Aktuálně: 4 681 inzerátů177 407 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů
Kallisto
Kallisto (125 příspěvků) 17.02.2024, 12:18:44 xxx.xxx.61.170
Odpověď na příspěvek uživatele MaFra z 17.02.2024, 09:36:13

Nedávno byl tenhle dotaz na koňácích na fcb. Hledejte tam.

Kallisto
Kallisto (125 příspěvků) 16.02.2024, 12:32:19 xxx.xxx.217.242
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 15.02.2024, 08:52:18

Rozumím, tam se dá ale zase dotázat, jak prokážete, že jsou ty koně vaše a že jste je někde neukradla 🙂. 

Kallisto
Kallisto (125 příspěvků) 07.02.2024, 13:04:19 xxx.xxx.217.242

Ano kdysi byly veřejňáky celkem časté. Vypadá to jako takové maličké závůdky. Sjede se banda koní a trénují. Klasicky oprácko a kolbiště, někde jen na kolbišti. Tam bývá postaveno pár skůčků, nebo celý mini parkurek. Tam si jezdec vjede, i se svým trenérem když chce a účastní se organizovaného skákání. Řekne se třeba skáče se jednička a šestka. Ke skůčkům si stoupnou ti trenéři a jejich svěřenci postupně najíždějí a skáčou. Vše se dělá pro to, aby šlo vše hladce, aby všichni přeskočili, najíždí si kolikrát potřebují, trenér pomáhá, radí, když se nedaří může skůček snížit, prostě tak aby se to povedlo. Pak se vyhlásí další skoky, třeba dvojka sedmička a skáčou se další skůčky. Nakonec se může po jednom přejet celý parkurek. Prostě takový hromadný trénink. Skvělé pro mladé jezdce nebo mladé koně, nutné je ale umět se chovat na parkuru, opravdu zakřičet “jednička!" když najíždím na jedničku, aby mi nikdo nevjel do cesty před nebo za skokem atd. Vybavení klasické tréninkové, umět se chovat atd.

Kallisto
Kallisto (125 příspěvků) 06.02.2024, 09:16:01 xxx.xxx.217.242

Ale ony tam jsou na to, abyste se do nich opřela. Dělají noze oporu, vyvažují balanc a pomáhají nohu vést.

Nestavět se do třmenů znamená, abyste do nich nebyla zapřená natolik, že budete zvedat zadek ze sedla, odlehčovat sed. 

Jsou cvičení, ve kterých v nich stát musíte, např lehký sed nad kavaletami, postavení se do sedla nad skokem. To vše jen v kolenou neudržíte, v těch třmenech musíte být zapřená. Vysvětluji to zjednodušeně.

Aby plnily svou funkci dobře, musíte je mít dobře nastavené. Moc krátké někdy navádí k tomu se do nich postavit. Moc dlouhé pak nedělají noze tu správnou oporu, jezdec je neustále na noze podvědomě hledá, drží silou vůle na botě aby je neztratil a tím tuhne v sedu, což je blbě.

Jako začátečníkovi se to hůře vysvětluje, až budete pokročilejší a vyježděná, pochopíte na co tam jsou 😀

Kallisto
Kallisto (125 příspěvků) 05.02.2024, 14:33:57 xxx.xxx.217.242

Já teda jsem asi exot, ale já bych to koně neodnaučovala. Mám ráda, když se mnou můj kůň komunikuje. A tím hrábnutím, mi něco říká.  Pokud nedělá něco, čím je nebezpečný mě nebo okolí, tak koně netrestám. Já všeobecně nemám ráda takové ty vypnuté koně a koně, kteří jsou “trestáni” = opravováni, za každé ukročení na uvazišti. Můj kůň si může ukročit, otočit se po něčem atd…

Kallisto
Kallisto (125 příspěvků) 26.01.2024, 09:32:32 xxx.xxx.217.242
Odpověď na příspěvek uživatele Kallisto z 26.01.2024, 08:41:18

Beru zpět, adblock asi…

Kallisto
Kallisto (125 příspěvků) 17.01.2024, 22:08:00 xxx.xxx.61.170

Zdravotní pojistku pro kobylu nemám. Všeobecně platilo, že se to u “levných” hobby koní nevyplatí, že roční pojistná částka je velmi velmi vysoká. Jestli se něco zásadně změnilo, to nevím. 

Mám jako asi většina pojistku z odpovědnosti, tzv blbostku, kdyby moje drahá někde něco rozbila, způsobila škodu. Toto pojištění je nějakou dobu k dispozici i u ČJF https://www.cjf.cz/dokumenty/pojisteni/pojisteni-koni/

Kallisto
Kallisto (125 příspěvků) 16.01.2024, 20:39:21 xxx.xxx.61.170

Podle zákona musí být kůň účastníci se svodu (tím se rozumí jakákoli koňská „akce“) nebo přemisťován na jiné místo vakcinován proti chřipce koní (influenze) dle vakcinačního schématu udaného výrobcem vakcíny. Poslední vakcinace smí být provedena nejpozději 7 dní před konáním svodu. Samozřejmě organizace vypisující různé chovné, sportovní či jiné akce mohou tyto podmínky upravit, lépe řečeno zpřísnit. Například kůň, který se bude účastnit závodů pod hlavičkou FEI (mezinárodní závody), musí být pravidelně přeočkováván proti chřipce každých 6 měsíců (plus minus 21 dní), přestože výrobce vakcíny uvádí očkování méně časté. Pokud se tedy chcete účastnit se svým koněm nějaké akce, zjistěte si dostatečně včas u jejího pořadatele veterinární podmínky, abyste nebyli nemile překvapeni. Všechny ostatní vakcinace jsou nepovinné, stejně tak není povinnost očkovat proti chřipce koně, který se neúčastní žádného svodu nebo není přemisťován. 

Kallisto
Kallisto (125 příspěvků) 09.01.2024, 20:42:30 xxx.xxx.61.170
Odpověď na příspěvek uživatele Tousecký P. z 09.01.2024, 15:16:45

Tak napište třeba odkud jste. Někdo tady může poradit vhodného člověka. Jinak zkuste brouzdat netem a videy, určitě narazíte na někoho, jehož práce a přístup ke koni jako k živému tvoru  se vám zalíbí.

Učíme se všichni celý život. Je fajn, že se vůbec zajímáte a napadlo vás se zeptat.

Kallisto
Kallisto (125 příspěvků) 09.01.2024, 12:16:59 xxx.xxx.217.242

No nejlevněji vás vyjdou ty zátěžové koberce, shánějí se zdarma ty co jsou na vyhození. Ale tosiplastem určitě chybu neuděláte, pokud zvládnete připravit podklad.

Kallisto
Kallisto (125 příspěvků) 08.01.2024, 15:36:11 xxx.xxx.217.242

Neumíte jezdit. 

Což samozřejmě můžete změnit.

Ale výměou uzdění toho nedosáhnete.

Najděte si trenéra a začněte něco o koních studovat.

Kdyby bylo ježdění na koni tak jednoduché, že stačí vyměnit uzdění a kůň mě najednou zázračně poslouchá, tak jsme dávno všichni na olympiádě.

Kallisto
Kallisto (125 příspěvků) 05.01.2024, 09:52:22 xxx.xxx.217.242
Odpověď na příspěvek uživatele HelaS z 03.01.2024, 23:01:08

Já vás schválně o zbytek tabulky ochudila, jako že to bude stačit. V pravidlech je samozřejmě více viz obrázek

Obrázek
Kallisto
Kallisto (125 příspěvků) 05.01.2024, 08:24:44 xxx.xxx.217.242

Já teda jen plácnu svůj názor. Nějak se mi nezdá, že by obsah měli zachraňovat anonymové. V dřevních dobách - pokud se teda nepletu- jel naplno equichannel a tam byli všichni přihlášení.

Pokud už teda chcete ponechat anonymy, ta by možná bylo fajn - i u jiných citací , kdyby na to šlo kliknout a přeneslo to na daný příspěvek třeba?

Obrázek
Kallisto
Kallisto (125 příspěvků) 03.01.2024, 22:55:30 xxx.xxx.61.170

Případně utíká před tvrdým vysedáváním, čili drncáním do zad. Nebo před tvrdou rukou, když se jezdec drží otěží, nebo neklidnou nohou…

Důležité je poznat, že kůň chce zrychlit a srovnat se= svůj sed, ruce, nohy, těžiště atd ještě dřív, než kůň začne zrychlovat. Je potřeba tomuto předcházet, než pak řešit jen zpomalování koně. Stává se z toho pak jen neustálý boj  a přetahování, koně to ještě víc zlobí tak zrychluje víc a o to víc to pak rozhazuje jezdce.  A tak furt dokola.