Aktuálně: 4 830 inzerátů175 407 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů
Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 29.06.2023, 13:34:25 xxx.xxx.213.168
Anonymní:

no myslím to tak, že když něco dělá špatně tak že musím být dusledná, trestat ho a vydržet, trpělivost a když mu trochu povolím že to je špatně a zkazí to jeho charakter nebo jak to je.


Tak dejte konkrétní příklad, co se stalo, co dělá pes, co jste udělal/a vy, jak na to reaguje pes, atd...takto vám těžko někdo poradí.

Ale pokud "musíte" trestat, tak tam bude špatně víc věcí. Nevhodnému chování se má předcházet a učit správné chování, které se dá odměňovat. Trestáním si akorát pokazíte vztah. Pokud pes najednou "ohluchnul" a neposlechne na povel, na který předtím reagoval, musíte snížit kritéria a vrátit se víc na začátek. Pokud např. nepřiběhne na přivolání (a do teď povel plnil), prostě ho nepouštět ze stopovačky a znovu trénovat. Ne trestat za neuposlechnutí. A hlavně nedávat povely, když nemáte jistotu, že ten pes poslechne = dokáže povel splnit.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 29.06.2023, 13:19:12 xxx.xxx.213.168
Arziska:

Mám to úplně stejně. A je to takhle nejlepsi! Proto i v době covidove jsem u koupi štěněte trvala na tom, že si chci vybrat jako první a na živo, ne z fotek.


To je super :)...taky bych si chtěla vybrat z celého vrhu, ale myslím si, že to nevyjde a dostanu štěně přiřazené chovatelem, že tohle k nám povahou sedne a bude nejvhodnější :D...ale zase se hlásím chovatelům pomalu rok předem, tak uvidíme.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 29.06.2023, 12:05:33 xxx.xxx.213.168
biaca:

Pro mě je důležité také být s chovatelem osobně v kontaktu - jednoduše nepořídím si první štěně, které uvidím. 

Podmínky zajistit dokážu, ale hodně důležitá je příprava. Nesmí ani jedno zvíře trpět. 

Igin je také můj první kocour, a také to podle toho vypadá (je rozmazlený až běda). U mladšího si dávám větší pozor. 


Tak ono je to takto i správně. Já teď vybírám chovku i podle toho jak mi chovatel sedne a kde vím, že budu mít podporu (první pes). Jen s Lyarrou to bylo takový divoký. Teď bych si z takové chovky kotě nevzala. A ano, ona je taky strašně rozmazlená.

Tenkrát když si mňoukla, tak jsem za ní okamžitě běžela a i když to odbourávám a ignoruji ji, když si někde něco vymrčuje, tak z ní občas kvetu. Protože dva, tři měsíce je klid, a potom si najednou vzpomene, že to kdysi fungovalo a začne takzvaně "vysírat" (sedne si ke dveřím na chodbu (kam ji jednou přítel pustil, ať se projde) a řve, když to nepomáhá, tak si stoupne na zadní a škrábe pacičkama do dveří...a během toho mě chodí nenápadně kontrolovat, jestli na ni koukám nebo nějak reaguju a zase se vrátí k těm dveřím - tam když přestane, tak ji zavolám a ona přiběhne, ale občas to dělá 10 minut v kuse :D)

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 29.06.2023, 11:48:48 xxx.xxx.213.168
biaca:

Upřímně, já když jsem si přinesla druhého kocoura - sice mu Igin první den odnesl všechny hračky, co dostal od chovatelky, ale druhý den byli už spolu. (jednoduše jsem je měla pomocí pachů na sebe připraveny, kotě bylo v přítomnosti kocoura vychované a současně s pamlskovou metodou nebyl problém)

Všichni se divili, že si na sebe tak rychle zvykli - i když je to možná dáno povahou mladšího, ten je splachovací. Prostě bráchové. 

Prostě a jednoduše je důležitá příprava, povaha, vlastnosti nového zvířete, aby co nejvíce zapadlo do smečky. 

 


Lyarra byla povahou taková už jako malé kotě. Chovatelka měla pouze jednu chovnou kočku, nebyla zvyklá na jiná zvířata než svoje sourozence. Když jsem si ji dovezla domů, jako malinké, roztomilé koťátko, tak druhé kotě spolubydlící bylo doma už týden. Její kotě bylo s tou mojí úúúplně v pohodě a hned si chtělo hrát, a to moje malý roztomilý koťátko se vztekalo hned od začátku na to druhé kotě. Byli spolu v pohodě až třetí den, do té doby ta moje princeznička strašně vrčela. 9 týdenní koťátko. Nevím, jestli je to u koťat normální, ale já byla dost vykulená :D ...

Moje první vlastní pořízené zvířátko. Do té doby jsme měli jen vesnické kočky u baráku. Prostě jsem si vybrala chovatelskou stanici v okolí Brna a vzala si kotě z vrhu tak, aby byly s kotětem spolubydlící co nejblíž k sobě. Teď bych postupovala jinak.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 29.06.2023, 11:04:23 xxx.xxx.213.168
biaca:

Má představa je asi taková, že budu chtít štěně od chovatele, které vyrůstá s kočkami a nebude je v žádném případě honit. Také bych raději chovatele v okolí, abych mohla případný příchod štěněte kočky připravit, pomocí pachů, než si zvíře přinesu domů. 

Kočky se nesmí doma bát. 


Ze své zkušenosti, si myslím, že by se toho malého psíčka úplně asi bát nemuseli. U nás byl třeba problém, že kočka byla ultimátně na*raná, když jsme přinesli druhé kotě, ale jakože fest. 14 dnů. Prskala i na spolubydlící jak vzteklá saň a pohledem rozsévala nenávist po okolí :D ...

Ten roztomilej mírumilovnej plyšovej ragdůlek. Její komfort byl snížen asi hodně, a to ze začátku byli rozdělení. Rovnou říkám, že předtím byla zvyklá od kotětě bydlet s druhou kočkou, se kterou kámošila. Co jsem se odstěhovala k příteli, tak byla "smutná" (nesvá?), že doma bývá sama.

Potom už to bylo dobrý. Na yorkmuta rodiny přítele si zvykla během 3 dnů přes vánoce, kdy si vyloženě schválně šla lehnout do jeho pelechu a odmítala ho tam pustit...ona je taková...hmmm... trochu mrcha :D.  

Jakože podle ní bych si domů nesměla donést pomalu nic živého, ale po pár dnech si zvykne a už to neřeší a ve výsledku je ráda, že má společnost. Když ji kocour sejří, tak mu jednu ubalí, i když je 2x větší než ona. Naštěstí je to ňouma, tak jde žalovat k nám :D.

Já se upřímně víc bojím prvních dnů o to štěně, než o kočky. Lyarra umí být jak vzteklej tygr.

Na předchozím bytě nám na balkoně občas kempila kočka sousedů a Willy byl v pohodě, zvědavě chodil kolem. Lyarra vypadala, že plánuje přinejmenším vraždu a strašně jí přes to sklo nadávala. Přitom je to taková jemná duše jinak :D ...

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 29.06.2023, 10:52:11 xxx.xxx.213.168
megi-the-pes:

Essential jaguar jsou jedny z nej na světě. Lion a panther jsem ještě doma neměla. Nevím, kde se teď dělá Canagan, ale z UK je to taky, Aatu tam byly taky a Meowing,... pro psa jsem měla dlouho Simpsons, stejné to je... vybírám jako dobré tyhle značky, protože mají takovou normální, nepřepálenou vůni a nic jedovatého.

Purizon už taky chvíli používá "sušený protein" k masu, tak to můžete zkusit i ty Green/pet/woods, mají i vzorkové sáčky teď zrovna. Mají hrozně pěkné obaly. :-)


Jů, tak děkuji, já právě ty essential znám jen z doslechu "od psů". Nějak jsem se po nich nepátrala dříve, že by dělali i kočičí :). Dnes jsem koukla zhruba na složení, že tam nemají uvedeno kolik čeho %, tak mi to přišlo divné, když se většinou granule "chlubí" těmi vysokými % :D ...  

O vzhled obalu mi až tolik nejde :D spíš o to, co je uvnitř.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 29.06.2023, 10:25:16 xxx.xxx.213.168
megi-the-pes:

Jo, ono to má být na zoohitu... jenže tam nic není. :-) Dolina noteci... pak lisované nové Markus M., nevěřím, že to kočky jí... a pak Greenwoods a Greenpetfood, tam už jsou "sušené bílkoviny", což je záhadná složka... a už nic. :-)


Jakože...nemusí. Spíš šlo o to, že budu objednávat applaws a cosma konzervy, tak jsem k tomu chtěla přihodit rovnou i granule. Jinak většinou beru granule na spokopsovi. Vezmu jim malý purizony na zkoušku a uvidím.

Jinak Aatu vypadá dobře, Edeny se mi také líbí, ale ty má snad jen jeden eshop. Když jsem na ně koukala nějaký ten rok zpět, měli pouze dovoz českou poštou a to jsem zatrhla okamžitě. Představa že se pokaždé potáhnu na poštu pro pytlík granulí mi nepřišla moc lákavá. Teď nabízí i jiné služby, tak na to mrknu.

Essential nemá napsáno ve složení čeho tam vlastně kolik je, tak nevíííííím :D No...prostě naobjednám malé pytlíky, co teda půjde, ať si kočky vyberou.

 

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 29.06.2023, 09:56:12 xxx.xxx.213.168
megi-the-pes:

Zoohit (spíše chodím na bitiba, věrn. program) má svou značku Feringa. Docela hezky to voní. U N&D kočičích jsem slyšela více problémů, už od pohledu techn. chyba občas. Roky jsem kupovala psí a tam nikdy žádný problém. Feringy se nemusíte bát.


Feringu jsme zkoušeli granule i konzervy(kdysi), všechno dostal útulek, protože to bylo ještě horší ofrňování než nad lososovým Canaganem :D Ale děkuji :)

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 29.06.2023, 09:39:20 xxx.xxx.213.168
biaca:

Tenurri, osobně bych s granulemi neexperimentovala - také jsem kocourovi koupila nové granule - vítěze DTestu a měla jsem u sebe ležícího kocoura na klíně plačího bolestí. Trvalo mi týden než jsem ho průjmu zbavila. 

Případně bych zkusila se poohlédnout po co nejmenším balení - už nikdy nekoupím 2 kg pytel, aniž bych věděla jak kocour na něj zareaguje. Já krmím Joserou, a Conceptem pro life Gastro a kdyby byly granule pozlacené neměním. 


No my jsme teď právě na tom Canaganu, který nechám určitě, ale chci k tomu ještě další a právě nevím které brát. Do teď to byla Acana a Orijen, ale důvod proč je už nechci kupovat jsem uvedla výš. Applaws kočky dávají taky v pohodě. Ono prakticky pokud ty granule nejsou vyloženě nějak špatné, tak s nimi problém nemají. Purizon kočka mívala a v pohodě. Jsou zvyklí mít větší výběr už od chovatelů, co se týče příchutí i značek. Vždycky jsem měla alespoň dva druhy k sobě právě. Proto přemýšlím, co z toho zoohitu vzít. N&D se bojím, protože ten jeden pytel byl fakt blbej (předtím ND naprosto v pohodě).

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 29.06.2023, 07:50:33 xxx.xxx.213.168

Když už ty kontroly dělají, tak by je měl dělat člověk, který tomu alespoň trochu rozumí. Jako hádat se s chovatelem, že tam má špatnou žárovku a nedá si říct je úplně mimo. Chápu, že by řešili to, že tam tedy nemá tu žárovku vůbec a tím by nesplňovali podmínky vhodné k chovu.

Pamatuju si, jak k nám do zverimexu tehdy přišla kontrola, že odborník na zvířata, ale byl to někdo od stejné firmy. Dávali jsme ptákům do klícek čerstvé větvičky, za prvé aby měli zábavu, za druhé, aby se za ně mohli alespoň trochu schovat před čumilama, když byli ve stresu...andulky z toho byly vždycky odvařený a loupaly kůru jak divý. no milá kontrola přišla, větve vyházela, že tam nemají co dělat, že ti ptáci MUSÍ být vidět a že žádný přírodní větve nejsou v papírech a máme jim tam dát dřevěnou obarvenou hračku...super. Agama musela mít ten malej drobnej červenej píseček a podobně (z čehož se tam tenkrát jedna ucpala a dávali jsme ji dohromady, ale hlavně že je červenej píseček esteticky krásnej). Kdyby raději zakázali prodej zvířat v obchodech úplně. Za ty peníze a buzeraci jim tam nikdo kvalifikovaný dělat nebude a odnesou to zase jen ty zvířata.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 29.06.2023, 07:35:56 xxx.xxx.213.168
kocoura219:

Díky za info, až takto dopodrobna jsem společnost nezkoumala :) 


Tak daleko taky nejsem, abych zkoumala společnost :D ... jsem ráda, že se alespoň trochu orientuji ve složení, ale žádný odborník taky nejsem. No o víkendu nad to sednu.

Po N&D jsem si vzpomněla, že jednou měli krvavý průjem...oba. Tam bylo něco hodně špatně, dostali tenkrát detoxikační enterozoo gel, probiotika a pytel jsem druhý den vyhodila, aniž bych se ho teda snažila reklamovat. Jak to rychle přišlo, tak to odešlo. Potom jsem vlastně ND už nebrala. Kocour míval dříve low grain řadu, protože nedával absolutně bezobilné granule. Měl nějaký čas gastro dietu a na ty jsme navázali těmi s nízkým obsahem obilovin a spravilo se to.

Je to někdy fakt děs...kdyby vzali za vděk masem, nemusím tu řešit tuhle alchymii :D...vždycky se děsit jestli přijde pytel v pohodě, nebo nás čeká nějaký nepříjemný překvápko.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 28.06.2023, 09:23:22 xxx.xxx.213.168
hmn:

\'Nevíte někdo, jak je na tom teď purizon a ND? Purizonem jsem krmila kočku jako kotě, jen jsem tehdy musela dva pytle po sobě reklamovat a už jsem je potom nezkoušela (což už bude nějakých 5 let) a ND mi jednou přišlo taky ve velmi podivném stavu.\'

Purizon a okrajově NaD krmím dlouhodobě a nikdy žádný problém, objednávám bitiba.

jako nad složením můžu rozumovat, ale když mi to nežerou, takmi to je prd platný


děkuji, vím, že krom těch pár vadných pytlů tenkrát jsme byli s purizonem spokojeni (ale už je to fakt pár let), takže zkusím pytel vzít a uvidím. Nebyl by to (při nejhorším) první pytel, který dovezu do kočičího spolku, kdyby to nechtěli :D

 

Kocoura219: Nevím tedy jak yoggies vypadá teď, ale naposledy co jsem viděla ty slisované "králičí" peletky, tak to by u nás 100% neprošlo :D

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 28.06.2023, 08:27:44 xxx.xxx.213.168

Zdravím všechny :) Někteří možná ví, že mám divné kočky a že žerou prakticky pouze granule a skoro vše jiné odmítají i pod usilovném podstrojování všeho možného. No...teď se to trochu změnilo, protože jsem si dovolila koupit jinou příchuť Canaganu a kočky najednou vzali za vděk i konzervy :D ...a dokonce sežerou už jednu denně. Netrápím je hlady, koupila jsem oblíbenou příchuť a míchám jim to s těmi novými, což tak nějak sežerou, ale tu konzrvu si dají stejně. Budu teď dělat velkou objednávku na zoohitu (konzerv a kapsiček) a chtěla jsem jim k tomu vzít i nějaké granule.

Aktuálně máme Canagan (myslím, že je vcelku kvalitní), ale ten na zoohitu nemají. Nevíte někdo, jak je na tom teď purizon a ND? Purizonem jsem krmila kočku jako kotě, jen jsem tehdy musela dva pytle po sobě reklamovat a už jsem je potom nezkoušela (což už bude nějakých 5 let) a ND mi jednou přišlo taky ve velmi podivném stavu. Pamatuju si, že to kočkám chutnalo a problémy po tom žádné nebyly (kočky jsou zvyklé mít více druhů granulí k dispozici už od chovatelů).

Delší dobu jsem krmila Orijen a Acanu, což po koupi těchto značek Marsem už krmit nechci.

Složení Purizonu (Jehně a ryba): 28 % jehněčí maso, 26 % sušená jehněčí bílkovina, batáty, 8 % kuřecí tuk, 2 % sušená vejce, 2 % vykostěný sleď, 2 % sušená bílkovina ze sledě, 1 % olej ze sledě, 1 % hydrolyzovaná živočišná bílkovina, hrachová vláknina, sušená mrkev, sušená vojtěška, inulin, fruktooligosacharidy (FOS), buněčné stěny kvasinek (zdroj mannanoligosacharidů), sušené borůvky, sušené jablko, sušené granátové jablko, sušený špenát, 0,3 % psyllium, chlorid sodný, sušené pivovarské kvasnice, 0,2 % kurkuma, 0,12 % glukosamin, 0,09 % chondroitin sulfát, aloe vera (sušená), zelený čaj (sušený), rozmarýn (sušený).

Složení N&D Ocean: (směju se tomu čerstvému sleďovi :D) Čerstvý sleď ulovený ve volné přírodě (32 %), sušený sleď (30 %), hrachový škrob, rybí tuk (ze sledě), sušená dýně (5 %), sušená vejce, sušená mrkev, sušená vojtěška, inulin, frukto-oligosacharidy, extrakt z kvasnic (zdroj mannan-oligosacharidů), sušený sladký pomeranč (0,5 %), sušené granátové jablko, sušený špenát, psyllium (0,3 %), sušené borůvky, sušené jablko, chlorid sodný, sušené pivovarské kvasnice, kořen kurkumy (0,2 %), glukosamin, chondroitin sulfát.

a pro porovnání Canagan, kterým budu krmit asi hlavně:

čerstvě připravené vykostěné kuřecí maso 23 %, sušené kuřecí maso 18 %, čerstvě připravený vykostěný losos 16 %, batáty (sladké brambory), sušený losos 10 %, brambory, sušená vejce 3 %, kuřecí tuk 2 %, šťáva z kuřecího masa 2 %, alfalfa (vojtěška), lososový olej 1 %, minerální látky, vitamíny, brusinky, jablko, mrkev, špenát, mořské řasy, fruktooligo-sacharidy, glukosamin (350 mg/kg), chondroitin sulfát (240 mg/kg), mannanoligo-sacharidy, heřmánek, máta, měsíček, anýz, pískavice (řecké seno).

 

Na konec chci říct, že Carnilove ani Brit mým kočkám nesedí a krmit tím nechci, Marp ani Primordial mi zase nežerou. Ještě jsme občas dávali Applaws, ty jim chutnají.

Máte někdo nějaký tip, co vzít k tomu Canaganu? Díky moc!

Edit: upraveno pro odstavce, aby se to dalo číst :D

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 26.06.2023, 08:45:38 xxx.xxx.213.168

Za mě minimálně dva větší, ideálně 4, ale uvidí jak to bude kočkám vyhovovat. Já mám dvě kočky a jeden veliký záchod který vybírám vždy minimálně 2x denně. Měla jsem dva, ještě jeden o něco menší, ale ten se s nákupem většího (při pořízení druhé kočky) úplně přestal používat, tak jsme ho zrušili. Vytahuji ho jen jako erární, když jedeme na víkend pryč.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 23.06.2023, 07:25:39 xxx.xxx.213.168
Anonymní:

Kočka vám bude kadit do gauče, bude se zakusovat návštěvám do lýtek. Uteče vám na ulici a způsobí dopravní nehodu. Může těžce zranit vaše dítě. Kočka je citlivá a má dobrou paměť na traumata. Může jí kdykoliv hrknout v bedně. Raději se zaměřte na menší plemeno.


Cože? :D Vaše osobní zkušenost?

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 22.06.2023, 10:18:11 xxx.xxx.213.168

A ještě dodám další věc a to, že někdy se veterinární péče může prodražit i na několik desítek tisíc, což vás může potkat u jakéhokoliv zvířete z jakýchkoliv podmínek, jen od těch solidních chovatelů je pravděpodobnost různých onemocnění podstatně nižší.

Teď nedávno kocour špatně doskočil na packu a kulhal, druhý den se letělo na veterinu, dělal se mimo jiné i rentgen a hned jsme byli na 2k. Naštěstí mu nic nebylo, dostali jsme léky na bolest a za pár dnů to odeznělo. Mám kočku s autoimunitním zánětem nosní dutiny, do 3 - 4 let to bylo naprosto zdravý zvíře a teď bude doživotně inhalovat kortikoidy každý den, což zmírňuje tvorbu hlenu v nosní dutině, ale i tak sem tam kýchá, což prostě "vysmrkává" ten hlen a ano, když se zadaří, je to na zdech, oknech, atd...

Tím chci říct, že je potřeba si velmi rozmyslet, jestli budete schopní se starat i o nemocného jedince, jak finančně, tak časově, nebo i z jiných důvodů (častější úklid, atd). To zvíře může být x let zdravé a potom se najednou může objevit cokoliv, ale taky nemusí. Jen je třeba počítat s tím, že se něco takového stát může.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 22.06.2023, 08:52:44 xxx.xxx.213.168

A ještě rovnou dodám, hlavně nekupujte kočku od množitele = neregistrovaného chovatele. Hodně velkých plemen trápí například problémy se srdcem - HCM, a každé plemeno má vlastně něco. Dobří chovatelé testují svoje kočky na genetická onemocnění a nechovají na nemocných jedincích. U koček bez průkazu původu se netestuje nic a velmi často se stává, že chovají i na příbuzných jedincích = degenerace a další zdravotní rizika. Což ale žádný solidní chovatel vám kotě jako "překvapení" pro přítelkyni rozhodně neprodá. S tím je třeba počítat.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 22.06.2023, 07:31:42 xxx.xxx.213.168

Takto se zvíře rozhodně nepořizuje, pane anonyme. Měli byste si vybrat plemeno i jedince společně, obepsat chovatele, můžete se jet mrknout na výstavu koček, kde je velké zastoupení plemen a můžete si tam promluvit i s chovateli. Dále je důležité i co vy můžete kočce nabídnout, velká a těžká plemena potřebují veliká, těžká a stabilní škrabadla, velké pelíšky, velký kočičí záchod, atd atd. Máte pro velkou kočku dost prostoru? Další věc je, že koťata by se měla pořizovat dvě(pokud tedy nepracujete z domova a nemáte čas si s kotětem přes den hrát), spousta chovatelů už ani nedává kotě jako jedináčka. Pokud tomu jen opravdu vůbec nerozumíte a máte snahu se v tomto ohledu dovzdělat, doporučuju si s přítelkyní udělat výlet na nějakou kočičí výstavu (ale prosímvás, hlavně se tam neptejte chovatelů na "parametry" kočky :D). 12.8. bude v Ostravě, 16.9. v Ústí a 30.9. v Praze. Do té doby si doporučuji zjistit nějaké informace o péči o kočku a o plemenech jako takových a o případných problémech a nemocech, které tato plemena mohou trápit.

Tenurri
Tenurri (322 příspěvků) 22.06.2023, 07:13:12 xxx.xxx.213.168
hmn:

"Leckdo by označil naše kočky taky za chudáky, že jsou zavřený doma. Jenže víte co? Ono když jim uzpůsobíte prostor, věnujete jim čas (hra, trénink,..) tak opravdu nijak nestrádají. To zvíře většinu dne stejně prospí a pokud mu zvládnete nabídnout alternativu k lovu (hra) a trochu je donutíte přemýšlet (třeba klikr trénink), tak jim ty potřeby naplníte...Sice jinak, pro vás třeba nepřirozeně, ale naplníte. Naše kočky třeba ani jít ven netouží."

Tenuri, ty máš kočky šlechtěné, z člověkem řízeného chovu, že? Z chovatelského prostředí, jejich rodiče a rodiče jejich rodičů a ......dtto, ne?


Ano, obě mé kočky jsou šlechtěná plemena a mají i přímo ve smlouvě, že se nesmí pouštět volně ven, jejich rodiče a rodiče rodičů taky byli zvyklí žít uvnitř, i když chovatelka Willyho má nádherné průchozí voliéry na zahradě, tak volný pohyb předci mých koček rozhodně neměli.