Aktuálně: 4 833 inzerátů175 378 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů
Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 13.03.2024, 13:37:11 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele kocoura219 z 13.03.2024, 13:00:07

Tak třeba s tím jsem se na naší veterině vůbec nesetkala, že by mi cpali jejich značky. Když jsem potřebovala na chvíli kdysi dávno gastrodietu, tak mi jen řekli po čem se koukat a že mě to z eshopu vyjde levněji 😀…a to u nás mají alespoň i granule od farminy (N&D) - což pokud na veterině prodají někomu místo whiskasu, tak zase pecka a rozhodně zlepšení. 

Jediné, co mi prodávali přímo na veterině byla nějaká rekonvalescenční konzerva na rozjezení u kočky po kapačkách. Ta byla myslím od hillsu, ale bylo to vyloženě veterinární krmivo a hezky se mi na tom rozjedla. Ale ohledně krmení se na veterině také neradím a ani by mě to asi nenapadlo, protože neočekávám, že veterinář všechno ví, pokud se sám nezajímá. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 13.03.2024, 12:41:39 xxx.xxx.213.118

Tak on veterinář není odborník na výživu zvířat, stejně jako není odborník na trénink zvířat.
Co jsem poslouchala pár rozhovorů s veterináři, problém je, že si každý krmení masem vykládá jinak. Jeden člověk se snaží zajistit opravdu komplení stravu, druhý ale krmení masem = jen svalovina a tam to je už průšvih. Pro veterináře je jednodušší říct, “krmte kvalitní granule” než vysvětlovat správné krmení masem. Potom taky člověk může přijít po půl roce s odrovnaným psem/kočkou a ještě se hádat, že mu to veterinář doporučil, protože si z celého rozhovoru zapamatoval jen"krmte maso". Dále ne každý veterinář správnému krmení masem nutně rozumí. A ti co tomu rozumí, tak většinou běžný lid od krmení masem odrazují s tím, že je to velmi složité a ať počkají, až štěně vyroste. Oni to zase vidí z té druhé stránky, kdy jim do ordinace chodí právě zvířata, která byla krmena masem špatně (prý jsou i případy, kdy zase člověk v dobré víře dával do krmení milion různých doplňků, protože čím víc, tím přece líp). Dále, co jsem slyšela, hodně vetů má problém s tím, že psi, co koušou pravidelně kosti z toho mohou mít poškozené zuby, protože na to koukají zase ze stomatologického hlediska.

Ono si řeknete, že krmit masem je hračka, ale stále je dost velké množství lidí, pro které to hračka nebude a kteří i v dobrým to zvíře budou krmit sice masem, ale naprosto nevyváženě a nevhodně. Pro spoustu takových lidí bude krmení granulemi opravdu lepší varianta - hlavně v době vývinu psa/ kočky. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 13.03.2024, 09:43:25 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele sutrik z 13.03.2024, 09:26:24

Co jsem sledovala nějaké příspěvky na FB a instagramu (ne cíleně), tak přítelkyně u něj údajně dva měsíce nebyla a po tomto byla prý v šoku a okamžitě ukončila vztah a jeho otec údajně prohlásil, že synáčka zabije.

Ten zmetek prý utekl a někam zmizel. 

Taky jsem četla, že se na něj už chystají skupinky s úmyslem rozbít mu fasádu, takže se asi jen tak neukáže ani v tom jeho barber shopu.

Informace jsem si nijak neověřovala, jsou to informace ze socek.
Pejskovi přeju už jen všechno dobrý a snad to zvládne. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 12.03.2024, 08:46:52 xxx.xxx.213.118

Ono to bude asi dost individuální, pokud nepotřebujete přímo gastrodietu a tam bych se radila s vetem. 

Super je maso, víte čím krmíte, sestavíte si každou dávku dle potřeby, můžete si vybrat jaké maso chcete.

Pokud vám kočka maso nežere, tak prostě asi zkoušet. Nám třeba absolutně neseděl brit ani carnilove - průjmy a při čištění wc se nedalo skoro nadechnout 😀… To samé ND (tam byl dokonce krvavý průjem). Skvěle nám naopak sedí Canagan, Purizon, Acana (tam se ale bojím změny složení kvůli změně majitele). Spoustu dalších granulí vyzkoušeno nemám, protože náš kocour toho taky spoustu vůbec nesežere.  Na všechny granule jsem přecházela vždy pozvolna a přidávala probiotika (super zkušenost mám s fortiflorou).

Je možné, že vaší kočce třeba jen dělá špatně kuřecí, nebo jiný druh masa, či přísady v krmení. Tam je super eliminační dieta, která se ale zase nejlépe dělá se syrovým masem. 

Já maso nekrmím, protože mi to kočky nežerou, jinak bych krmila hlavně syrové a granule jen jako přílohu.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 11.03.2024, 10:22:45 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 11.03.2024, 08:58:50

My si ho brali až v pátém měsíci. Všechna koťata měla stejnou péči, jen ten náš byl plašší.

Je pravda, že co jsme se přestěhovali od spolubydlících, tak k nám návštěvy moc nechodí. Většinou se sejdeme někde ve městě a když jednou za čas někdo přijde tak je problém, pokud to nejsou lidi, které zná z předchozího bytu nebo rodina, která chodila často. A i tak je třeba první půl hodinu zalezlý než zjistí, že je zná. A i když je zná, tak si k nim max čuchne a jde zase pryč. Pamlsky si od nich (z ruky) taky nebere. Musí mu je hodit dál a stačí sebemenšú pohyb a přestane žrát a kouká, jestli k němu náhodou někdo nejde. Když u nás je návštěva, tak utíká i před námi pokud jdeme směrem k němu třeba s tím pamlskem. Kolikrát stačí blbej pohyb a běží se schovat. 

Ten difuzér koupím.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 11.03.2024, 07:58:58 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 09.03.2024, 20:51:21

Navíc Willy byl jediné “plaché” kotě z celého vrhu. Jeho bratr se nám rval na klín skoro hned jak jsme tam přišli. Já přemýšlím i o tom, jestli nemůže mít nějaký psychický problém. Ale ona tahle oblast u zvířat moc prozkoumaná není. Nebo alespoň jsem toho moc nedohledala.

Naposledy, když u nás byla návštěva, tak byl relativně v pohodě, zalezl si na postel, ale během toho šel i dolů  a přišel se podívat (i když zase odešel). Až po tom, co odešli, se přišel přitulit do křesla a vyloženě se pár minut třásl, jako když má člověk zimnici. Když to řeknu blbě, přišlo mi to až jako deprese nebo nějaký silný post-stresový projev. Já jsem se třeba na vejšce po zkoušce taky vyloženě klepala, než ten stres odezněl, ale já trpěla i těmi depresemi. 

Nevím, co s ním. Bachovkám nevěřím, feliway difuzér zkusím koupit, ale taky tomu teda moc nevěřím 😀 …vetka přes kočky nám říkala, že s tím má dobré zkušenosti, ale asi to bude také individuální…nechat ho zfetovat každý den kozlíkem taky nevidím jako řešení. Nebo prý alavis calming před příchodem návštěvy…ale nevím teda, nemám s tím žádné zkušenosti. 

Ještě mě napadlo to zkusit řešit s Klárou Nevečeřalovou, ale zatím jsem se neodhodlala ji kontaktovat. 

On je jinak zlatej, nic neničí, není agresivní, nikam nečůrá…jen je na něm vidět, že mu příchody cizáků nedělají vůbec dobře. Přitom bych i řekla, že na každýho reaguje trochu jinak. Takhle se klepal poprvé. Na zvířata takhle třeba nereaguje. S cizí kočkou na balkoně si chtěl hrát (Za to Lyarra vypadala, že proskočí sklem a půjde ji zmlátit). A yorkmut příbuzných byl taky v pohodě.

Achjo, to je spíš jen takovej výkřik do tmy. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 08.03.2024, 12:17:16 xxx.xxx.213.118

Já bych tedy pro paní v důchodovém věku doporučovala spíš nějakého malého dospělého pejska z útulku, který už má štěněčí období a pubertu dávno z sebou. Hlavně zohlednit zdravotní stav a schopnosti té paní. A také mít pojistku, kdo se o pejska postará, kdyby paní už nemohla.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 07.03.2024, 11:13:47 xxx.xxx.213.118
Fikovnice:

A tak zase vemte v potaz meziplemenné rozdíly…

Jako jasně - základ je mít vymazlené kotě. Ale myslím, že je třeba rozdíl v temperamentu a i mazlivosti např. orientálek a MCO. MCO zmiňuji proto, že jednu mám. Líbí se mi, jako že hodně se mi líbí egyptská mau. Ale u těchto koček se já bojím jednak toho temperamentu a pak i jejich hlasových projevů. 

Elsa splňuje:

a) kontaktnost - např. se všemi mými návštěvami - ty obvykle přímo okupuje, motá se pod nohama atp.

b) nízkou mňoukavost 🙂

c) mazlivost plus mínus = přijde, když se jí mazlit chce

d) klidnost až flegmatičnost

Kdyby nebylo těch dlouhých chlupů, tak pro mě je to fakt ideální plemeno. Ona je schopná prochrápat snad 22h denně. Z toho ji chytne rapl, a roztahá všechny hračky po bytě, u toho lítá jak splašená, ale ten rapl trvá třeba 20 minutek.

No a kotě od vesnické micky - to je dle mě strašně variabilní. Fido je klidný, důstojný. Kuky je hračička a kdyby mohl (= kdyby měl k dispozici mě pořád), hraje si snad permanentně (a to mu táhne už na osmý rok; panebože to to letí!).


A tady bych chtěla pro zadavatele poukázat, že je to děsně individuální.
S fíkovnicí máme mainskou mývalí od stejné chovatelky (jiné vrhy).

Můj Willy je prakticky opak Elsy 😀 😀 až na bod c), celodenní válení se a fakt, že oba nenáviděli od mala česání.

Willy je kontaktní pouze se členy domácnosti a to i k nám musel nabrat postupem času důvěru. Návštěvy, pokud je velmi dobře zná (např bývalý spolubydlící) tak okoukává třeba 15 - 30 minut z povzdálí a pokud usoudí, že má zájem o kontakt, tak přijde, pokud ne, tak si někam zaleze a nechce být obtěžován. Na naši kočku si zvyknul k její nelibosti hned a museli jsme je rozdělit asi na cca 14 dnů, než si zvykla i kočka 😀.

Willy mňouká velmi často. Když přijdeme z práce domů, když vstáváme, když něco chce, když neví, co vlastně chce, stačí na něj promluvit a mňoukne zpátky. Nesnáší, když jsme každý v jiné místnosti - to chodí tam a zpátky a řve na nás 😀…když nemňouká, tak “vrká” jako holoubek. Prostě musí komentovat úplně všechno.

Mazlivý asi docela je, ale jak jsem již psala, pouze s námi a pouze, když se mu chce. Je to tank, takže když se vítá po příchodu z práce, otírá se tak, že je vám schopný i podrazit nohy, když nedáváte pozor 🙂.

A klidný rozhodně není. Je to plašší kocourek, spíše nejistý, naposledy se asi tři dny bál nové deky, jelikož byla smotaná v rohu místnosti…Občas se leká a bojí divných věcí a když čekám, že se něčeho bude bát, tak se toho zase nebojí vůbec. Jakmile mi spadne něco na zem, tak nadskočí metr vysoko a vyplašeně kouká co se stalo…Byl tedy takový už jako kotě v cca 5ti měsících, když jsme si ho brali. U chovatelky na cca 3h návštěvě přišel až na posledních 20 minut.

Nám to nevadí, ale věřím, že u lidí, kteří si často zvou návštěvy domů by to mohl být problém. K nám chodí prakticky občas jen rodina, nebo kamarádi, které zná z předchozího bydlení (a to většinou hrajeme deskové hry, tak nejsme hluční), takže je relativně v pohodě. Ale cizí lidi snáší dost blbě. Nikdo mu nikdy neublížil (no, v jeho očích možná veterinář 😀), ale prostě to má v sobě a je dost možné že kastrace (testosteron) to celé ještě zhoršila. 

Takže koukejte nejen na plemeno, ale i na individuální povahu koťete. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 05.03.2024, 09:37:59 xxx.xxx.213.118

Dobrý den/ahoj,

můžu se zeptat na názor složení těchto granulí?


“sušené jehněčí maso (33%), bramborové vločky, amarant, sušená vejce, kvasnice, sušená mrkev, lněné semeno, pastyňák, jablka, kolagen, petržel, libeček, rozmarýn, minerály”


ANALYTICKÉ ZNAKY:
 Hrubý protein 25%, hrubé oleje a tuky 13%, hrubá vláknina 3,0%, hrubý popel 7,5%, vápník 1,4%, fosfor 0,9%. Metabolizovaná energie: 3717 kcal/kg. 

NUTRIČNÍ DOPLŇKOVÉ LÁTKY na kg:
 Vitamin A 12000 IU, Vitamin D3 1200 IU, Vitamin E 70 mg, Vitamin B1 10 mg, Vitamin B2 10 mg, Vitamin B6 6,0 mg, Vitamin B12 300 mg, Niacin 40 mg, Vitamín C 140 mg, Kyselina pantotenová jako D-pantothenát vápenatý 8 mg, biotin 250 mcg, kyselina listová 2 mg. 

STOPOVÉ PRVKY na kg:
 Železo jako síran železnatý 175 mg, měď jako síran měďnatý 10 mg, mangan jako oxid manganatý 20 mg, zinek 125 mg, jód jako jodičnan vápenatý, bezvodý 2,0 mg, selen 0,3 mg. (IU = mezinárodní jednotky na kg).

Jsou štěněčí, pečené. Značku záměrně neuvádím. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 01.03.2024, 12:47:07 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 01.03.2024, 10:27:12

Vždycky máte nejlepší najít si přímo chovatele tohoto plemene a kontaktovat ho (Ideálně se zeptat i více chovatelů, než jen jednoho). Tady nikdo evropanku s PP nemá, takže vám nikdo 100% neodpoví na vaše otázky. To, co jsem psala jsou informace z internetu. 

Jaké máte nároky na kočku ? Jaké hledáte plemeno? Do bytu se hodí spousta koček. Od obyčejňáků až po většinu plemen (asi neznám plemeno kočky, která by byla vyloženě nevhodná do vnitřních prostorů). To už pak záleží na vás kolik času jste ochotní kočce obětovat a jak moc jste ochotní upravit byt. Musíte vzít vpotaz, že ta kočka prožije celý svůj život zavřená na několika desítkách metrů čtverečních. V tom lepším případě alespoň s přístupem na zabezpečený (!) balkon. Je nutné jim nabídnout škrabadla, police na zdi a hlavně ideálně každý den vaši pozornost. Nejlépe, když rovnou pořídíte koťátka dvě. 

V bytě můžete mít i bengálku, když na to přijde a uzpůsobíte jí trochu byt. Což je velmi aktivní kočka (taková kočičí “borderka”). 

Já mám v bytě ragdolla a mainskou mývalí kočku. Mám napsáno i ve smlouvě od chovatelů, že neprodává kočky “na ven”. 

Žádný problém s kočkami v bytě nemám. Možná až na to, že kocour je strašnej lenoch po tom, co dospěl 😀.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 29.02.2024, 13:22:18 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 29.02.2024, 10:38:41

Co jsem koukala, tak kočka evropská (uznané plemeno s definovaným standardem a ustálenými znaky) se nerovná kočka domácí (běžná vesnická míca). Jasně, vypadají skoro stejně, ale evropanka má ve standardu napsáno jak má vypadat, jaké má povolené barvy a údajně by měla mít jinou srst? Ale to jsem jen vyčetla různě z internetu. Osobně jsem se s kočkou evropskou s PP ještě nesetkala. Kočka evropská by měla být vyšlechtěná z kočky divoké evropské.

Do bytu se bude dle mě hodit ale úplně stejně jako klasická kočka domácí. On tam ten rozdíl opravdu moc velký není. I u “obyčejných koček” je na výběr z mnoha barev, každoročně se nabízí koťátka k adopci, hlavně v jarních a letních měsících, jelikož kočka domácí je přemnožená a lidi se koťat mnohdy zbavují.

Já upřímně od pohledu nepoznám rozdíl mezi kočkou evropskou a kočkou domácí, ale:


“Plemeno evropské krátkosrsté kočky vzniklo zřejmě křížením africké divoké kočky, kterou do Evropy přivezli Římané, s evropskou divokou kočkou. Dlouhou dobu se toto plemeno používalo pro ochranu zásob v domácnosti před hlodavci. První zmínky lze vysledovat až kolem roku 1925, kdy chovatelé ve Velké Británii těmto, do té doby nešlechtěným, kočkám zavedli plemenný standard. Zpočátku byly evropské stejně jako britské krátkosrsté kočky posuzovány a hodnoceny společně v jedné kategorii. Až začátkem 80. let 20. století byly odlišeny. Přestože je dnes plemeno evropských koček známé po celé Evropě, největší zastoupení mají ve Skandinávii, zejména ve Finsku. Najdete zde i nejvíce barevných variant.”

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 27.02.2024, 09:54:01 xxx.xxx.213.118

Zkuste mrknout na “behejsepsem”, mají i tréninky v různých městech a asi vám budou schopní i pomoct vybrat výbavu. Věnují se canicrossu i dogtrekům. 
Myslím, že mají snad i prodejnu? Ale nejsem si jistá. Sleduju je na instagramu, ale zatím jsem to nějak více nezkoumala, jelikož zatím nemám psa…😀

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 26.02.2024, 13:29:42 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele L.S. z 26.02.2024, 13:23:50

Napsala bych vám to do SZ, ale nejste registrovaná, tak nemůžu 😀.

Každopádně na kolií databázi jsou aktuálně v očekávaných vrzích pouze dvě, tak u obou mám rezervaci. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 26.02.2024, 12:45:15 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 26.02.2024, 10:46:00

Příteli se také na fotce vůbec nelíbily…potom semnou jel na výstavu a názor změnil, že v reálu prý vypadají mnohem lépe, než na fotkách 😀…
No a nejvíc se mu líbí trikolorní barva. Mně asi taky (kvůli znakům v obličeji) a potom zlatá (příteli už tolik ne 😀)…Ten jeden vrh bude mít asi jen zlato-bílé. Uvidíme. Jela bych se ráda podívat na oba vrhy, než se rozhodnu. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 26.02.2024, 10:22:35 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 26.02.2024, 08:32:08

Krátkosrstá kolie 🙂

ono se to určitě nějak vyvrbí samo. Akorát ze strachu, že by na nás štěně nemuselo vyjít, když se nahlásím jen u jednoho chovatele, tak najednou možná budu mít zase až moc na výběr 😀. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 26.02.2024, 08:25:10 xxx.xxx.213.118

Hodí se to sem? Nehodí?
Nechtělo se mi zakládat nové téma a nevím, kam to vložit…a štěňátek se to týká 😀.
Zdravím všechny,

podle čeho jste si vybrali chovatele, pokud jste měli na výběr z více vrhů? Já se aktivně nahlásila jako zájemce na 4 letošní vrhy. Jenže dva, co jsem měla spíš v záloze (když to řeknu blbě) budou mít štěňátka už v někdy v půlce března. Tam, kam jsem se hlásila jako první, tak to vypadá asi až na léto (a kdo ví, jestli se narodí vůbec pes pro nás, že jo 😀)…
Tady na ty dva březnové vrhy bych se chtěla určitě přijet podívat a poznat chovatele osobně…jaká je vlastně běžná praxe? Platí se rezervace už při první návštěvě? Nebo si to můžu jako zájemce promyslet, pokud mám na výběr z více vrhů a domluvit se s chovatelem až dodatečně? Nebo to má každý jinak, dle domluvy?

Zdravotní testy mají splněné všichni, jedna teda má až nadstandardní, řekla bych. Vybírám prvního pejska a jsem z toho trochu nervózní, jak se to blíží 😀. 

Jako, nedělám si iluze…úplně se vidím, jak přijedu k chovateli a budu chtít první štěně co uvidím, když bude vše v pořádku 😀…achjo. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 19.02.2024, 09:15:04 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 19.02.2024, 08:52:40

Potvory to jsou občas 😀…
Mě u první kočky vůbec nenapadlo  řešit, čím krmí chovatel. Na vesnici jsme měli obyčejňáky a ti jedli vzorně všechno…
Lyarra byla už od mala granulová, tam byl problém ze začátku se vším. 
Willy měl údajně jíst maso u chovatelky, ale asi se k němu nedostal vzhledem k počtu koček - nevím. A celkově jeho stravovací návyky jsou katastrofa. On je schopný se dusit i malým pamlskem, zaskočí mu granule, mokré krmení nechce skoro žádné, granule hltá a musela jsem koupit speciální misky…prostě vůbec neumí jíst 😀

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 19.02.2024, 07:21:16 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 18.02.2024, 19:49:13

Ano, kupovala jsem ze začátku všechno možný, kocour vzal do tlamičky jen kousek svíčkové, kterej teda následně vyplivnul a od té doby misku s jakýmkoliv syrovým masem obchází obloukem. K vařenému si jdou aspoň čuchnout, ale poté znechuceně odchází 😀…
krájela/strouhala jsem to na malý kousíčky, posypávala jsem to fortiflorou, drtila na to oblíbené granule, míchala jsem různé druhy masa…nic, fakt raději celej den nejedli a řvali na mě, že mají hlad. 

Kocour miloval gourmetky, dostali jsme tenkrát nějaké od chovatelky v balíčku…nechtěla jsem jim tu konzervu dávat, protože to není nic moc. No i když se po ní kocour mohl utlouct, jakmile se to dotklo syrového masa, tak fuj. Vývar taky prej fuj…Vzhledem k tomu, že jsem potom všechno musela vyhazovat (kupovala jsem malé kousky u řezníka a ani jedna ze dvou koček to nechtěla), tak jsem to nakonec vzdala. Občas jim nabídnu, když děláme nějaké maso pro sebe, ale furt stejný. Za to mi včera Willy kousl do bábovky 😀 . 

Vlastně jediné syrové maso, co mi jedli je losos…takže když děláme doma sushi, kousek jim vždycky dám. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 16.02.2024, 09:01:28 xxx.xxx.213.118

Já nechápu, proč jste tak negativní.

Ano, psi ve špatných rukou můžou napáchat škody, ale není to vina plemene jako celku. Stejně tak ve špatných rukou napáchá škody kde co - například auto.

Spousta pejskařů jsou normální, zodpovědní lidi. Zákazy budou trpět akorát oni, protože ty nezodpovědné to nezajímá, jelikož nedodržují ani dosavadní nařízení a zákony (nejen v oblasti psů). Mě třeba obtěžují cyklisti, taky je nechci zakázat (dva do mě na chodníku už i nabourali a mám hrůzu z toho, když za sebou slyším cinkání 😀)…nebo kuřáci - to je mi taky velmi nepříjemné…ale jsem tolerantní a prostě si stoupnu dál, ať na mě ten kouř nejde, pokud je to možné. 

Ti špatní jsou vždycky nejvíc vidět, jelikož o těch normálních a slušných se nemluví.