Aktuálně: 4 831 inzerátů175 454 diskuzních příspěvků17 763 uživatelů
Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 01.02.2024, 13:26:45 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 31.01.2024, 20:25:28

Já vím, došlo mi to až po tom, co jsem příspěvek vložila a už se mi to nechtělo editovat 😀 tak snad tě to neurazilo. 

Budu držet palce, aby ho už nenapadlo čůrat na postel…to mi přijde tak nějak nejhorší. Postel a boty 😀…ostatní člověk vyčistí, vypere…ale pročůraná matrace je peklo. Kamarádka má po kastraci inkontinentní fenku a ze začátku to pro ni bylo extrémně těžký na psychiku, než zabraly léky. Fena zvyklá spát v posteli, najednou nesměla…klec kamarádka nepoužívá a bydlela tehdy v garsonce, takže po příchodu z práce našla na posteli často mokrý flek. Už si to sedlo, ale říkala mi, že ze začátku přišla kolikrát domů a zoufalstvím brečela a byla z toho fakt v háji. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 31.01.2024, 13:18:01 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 31.01.2024, 10:08:39

Asi moc neporadím. Jen pokud jste přesvědčená, že to není zdravotní problém, tak co v tu chvíli kočičí WC, bylo čisté?

Babičky kočka takhle chodila dělat potřebu mimo, když jí přišlo, že je záchod už fujky. A to právě chodila na místa, která byla hodně na očích, případně na boty, nebo do vany 😀 …Taky to nebylo nějak často. 

Nebo mě ještě napadlo, nemůže takto reagovat na Fidovu nemoc (možná je to blbost)?

Já mám kočky v tomto ohledu vzorné. Jen když jsme byli na dovolené týden a staral se o kočky kamarád, tak jsme našli uprostřed ložnice na podlaze na protest hovňouse 😀…Nikdy předtím a ani už nikdy potom to kočka neudělala (dle velikosti to bylo její 😀).

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 29.01.2024, 13:39:19 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 29.01.2024, 12:41:55

“a už jsem se setkala i s tím, že mi někdo řekne, že by berňáka s PP nekoupil, že jsou nemocní, že by raději koupil bez papírů. A teda přiznám se, že jsem se s tím nesetkala poprvé a ne jen u tohoto plemene…jakože PP psi jsou nemocní a psi bez PP jsou zdraví.”

Tak jasně, že podle neznalé veřejnosti jsou psi s PP zdravotně “horší”…aby taky ne, když u bez PP psů to nikdo nesleduje ani nedohledá. Přitom je toto tvrzení holý nesmysl už jen z podstaty věci, že bez PP psy většinou nikdo zdravotně netestuje a nesleduje délku dožití. U kontrolovaného chovu si dohledáte spoustu informací o předcích a vrzích. 

Já bych do bez PP psa šla ve dvou případech. První je útulek a druhý by byl ten, že znám osobně majitele feny, fenu a vím v jakých podmínkách je chována -  a to v případě, že by se stala nehoda a štěňata by byla prodávána za náklady a měla alespoň základní veterinární péči.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 29.01.2024, 13:25:29 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele K z 29.01.2024, 13:10:48

Buď to značí psychický problém, nebo fyzický problém.

První věc je, že je takové obecné pravidlo, že by v ideálním případě mělo být doma kočičích WC = počet koček + 1. Chápu, že ne vždy je to proveditelné a ne vždy je to nutné. Já měla ze začátku záchody 2 (mám dvě kočky), ale co jsem maiŇákovi pořizovala obrovský záchod, tak stejně chodili jen na ten jeden. Druhý vytahuju jen když jedeme někam na víkend a nemá kdo zaskočit na vyčištění.

Řádí jako pominutí:  sledovala bych, jestli je to pro všechny zůčastněné stále hra a taky, jestli kotě nějak více neotravuje pes. Prostě jestli má koťátko svoje bezpečná místa a chvíle klidu k odpočinku.

Bude jí cca půl roku? Pochopila jsem, že se jedná o kočku, jestli je nekastrovaná (což by ještě jako kotě měla být), může se blížit první mrouskání a může to být důvod

Pokud si myslíte, že nic z výše uvedeného není problém, může mít zánět močáku či jiný zdravotní problém a neuškodí vyšetření u veterináře.

Močením mimo WC vám kočka dává najevo, že jí něco vadí, nebo ji něco bolí. V tom druhém případě si právě spojí kočka bolest s kočičím záchodem a snaží se vyhledávat jiná místa k vykonání potřeby - většinou měkká, příjemná (a pro nás velmi velmi nevhodná)

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 29.01.2024, 10:27:45 xxx.xxx.213.118

Já si myslím, že to je nastavením lidí. Dost lidem by zodpovědný chovatel nebo útulek štěně nedal, už jen kvůli znalostem a přístupu zájemců. Tihle lidi bych řekla, že množky živí hlavně a potom si to obhajují jako “Zachránili jsme…”

Výmluva typu “nevěděli, naletěli…” no já nevím, o množkách se píše skoro všude, stačilo by obětovat pár minut hledání na internetu “jak koupit štěně” a použít to, co lidem sedí na krku.

Jsem z chudší rodiny, kde se vždy hledělo na cenu, zvířata prostě byla inventář u baráku. Rodina si klepe na čelo, že jsem magor, že mám kočky s PP za “tolik peněz” a že budem pořizovat štěně s PP…nerozumí tomu, nenechají si to vysvětlit. Když jsem si pořizovala Lyarru (moje ragdollka), bylo to moje úplně první vybírané zvířátko po tom, co jsem se osamostatnila. Nic moc jsem o PP a bez PP, zdravotní testy, atd nevěděla. 

ALE nešla jsem si koupit první kotě jako rohlík v krámu a hledala jsem na internetu. Přidala jsem se do skupiny ragdollů na FB a koukala jsem na chovatele. Pro kotě jsem si jela až cca za půl roku, kdy jsme chtěli se spolubydlící koťátka zhruba stejně, protože jsme z hledání informací zjistili, že bude lepší, když budou rovnou 2…k informacím se člověk dostane, když chce. 

Je mi vyloženě ÚZKO když ve skupině k prodeji VĚCÍ na FB našeho města vidím občas k nabídce zvíře a 150 komentářů pod příspěvkem je pouze “CENA?” Od lidí, kterým bych dle letmého shlédnutí profilu nedala snad ani zvíře plyšové…

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 26.01.2024, 15:32:50 xxx.xxx.213.118

Nejsem odborník, ale dávám pastu kocourovi, jelikož nemá zájem o trávu.

Cca ty 3cm, jak psala lesnizinka (mám MCO), našla jsem to u nějaké pasty na obalu. První týden jsem mu dávala obden, teď dostává tak nějak stále, když si vzpomenu…třeba 3x do týdne. Kočce to úmyslně nedávám, ta se pase na kočičí trávě, ale občas se přijde podívat, co to Willy má dobrého a párkrát si taky lízne, aby nebyla ochuzena 😀.

Nemyslím si, že to je nějak závadné. Teď mi za chvíli dojde balení, tak dám třeba měsíc pauzu a potom koupím další tubičku a budu dávat nějak nárazově jako prevenci. Kocourovi to docela chutná (kupuju od gimpetu, bezopet mi jíst nechtěl, ale ten je prý kvalitnější).

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 24.01.2024, 10:21:29 xxx.xxx.213.118

Naše kočky nás v noci nikdy nerušily. Vždycky si jdou lehnout do postele s námi a v noci bordel nedělají. Tím, že jsou zvyklé s námi spát už od malých koťátek, tak si na tenhle režim zvykli. Ale u nás jsou jediné zavřené dveře na chodbu, nebo na záchod. Jinak mají neomezený přístup všude. Mít někde zavřené dveře a zamezit jim přístup k nám, nevyspí se nikdo, ani sousedi. 

Co mám kamarády s kočkami v bytech, všichni mají přístup do ložnic a skoro všichni v noci spí poblíž svého člověka. Kočka chce být s vámi. 
Pokud má kočka přes den do ložnice přístup, nechápe, že tam v noci nesmí. Pokud má být nějaká místnost nekočičí, nesmíte tam tu kočku pustit vůbec nikdy.

Dřív jsme bydleli s kamarádem, který měl ve dne i v noci zavřené dveře, kočka tam nikdy nešla a tím pádem se tam ani nezkoušela dostat. Sem tam mňoukla u dveří, protože věděla, že je kamarád zavřený v místnosti, ale žádné extra dožadování se nekonalo. Kdybychom se zavřeli s přítelem v pokoji my, nastal by konec světa 😀

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 23.01.2024, 07:27:21 xxx.xxx.213.168

Reklama na přirozenou stravu? Hit? 😀  Ty jo…víte, kolik jsem už objevila v obchodech knih já na různá témata? Nikdo mi neřekl, že to jsou všechno vlastně reklamní hity 😀 .

A čím se podle vás krmilo dřív, když granule nebyly? 

Spíš to vypadá, že se tu někdo snaží schválně rozpoutat diskuzi… ale pobavilo mě to takhle k ránu 😀…

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 22.01.2024, 10:28:00 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 19.01.2024, 17:22:14

Já tedy také neodčervuji, ale měla jsem obě koťata odčervená už od chovatelky a po tom, co pasty plivou a po prášku zvraceli dělám koprologii - alespoň jednou ročně.
Očkuji tedy pravidelně každý rok, na to byl kladen obrovský důraz oběma chovatelkami i veterináři, tak to neriskuji. 

Teď jak budeme pořizovat štěně, veterinářka kladla důraz na to, že se musí i domácí kočky odčervovat ze začátku se psem a potom ideálně co půl roku.

Já teď nevím, jestli jste, Kometo, taky přímo veterinář, ale všimla jsem si,že minimálně nějaké veterinární vzdělání máte. Jaká je pravděpodobnost, že pes domů “něco” donese? Já se teda nejvíc děsím nějaké blechy 😀 ...dostávat to z dlouhosrstých koček by bylo peklo, ale  zároveň jsem se s nikým, jehož pes by z venku dotáhl blechy, zatím nesetkala, takže se možná děsím zbytečně.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 19.01.2024, 15:34:35 xxx.xxx.213.118

Vemte bobky na koprologii a domluvte se s veterinářem. Toto vám měl říct veterinář na první prohlídce, případně u prvního očkování.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 17.01.2024, 10:43:55 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 17.01.2024, 09:07:41

To, že je to individuální je jasný.

Spíš,  když vím, že moje kočka doteď nijak extra nesmrdí a najednou začne vyloženě páchnout, tak mi to říká, že je asi něco špatně. Může to být změnou jídla, nebo nějakým parazitem/zdravotním problémem…u nás to byl po Carnilove fakt extrém.

Od zadavatele vlastně moc informací nemáme. Kočce mohlo jen ulpět něco na chlupech a to je potom samozřejmě víc cítit. 

Těžko říct. Na redditu jsem viděla už i dotaz, že paní kočku každý den koupe a potom jí očichává zadek a stěžuje si, že cítí výkaly a že co má dělat, že nechce mít špinavý nábytek…lidi jsou různí. Tam to byla vyloženě obsese, což jí i všichni psali, že není normální…pak se samozřejmě rozčilovala, že nechce mít nábytek od ho*en a že jsme my všichni ostatní nechutní, když nám to nevadí, že nám kočky sedají se smradlavým zadkem na gauč…chudák ta její kočka.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 16.01.2024, 14:46:28 xxx.xxx.213.168

Myslím si, že zadek nebude vonět nikomu po fialkách, ale jestli je to extrém, tak bych nechala udělat koprologii…
S tím krmením to je dobrý tip, nám po Carnilove a Britech kočky smrděly tak, že jsem do kočičího záchůdku při čištění taky málem něco přihodila 😀 …to byl fakt puch. Další podobný puch nastal, když někde nějak chytli e-coli…ale to měli i dost průjem a bylo vidět, že je nějaký zdravotní problém. Mám kočky s delší srstí, takže to bylo tenkrát i na kočkách samotných…

nějaký nalepený kus bobku by byl na srsti asi vidět, takže to ani nezmiňuji. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 16.01.2024, 10:03:22 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 16.01.2024, 04:34:04

Ten je boží! 
Je k němu někde víc info? Vlastně vůbec nevím jaký spolek máte 😀 …
Já mám teda už zamluvené štěňátko kolie u chovatelů na tento rok, takže u mě asi nic, ale kamarádky maminka sháněla pejska po úmrtí její ovčandy a štěně nechce, spíš nějakého odrostence. Klidně do SZ.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 12.01.2024, 13:41:44 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 12.01.2024, 13:22:05

Já za sebe zase musím říct, že mi nejmazlivější přijdou “obyčejňáci”…to jsou kočky, které vám vlezou pomalu až na hlavu, pokud nejsou plaché. 
Záleží, co od kočky (zadavateli) očekáváte. Mám ragdollku, velmi milé a mazlivé zvířátko ve smyslu, že se otírá o nohy, ráda se nechá drbat a hladit, ale není to kočka, co by si sedla na klín. Potom mám mainského mývalýho kocourka, který si na vás klidně sedne, ale za prvé má skoro 12 kilo a za druhé, když se rozběhne, je jako tank a je schopný podrazit nohy i mně a je mu to úplně jedno 😀 …vlastně není, když do mě nabourá, ještě mě seřve a kouká, jako bych mu snad schválně vstoupila do cesty…

Na druhou stranu…k (rozumným a poučeným!)dětem bych pořídila vymazlené kotě od chovatele/dočasky, který má také děti, tudíž koťátko bude zvyklé a chovatel/dočaskář vám bude schopný říct, jak se které koťátko k dětem chová a které je mazlivější. Každá kočka má jinou povahu a osobnost. 

Potom už je velice důležité, jak se děti umí ke kočce chovat a jak umí číst signály…občas i přítel přežene divočejší hru a má poškrábané ruce od našeho kocoura, který je moc hrrr. Já to na Willym třeba hned poznám, kdy už je toho divočení moc 😀 .

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 12.01.2024, 12:19:03 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Řezňa z 12.01.2024, 10:55:32

Myslím, že ani koťátka s PP, která by měla nějakou vadu, nejsou zadarmo. Vždy budou minimálně za náklady - očkování, odčervení…spíše budete mít jen nějakou slevu ze standardní ceny. Pokud to bude handikep zdravotní, péče o kotě může být ve výsledku o dost dražší, než péče o kotě bez handikepu. 

Můžu se zeptat, proč nutně britka a proč darovaná? Proč ne “obyčejné” koťátko, které bývá zadarmo, nebo za náklady (v případě očkování a odčervení) a kterých je každý rok mnoho bez domova? 

A za další si neodpustím poznámku - víte, že britky nejsou moc mazlivé a nemusí úplně oceňovat přílišnou náklonost a pokusy o mazlení od dětí? Jsou to většinou spíš nezávislí jedinci🙂…

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 11.01.2024, 13:41:36 xxx.xxx.213.168

Naopak, pokud by někdo vyloženě daroval britské koťátko, byla bych tedy opatrná. Nejspíš k tomu ten člověk bude mít důvod, jako, že bude to koťátko nějak nemocné. Ale také myslím, že je to dost sci-fi. Lidé se snaží v inzercích prodávat za několik tisíc i očividné křížence -  nutno podotknout, že bez PP a bez jakýchkoliv zdravotních testů = množky. Pořizovací cena kotěte je skoro nic oproti tomu co vás může stát i jedna návštěva veteriny, když se to blbě sejde. 


Jen pro zajímavost, minule jsem si počítala, na kolik mě zhruba vyjde krmení + stelivo do WC na rok pro své dvě kočky (krmím granule a kapsičky/konzervy) a vyšlo to na nějakých + - 25 000  😀 …nepočítám do toho veterinu, hračky, škrabadla a další…reálně to bude tedy i víc. A taky po odběru nám tehdy kocourek bojínek chytl zánět na průduškách + zánět spojivek a celý kolečko veteriny, než se vše vyřešilo byla taky pěkná darda (hlavně vyšetření). A kočka nám jednou přes vracející se rýmu a nežravost skončila na kapačkách. Zvířátka nejsou úplně levná záležitost.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 05.01.2024, 10:59:11 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.01.2024, 10:04:53

Tak já předpokládám, že pro problémová chování online kurzy úplně nejsou. Spíš jsou vhodné pro začátečníky, kde popíšou a názorně ukážou základy (pro někoho je to vizualizované mnohem lepší, než když si to jen přečtou v knize) například práce s klikrem, práce s odměnami, jak se pes učí, jak naučit psa a hlavně majitele nějaké základy ošetření se souhlasem, odpočinek na dece, práce s targetem, přivolávací hry a další. Dá to majiteli nějaký základ od čeho se odpíchnout. Nevím jak tento konkrétní, ale co jsem koukala, tak třeba kurzy pro štěňata jsou dělené dle týdnů a máte tam postupně, co je dobré štěně učit teď a co třeba počká. 

Je to rozhodně lepší, než nic. Jasně, chodit za trenérem jako začátečník je ideál, ale ono ne vždy ti trenéři mají místo. Většinou je ke kurzu i prostor pro dotazy. 

Nemyslím si, že to jakkoliv nahradí osobní kontakt s trenérem, když mám se psem nějaký problém. Ale třeba pro prvomajitele psa a štěňátka to může být dost přínos. Mně osobně video ukázky hodně pomáhají si utřídit informace z knih, které mi ne vždy jsou jasné. 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 21.12.2023, 14:09:23 xxx.xxx.25.20

Bydlela jsem s kartouzskou kočkou něco málo přes 2 roky (kočka tehdejší spolubydlící). Bylo to fakt moc milé zvířátko, akčnější a sebevědomější, než můj ragdoll, ale zase žádný extrém. S každým hned kámoš, totální mazel…pořád si chtěla hrát, ale bylo to mládě. Byla extra žravá a kolem toho druhého roku jí dost musela spolubydlící hlídat jídlo. 
Toto všechno může být individuální jedinci, je to moje jediná zkušenost s tímto plemenem a je hodně pozitivní. 


Moje ragdollka  proti ní byla jako brambora, ale i tak si spolu dost hrály. 
Cenu si opravdu nepamatuju. Bylo to ale cca 7 let zpátky, tak by to již stejně nebylo aktuální. Mě tehdy moje ragdollka stála 10 000 kč, což už je v dnešní době velmi nízká cena za koťátko s PP. Počítala bych ten průměr 14-15 000…
A připočtěte si nějakou rezervu do začátku na veterinu a na výbavu (škrabadla, poličky, záchod,…).

Nám třeba při odběru koťátko nastydlo (zánět spojivek, do toho průjem ze stresu a změny prostředí a zánět průdušek) a první měsíc nás vyšla veterina na pár tisíc 😀 …