Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 06.06.2024, 21:03:28 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 06.06.2024, 20:22:06

On už právě vůbec nepláče, když ho necháváme samotného. Nebo se nám to alespoň posledních pár dnů nestalo. Chvíli sedí u dveří ohrádky a kouká a potom si jde něco hlodat, nebo si lehne na pelíšek a kouká z okna a potom usne. 
Spíš občas kňourá, když jsme doma, ale on by zrovna chtěl pozornost, když nemáme čas. Pokud vím, že je nakrmený, vyvenčený a že jsme se mu věnovali předtím, tak ho ignoruju. On toho za chvíli nechá a jde si hledat vlastní zábavu nebo si jde lehnout.

Jako jo. Myslím si, že máme fakt hodné štěndo. Přikládám to hodně i plemeni a chovateli.

Obrázek
Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 06.06.2024, 19:50:13 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 06.06.2024, 19:37:12

Jo, to já určitě všechno moc řeším. Nejen se psem. Já prostě taková jsem i v běžném životě, v práci, atd 🙂. Snažím se být ve všem “co nejlepší v rámci možností” a občas je to dost náročný. Svoje selhání, nebo myšlenky, že jsem to mohla udělat lépe nesu docela blbě. U těch zvířat asi echt, jelikož na mně závisí další živá bytost. Na ostatní nekladu skoro žádné nároky, ale na sebe si nakládám teda dost 😁…možná i proto jsem teď tak strašně unavená. Nad vším moc přemýšlím, jak to udělat co nejlépe.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 06.06.2024, 19:22:52 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 06.06.2024, 19:14:19

Nebojte, to on se občas nudí, nevěnuju se psovi 24/7. Ale zároveň si nemůžu dovolit aby v práci dělal bordel a je potřeba ho unavit nebo zabavit ještě předtím, aby potom mohl zase spát. Zatím nevydrží několik hodin v klidu a tichosti 😁. Spí přes den tak max 3 hodiny v kuse - spíš méně.
Doma, když si nemůžu dovolit ho neustále hlídat (např. vařím, nebo si chci na chvíli odpočinout), tak je v ohrádce kvůli kočkám a musí se tam zabavit sám.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 06.06.2024, 18:53:21 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 06.06.2024, 16:46:31

Zvládá v pohodě ty cca 2 - 3 hoďky (nejdéle to bylo asi 2h a 40 minut). I když je s námi v práci, tak stejně musíme občas do města, občas nakoupit, sem tam někam zajít, atd. Tady jde o to, že takového prcka nechceme nechávat za prve příliš dlouho samotného bez venčení a za druhé je pro nás horší varianta jet po 4h práce domů, věnovat se pejskovi a potom zase do zpět do práce. Časově bych potom končila bůhví kdy, aby mi vycházely hodiny. Sem tam to udělat můžeme, ale každý den úplně asi ne. Až bude starší, tak ho budeme chtít nechávat občas i doma po těch 8h, ale také ne každý den. Prostě uvidíme, jak to půjde. Já to teď i beru jako socializační plus, že ho taháme s sebou do práce. Musí jet autobusem, musí mít náhubek, potkává cestou docela dost lidí, v práci nové prostředí a tak. A kočky mají chvíli klid 😁.

Dnes v práci nebyl, přítel s ním byl doma a taky na cca 2 hodiny odešel. A i když doma jsme, tak nás taky nemá stále na očích, ale jo, to ví, že jsme vedle a že sám není. 

Edit: nebo myslíte, že pro 11 týdenní štěndo je cca 4,5h o samotě ok? Mně to zatím přijde hodně.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 06.06.2024, 15:20:08 xxx.xxx.213.168
»
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 06.06.2024, 15:15:22

lízací podložky i čuchací koberečky, hlavolamy, zabalené pamlsky do ručníků, hledání pamlsků po bytě a tak miluje. Jeden čuchací kobereček vlastní výroby mám dokonce trvale umístěn v práci, dostává do toho jednu porci…ale jak jsem psala, má to docela rychle hotové 😀. Přemýšlela jsem, že mu třeba zmrazím kong, že by ho to mohlo zabavit na dýl (a možná by zjistil, že se to má vylizovat a ne to házet po bytě 😀), nebo na tu lízací podložku zmrazit jogurt, to by taky mohlo chvíli vydržet…

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 06.06.2024, 14:44:40 xxx.xxx.213.168

Ještě se přidám s dotazem 🙂…
Co doporučujete pro 11 týdenního prcka na kousání/máte s tím zkušenost, že to štěně bavilo?

Na jednu stranu jsem opatrná a snažím se mu dávat vhodné věci…na druhou stranu stejně kouše kde co, když ho 5 vteřin nesleduju.

Mezi nejoblíbenější předměty ke kousání patří:

1. já a přítel (hlavně ruce, vlasy, uši, nos, vousy 😀 ) - nenecháváme ho to dělat, ale je to štěně, tak se o to furt snaží i když mu po čtyřicáté nacpeme do tlamičky hračku

2. koberec a vetbedky(zjistil, že se z vetbedky dají trhat chlupy =  strašná sranda), můj župan

3. kůra ze stromů/klacků

4. kočičí škrabadla, pěnové eva puzzle na podlahu, smeták 😀

5. psí podložka na čůrání (má ji v ohrádce, kde v noci spí jako pojistku, ale vydrží do rána a z podložky je většinou nasněženo - naštěstí to nežere 😀)

6. věci, co se dají sežrat - tady je problém s tím, co může takhle malé štěně

Můžu takovému prckovi koupit třeba himalájskou tyčinku, sušené přírodní pamlsky na kousání (uši, penisy, průdušnice,…), dát mu mrkev? Většinou se píše, že až po přezubení. Kousací hračky ho moc nezajímají (škube jen ty kočičí - už jsem tři musela vyhodit 😀)…syrovou kost do práce nevezmu (ani zatím žádnou nedostal) a klacky ho baví jen dokud z nich neoloupe kůru. Paroh je asi moc tvrdý (navíc příliš tvrdé věci ho moc nebaví). Občas dostane naplněný kong, ale to má tak na 5 minut (taktika “budu do toho packama mlátit tak dlouho dokud to všechno nevypadne” se mu zatím docela vyplatila) a ještě je to potom všude…karton rozškube taky za chvilku.

Tyto věci na kousání bude mít pod dohledem. Průjem zatím neměl z ničeho a to i venku sežral kde co (třeba 💩). Občas ho potřebuju v práci zabavit, když zrovna nechce spát a já i přítel musíme něco řešit na déle než 5 minut (ven o pauzách chodíme, snažím se s ním moc nedivočit, protože se pak blbě uklidňuje a dostává běhací amok, takže venku spíš zabavujeme hlavinku -  divočárny jsou až po práci 😀).

Máme: čerstvé klacky, plnící hračky, kartonové krabice/ruličky na naplnění pamlsky, plyšové a různé kousací hračky z různých materiálů

Občas mu dám čuchací kobereček nebo zabalím pamlsky do jeho deky/ručníku, ale on to má vždycky strašně rychle hotový 😀 a pak kouká že “a to je všechno ?”

Vy jste tu odchovali spoustu štěňat, tak určitě máte nějaké osvědčené tipy? 

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 04.06.2024, 07:57:59 xxx.xxx.213.168

Tak dnes jsme druhý den v práci. Včera jsem tu musela být ještě o dvě hodiny déle, ale zvládl i těch 6 hodin. Dnes tu snad budeme opravdu jen 4 hoďky. Už jel i MHD a zná náhubek.

Naštěstí je přítel vedle v kanclu, takže ho kdyžtak může vzít ven i on, což včera přišlo vhod, jelikož jsem nestíhala. Vydrží spát tak cca 2 hoďky, pak musíme ven.

Obrázek
Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 31.05.2024, 22:29:28 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 31.05.2024, 21:27:37

Díky, já mám vždycky v hlavě ty nejhorší scénáře a nad vším moc přemýšlím😁. Snad to bude v pohodě 🙂. Přítel mě taky stále uklidňuje, ať se nestresuju předem.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 31.05.2024, 21:15:51 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 31.05.2024, 19:58:23

Jack je sice strašně chytrej a šikovnej, ale občas ho berou všichni čerti, odpočívat nechce, a kouše a hrabe do všeho kolem😅…tak jsem trochu zvědavá, jestli ho to bude chytat i v práci, ale to zjistím až v pondělí 😁. Třeba to bude dobrý, jak to bude úplně jiné prostředí. MHD budeme taky jezdit.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 31.05.2024, 17:58:46 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 30.05.2024, 13:38:26

A jak dlouho jste měla se štěndem pracovní dobu, a jak to zvládal celkově?

Případně máte nějaké tipy, jak přežít pracovní dobu a zároveň i něco udělat ? 😁. Mám nachystaný čuchací kobereček, kam dostane krmení, případně nějaké hračky, kong, kam můžu návrat paštiku/jogurt a v práci máme i mrazák, takže se to dá zamrazit. Mám čerstvá polínka případně krabice kam můžu dát mlsky. Přemýšlím i nad např. Himalájskou tyčkou, nebo mrkví, ztvrdlým pečivem na hlodání. Protože sice ho můžu venčit a chvíli si s ním pohrát, ale zase ne hodinu v kuse. Příští týden budou ty 4h v pohodě. Ale další týden už nemám zkrácený úvazek (což si asi můžu kdyžtak domluvit).

Ale on je po venčení plný energie a všude by běhal a skákal i když jsme si venku hráli. Možná tedy režim, probuzení, venceni se hrou a potom uklidnění nějakým žvancem, co musí dolovat a pak by ideálně mohl zase spinkat 😅. Přítel pracuje ve stejné firmě, takže se kdyžtak můžeme i střídat, aby nám i nějak rozumně vycházely hodiny.

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 30.05.2024, 12:55:25 xxx.xxx.110.133

Zdravím 🙂,

Tak hlásím, že dvě hoďky samoty denně zvládá dobře. Dnes nám přišla kennelka, tak trenujeme na psa kancelářského. V práci to mám domluvené. Dneska stačilo pár tréninkových chvilek, že je boudička strašně super a už tam hezky spinká, zatímco já sedím u počítače a “pracuju” 😁. V pohodě si tam kousal klacík a pak usnul.

Samotu budeme trénovat pořád postupně. V pondělí si ho zkusim vzít do práce i s boudičkou a uvidime jak to půjde. Je tam strašně hodnej, tak třeba mu to vydrží i v práci.

Chvíli tam tedy měli obavy, protože dva kolegové, co si tam parkrat vzali psa, tak je nechali na volno a pes všude běhal, všechno kousal a otravoval ostatní. Navíc jeden z nich i štěkal a vynucoval si pozornost. Ale ani jeden z kolegu se psem nepracuje, proste mají psa a tam to tak nějak končí 😅.

Obrázek
Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 28.05.2024, 17:55:35 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fiona.Praha z 28.05.2024, 10:37:28

Díky za rady, jak už psala Fíkovnice, jmenuje se Jack 🙂.

My se bouřlivě nevítáme ani neloučíme. Řeknu mu, že “panička přijde, buď hodnej pejsek”, dám mu něco na kousání/trhání s mlskama a odcházím. To mu je jedno. On mě v pohodě nechá jít vynést i koš a tak. Spíš po těch 5-10 minutách začne plakat, což mu trvá nějakých cca 10 minut. Pak si zaleze do pelíšku, kouká z okna a usne. 
Když přijdu, tak si zahodíme baťoh, nebo cokoliv co potřebuju a beru ho ven. 
Dneska jsem to přepálila na 2 hodiny (šla jsem vyřizovat nějaké věci a nevšimla jsem si, že je výluka a tramvaj jede jinak, jinak bych to měla kratší😅). Skoro celou dobu byl hodnej, ale posledních 10 minut vyváděl. Počkala jsem (díky kameře) až bude chvíli v klidu (pozoruje z okna dění) a šla jsem domu, jenže tam si myslím, že chtěl na záchod. On totiž nechce čůrat v ohradce a přes den mi přijde že vydrží tak 2 - 2,5 hodiny bez venčení. To same totiž dělá mezi 4:20-5:20, kdy už fakt potřebuje na “záchod.”
On by byl asi mnohem spokojenější, kdyby nemusel být v ohrádce, ale to s kočkama zatím nejde. Někdy je úplně ukázkově hodnej a neotravuje je, ale někdy je jak z divokejch vajec. Občas dostane “nával šílenství” a vůbec s ním v tu chvíli není řeč. A je jedno, že jsme si předtím hráli venku, že je najezenej a že jsme něco trénovali a musel i myslet. Prostě mu občas přepne, běhá tam a zpátky, do všeho a do všech kouše a skáče😅. Ale co jsem tak četla tak je to asi normální. Docela pravidelně se to děje mezi 19:00-20:00 a dopoledne před jídlem. Takže to vždycky ideálně vychytat a vzít ho ven, nebo ho zaměstnat než začne zlobit, což ne vždy pomůže.

Strašně se těším, až budeme moct chodit na nějaké procházky 🙂. Jak je malej, tak nikam moc nejde, když už jde, tak skáče jako srnka sem a tam, hodně kouká, nebo něco žere😅…dneska našel v trávě kost z grilovaného kuřete, malém mě kleplo. Pak se strašně vztekal a chtěl se tam furt vracet. Musela jsem ho odnést a mám od něj šrám na bradě od drápku😅. Minule chtěl zase žrát nějaké hovno. A kolik je všude vajglů 🫣…

A děkuji Xerxové za radu, už mám u kolegy ze zahrady objednaná čerstvá polínka. Strašně ho venku zajímají klacky. A to olivove dřevo co máme doma je na nej ještě moc tvrdé, tak ho to nebaví…

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 27.05.2024, 09:45:26 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 27.05.2024, 09:28:20

Kočky jsou v klidu. Když je v klidu i štěně, tak se od něj klidně rozvalí na zemi na cca metr a neřeší ho. Jejich režim zase moc ovlivněn není. Štěněte si taky nevšímáme 24/7, občas se musí zabavit sám a něco si hlodá. V noci u nás spí kočky na posteli jako vždy. 
Teď tady všichni spí a já si tu čtu. Štěně pochopilo že si teď hrát nebudeme a ze je teď klid, tak tu taky spinká.

U Lyarry mám pocit, že si občas chválně jde sednout k němu aby ho mohla peskovat 😅… místo aby si šla někam v klidu sednout vejš. Ona je taková trochu ředitelka, ale bezdůvodně zlá na něj taky není. Prostě mu jen ukazuje že “nelez sem” ale ve stresu tu nikdo není. Když je Jack hodný, tak ho i nechá aby ji očuchal.

Když jsme si dovezli Willyho tak s náma Lyarra 14 dnů nemluvila a byla pěkně protivná. Trvalo nějaký tři týdny, než jsme mohli kočky v klidu pustit k sobě. Teď je v klidu po pár dnech. Jen má občas tendence drzé štěňátko vychovávat. Je vidět, že chápe, že to není kočka a že je to mládě. Čekala jsem, že k němu bude ze začátku tak ostrá jako na Willyho.

A teda snažím se si koček všímat, když to jde. Na druhou stranu mám kočičí brambory. Člověk z nich moc aktivity nedostane ani normálně 😅. 

Teď šel Willy kolem a pohodička.

Obrázek
Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 27.05.2024, 08:58:17 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 27.05.2024, 08:43:55

Nerozebral, asi to na něj bylo moc těžké. Věnoval se jen tomu Kongu, do krabice hrabal packou dle kamery sem tam ji okousával ze stran a pak začal jančit a nakonec šel spát. Příště ji nechám otevřenou a zmuchlám do ní nějaké papíry a rozházím tam mlsky.

Přišlo mi, že by právě zvládl i déle, ale nechtěla jsem to hned první den přepálit. 

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 27.05.2024, 08:01:15 xxx.xxx.110.133
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 27.05.2024, 07:50:11

Kňučel, běhal po ohrádce, opíral se o ohrádku, potom si šel lehnout na pelíšek, protože asi zjistil, že mu dělat bordel nepomůže. Upřímně jsem to čekala asi horší. Ve výsledku to bylo nějakých cca 50 minut, ještě jsem pak seděla na lavičce. Když jsem přišla tak byl takovej rozespalej, nevítáli jsme se, jen jsem ho pozdravila, šla jsem si odložit věci a pustila jsem ho z ohrádky.

Obrázek
Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 27.05.2024, 07:28:26 xxx.xxx.80.223

Dobré ráno 🙂. 
Tak jsem dnes ráno odešla vyzvednout alzabox spolu s přítelem, co šel do práce a teda asi prvních 10 minut vyváděl, ale teď spinká a už je to nějakých cca 40 minutek co je doma sám. Kamera je fakt super věc. 
Dostal Konga s trochou jogurtu a zabalenou krabici s pár piškotama…

Za chvíli budu doma. Zítra zkusím třeba zase hodinu až hodinu a půl. 

Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 26.05.2024, 10:40:43 xxx.xxx.110.133

Teď jsem odešla na 5 minut ven a sedla jsem si na lavičku, vrátila jsem se a Jack se tvářil jako “co tady trajdáš, tady se nedá spát” a to byl vzhůru když jsem odcházela a kousal si hračku 🤷‍♀️.

Ani mu to nestálo za to jít ke dveřím 😅

Obrázek
Tenurri
Tenurri (455 příspěvků) 26.05.2024, 09:26:08 xxx.xxx.110.133

Nikoho takového v okolí bohužel nemám. Všichni pracují, nebo bydlí daleko. Ale jak jsem psala můžu ho brát do práce.

Jinak moc díky za rady. Včera jsem ho zavřela do ohradky jenom na noc, od rána má zase otevřeno. Přijde mi mnohem spokojenější. Teď tam sám spí v pelíšku - nezavřený. Jak jsem se bála ho mít venku s kockama, aby je neproháněl bez nějaké kontroly, tak je to úplně v pohodě. Oni před ním neutíkají. Občas kolem nich poskakuje, že co to je za divný psy, ale třeba večer ho strašně zajímal Willyho ocas, ten po něm zasyčel, ale zůstal na místě a štěndo to pochopilo a nechalo ho být a šlo si kousat hračku (a potom koberec 😃). Dneska tu byli celé ráno na volno a zvládnou kolem sebe v pohodě i chodit. Kdyžtak ho kočky vykážou do patřičných mezí, když je moc otravný, ale neubližují mu. Lyarra kdyby chtěla tak mu natáhne (u Willyho se občas neostýchá mu dát lepáka), ale právě mu jen vyhrožuje a tou packou se schválně netrefí. V pohodě od sebe metr leží na zemi a jsou všichni v klídku. U koček to poznám, že se v pohodě rozvalí a neřeší ho. Nechci nic zakřiknout, ale jestli to takhle hezky půjde dál, tak ohradka bude sloužit jen jako zábrana k deskovým hrám (to by bylo hodně mrzení - jinak tu nemá moc co zničit a koberec chceme stejne po tom co vyroste vyhodit)
Zítra zkusim odejít aspoň na půl hodiny. Dnes ráno jsem si netroufla, aby se sousedi vyspali (neděle), kdyby vyváděl a taky až zítra budu mít kameru. 
Chodíme pravidelně ven, ale chodí sám i na podložku ke dveřím. Včera jsem uklízela, když tu pobíhal a pak jsem si všimla, že tam je v chodbě načůráno na psí “plínce”.  Možná to byla náhoda, ale jsem ráda že si sám vybral toto a ne koberec 😅. A kdyz je tu na volno, tak mu ani nevadí, že se zavřu na záchodě. Buď to ignoroval, nebo hezky způsobně seděl před dveřma a koukal.
Ale i tak musím říct, že ohradka byla super koupě minimálně na prvních par dnů, kdy se přes ni seznamoval s kočkama. Plus na tu noc je taky super.