Aktuálně: 4 600 inzerátů178 091 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů
Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 14.11.2023, 12:35:53 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 14.11.2023, 12:16:05

nedá se ten hrnec do něčeho dát? větší lavor? Nebo několik podložek/ručníků pod to? 

Já mám doma pod jednou miskou v koupelně (tam máme dlaždice) hadr a pod druhou miskou velký tác, takže všechno rozlité kolem je v tom tácu a ne na podlaze. Nebo mít přes den ty hrnce ve vaně/sprchovém koutě?

Je to teda OT, ale Willy si právě často máčí v miskách packy, nebo tam háže hračky, takže dát něco pod ty nádoby na vodu byla nutnost.

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 14.11.2023, 12:32:08 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 14.11.2023, 12:13:58

A kolikrát jste volala policii na toho volně pobíhajícího psa po vsi? 
Kolikrát jste si stěžovala na úřadě na neustále štěkajícího psa? 
 

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 13.11.2023, 07:32:19 xxx.xxx.213.168

Je to hodně individuální -  záleží na povaze kočky. Taky si myslím, že je potřeba s tím začít hned, pokud chcete s kočkou chodit ven. Sleduju pár kočičích profilů na ig, ty kočky i cestují, jezdí na výlety atd, je to vidět na videích, že jsou úplně v pohodě a jsou zvyklé, ale všichni z nich psali, že na to kotě zvykali hned, jak si ho přinesli domů. 

Jezdit s kočkou na výlety je pro mě už třeba moc, ale když má někdo byťáky a kočka to ocení, proč ji nevzít na postroji a vodítku.

Kolega chodí s bengálcem i po městě, kocour je zvyklej i sedět/ležet za krkem na ramenou, když se mu nechce ťapat. Říkal, že nikdy neměli problém a to ani se psama. Ale jejich kocour je dost sebevědomej. Stát se ale může cokoliv. 

U nás to třeba nešlo, kocour je dost bojácnej a nestojí o nějaké procházky. Brali jsme si ho ale trochu staršího, než je  kotě běžně k odběru. U kočky by to sice zase šlo, ale moc jsme netrénovali…vzala jsem ji na starém bytě 2x do vnitrobloku, úplně ven mimo areál jsem si netroufla. Byla v pohodě, ale spíš seděla a koukala kolem, vyvalila se na sluníčku a moc žádný průzkum se nekonal. To může dělat i na balkoně 😀 …

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 10.11.2023, 15:19:10 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 10.11.2023, 14:06:52

Ale občas jsou to objektivě nešťastní a frustrovaní lidé v bezvýchodné situaci.”
 

Já třeba nerozlišuju, jestli celé dny vrtá soused, sousedi po sobě řvou, brečí, křičí a dupají děti nebo štěká pes, případně si nad námi pořádají divoké párty každý víkend do rána (minule na sousedy volali ten stejný večer/noc policii 4x!!! protože otevřené okno dokořán, hudba na plné pecky. Nepustil je dovnitř a ještě se jim vysmíval z okna a nemohli nic. Vždycky jen tytyty a odjeli pryč asi nemohli vyrazit dveře, když je nepustil)…prostě mě to neopravňuje k tomu jít a někoho zastřelit. 

A někteří lidi jsou opravdu magoři a vadí jim i to, když si v bytě vedle někdo pomalu prdne. Aby na mě baba klepala, že mám moc hlasitý vysavač, nebo že se moc nahlas směju a povídám si ve svém vlastním bytě PŘES DEN je fakt přes čáru zase pro mě. To se tedy nestalo přímo mě, ale na návštěvě u kamarádky…milá důchodkyně se celé dny nudila, tak prudila všechny sousedy v okolních bytech…taky jí z toho mohlo švihnout a mohla jít někoho zastřelit, že. Když ji frustrovalo, že v paneláku přes den není absolutní klid…vtipné bylo, že když na ni někdo mluvil, tak odsekla, že neslyší a šla pryč 😀 …

Prostě pro vytažení zbraně kvůli frustraci opravdu nemám pochopení. To bychom se tu za chvíli mohli střílet všichni, že.

Někomu vadí, že na vesnici kokrhá kohout, někomu vadí, že za barákem smrdí krávy, někomu vadí x dalších věcí. Hodně lidí dělá z komára velblouda a nedávají ani to, když pes párkrát přes den štěkne u plotu. Pro někoho je totiž i to občasné štěknutí extrémně obtěžující, stejně jako normálně si hrající děti vedle na zahradě. Každý na to má totiž tu citlivost i nervovou soustavu jinou. 

Bohužel, jestli je někdo tak citlivý, že nedává žádný hluk a frustruje ho to natolik, že by to řešil násilím, má se odstěhovat někam na samotu. Ticho totiž není nikde. Když tu zbraň použije, měl by jít sedět.

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 10.11.2023, 12:18:59 xxx.xxx.213.168

To, že někomu ruply nervy fakt není omluva situace a říct, že byl vlastně v právu…no.

Já taky nepůjdu zastřelit svoje sousedy, protože to jsou nevychovaný hovada, jejich děcka řvou celej den (prakticky deno denně) na balkoně, do toho na ně řve jejich matka, dělají bordel před budovou a jezdí za něma divný existence (hlavně v noci) s hlasitýma autama…

Teď taky ti majitelé psa můžou třeba jít a každý den od rána do večera pouštět hlasitou hudbu…co udělá soused? Zastřelí je taky? 

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 10.11.2023, 11:01:52 xxx.xxx.213.168

Psychická a fyzická dospělost jedince se nerovná dospělosti pohlavní. 

Náš Willy (MCO) rostl docela dlouho, řekla bych…a do těch cca 3 let se choval stále jako kotě. Teď je z něj povaleč (5 let) co se ani pro hračku moc nepřetrhne, co by plýtval síly, že jo… 😀 

Nevím jak u MCO, ale u venkovních micin vám klidně může zabřeznout i 4 - 5ti měsíční kotě. V té době dospělé rozhodně není. 

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 09.11.2023, 10:08:05 xxx.xxx.213.168

Já bych třeba zase řekla, že úplně nejvíc mazlivý kočky jakou takový ty vesnický “obyčejný”. Skoro každá se mi vždycky narvala pomalu až na hlavu, jak se chtěla mazlit 😀…kočka od kamarádky se mi třeba hodinu nehne z klína a vrní jak motůrek a udělala to i když mě viděla poprvé…
já tuhle mazlící urputnost od svých “fon” koček vůbec neznám. Oni projevují tu lásku trochu jinak…mi přijde. Jasně, může to být o jedinci. Ale u těch obyčejných micek mi to přišlo docela globální (když se nebály lidí). Asi to může být i tím, že tu pozornost nemívají/neměli tolik? Kamarádka má jednu kočku nalezenou, druhou z útulku…třetího se nedávno někdo zbavoval (byl v docela blbým stavu - pohublej, takovej…nedorostlej)…a všechny tři kočky mají z jakýhokoliv kontaktu úplně až eufórii😀 …naše vesnický, když jsem byla malá, to tak měly taky. 

Já kolikrát našeho MCO kocoura pohladím, on se znechuceně zvedne a odejde tak, abych na něj nesahala, protože nemá náladu, což samozřejmě respektuju.

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 08.11.2023, 15:50:48 xxx.xxx.213.168

zajímalo mě, co se tu řeší, tak jsem se koukla taky 😀 …


Je to zrychlené, každopádně já v tom vidím, že kočka se o dítě klasicky otírá. Může v tom být zájem o kontakt, může to být naučené chování, které praktikuje třeba na dospělé a po kterém něco následuje(pohlazení, kokino, cokoliv) a je zmatená, že to nenásleduje od toho mimina…Výraz mi přijde ok…nalezená kočka kamarádky se tváří neustále jako boží umučení, i když si hraje, když jí, když se mazlí…taky je takto černobílá a má malou hlavu, možná to dělá i toto. 

Snahu o zastavování a zabraňování průchodu v tom nevidím. Možná byla prostě překvapená, že ji dítě nepohladilo zpátky. Připadala mi spíše zmatená ze situace. 

Edit: nemyslím si, že to je kotě, nebo respektive, tady to nepoznám a jako kotě mi nepřijde, spíš jako menší (nedorostlá?) dospělá (nebo dospívající) kočka.

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 07.11.2023, 15:32:23 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 07.11.2023, 15:10:39

Jakože…upřímně 😀 …chovatelka nám ukazovala jak ty kočky češe, chytla nějakou dospělou micinu, ta teda držela, byla zvyklá asi z výstav, ale chovatelka se s ní moc necrcala…a ne každá kočka tohle asi prostě snese. Netuším. Přítel si pak dělal srandu, že kdyby byl ta kočka, tak se hřebenu taky vyhýbájako čert kříži. 

Willy evidentně hřeben znal, ale rozhodně s ním neměl pozitivní asociaci…Fikovnice má kočku od stejné chovatelky z jiného vrhu a ta česání taky nenávidí, jak psala…asi nějaké “trauma z dětství”…s nikým jiným jsem od této chovatelky v kontaktu nebyla, tak nevím jestli je to napříč všemi odchovy. 
Ragdollka byla na česání zvyklá od malinka. Tam ale měla chovatelka jednu jedinou kočku, takže se mohla koťatům asi věnovat více. 

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 07.11.2023, 14:09:10 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 07.11.2023, 13:44:48

Ano, měli jsme stejný problém s kocourem. Brali jsme si ho v 5ti měsících a nenechal na sebe hřebenem ani sáhnout, naopak na hřeben útočil a neostýchal se zakousnout i do ruky a poté zmizel někam do úkrytu…no radost. Má starší kočka česání miluje, takže to byla docela studená sprcha…navíc, když Willy česání potřeboval kvůli ne úplně kvalitní srsti.

Jednou se nám zacuchal do stavu, kdy ho museli na veterině oholit, bylo mi z toho fakt psychicky nedobře. Naštěstí jsem narazila na Radechu a na kanál jak na drápky, kde se hodně propaguje ošetření se souhlasem. Světe div se, jakmile má možnost volby a pokud při česání vydrží a dostane spooooustu dobrůtek, tak se situace obrátila o 100%.

byla to práce…2-3 měsíce určitě… cvičili jsme skoro každý den. Teď jak vezmu klikr a hřeben, okamžitě nastoupí, já si sednu do tureckého sedu, on si předsedne hned u mě a docela se na to i těší…průběžně odhazuju i mlsky pryč a čekám, až se sám vrátí. Když se nevrátí, nevadí. Už je toho na něj hodně a zkusíme to později…tím, že se pročeše třeba dvakrát denně  několika tahy (nemusím ho drchnit hřebenem půl hodiny), tak srst se mu už prakticky necuchá…a když se někde něco objeví, tak si to nechá odebrat strojkem. 

Zvykli jsme ho i na koupání, fénování,…tím že má blbou srst, co se mu navíc mastí, je třeba ho cca 1x za měíc až dva vykoupat. Každpádně je fakt mega rozdíl se s tím 11kg kocourem “prát” proti jeho vůli, nebo to dělat s jeho souhlasem, kdy jsou všichni zůčastnění v klidu a nikdo se nestresuje…

Pro zadavatele… Mám Mainskou mývalí a ragdolla…nejvíc používám takové to klasické kovové hrablo (má na koncích plastové puntíky), potom umělohmotný hřebínek pro lidi, co má jednu řadu “zubů” a potom kovový na vyčesávání pro psy. Ten je kupodivu dobrý na podsadu. Myslím, že se prodávají i s otočnými hroty. Máme tedy i česací rukavici, ale ta mi přijde že nic moc nebere, má hroty dost daleko od sebe. Na zvykání česání byla fajn (bylo to pro kocoura něco jiného, nevypadalo to jako ten zlej nebezpečnej hřeben 😀)…

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 03.11.2023, 14:53:42 xxx.xxx.213.168

A když to teda řeknu blbě, není lepší alespoň nějaká snaha a pokus, než nic?

Minimálně by to mohlo upozornit na to, že lidi tento celkový nezájem o kočky vnímají jako problém.

Já osobně třeba nic nemám proti povinnému čipování koček a zanesení čipu do nějakého centrálního registru…problém je, že to aktuálně pořádně nefunguje ani u těch psů.

Ohledně kastrace by to chtělo asi spíše nějakou osvětu - i ve spolupráci s obcemi, příspěvky na kastrace pro lidi v důchodovém věku,…

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 03.11.2023, 12:00:43 xxx.xxx.213.168

Předpokládám, že to bude vaše první kočka a možná zvíře vůbec? 

Odkud budete kočku mít a bude to kotě nebo už dospělý jedinec?

Bude kočka pouze uvnitř, nebo bude chodit i ven?

Většina koťat/koček bude na nějaký záchod zvyklá už od chovatele. Pokud si tedy neberete “venkovní” kočku. Ideální jsou zavřené toalety s dvířky, záchod bych čistila alespoň 2x denně (já jdu vyhodit “nadílku” i po vykonání, když jsem doma). Stelivo bych vybrala, na jaké je kočka zvyklá, případně nejlepší zkušenosti máme s bentonitem (Tigerino, Biocats)…

Vrstva písku v záchůdku by měla být poměrně hluboká…vyčistit celý záchod dle potřeby…většinou s výměnou komplet steliva. Jinak se dosypává dle potřeby, aby se plus mínus udržovalo vhodné množství “písku”.

Další tip - nedávejte jído ani vodu nikam blízko kočičího wc. Vodu mít ideálně dál kd misky s krmením a přístupné třeba alespoň 2 zdroje - voda by měla být každý den čerstvá.

Pelech si kočka udělá kde zrovna chce - aneb bydlíme u svých koček. S námi třeba spí kočky v posteli, na křeslech,…občas použijí i kočičí pelechy 😀 …

Jako nezbytnost v domácnosti považuji škrabadla - nebo škrábací plochy. Jestli nechcete mít škrabadlo třeba z vaší sedačky. 

Kočky velmi rády koukají i z okna (parapety, poličky,…)…spousta věcí se bude odvíjet od toho, jestli bude kočka chodit ven.

Zábava pro kočku budete hlavně vy - mazlení, hry….

pokud se bude jednat o kotě a vy chodíte do práce, byly by lepší koťata dvě. Pro psychickou pohodu koťat i vaši 😀…kočka je společenský tvor, a kočka co je jen doma a bývá tam často sama se cítí sama osaměle a nudí se…je třeba na toto také myslet.

Krmení je potom kapitola sama o sobě. Je dobré si o tom něco nastudovat…ideálka je mokré krmení - syrové maso…KVALITNÍ granule spíše jako doplněk (koukejte na složení, na prvím místě musí být uvedené maso, vyvarujte se ideálně kukuřicí, obilí, neidentifikovatelných rostliných a živočišných produktů).

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 02.11.2023, 14:52:34 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 02.11.2023, 14:28:06

Nepomohlo by teoreticky očkování?
Pokud vím, že sousedé mají nemocné kočky, tak bych asi naočkovala tu čtyřkombinaci a nejspíš i FELV ? 

Ideální by bylo domluvit se se sousedem, jestli by nevzal svoje kočky k veterináři, ale pochybuju že to s přístupem “mám nekastrovanou kočku, ztrácí se mi koťata a je mi to fuk” bude možné…(a taky ideálně kdyby tu svoji kočku vykastroval…)

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 02.11.2023, 13:07:22 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 02.11.2023, 12:19:56

Já si samozřejmě koupila tu normální a těch odlehčených jsem si vůbec nevšimla 😀 …

no co už. Zatím si ji nechám a buď koupím tu užší-lehčí, nebo jsem přemýšlela pro štěníka nad tamer mini stopovačkami, měly by být lehké.

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 02.11.2023, 08:16:56 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 01.11.2023, 13:33:10

Tak to mě vůůůbec nenapadlo!
Mám doma 16mm širokou (nejužší varianta co na eshopu byla), 15m dlouhou hexabiothane stopovačku s tím, že jsem si ji koupila pro budoucího koliačka a na učení přivolání 😀 … a chudák pes by za sebou táhl závaží…

Teď přemýšlím, co s tím…nechat si ji, prodat ji…dá se vůbec koupit lehká z tohoto materiálu, vhodná pro štěně? 

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 02.11.2023, 07:41:26 xxx.xxx.213.168

Velmi záleží na kočce.

Kocour si ničeho zeleného nevšímá - ani kočičí trávy. U něj bych mohla mít doma džungli. Kočka je na tom hůř, ale!

Za těch několik let jsem zjistila, že konkrétně u ní jsou v ohrožení jen rostliny co mají dlouhé listy (zelenec, dracena) protože vypadají trochu jako kočičí tráva, tak ji to láká. Horská palma taky nepřežila, ale u ní jsem si přečetla až po zničení, že se jí také říká kočičí 🙂. 

Břečťan mám raději z dosahu (je jedovatý), ale kočky si ho nevšímají. Fikus je absolutně vůbec nezajímá, takže ten je v bezpečí. A potom mám různé pepřince. Můj sen je mít doma krásnou velkou monsteru, ale na to zatím nemám skill já. 

Jinak rostliny na balkoně - papriky, rajčata, malinovník, rybíz, atd je také vůbec nezajímaly.

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 01.11.2023, 12:05:49 xxx.xxx.213.168

Naše kočka se to třeba nikdy nenaučila. Ona teda hrabe jak šílená, ale po stěně krytého záchodu 😀 …zahrabává po ní bobky kocour.
Občas se jí to teda asi omylem povede, že párkrát hrábne do písku, ale je to výjimka 😀

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 01.11.2023, 11:39:27 xxx.xxx.213.168

Video už nedohledám, ale ten pozitivní účinek předení je vědecky dokázán, jelikož má specifickou frekvenci, která pozitivně působí na tělo i mysl, zjednodušeně. Kočky předou i když je například něco bolí, jelikož jim to pomáhá, stejně tak pozitivní účinky to má i na člověka.

Hlazení nejen koček (zvířat s hebkými kožíšky) má zase prokázané terapeutické účinky.

Mně osobně dokáže hodně zvednout náladu, když se ke mě kočka přijde přitulit, pokud se necítím dobře, nebo když si s nimi hraju a oni dělají “psí kusy”. Občas se jim povede fakt nějaká blbina. Minule si zašantročil kocour peříčko pod papírovou tašku, jenže není nejbystřejší, takže ho lovil úúúplně na jiné straně a strašně se divil, že tam nic není. Měli jsme z něj úplně Vánoce 😀

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 30.10.2023, 12:38:35 xxx.xxx.213.168

Když už se tu řeší přepravky, nemáte někdo tip na přepravku pro 11kg MCO kocoura, která by se vešla do auta na zadní sedačky a dala se nějak pohodlně vzít v případě nutnosti i MHD + s ní přejít od auta k ordinaci?
Jako úplně boží by bylo, kdyby to mělo i kolečka 😀 …minule musel hledat přítel místo na parkování okolo veteriny, vyhodil mě co nejblíž to šlo ke vchodu (a odjel hledat místo), ale i tak jsem myslela, že tam s tou přepravkou a kocourem nedojdu (jinak ji bere on). Kdyby Willy nebyl takovej stresař a všeho se nebál, vzala bych ho dovnitř na kšírech, ale on potřebuje být v čekárně schovaný v domečku…

Ta naše přepravka je navíc taková velká plastová kraksna, strašně blbě se to drží a člověk se bojí aby se to nerozpadlo, takže to musím podebrat ze spodu, kde to není ani hladké a mám z toho i po chvilce otlačeniny 😀…a s mýma 58 kilo fakt lahoda.

Jedna paní jim tam prej jezdí se dvěma kocourama v kočárku, ale to se mi zase kupovat nechce. V 99% případů se dostaneme na vet autem a většinou je tam místo na zaparkování. 
 

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 20.10.2023, 21:36:59 xxx.xxx.110.133
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 20.10.2023, 21:22:56

Takhle, abych někoho nehanila neoprávněně…samozřejmě se na tento test zeptám. Brala jsem testy uvedené v kolií databázi. Na druhou stranu s tím, jak chovatelé (ne)aktualizují svoje stránky je možné, že ten test má, jen ještě není nikde zapsaný.

Co jsem koukala tak test na PRA tam nemá uveden skoro nikdo. Jen CEA.