Aktuálně: 4 601 inzerátů178 098 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů
Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 13.09.2023, 14:48:04 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 13.09.2023, 13:51:50

Já zatím psíka nemám, čekám na to svoje štěňátko…ale máte naprostou pravdu. Poslední dobou si hooodně všímám okolí a lidí se psama venku (abych věděla i koho budeme často potkávat a tak) no a je mi z toho trochu smutno. Většina psů v okolí (bydlím ve městě) mi přijde pořízená jako módní “doplněk” nebo “živej plyšák”…nebo co vlastně…obejdou s nima bytovku a zalezou domů…je mi úzko z toho, že kolikrát se jedná o aktivní plemena/křížence a vůůůbec se nedivím tomu, že je tolik nezvladatelných a nevychovaných psů. Všechno pramení z toho, že se jim lidé dostatečně nevěnují. Patro pod námi má paní mladou fenku retrívra a ten pes chodí jen na procházky po městě a parku…paní v jedné ruce flexinu, v druhé mobil pokaždé, co ji potkám. A takto venčí většina lidí z okolí.

Já si vždycky říkám…"ty jo, proč mají vůbec psa??"
Na druhou stranu, spousta lidí má tento přístup i k dětem, tak co se vlatně divím…což je ještě smutnější :,D.

Myslím si, že pokud se zadavatelka bude psíkovi aktivně věnovat, učit, trénovat, blbnout venku a trávit se psem čas…a hlavně ho vnímat, je to naprosto vyhovující režim a rozhodně bych se pořízení psa nebála.

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 13.09.2023, 08:36:46 xxx.xxx.213.168

No…na chov s PP mi tento dotaz přijde opravdu mimo. Tak nějak bych si myslela, že tyto základy bude každý chovatel (i začínající) vědět. Pokud se skutečně jedná o PP chov, tak bych od takového chovatele štěně asi nechtěla.

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 12.09.2023, 20:41:31 xxx.xxx.110.133

Koukněte na zuby. Naší kočce začalo smrdět z tlamky, když se jí usazoval zubní plak a kámen(?). Už dvakrát proběhlo čištění u veta (pokaždé byla narkóza kvůli jinému vyšetření). Jinak to udržujeme docela úspěšně kelpou. Zápach se po čištění eliminoval, dokázali jsme to podchytit včas, takže zuby neutrpěly. Zkuste se tam kočeně podívat, většinou to je dost dobře vidět. Pokud má zuby v pořádku, může to značit závažnější problémy, jak je psáno výše.

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 11.09.2023, 12:40:43 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 11.09.2023, 12:33:44

Děkuji,

já se u štěněte v tomhle bojím, abych něco nedokonila. Viděla jsem, co špatné krmení psa může provést a všude se na to klade echt důraz, že štěně nesmí mít ničeho moc, ani málo, aby se správně vyvíjelo. 
Tak si chci už teď tak nějak srovnat čím a jak budu krmit. 

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 11.09.2023, 12:23:18 xxx.xxx.213.168

Já se s dovolením přidám 😀 …

Budeme mít štěníka až příští rok, ale už teď koukám, čím krmí chovatel a že se mi to vůůůbec nelíbí a chtěla bych ho po zabydlení převést na něco jiného.
Složení:

Čerstvé kuřecí maso 18 %, kuřecí masová moučka 18 %, rýže, kukuřice, řepné řízky, kuřecí tuk, celá sušená vejce, kvasnice, rybí moučka, kuřecí hydrolyzát, lněné semínko, rybí tuk, prebiotika FOS, prebiotika MOS, brusinky, extrakt z juky, glukosamin, MSM, chondroitin, nukleotidy.

Koukala jsem na MARP, ale ten nemá vyloženě štěněcí řadu. Potom na ty essential (ty teď mám pro kočky a úspěšně baští).

Jen masem si štěně netroufnu krmit, dospělého psa už asi ano. U štěněte bych to ráda kombinovala, aby byl zvyklý na oboje, ale nevím, jestli je to dobrý nápad(?)…případně od jakého věku lze takto kombinovat?. 

V dospělosti předpokládám, že bude mít cca 25kg (+ -)…myslela jsem, že to je střední plemeno, ale třeba u essential už patří pod large breed. 

Já jsem na tohle trubka…bych potřebovala od chovatelky rozepsat nějaký krmný plán/návod, kterého bych se mohla držet 😀 …kočkám třeba nic neodměřuju, mají v misce granule celej den, sem tam dostanou konzervu, pamlsky…ale u psů mi to přijde o dost složitější. Plus ještě nějak odpočítávat odměny na trénink. Už teď se mi z toho motá hlava 😀

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 05.09.2023, 14:32:41 xxx.xxx.213.168
kometa:

Proč si teda nepořídíte rovnou kočku, když nemůžete/nechcete venčit?


Napadlo mě úplně to samé…Proč pořizovat zvíře, na které nemám vůbec podmínky? 
Jít se psem ven jednou denně fakt nestačí. Nutit psa vyprazdňovat se pravidelně v bytě už hraničí s týráním. 
Co můžete psu, zadavatelko, nabídnout, krom jednoho venčení denně?

PS. kočku můžete taky naučit spoustu triků, když vyberete dobře plemeno, budete mít velmi příjemného společníka. Stačí trochu přizpůsobit byt a budete spokojená kočka i vy. 

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 30.08.2023, 11:11:26 xxx.xxx.213.168

Stříhám pravidelně. Máme doma škrabadla, ale mám pocit, že si kočky o ten sysal drápy spíš ostří 😀 …
Mám lekavého kocoura a pokud u mě spí a najednou se něčeho lekne tak je to mnohem lepší, když nemá drápy jako šavle.
S tím zachytáváním o hračky taky máme problém, škrabadlo - neškrabadlo. Stříhám třeba i před návštěvou veterináře, a tak…naše kočky jsou zvyklé.

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 23.08.2023, 07:57:00 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 23.08.2023, 06:59:05

To maj teda energie v tomhle počasí 😀 … naše kočky většinu dne leží v chodbě na dlažbě jako placky a vykonávají co nejméně pohybu. Ožívají až v noci a nedokážou pochopit, že si ve 2 ráno opravdu hrát nechci 😀…jelikož oni zase nechtějí přes den.

Už ať ten Mordor skončí, jinak se všichni rozpustíme. 

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 21.08.2023, 12:04:08 xxx.xxx.213.168
Rapotačka:

Měla jsem sněhově bílou peršanku, byla v pořádku.

Jako kotě měla tmavou skvrnu na hlavě, ta časem vymizela.

Z čistě bílého kotěte

 vyroste hluché zvíře.


Já myslela, že ta čistě bílá musí být spojená s modrým okem, aby z toho vyrostla hluchá kočka ? Pokud má taková kočka jedno oko žluté, druhé modré, zpravidla bývá hluchá jen na tu stranu, kde má modré oko. 

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 21.08.2023, 12:00:05 xxx.xxx.213.168

a)Dávám akorát bílý jogurt -  ne teda jako odměny, na to mi prdí, ale vždy, když si dělám snídani s jogurtem, tak kočky nastoupí v plné síle a čekají na svůj příděl. Nedělá jim nijak zle a nemám sílu jim to nijak odpírat…tváří se vždycky jak kocour ze Shreka 😀.

Na trénink používám mrazem sušená masíčka 

 b)U nás se jméno občas vyloženě ignoruje, protože přítel je oslovuje jmény neustále i když nic nechce…funkční přivolání máme na chrastítko s nosetouchem(v rámci tréninku), pokud není po ruce tak na šustění pytlíku od kokin 😀…zabere vždy, když nemůžu nějakou kočku najít. Hned se mi po zašustění teleportuje k nohám.

c) Lehni jsem neučila, sedni nemáme naučený na povel, ale jako souhlas s česáním, kocour ví kam si sednout, pokud trénujeme. Občas odhodím kokino pryč a n se zase vrátí, když chce pokračovat a předsedne předemě. 

d)Nemám. Kočce odhazuju kokina bokem. Upřímně kočku moc netrénuju, jelikož na žrádlo moc není. Ale kdybych jí nic nedala, tak “žárlí” a klidně jde Willyho profackovat….takže dostává kokina za to, že mi neleze pod ruce a neotravuje Willyho…takže prakticky zadarmo 😀

e) Neučila bych to (já osobně). Jak znám kočku, tak by se stejně netrefila 😀 a navíc oba jsou šílení hraboši. Tohle jde mimo nás. Stačí, že se občas pereme o záchod doma dva, přidat k tomu ještě frontu 2 koček…ne děkuji 😀.

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 17.08.2023, 12:25:01 xxx.xxx.213.168

Jestli vám jde o to, že jsou bílá, tak tím jsou docela známé turecké angory (i když mohou mít i jiné barvy). Jinak pozor, u čistě bílých koček s modrýma očima je častá hluchota.

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 17.08.2023, 10:53:10 xxx.xxx.213.168

No, normální to je…
Pokud chcete mít samce a samice dohromady, je nutné mít dostatečně velké,  hojně zarostlé akvárko s velkým počtem úkrytů, ať se můžou holky schovat…ono se stává teda občas i to, že vám ožerou holky samce.

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 16.08.2023, 09:13:22 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 16.08.2023, 08:17:04

Ty jo, to mi nikdo neříkal, jen, že to mám vyvařit po nějaké době s nějakým roztokem, co je napsaný i v návodu, ale nemůžu si vzpomenout, jak se jmenuje. My máme Aerokat chamber, kde se dá potom dokoupit i náhradní náustek (asi za 500 😀) když už to bude nějaké hnusné. Máme to něco přes rok a sterilizace zatím stačila a neřešila jsem nákup nového (což doufám, že nebudu muset kupovat celý inhalátor znovu, jelikož stál skoro 3k 😀 )…

Ono totiž to nebylo tak, že by měla rýmu neustále, ale spíš na etapách…a většina vetů to zkoušela řešit antibiotikama a vitamínama…a trvalo fakt dlouho než se přišlo na toto…musela jsem si najít jinou ordinaci, co měla dostatečně malou trubičku, aby mohli udělat endoskopii. Vždycky to bylo nejhorší přes zimu a veti mi většinou řekli, že kočičí rýma se ráda vrací. Což možná ve výsledku způsobilo i rozjezd toho autoimunitního zánětu. Těžko říct. Ve výtěrech se nikdy nic nenašlo, krev i vše ostatní měla v normě, na tu endoskopii mě navedla doktorka, která si myslela, že to budou polypy. To byla jediná která to nesmetla ze stolu že “jen rýma”… ale neměla na to vybavení, tak nás odkázala na jiná pracoviště po nějakém čase zkoumání, co by to mohlo být. 

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 16.08.2023, 08:00:45 xxx.xxx.213.168

Dodám svoji zkušenost. Naše kočky jsou v ohledu ničení vzorňáci…máme akorát sem tama dírky v povlečení, ale za to můžu já, protože je strašná sranda když něco schovám pod peřinu a kočky se to snaží ulovit 😀 …

Fakt mě nenapadá jediná věc, kterou by zničili…ALE mám relativně klidné jedince a mám doma škrabadla, s kočkami si hraji, zkoušíme nějaké klikr tréninky a tak…

No ale k věci. Kočka ve 3 letech dostala autoimunitní zánět nosní dutiny a musí každý den inhalovat kortikoidy až nejspíš do konce života. Jinak se jí tvoří v nosní dutině hlen. Než se na to přišlo, tak kýchala fakt ultimátně, nic moc nezabíralo a kočičí soplíky byly všude. Jakože fakt všude. Ze zdí to šlo blbě, loupalo se to i s omítkou, okna jsem musela umývat každý týden a tak. Teď jak inhaluje, tak je to o dost lepší, ale stejně, když se hodně změní počasí, tak to na ni občas přijde. Klidně se něco takového může stát. Do 3  let to bylo úplně zdravý zvíře.

Další věc, že kočka může dostat třeba průjem. Budete v práci…kočce se podaří zašpinit si srst v zadní části těla a než přijdete domů, máte doma tiskátka po podlaze, flek na křesle, flek v posteli…takže musíte jít hned po příchodu umýt kočku a potom zbytek bytu…taky super 😀. No a nebo naopak bude mít naopak tuhej bobek a rozhodne se, že je super nápad sáňkovat po koberci. Jo a nezapomeňte na chlupy úúúúplně všude!

Stejně svoje kočky miluju a nevyměnila bych je za nic, ale tohle je realita soužití se zvířetem. 

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 16.08.2023, 07:46:21 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Brepta z 15.08.2023, 23:27:53

Já mám na to názor takový, že lidé žádné jiné zvíře takto bez dozoru ven nepouští…jen kočky. Jasně, občas uteče někomu pes, ale není to pravidlo.

Ono u těch šlechtěných se o přirozenosti už ani moc mluvit nedá. Jsou po generace zvyklé žít uvnitř, često jim chybí i plachost. Naše ragdollka by šla fakt úplně za každým. Willy (MCO) ne, ale ten se zase všeho cizího a nového bojí, takže toho by ven taky pouštět nešlo. Uvažovala bych o tom v případě, že bych měla zabezpečený plot aby byl neprůchozí pro kočky ven i dovniř a i tak bych pouštěla kočky na zahradu jen pod dozorem. 

Bydlela jsem 20 let na vesnici a naše kočky, byť některé byly i kastrované, neměly dlouhou životnost. Měli jsme dlouhosrstou kočku u baráku, tu nám někdo prý ukradl. Jen jsme se to doslechli od sousedů, ale nikdy jsme ji už nenašli. Dva kocoury nám přejelo auto, jeden se vrátil se zlomenou nohou. Kamarádky katráta zase chodili na jejich zahradu šikanovat kocouři z okolí, byl pořád samá rána a strup. 

Další věc je, že lidé jsou zlí a nevidí rádi, že jim nějaká kočka hrabe v záhonku…například

U zvířete, kterého mám jako mazlíka a mám k němu citovou vazbu bych prostě asi volně nepouštěla bez dozoru mimo pozemek. U mě je to stejně jedno, aktuálně bydlím ve městě v bytě, navíc ani jedna z koček nemá moc zájem o pobyt venku. Zkoušeli jsme to jak na kšírách na klidném místě ve vnitrobloku a v lese, tak u příbuzných na zahradě. Máme zabezpečený balkon a ani tam moc nebývají. 

U klasických vesnických koček, které jsou zase zvyklé žít po generace venku, tam je to asi něco jiného. Nedokážu si stejně tak představit držet  kočku zavřenou doma proti její vůli, ale proto mám také kočky šlechtěné, zvyklé žít po generace uvnitř. 

Vy si samozřejmě dělejte ve výsledku co chcete, ale musíte počítat s tím, že vám kočka jednoho dne nepřijde zpátky a pokud to bude chovatel, který se zajímá o svoje odchovy a chce sem tam info jak se chlupáč má, tak se taky potom může stát, že se to rozkřikne a kotě vám potom bude chtít prodat málokdo. Právně vymahatelné si myslím, že to nebude. 

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 15.08.2023, 08:14:55 xxx.xxx.213.168
Jára:

Krátkosrstou hlavně kvůli úklidu samozřejmě, aby se všude po sedačce nechytali chlupy, ale to by asu musela být kočka úplný naháč aby to bylo bez problémů??? Tím jsem odpověděl na další otázku, kočka by byla doma. Ano myslel jsem že s těmi psy to bude spíš podle povahy každyho jedince, někdo snášenlivý víc někdo mín.


Jork vlastně prakticky nelíná, že? No jestli nechcete úplně nahatou kočku, tak myslím, že rexové (např. cornish rex) taky skoro nelínají, ale jak jsou na tom povahově, to netuším. Jen to budou asi taky velmi společenská zvířata, co by samotou strádala (beru podle sphynxů, že na tom budou podobně nejspíš s povahou). 

Jinak ten první příspěvek jsem psala já, jen jsem si nevšimla, že nejsem přihlášená 😀 …

Jako z ragdolla je chlupů dost, ale přijde mi, že prostě jen seberu chuchvalec a jdu, ale třeba srst od krátkosrsté kočky bývalé spolubydlící byla zapíchaná všude a uklízelo se to hůř, jen to nebylo tolik vidět jako od ragdolla.

Kotě s fajn povahou ale můžete sehnat i v útulku (občas mají lidé koťata v dočasce v domácnosti i se psem), pokud nechcete dávat od 10000kč a více za kotě. 100% bych se vyhnula “plemenům” bez PP, z povahového i zdravotního hlediska. Tato koťata většinou nebývají ani moc socializovaná, většinou to jsou kříženci bůhví čeho…to už si raději vzít “obyčejné” koťátko zadarmo nebo za náklady. 

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 10.08.2023, 14:46:33 xxx.xxx.213.168

Má vaše kočka i “ženich” testy na HCM, PKD, FIV a FeLV? Rozumíte genetice, máte chovatelský plán?

Předpokládám, že ne. Předpokládám, že nejspíš nejsou s PP, tudíž se nejedná o plemeno britská kočka, ale nejspíš o křížence. Nejspíš ani nepoznáte, že vámi vybraný ženich není nějakým způsobem příbuzný.

Ideálně kočičku vykastrovat a pokud chcete doma koťátka, určitě bude nějaký spolek nadšený, když se ujmete jako dočaska vyhozených a nechtěných koťat, kterých jsou všude mraky.

Víte, že vám vaše kočka může u porodu i zemřít? Víte, že koťata bez matky budou potřebovat neustálou péči a dohled? 

Tenurri
Tenurri (343 příspěvků) 10.08.2023, 13:43:50 xxx.xxx.213.168

Myslím si, že u malého kotěte je úplně normální časté mňoukání, stejně jako brekot u malého dítěte. Oni neumí jinak vyjadřovat své pocity a to, že něco chtějí. 

Dítě z toho vyroste, kočka z toho vyrůst úplně nemusí. Některá zvířata jsou komunikativnější, než jiná. Náš kocour komentuje všechno, dokonce když ho oslovíme, tak nám mňoukne zpátky…člověk si s ním může i povídat, skoro vždycky odpovídá 😀.

Neobtěžuje mě snaha o komunikaci ani zvířat, ani lidí…vám by se taky určitě nelíbilo, kdybyste ostatní doma otravoval tím, že na ně mluvíte 😀. 

Edit: já třeba i poznám, kdy kočky mňoukají kvůli dění doma, že něco komentují, že mají třeba hlad, nebo když si jen chtějí vynucovat pozornost. Je tam slyšet rozdíl. Ale u malého koťátka bych to vůbec neřešila. Prostě bych ho ráno co nejrychleji nakrmila (hlavně prosím NE kravským mlékem), pak bude napapaný a spokojený. Kotě ve vývinu bych ani nijak neomezovala v krmení.