někomu na pozemku vyl pes. Velmi významně na mě koukal, začal po mě skákat a chtěl táhnout pryč, když jsem nešla, vždycky se vrátil a opakoval proces, tak jsme se vrátili. Stačilo ujít pár metrů zpátky a už byl zase v pohodě, jen se na mě otáčel, jestli furt jdu.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 23.07.2024, 08:04:57 xxx.xxx.213.168

Naše kočky teď zase naopak na záchod chodí hlavně ráno a v noci. Přes den, jak jsou horka, většinou někde spí. Začaly teď spát i víc na zemi. Podlaha je přece jen chladnější, než pelíšky, postel, atd…

V chladnějším období si myslím, že chodí na záchod častěji…teď většinou 2x denně vyčůrat a 1-2x hodit bobek  😀

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 23.07.2024, 07:47:49 xxx.xxx.213.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 23.07.2024, 07:40:05

Já si třeba z tohodle důvodu netroufla pořídit si psa z útulku…musela jsem přemýšlet, co můžu přinést ke kočkám domů a na co si troufnu. Prý skoro všichni z “našeho” vrhu mají doma svoji vlastní kočku 😀…

každopádně být zadavatelkou, počítala bych s tím, že bude třeba psa a kočky za nepřítomnosti lidí rozdělovat. Taky má toho psa chvilku. 

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 23.07.2024, 07:34:45 xxx.xxx.213.168

My nedovolili štěněti hned od začátku honit kočky i v případě že by s tím v tu chvíli byla kočka ok. Ona se ta hra může velmi rychle změnit v nehru. 

Mám štěně, ale…

ze začátku, než to pochopil byl ve společných prostorách bytu na vodítku. Pojistka. Když se u koček choval klidně, pochvala, odměna. Když měl tendence za kočkou běžet, prostě jsem ho jemně zastavila vodítkem, řekla “ne” a přesměrovala jsem ho jinam. Když jsem na něm nemohla mít pozornost, byl v ohrádce, kde má pelíšek, tam většinou spí, kouká z okna nebo si něco hryže. V noci ho tam stále ještě zavírám, jinak přes den má otevřeno. Ono i kočky občas napadají nesmysly, jako třeba jít si čuchnout ke spícímu psovi a pak ho otravovat packou…nechci nic takového v noci řešit 😀. 

Stejně jsem trénovala i s kočkama. Prostě všici leželi vedle sebe a dostávali na střídačku dobroty, že jsou nejhodnější na světě. Oni spolu nemají problém, ale kočky nemají zájem o hru se štěnětem a chci aby byli v pohodě. Klidně si vedle něj lehnou, ale když divočí, klidí se na vyvýšená místa. 

Další…kočky jso jen bytové, ale mají škrabadla a spoustu vyvýšených míst na stěnách, skříních, atd. kam se mohou uklidit. Pes dostává jídlo v ohrádce, kam kočky nechodí (vyjma kocoura mu pít z misky)…jinde “jeho” místo není.

U vás to bude složitější, je to útulkáč…většinou trvá  2-3 měsíce, než se pes pořádně zabydlí a projeví. Asi bych se nebála vyhledat i nějakého trenéra, který by s tím měl zkušenost. Ono to bude případ od případu velmi individuální záležitost a záleží i na povaze koček. 

Náš Jack se třeba chová jinak k Lyařře (ha, divně napsané jméno 😀 - Lyarra) a jinak k Willymu. Lyarra se vůči němu velmi výrazně ohrazuje, když jí přijde, že si jí pejsek moc všímá, takže ji kolikrát obchází obloukem. Willy je ťunťa a nechá se otravovat i když mu to není příjemné, takže tam to musíme víc korigovat.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 22.07.2024, 15:01:15 xxx.xxx.213.118
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 22.07.2024, 14:22:43

to sice jo, ale pokud má dítě jednoho králíčka jako mazlíčka, tak zabít a sežrat ho je fakt prasárna. My taky chovali králíky na jídlo. Já měla jednoho zakrslého jako dítě a ten byl nedotknutelný…navíc jako jediný chodil do výběhu, a podobně (musel teda být venku). Můj otec je a byl (vložte nehezká slova), ale ani on by si nedovolil zabít mi MÝHO králíka.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 22.07.2024, 14:43:25 xxx.xxx.213.118

Mimochodem…jak hodně cvičíme sebekontrolu na jídlo, tak jsem se minule úúúúplně dojala. Jak v superzoo mají ty košíky s pamlskama na kusy, tak si k nim sedl a koukal střídavě na mě a na kokina…jako ať ho koukám odměnit, že to tak hezky umí🤭.

škoda, že na hnusy venku to zatím nefunguje 😀

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 22.07.2024, 14:38:58 xxx.xxx.213.118
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 22.07.2024, 14:32:07

no jó, ale v superzoo mají králíčky! To si můžu potom nějaký nezajímavý misky strčit za klobouk 😀 …případně ještě u pokladny dobroty, že jo. Minule jsem tam dělala psí kusy s hračkama, Jack na mě hodil pohled, že jsem magor, ale jako slušně vychovaný psík počkal, až si dohraju a potom chtěl k jednomu z těchto dvou bodů… 😀

Osmáků běhajících v kolečku se bál 😀…

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 22.07.2024, 13:01:48 xxx.xxx.213.118
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 22.07.2024, 12:59:07

Jo, tak to souhlasím…Dokud nebyl pes a neměl svoji misku, tak Willy (kocour) pil nejraději z našich skleniček na stole. Teď mu evidentně stačí ta nerezová psí miska 😀.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 22.07.2024, 12:56:40 xxx.xxx.213.118
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 22.07.2024, 12:47:17

Stabilitou to nebude - miska má protiskluzovou gumu. Já si toho do teď vlastně víceméně nevšimla tím že doma máme misky na pití 3. Ale teď jak byly vedra, tak mi přišlo, že v práci skoro nepije a napadlo mě, jestli to nemůže být nerezem. To není, že bych mu nechtěla vyhovět…spíš mě to překvapilo 😀.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 22.07.2024, 11:47:37 xxx.xxx.213.118

Je možné, že pes prostě nechce pít z nerezové misky?

Koupila jsem mu ji do práce a skoro nepije…za celých 8h se napije párkrát asi když už má fakt žízeň. Doma jsem si všimla, že chodí pít prakticky jen do keramických misek koček. V ohrádce má svoji nerezovou, ale je fakt, že buď v ní máchá packy, nebo z ní chodí pít kocour… 😀. Jack z ní pije akorát, když se probudí v noci.

Jíst z nerezu mu ale nevadí.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 19.07.2024, 11:48:06 xxx.xxx.213.118
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 19.07.2024, 11:03:22

Ty jo, já nevím, jestli jsou vhodné na dlouhou srst. Máme doma nějaký masážní gumový/silikonový, ale spíš to tu srst tahá. Já mám kovový s delšími zuby, hlavně na rozčesávání…ale berou hezky i podsadu. No a ragdoll skoro podsadu nemá, takže tam je to opravdu jen o pročísnutí a odstranění uvolněné srsti. 

Ale až budu objednávat tak ho vezmu. Ono se to mezi těma několika hřebenama ztratí, kdyby to pro nás nebylo 😀…nebo z něj bude třeba naadšenej alespoň pes.