Aktuálně: 4 833 inzerátů175 361 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů
Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 03.04.2024, 11:11:15 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele HelaS z 31.03.2024, 04:02:06

Jinak tedy k tématu, já mám jednoho kocoura taky spíš pozemního a i když máme boudičku na škrabadle, tak tam nechodí. Má rád svoje kukaně a schovky na zemi. 

To jen abyste počítala i s variantou, že je možné, že se mu boudička nahoře vůbec líbit nemusí. U nás ji nikdo nepoužívá. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 03.04.2024, 11:06:27 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 03.04.2024, 10:57:09

Ty se mi moc líbí, ale nemám to kam dát, aby to vypadalo hezky a taky ta cena je úplně jinde, než jsem teda za “škrabadlo” ochotná dát 😀 . 
RajenPets taky není nejlevnější, ale oproti těmto stromům to je pořád “za pakatel”. Nakoupili jsme tam stupínky a pelíšky na celou jednu obývákovou stěnu + police v ikea a pořád mě to vyšlo o dost levněji než jeden menší kočičí strom. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 03.04.2024, 10:37:26 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 30.03.2024, 06:36:39

“Kočka nezná sladkou chuť, na co by jí byly sladké kapsičky?”

To, že kočka necítí sladkou chuť jsem četla několikrát, ale pořád nechápu, jak je možné, že tolik koček jde po sladkém? 
Znám osobně několik koček, kde se musí schovávat buchty. Jakmile je to pocukrované, kočky se to snaží olízat. Náš kocour jde zase po muffinech - ten si do toho i kousne a tvaroh mu chutná jen oslazený…bez cukru ho nechce (dám mu občas něco olíznout, když peču sladké)…a co ty kočky, co vyloženě olizují moučkový cukr? Nejde mi to do hlavy 😀.
Naše kočka zase  jde po sladkém ovoci - broskve, jablka, jahody…ráda to olizuje - ale to bude i kyselé a to asi cítí(?).

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 03.04.2024, 07:32:30 xxx.xxx.213.118

pamlsky teda nevím, tam asi žádné nepomůžou, kočka neokusuje urputně věci tak, jako pes, aby to mělo nějaký účinek. Co si představujete pod pojmem zdravé zuby? Chcete se zbavit nebo zamezit tvorbě nánosů?
Pokud už kočka má nánosy zubního kamene, je nutné ošetření veterinářem. Pokud ne a chcete to jako prevenci, je dobré dávat syrové maso, které musí kousat (spoustu koček kousat moc nechce, když nejsou zvyklé odmala), nebo přidávat kelpu do jídla. Úplně nejlepší je potom zuby udržovat pravidelným čištěním (ideálně každý den, aby to mělo smysl), ale na to je třeba kočku zvyknout.

Ty tzv. “dentální pamlsky” v sobě mají většinou akorát nějaké malinké množství kelpy - v tom lepším případě. V tom horším ani to ne a mají jakési divné tvary, jenže kočky to stejně nekoušou. Myslím si, že ty schválené pamlsky, které prošly kontrolou a je u nich prokázaná nějaká účinnost, musí mít označení VOHC, ale tam to asi platí jen u psů? Já tedy nikdy žádné kočičí funkční dentální pamlsky nenašla. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 22.03.2024, 09:32:58 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 22.02.2024, 19:07:33

No, ona ani ta MCO moc vysoko nevyskočí tím, že je velká a těžká. Náš kocour sice vyskočí, ale dělá mu to docela problémy a moc se mu do toho nechce, takže jsme museli přizpůsobit plochy tak, aby mu to bylo pohodlné. Co skáče běžně naše cca 5kg ragdollka, to on třeba nedá - má 11kg…postavou je to spíš lev, než hbitá kočka. 

Naposledy když seskakoval ze škrabadla, tak nějak blbě došlápnul a kulhal…jeli jsme na rentgen jestli nebude mít nějaký větší problém, naštěstí neměl.

Ono se o tom u mainek moc nemluví. Příště bych si asi vybrala kocoura z nějaké menší linie…ti obříci zase můžou mít spoustu problémů s klouby. Všechno se šlechtí tak nějak do extrémů ☹️.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 20.03.2024, 14:29:36 xxx.xxx.213.118
megi-the-pes:

Mně se teda vůbec nelíbí, že je tam propírána nějaká osoba, která sem může přijít, jako že dřív či později přijde. Nešlo by to nechat čistě o stěžování si starší generace na mladší generaci a ten úvod smazat? Chudák holka. 

Anonym 19.03.2024, 21:59:17 je neschopný udělat velké písmeno na začátku věty, taky mu založte téma. Děkuji


Naprosto souhlasím. Toto patří do soukromých zpráv, ne na veřejnou diskuzi. Kdybych takto někam přišla já a zjistila, že se tam o mně bezemne vede taková diskuze, asi by mi to moc dobře neudělalo. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 18.03.2024, 08:24:10 xxx.xxx.213.168

Stejně jako OdBerryho, všímám si signálů a zatrhávám už to, když Willy blbě čumí. Ona si těch signálů všímá i kočka, takže na sebe chvíli zírají a ona se po chvíli začne vztekat a vrčí na něj. Občas to pomůže a Willy toho nechá, občas ne a musím ho odchytit já. 
Willy to dělá, když se nudí. Začne vždycky prudit, když nemá co dělat a zrovna si ho nikdo nevšímá. 

Občas se překlopí do rvačky i hra, ale tam je to způsobeno váhovým nepoměrem, navíc Willy je jako tank a je schopny shodit i židle, když si hraje 😅…takže Lyarra, která je o nějakých 6 kilo lehčí toho má za chvíli plné zuby a Willy dostane přes čumák. Ona ze hry odchází ale Willy na ni třeba zezadu skočí místo aby ji nechal, takže ho potom seřve a dostane pár facek. Zatim jsme ale nikdy neměli vážnou rvačku, zvládnou si to po chvilce uklidnit i sami, ale snazim se to ukončit ihned, jakmile si všimnu že je problém.


Teď budu kupovat feliway friends tak jsem zvědavá jestli to pomůže. Oni se jsou schopní takhle vyprudit, ale za hodinu leží vedle sebe nebo si umývají vzájemně čelo…

Do toho mám na RajenPets objednané police a stupínky na zeď a přes jednu celou stěnu obýváku uděláme kočičí lezeckou stěnu s odpočívadly. To by taky mohlo pomoct. 
Většinou, když se jim věnuji, tak konflikty nevznikají. Lyarra je nevyvolává vůbec, Willy právě z té nudy jo. On si ani neumí moc sám hrát. Lyarra si najde někde nějakou hračku nebo nehračku a pinká si to po podlaze sama klidně i 10 minut 😀. S Willym si musím hrát já a to i tak na to většinou prdí, pokud z toho nekouká žrádlo.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 18.03.2024, 07:58:51 xxx.xxx.213.118

Heh, tak jsem včera rozbalila ty pěnový puzzle, že zkusím jak to vyjde na podlahu. Nevím jak se štěnětem, ale s kocourem bude problém 😀 …Zjistil, že drbat to drápama je nejlepší věc na světě, takže čekám, že to v provozu vydrží max těch 14  dnů, co budu mít dovolenou. Během chvilky zvládl udělat díry tak po čtvrtce plochy jednoho dílku.

Jinak ještě k těm hračkám, není to asi vyloženě hračka, ale lidi to dávají jako žvýkací hračku…úplně bych se vyhnula takovým těm kostičkám a tyčkám z buvolí kůže. Nechápu, že se to vůbec ještě prodává. Jsou v tom lepidla a nebezpečný chemický látky. Krom toho se tím pes může i udávit - když se to ožužlá, rádo se to lepí…

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 17.03.2024, 09:47:08 xxx.xxx.110.133

Ono záleží i na zvířeti. Naše kočky části hraček nežerou. Jediné, co se bojím, že by mohly omylem sežrat je gumička do vlasů. Milujou, když jim ji cvrnkám a oni ji můžou lovit, ale hraju si s nimi s gumičkami pouze pod dozorem a po hře uklízím (taky proto, že bych ty gumičky našla až za 5 let pod lednicí, že 😀). 
A pozor bych asi dávala i u vánočních ozdob na stromeček, řetězy a takové ty lesklé cancoury vždycky kočky lákaly. Ale ani jedno není hračka určena pro zvířata. 

U psů je to teda mazec. Nakupuju pomalu výbavu pro štěně, poslouchala jsem nějaké podcasty, četla články a ve výsledku, kdybych chtěla 100% bezpečí, tak by ten pes nemohl mít nic a v nepřítomnosti by musel být v betonové místnosti bez ničeho 😂.

Teď jsem kupovala takové ty puzzle z Eva pěny na cvičení, tam, kde máme plovoučku a po poslouchání těchto strašáků mě jako první napadlo: “co když tu evu nebo koberec sežere!” 
Pak jsem si teda řekla, že to by musel přežít do dospělosti tak 1 pes z 10…jasne, uklidit kabely, dát z dosahu čistící prostředky a tak je na místě, ale nebudu vyklízet celý byt s tím, že co když si kousne tady do deky a udusí se nebo se ucpe látkou 🫣.
 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 15.03.2024, 14:20:06 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 15.03.2024, 14:04:41

Když to řeknu blbě, já venku bez brejlí úplně nepoznám, jestli ty uši má tohle plemeno takhle zakrnělé přirozeně, nebo jestli jsou fiknutý. Nikdy jsem toto plemeno nezkoumala a prvního jedince jsem viděla právě až v našem okolí a vzhledem k tomu, že mi to štěně celé přišlo jako mutantík, tak by mě vlastně ani nepřekvapilo, že by měl ušní boltce nějak nedovivynuté. Na fotce to už samozřejmě vidím 😀.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 15.03.2024, 08:50:23 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 15.03.2024, 08:23:56

Já třeba jednoho takového béžového štěníka potkávám kolem svého bydliště. Jako první co mě napadlo bylo, že to je fakt chudák. Je to takové nasvalené prasátko, co se při chůzi divně kolíbá. 
Plus se jim tedy i kupírují uši? Má jen takové dva malé pahýlky, jako je na fotce od Lupuse. 
Mně to tedy přijde už jako týrání chovem. Ale to mi přijde i mopslík. Asi tři sousedi mají mopse a to šílený chrochtání je vždycky slyšet na míle daleko :/ … já osobně jsem nepotkala mopse co dýchá normálně.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 14.03.2024, 15:32:37 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 14.03.2024, 15:16:10

No…a myslíte, že má smysl to lámat přes koleno, pokud má majitel pocity úzkosti z toho, že se k němu přibližuje jeho vlastní štěně? 

Mně přijde, že paní chtěla ujistit, že se to opravdu samo nespraví věkem a že bude lepší, když psa pošle dál. Ale tak to na mě působí z toho psaného textu a realita může být jiná.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 14.03.2024, 15:26:48 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 14.03.2024, 14:42:06

Taky, vždycky když jdeme někam na návštěvu, tak se nejvíc těším na tamní zvířectvo 😀…U kámošky se mi vždycky její kočka vecpe na klín a jsme všichni spoko 😀. S kámoškou se mi kecá dobře, ale ještě líp se mi kecá v obležení koček ! 😀

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 14.03.2024, 14:21:31 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 14.03.2024, 14:04:04

Je to samozřejmě divné, ale v tom případě si paní neměla štěně brát, obzvlášť, když to už na začátku necítila. 

Já osobně bych čekala, že tedy pokud chovatel dle něj vybral lepšího zájemce pro to konkrétní štěně, dá mi vědět. Jako stát se to může, ale jako zájemce tedy čekám fér jednání, že mi to sdělí hned (s omluvou a vysvětlením) a nabídne mi jiné štěně, nebo se nedomluvíme a bude s tím tedy i chovatel v pohodě. Pokud jsem už měla zaplacenou zálohu, tak v tomto případě by ji měl tedy celou vrátit. Cpát mi za každou cenu štěně, které “nechci” mi přijde podivné. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 14.03.2024, 11:04:16 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Valvara z 14.03.2024, 11:00:39

Ve chvíli, kdy by mi chovatelka řekla, že mám psu za štěněčí kousání “naplácat”, bych žádnému jejímu dalšímu tvrzení nedávala vůbec váhu.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 14.03.2024, 10:34:38 xxx.xxx.213.118

Teď to neberte nějak osobně, ale mám pocit, že problém může být hodně ve vás a vašem vztahu ke psu.
To hodnotím z vět jako “vyčítám si, že jsem si štěně vzala”.

Evidentně jste měla nějaká očekávání a představy, které štěně nenaplnilo. Z toho jste nejspíš smutná, vyčítáte si to, možná v podvědomí toho psa ráda tolik nemáte, protože jste chtěla jiného psa. Ten pes tyhle věci cítí. 

Znovu říkám, že tohle si zaprvé musíte utřídit sama v hlavě vy a přijmout psa takového, jaký je a neživit svoje zklamání představami a srovnáváním s předchozím psy, protože každý pes je originál.

Za druhé, píšete, že  není problém v tom, že mu nerozumíte. Já nesouhlasím. Možná jste rozuměla předchozím psům, ale tenhle pes je jiný a vy se s tím nedokážete vypořádat a vzájemně si nerozumíte. Rozhodně si najděte trenéra, který vás tím vším bude provádět, který nepoužívá averzivní metody a pracuje se psem eticky. Ono přečíst si knížku nestačí, je to ale dobrý start. Pořád si můžete se psem vytvořit hezký vztah.

I pozitivní trénink se dá dělat blbě a dá se toho dost pokazit, pokud ty věci pochopíte jinak, nebo jim třeba úplně nerozumíte. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 14.03.2024, 10:07:21 xxx.xxx.213.118

Jinak pro začátek doporučuju si pořídit nějakou literaturu a trochu se dovzdělat - rozhodně neposlouchejte rady paní, že máte psu naplácat, akorát vše zhoršíte.

Knihy:
František Šusta - Trénink je rozhovor, Neznám druhé takové zvíře jako je pes, Lidsko-psí konverzace
Tomáš Nushart - Neštěkej na svého psa (malá a jednoduchá na pochopení)
Karen Pryor - Svého psa nestřílejte
Turid Rugaas - Konejšivé signály (malá knížka, ale nabitá informacemi o psí komunikaci)

psichologie.cz má nějaké základní kurzy zdarma…

ale fakt doporučuju si najít někoho osobně, aby s váma všechno probral, hlavně základy.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 14.03.2024, 09:32:50 xxx.xxx.213.118

Já mám teda upřímně blbý pocit už jen z toho, že jste si pořídila psa a o psech nevíte absolutně vůbec nic. Pes není hračka na mazlení.
Nebo to je troll. Doufám, že je to troll…

Jestli to myslíte vážně, okamžitě si najděte dobrého trenéra, který musí hlavně naučit VÁS jak se psem pracovat.

Co se psem děláte, jak vypadá váš běžný den ? Jak a co trénujete ? Jak si se psem, hrajete?

Co máte za psa, jaké plemeno?