Aktuálně: 4 832 inzerátů175 345 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů
Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 16.02.2024, 07:25:35 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Stop fight z 15.02.2024, 22:25:06

“Pro začátek by stačilo vybrat 5 nejhorších a začít s nimi.”
 

To je nesmysl, dovolím si tvrdit, že valná většina těchto psů nebude patřit k žádnému plemeni - nemá PP…jsou to kříženci z množek, kde se nedbá na povahu, zdraví, ani výběr vhodných majitelů.

Jasně, že psů je moc, když si můžete jít koupit psa stejně jednoduše, jako rohlík do krámu. 

Zakážeme bull psy a jejich křížence a idioti si začnou pořizovat jiné velké psy a udělají z nich agresory tak jako tak.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 15.02.2024, 15:21:29 xxx.xxx.213.118

Za mě osobně, hills má asi dobré? pouze veterinární řady, ale jako klasické krmení bych to nepoužívala.

Našla bych si nějaké kvalitnější granule, které jsou buď pro kastráty - mají snížený obsah tuku, nebo jsou přímo pro obézní kočky, pokud je vaše kočka už opravdu tlustá. Ty bych postupně přimíchávala do těch, co aktuálně má, až bych na ně přešla úplně.

Takhle z hlavy mě napadá třeba Canagan, N&D - tam můžete zatím přejít na low grain a potom na bezobilné (kvůli přechodu z whiskas, hills a pod.), Purizon,…mrkněte na složení a potom zkuste hledat podobné. Zajímá vás vysoký podíl masa na prvních místěch -  ideálně i v sušeném stavu. Vyhnula bych se kukuřici, a vysokému obsahu obilovin. Pokud má problém s váhou, nešla bch asi do ničeho, co má víc než 15% tuku? Myslím, že granule se řešily i v dalších vláknech, můžete tam mrknout.

Dále se mrkněte na pytel, kolik g denně by měla kočka dostávat pro svoji ideální váhu. Na veterině vám ji zváží a řeknou vám i kolik by ideálně měla mít kg.

Odměřte jí krmení dle této dávky a to jí klidně nechtě v misce přes den. Od toho bych odečetla ještě nějaký poměr z toho, co dostane jako mokré krmení. Maso, konzervu, to je fuk. Kvalitnějšího krmení sní zvíře méně, než nekvalitního.

Ráno a večer bych buď dávala syrové maso (ideálně - pro kočku nic lepšího není), když o to bude stát, nebo nějakou kvalitnější paštiku/konzervu.

Pokud vás zajímá krmení syrovou stravou, na FB je skupina Felinium - krmení syrovou stravou -  kde vám jsou schopní poradit poměry, případně i sestavit nějaký jídelníček, pokud vůbec netušíte. Jsou tam i rady jak naučit kočku na syrové maso (k tomu se počítají i vnitřnosti a kosti), ale většina koček maso žere sama od sebe. Granule by měly sloužit spíše jako doplněk k mokré stravě. 

Já třeba vím, že nekrmím ideálně, ale moje kočky bohužel maso nežerou, takže jsem se musela zařídit podle toho, co mi jsou ochotné sníst. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 15.02.2024, 13:17:40 xxx.xxx.213.118

Ono to takhle jednoduše říct “teď krmte tímhle a kočka nebude tlustá” nejde. Hodně záleží na tom, čím aktuálně kočku krmíte, jak vypadá denní rozvrh krmení, co vše dostává ještě mimo běžnou stravu v misce, atd. 
Změnit drasticky ze dne na den stravu taky nejde. 

Jestli krmíte nějakými nekvalitními kapsičkami (a to i klidně v dobré víře, že jsou v pohodě), tak je to jako kdybyste jedl/a vy sám/sama mekáč. Moc vás to nezasytí, máte za chvíli hlad, ale je to složením a kalorickou hodnotou katastrofa, takže tloustnete. Nekvalitní jídlo pro zvířata funguje podobně. Sežerou toho kotel, ale vlastně mají i tak často hlad a díky ne úplně vhodnému složení tloustnou.

Je potřeba toho vědět více, než jen to, že si vaše kočka vynucuje kapsičky. 

Já mám kocoura, který teď taky musí trochu zhubnout. Je to mainská mývalí, takže těžké a velké plemeno už samo o sobě…měl by mít ideálně tak o 2 kilíčka méně…má skoro 12kg, ideální váha by byla kolem 10kg. Problém je, že nic moc nežere, dostával bokem mlsky za trénink a tak. No změnili jsme režim, že kočky dostaly dietní verzi granulí pro kastráty, nemají toho v misce kotel. Část namíchávám do hraček s těmi nedietními granulemi, ať se kocour trochu snaží a nemá jen bufet bez práce. A za ty nedietní granule i trénujeme s klikrem. Kupodivu je má raději než pamlsky. 

Mám ještě druhou kočku, takže vždycky ráni hlídám, že se nají v klidu, než jdu do práce, po práci jí dám bokem taky ještě klasické nedietní granule a večer to samé. Sem tam konzervu s trhaným masem ve šťávě (dávala bych denně, ale každý den to nechtějí).

Pokud máte jen jednu kočku, není zase tak těžké upravit krmení pro snížení hmotnosti.

Další důležitý faktor je POHYB. Kocour tomu moc nedá, je to líná bečka  😀 . Od té doby co dospěl si zas tak moc hrát nechce a když jo, tak se u toho taky ideálně válí, ale občas se mi ho daří rozběhat. Já sice běhám jako idiot a cvrnkám do papírových kuliček, nebo za sebou táhnu provázky s peříčkama, ale po chvilce se většinou chytne. Sem tam se prohání po škrabadlech s druhou kočkou tam a zpátky, když mají “zoomies”. 

Od té doby co nemá tak úplně full bufet mi přijde i aktivnější (ze začátku byl teda protivný a taky vymrčoval, že chce ty nedietní granule). A taky mi přijde, že víc sní konzervu, než když se mohl rochnit ve svých oblíbených granulích.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 15.02.2024, 08:13:28 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Gofin z 14.02.2024, 11:39:24

A čím vším  a v jakém množství krmíte teď? Jen ty kapsičky? Jaké? 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 13.02.2024, 13:43:11 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 13.02.2024, 08:28:36

Prosím, vysvětlete to mým kočkám, už se o to snažím docela dlouho, ale masa se snad až štítí…syrové, vařené, od řezníka…prej fuj.

Za to nemůžu nechat nikde volně položené rohlíky, nebo nakrájenou papriku, okurky nebo broskev…Případně nějaké zákusky s krémem 😀…

Ale jinak souhlasím s tím, že pro kočku je syrové to nej a kdyby to ty moje neobcházely obloukem tak fakt neváhám a kupuju jim ho u řezníka. 
Teď se raduju když mi alespoň párkrát za týden sežerou applaws konzervu. 

Granule zatím neměňte a nechce, to bylo v útulku a k tomu to maso. Ze začátku třeba malé kousky, když vám to nebude chtít, tak zkusit spařit horkou vodou, aby se to zatáhlo a posypat fortiflorou…většinou to funguje (u nás ne 😀 ).

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 12.02.2024, 15:58:50 xxx.xxx.110.133
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.02.2024, 15:31:19

Samozřejmě, že ne. Jenže problém většiny lidí nebude v chybějící přirozené autoritě, ale hlavně v nedostatku znalostí, chápání, jak se zvíře učí a jak funguje. Však kolik majitelů zvířat neví ani základní věci ? Plus pokud nemají se zvířaty doteď žádnou zkušenost, nemají je napozorovaná a neumí je číst. 
Edit: a samozřejmě tam hraje obrovskou roli nevhodný výběr plemene. Bohužel spousta lidí vybírá podle vzhledu a o povaze psa neví nic a množky jim vychází vstříc.

Pro mě třeba přirozená autorita a cit pro zvíře jsou dvě rozdílné věci. Já si představuji, že člověk s přirozenou autoritou, musí být sebevědomý, dokáže vést lidi, ostatní ho přirozeně poslouchají a má respekt. To já rozhodně nemám, ale cit pro zvířata si myslím, že mám. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 12.02.2024, 15:20:17 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.02.2024, 15:16:41

No, já z vašeho textu stále chápu to, že dle vás, kdo nemá přirozenou autoritu, nemůže cvičit a vychovávat psa, protože mu nepomůže nic a s tím já nesouhlasím.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 12.02.2024, 15:13:03 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.02.2024, 15:06:30

Tady, když jsme řešily přirozenou autoritu člověka:
“Ale těmto lidem nebude fungovat žádná rada. Žádný pes nebude respektovat člověka, který nebude pro něj autorita.”

V tom případě je to už jen slovíčkaření, spousta věcí může vyznít vlastně úplně jinak v psaném textu, než ten druhý myslí 🙂.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 12.02.2024, 14:42:24 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.02.2024, 14:24:09

Chci říct to, co píšu. Že přirozená autorita není všechno a talent taky ne. Já si myslím, že nemám moc talent na nic, ale to, čemu se věnuji a co mě zajímá zvládám docela dobře 😀. 
Vy jste psala, že bez přitozené autority nepomůže žádná rada a že takový člověk vlastně nemůže pracovat se psem. Já psala, že si myslím, že to není pravda a že spousta věcí se dá dohnat správnými metodami, porozuměním, vztahem a prací a vzděláváním. Taky většina práce trenéra je vysvětlit a ukázat majiteli, jak má se psem pracovat. Trénink je cesta a učení psa i člověka je nikdy nekončící proces.
Prostě jen vedu diskuzi, jako každý tady? 

Za mě, já psu nevelím, já ho vedu a ukazuji mu cestu, co se správně, co je špatně, jak funguje svět a učím ho dovednosti, aby se nám oběma spolu žilo hezky.

Nejsem ani vůdce smečky, jelikož nejsem pes, ale jiný živočišný druh a pes to moc dobře ví. 

Například věděli jste, že “vůdce smečky” a “alfa” teorie se snaží vyvrátit sám člověk (David Mech), který s tím přišel? To mi třeba přijde strašně zajímavé. Sám prohlásil, že se snaží zamezit používání těchto termínů, jelikož jeho teorie byla chybná, což zjistili dalším výzkumem později, že vlčí smečky fungují jinak.


 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 12.02.2024, 13:29:03 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.02.2024, 13:12:46

A tak každý nemusí být vynikající psovod? Každý nechce dělat trenéra a skládat vrcholové zkoušky. Vetšině lidem stačí, že se domluví se svým psem, naučí ho, co potřebují a prožijí se svým psím parťákem spokojenej život.


K tomu nepotřebuje člověk talent, ale potřebuje tomu věnovat čas, vzdělávat se a mít o to nějaký zájem. Nestačí si jednou do týdne vzpomenout, že mám psa a chci ho teda něco naučit a potom nadávat, že to nefunguje.

Opět - jen připomínám, že mám rozhodně mnohem méně zkušeností se psy, než všichni tady, jen se snažím před pořízením psa se co nejvíce vzdělávat 🙂. 

A ještě - vyjadřovala jsem se k RD, toho druhého vůbec neznám. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 12.02.2024, 12:51:35 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 12.02.2024, 12:29:04

Já si tedy dovolím trochu nesouhlasit, že by člověku bez přirozené autority nefungovala ŽÁDNÁ rada a že by tedy nemohl se zvířetem úspěšně pracovat. Naopak znám i nesebevědomé lidi, kterým pes hezky funguje a se kterým pracují - ano, v některých případech je to stálo asi více práce a času, než člověku, kterého pes bude poslouchat přirozeně, ale šlo to (museli tedy pracovat i hlavně sami na sobě). 

Tam tedy velkou roli bude hrát i vzájemný vztah a pocity člověka - pokud se člověk cítí v situaci dobře, bude se nejspíš dobře cítit i pes a naopak. Konkrétně pro mě jsou třeba pozitivní tresty dost nepříjemná záležitost. Necítím se v tom dobře a v podvědomí to odmítám, takže mně by to rozhodně nefungovalo -  akorát by to vedlo k frustraci obou stran.

ale zároveň si myslím, že by si takový člověk měl vybrat psa, na kterého bude stačit - já si třeba nikdy nepořídím akitu, i když se mi moc moc líbí. 

Příspěvek Sardullah jsem četla. Jasně, RD by se tahle situace třeba nestala, ale s Ginou a Matýskem Sardullah žádný problém taky nemá. 
Přirozenou autoritu v sobě buď člověk má, nebo nemá. Bez té přirozené autority by teda dle téhle logiky neměl fungovat pod stejným člověkem žádný pes? Podle mě to nejde takhle jednoduše říct.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 12.02.2024, 12:15:51 xxx.xxx.213.118
balu:

Mně teda ano. Přístup a filozofie RD je mi hodně blízká. Psům rozumí, má přirozenou autoritu a s ničím se moc nemaže. Jeho psi mu fungují a fungují mu i psi, co k němu přijedou na rady, pokud se chopí jejich vodítka. Kdybych někdy potřebovala poradit, chci radu od něj. 


Když pominu nějaké obecné metody, které RD používá (ať už s nimi nesouhlasím nebo souhlasím, to teď stranou). Tak píšete, že má přirozenou autoritu a to si myslím, že dělá samo o sobě hodně. 
Myslíte si, že budou jeho rady fungovat i u lidí, kteří tu autoritu nemají? Já si myslím, že ne. Takže to, že bude pes fungovat se stejným postupem jemu přece neznamená, že bude fungovat i vám/někomu jinému? (neříkám, že vy ji nemáte - neznám vás). Naopak nějaké averzivnější metody mohou u jiných lidí a jejich psů nadělat spíš ohromné škody, než užitek. 

Slyšela jsem takovou hezkou myšlenku v semináři od Psích nebojsů - a to sice, že tresty fungují a fungují velice dobře, ale málokdo je umí používat (intenzita, načasování, vhodnost daného trestu pro konkrétní situaci,…) a další problém je, že je to samoodměňující chování pro člověka - uleví si, ale psovi to mnohdy nedá vůbec nic. 

Zase - když dva dělají totéž, není to totéž…když škubne vodítkem RD, nejspíš to bude mít jiný účinek, než když bych škubla vodítkem já (jen na okraj - pro mě je spíš filozofie moderního etického tréninku, ale jen mě to zajímá).

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 09.02.2024, 10:43:56 xxx.xxx.213.118

3 vrhy naráz (velkej červenej vykřičník - už kvůli tomuhle je to množka a je úplně jedno, že má PP psy), neměla se na koho jiného obrátit - aha? …"já ani syn jsme nic nezavinili" - PROSÍM?  Tak to asi duch svatý…zavolal na úřady 27. prosince a potom už tam tedy nejel a o psy se nepostaral?, ale jeho ani její vina to není, že nechali umřít psy hlady…

hnus.

Mě by teda docela zajímalo, jak by každý den zvládla pravidelně venčit tolik psů. Nesmysl - pokud tedy nemyslí “vypustila jsem je na zahradu”.

Stav těch psů (zuby, drápy) řekl myslím víc, než tisíc slov…Pokud byli všichni v takovém stavu, tak tam byla zanedbaná dlouhodopě péče a je úplně jedno, jestli baba a její kamarádi slepě věří, že pejsci se měli hezky. 
Psi nacpaní v ohrádkách, kteří se jen vypustí na zahradu, dá se jim voda a jídlo se rozhodně nemají hezky a je úplně jedno, že mají vyprané pelíšky a v ohrádce hračku…továrna na štěnata.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 08.02.2024, 14:31:02 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 08.02.2024, 07:01:15

Dělala jsem chvíli ve zverimexu. 90% lidem, kteří si přišli koupit nějaké zvíře, bych prodala možná tak plyšáka. Znalosti 0, snaha 0, ochota zajistit zvířeti vhodné podmínky 0, ale je to roztomilé a chtějí to pro děti…a to jich hodně od pohledu vypadalo i normálně…než otevřeli pusu. 

Jedna ženská se tam dokonce oháněla, že je PANÍ manažerka a ať jí okamžitě tu rybu do skleničky prodám, jinak si bude STĚŽOVAT a udělá mi ze života peklo. Nevím, jestli si stěžovala, ale bettu jsem jí neprodala 😀 …

Nedělám si iluze, že zájemci o psy na tom budou líp…mám pocit, že ti lidi vylezli někde z jeskyní. Fakt to nechápu. Hulváti s přístupem “JÁ CHCI A HNED”.

Přitom by jim stačilo věnovat alespoň 10 minut času k dohledání si informací o daném zvířeti na internetu.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 06.02.2024, 15:50:53 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 06.02.2024, 14:44:29

My tedy bereme od farmáře přes rodinnou známou, ale předtím jsem kupovala v supermarketu pouze vejce z volného výběhu. To mi přišlo jako nejmenší zlo z dostupného výběru.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 06.02.2024, 13:51:23 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 24.01.2024, 11:26:02

U nás to třeba nefunguje. Do ložnice sice mohou dle libosti, to bych jim v našem 2 + kk ani nezakazovala, bylo by mi prosti srsti jim “odebrat” jednu místnost - navíc tam mají i škrabadla…ale zase my máme ložnici spíš jako volnočasový pokoj, ve kterém se i spí…postel je u stropu, máme tam knihy, deskové hry + je tam i hrajeme když přijde návštěva…ale to je fuk.

Pointa je taková, že kočku přítel všehovšudy 2x pustil na veřejnou chodbu na projití se z bytu a i teď po roce tam občas zkouší mňoukat/škrábat a vynucuje si, že tam chce. Párkrát do měsíce si na to vzpomene a jde to zkusit…a to stačily 2 pokusy 😀…Je tam asi hodně zajímavých pachů (prý ji nejvíc zajímaly rohožky sousedů 😀) - nejedni sousedi mají psa, paní naproti má kočku…zajímavé je, že zavřený balkon si nevymrčuje, ale když je otevřen, chodí tam ráda. 

Ke kabelům - asi neznám kočku, kterou by kabeláž zajímala. Ale to neznamená, že taková neexistuje.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 05.02.2024, 09:26:09 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 05.02.2024, 09:03:45

To si zase nemyslím. Venku ve voliérách s vytápěným domečkem měla myslím 4 chovný kocoury? Ukazovala nám je (neříkám, že s tím souhlasím). Plus říkala, že krmí docela dost venkovek, přotože se jí tam schází z celé vesnice, mainku jsem venku na volno neviděla ani jednu. Jinak barák má docela velkej, kočky mají i vlastní pokojíčky a zasíťovanou obrovskou terasu, škrabadla a tak…když nepočítám vrhy koťátek, tak dospělých koček tam mohlo být všehovšudy (nepočítám ty venkovanky) třeba 15? Ale i to je docela hodně. 

Když jsem tam byla já, tak tam byli dva kocourci 5ti měsíční (Willy a jeho brácha - to byl ultra mazel a v tu chvíli nás trochu zamrzelo, že k adopci nebyl ve chvíli, kdy jsem domlouvala Willyho 😀, na návštěvě říkala že ho chtěla nechat jako chovného, ale nakonec ho vykastruje a dá na mazlíka). Ten náš poseroutek při 2h návštěvě vylezl asi na posledních 15 minut…a to se teda potom taky mazlil… No a měla tam ještě vrh asi měsíčních koťat a to byla teda četa 😀. S těma jsme si tam hráli skoro celou dobu a potom si to k nám všechno polehalo a spinkalo…chtěla jsem je domů všechny 😀. 

Když se chci na něco zeptat, nebo něco potřebuji, tak mi vždy odpoví a snaží se poradit…jako nemůžu si stěžovat až na počet koček. Nemusela by mít tolik vrhů, obzvlášť když kolikrát nabízí 3 měsíční koťata bez zájemců (mám ji na FB)…ale to je její věc. Kočky u ní asi nijak nestrádají…jen jak píšeš…stravovací návyky měl Willy teda strašný a doteď strašně hltá + nějaká manipulace katastrofa. Naštěstí jsme si poradili a naučili, ale chtělo to dost trpělivosti a tréninku. Už se nechá chlapíček i vykoupat a vyfénovat 😀.

Zase je Willy úplně nekonfliktní k jiným zvířatům, narozdíl od mé dámičky. Jen je to při hře tank a je schopný i rozrazit židle, což naše jemná ragdollka ne vždy dává…ale rozepře moc nejsou, ona ho vykáže do patřičných mezí a on se stáhne…naštěstí…ale třetí kočku bych k těm dvěma už neriskovala. Ta rovnováha tam sice je, ale je docela křehká 😀.

Ale jo, asi mám jako tak nějak strop 5 dospělých zvířat jednoho druhu na chovatele. 

Hmm, pardon za OT…abych jen nevyplňovala psí vlákno kočkama…

Dnes na mě vykoukl příspěvek od běh pro útulky na instagramu, o psíkovi, kterého našli na skládce s prostřelenou lebkou, kterého se někdo snažil zabít a zakopat ho v bezvědomí do země…nemám slov. Dost to semnou ráno otřáslo. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 05.02.2024, 08:51:56 xxx.xxx.213.118

Nechci soudit a o případu ve výsledku nic moc nevím, krom zpráv tady a příspěvků dogpointu…Jestli to byla jen fakt hodně zlá shoda náhod a smůla, nebo úmyslné zanedbávání…ALE
Vlastnit přes 40 psů je dle mého dost přes čáru. I kdyby byly úmysly paní sebelepší…Tolika psům nelze poskytnout odpovídající péči v jednom člověku. Odtud bych si štěně nevzala ani zadarmo a nějaké PP by mě tedy nepřesvědčilo. 

Mám  kocoura z chovky, kde těch koček má paní docela hodně. Má tam tedy i kastráty a starší kočky, nezbavuje se jich, pokud kočka není ve smečce vyloženě nešťastná. Zázemí má pro kočky parádní. Rozhodně jich tedy nemá ani zdaleka tolik jako tady jorků, ale i když kočkama žije, tak bylo vidět, že vlastně vůbec netuší, co která kočka sní, jestli nemá průjem a podobně…Protože to při tolika zvířatech nejde uhlídat. Dostali jsme balíček věcí, o které naše koťátko nejevilo vůbec zájem, takže jsem nakonec z chovatelky dostávala, kolik ještě druhů krmení doma má a nakonec se trefila do něčeho, co ten náš strašpytlík baštil 😀…Krmila kočky i syrovým, ale náš absolutně netušil, že to je k jídlu. Tím, že to byl takovej otloukánek, tak se nejspíš k ničemu jinému, než ke granulím moc nedostal. 

Takže jak u koček, tak u psů už hodně koukám i na počet zvířat, co má chovatel doma a raději vyhledávám ty menší, kde je prostor se všem dostatečně věnovat.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 02.02.2024, 11:41:36 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 02.02.2024, 10:59:33

Když se narodila mamka, tak babička měla doma 3 kočky, které chodily ven dle libosti, neočkované a myslím, že je ani neodčervovala a dva psy 😀 …byt 2 + 1. A co mi babička říkala, tak jedna z koček chodívala lehat do kočárku pravidelně.

Jinak se k tématu nevyjadřuji, děti nemám, ani neplánuju.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 01.02.2024, 14:24:22 xxx.xxx.213.118

Možná to pro vás není relevantní, ale moje kočky (mám je pouze doma) odmítaly pít z misky, která byla blízko misek s jídlem. Kocour pije nejraději z mého kelímku, když má možnost. 
Zkusila bych nabídnout různé nádoby s vodou i na jiná místa.

Ale předpokládám, že nejspíš pije vodu někde venku, jen ho u toho nevidíte? 

Plus jogurt, mléko, kapsičky…to taky k pitnému režimu přidá.