Aktuálně: 4 839 inzerátů175 475 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů
Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 11.02.2024, 14:52:54 xxx.xxx.38.181
Sardullah:

Já nerozporuju, že leon nemůže být ostrý nekompromisní hlídač…vlastně i těch pár bernardýnů, co znám jsou výborní hlídač…třeba táta mých berberů k takovým patřil. Mírných jsem spíš myslela, že s nimi není tak složité pořízení…jako neříkám můžou být trošinku tvrdohlaví, trošku pomalejší na plnění úkolů, ale zase to nejsou plemena na kterou je potřeba být nějaký dlouholetý mistr světa omeleta. 

Jako taky jsem berbery zavírala, když měl někdo přijít, protože fena mě střežila tak ostražitě, že by mohla špatně vyhodnotit třeba přátelské poplácání, napřaženou ruku…ale že bych jí nemohla jít zavřít v momentě, kdy už byl někdo u branky…no to si vůbec neumím představit. Já teda naopak znám leony jako velmi příjemné rodinné psy a dobré hlídače…sama jsem leona chtěla, ale nějak to nevyšlo.

No a s tou kastrací toho 6ti měsíčního leonka, tam mi fakty přijde, že to paní někdo poradil, ale přijde mi, že jí to rozhodnutí musel posvětit i veterinář…protože si myslím, že paní je ovlivnitelná a kdyby jí vet řekl, že to je blbost, tak by si dala říct.


Jen tak mimo, leonek je krásný pes, na podzim jsme jednoho potkali na výletě v Novohradkách, tak si s naší dost vyhráli. A ještě, kousek od nás bydlí paní má dva rhodeské ridgebaky. 6 a 8 let. Oba psy. Vycházejí spolu super, paní je malá, drobná i s hadrama snad váží 50 kg, Ridgebaci mají oba dohromady přes 80 kg. Když s nima jde, jdou vedle ní, jak baletky, vodítko ani nepotřebuje. Jsou opravdu boží, vychovaní, radost pohledět. A to chodí s oběma naráz.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 10.02.2024, 23:00:43 xxx.xxx.210.147

My dnes venčili kousek od Zvůle, šli jsme na prochajdu ke skalnímu útvaru Ďáblův chléb. Je jich okolo více, nedaleko Ďáblova prdel. Nedívali jste se někdo dnes na ČT1 kočka není pes? Byla tam paní, měla bernardýna a leonka. Leonek byl vykastrován v 6 měsících. To je tedy síla. Ruda, jak to slyšel, nevěřil svým uším. Řekl, že vet by měl vrátit diplom. Já to nechápu, proč to ty lidi dělají? Proč kastrovat psy, jako samce? Neřeknu fenu a ze zdravotních důvodů, a určitě ne v 6 měsících. Jako proč? To je hnus. CHudák pes a bernardýn měl kastraci chemickou.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 28.01.2024, 08:16:18 xxx.xxx.220.104
Sarah01:

Vložím pár fotek svých tří, všichni jsou s PP, to prase taky.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nevím sice který je to prase, ale nejvíc se mi líbí ta 1. fotka, jak sedí.  Ten je pro mé oko ten nejkrásnější, takový milý výraz.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 26.01.2024, 17:00:02 xxx.xxx.220.104
Sarah01:

Ne, to jsme si nerozuměly, měla jsem na mysli Eagleheart z toho videa, to je brněnská kapela, jméno si dali po písničce Eagleheart od Stratovarius. Jinak koncerty jsou vždycky super, byla jsem nadšená i z KISS, ačkoliv normálně je moc neposlouchám a nebo jen něco.  


Aha, já myslela, že Cans

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 26.01.2024, 16:33:13 xxx.xxx.220.104
Sarah01:

Jj, já vím, černá je barva metalu 🤘

Mám ráda rychlejší, třeba toto https://www.youtube.com/watch?v=425O1wKFgAA 😉👍 Ten zpěvák je můj vzdálený příbuzný.

A jinak momentálně se mi moc líbí covery od Tommy Johanssona (jak by řekl můj syn To je ten týpek ze Sabatonů), hlavně od ABBY (od dětství taktéž moje srdeční záležitost), třeba toto je boží https://www.youtube.com/watch?v=wIWbsqGVAxI . Daleko lepší jak ty písničky ve filmech Mamma Mia atd., to mě vůbec neoslovilo.


No, nekeke, Joacim Cans je váš příbuzný? Tak to je něco. Hammerfall, IM jsou moje srdcovky,Na HF jsme byli 3x na koncertě, před nima vystupovali Sabaton, Edguy a další. Edguy taky můžu, Tobias na koncertě je velký číslo. Taky mě nadchnul koncert Judas Priest v O2 areně. To byl opravdu zážitek. Ty videa, co jste poslala jsou taky dobrý.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 26.01.2024, 13:24:36 xxx.xxx.220.104
efe:

Taky se mi moc líbí černý auta, ale na údržbu je to to nejhoší, co můžete mít, je na tom vidět každý smítko prachu. 


JJ,můžu potvrdit z tm.modrýho, to samé, jak černé, na stříbrným není vidět nic

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 26.01.2024, 13:07:55 xxx.xxx.220.104
Sarah01:

Tak samozřejmě, že barva je asi to poslední, co by člověka mělo zajímat, ale tak proč ne, černá je nuda. Líbí se mně zářivé barvy, i oranžová a červená nebo zelená, je to i dobře vidět na silnici. Tak sem hoďte fotky, co se líbí Vám, pro mě je to zajímavá debata a doma jaksi není s kým se pobavit, syna auta neberou vůbec. 


Pro mě černá rozhodně nuda nee, nejvíc se mi líbí právě černá, tm. modrá a stříbrná. Doma mám tm. modrý a do práce malinký stříbrný. Před 10 lety jsme měli královská modrá, ta byla nejkrásnější. Pro Sarah, když se líbí IM, myslím, že se bude líbit i toto. Já to miluju, můžu slyšet 10x za den   

https://www.youtube.com/watch?v=xnxRAl8sk6A

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 18.01.2024, 12:02:18 xxx.xxx.210.150
Ph:

Nevím, co s tím.

to by vam ale meli poradit prave na tom cvicaku. Vsak proto se ten cvicak chodi...  Ale ano, vim jaka je realita…taky mi to trvalo 2 psy, nez jsem nasla fungujici rady.

Obecna rada je  - nenechat k tomuhle vubec dojit. Ono to stekani je hodne o emocich. Ona se tim ventiluje, protoze nevi jak jinak. Je toho na ni emocne moc. Je to typicke prave pro vovcaky. Proto tolika NO piska a zvukove se projevuje i pri samotnem cviceni.

Jestli mam byt konkretni a to ja nerada -pac jsem porad hlavne teoretik - tak ji musite bud vyvarovat tech stresu, kdyz uz to nezvlada bez stekotu. Nebo - ji aspon nabidnout neco jineho. a to je vetsinou aktivita. 

Zakazy a korekce na nezadouci zvukove projevy moc nefunguji Doron - a verte, ze to lidi porad zkouseji a pomerne sofistikovane 😄a psi jim rvou dal….

Delavala jsem i s canikem ! - ze kdyz se cekalo treba v rade na prekazku - poodesla jsem stranou od psu a bud tam prokrmovala nebo vytahla hracku - tak aby to nerusilo ostatni, ale pes mel moznost se nejak odreagovat a dat ty emoce jinam nez do stekotu.

Zacatek by ale asi bylo dobre jit na individualku 

a za par let se k tomuhle prispevku vratime, az si budu stezovat ze i muj vovcacek rve kde nema 😄


Ph, dík za rady. Přesně tak to s ní dělám. Když začne takhle blbnout, jdu z řady pryč, cvičím s ní trochu opodál, hraju si s ní s míčkem, ten je nade vše. Jenže pro ni je míček modla, není pak k uklidnění. No a pak se vrátíme zpátky do řady a tak furt dokola. Nesnáší to čekání, až na ni dojde řada. Právě na ten cvičák chodí hodně psů, udělají se 2 řady naproti sobě třeba 8 jedna řada a 9 druhá. Jsou mezi nimi hlavně štěňata, ale i starší. Budu asi chodit později na ty individuální. Zajímavé je to, že, když jdeme spolu normálně ven, tak cvičíme i ve městě v parku, tohle nedělá, neřve, normálně cvičí, kouká na mě, okolo chodí lidi i psi. Měla jsem vždycky N.O., tohle nedělal žádný.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 17.01.2024, 22:21:11 xxx.xxx.38.166
Doron:

Ph, děkuju za rady a povzbuzení🌷 , tak já se po Vás naopičím a budu to dělat taky tak, jak se mi chce ! A co bude Frama bavit. Zatím ho baví všecko.

IPG trojky, to jste teda dobrý dobrý ! 👍👍👍

Štěkání nám nejde, Framík je strašně mlčenlivej, kromě případů když má pocit, že má hlídat ( zachytit nelze, když povzbudím “ štěkej”, přestane s tím, že to už mám na starosti já 😅).

Dneska jsme zkoušeli obranu, nebylo to špatný , spíš dobrý, ale nevydal ani hlásku . 😞😂


Vidíte Doron, já mám pravý opak, mám se štěkáním problém. Naše je strašně uřvaná a na povel štěkala už ve 3 měsících. Nevím si s tím rady, ona nefunguje mezi psema v řadě. Když se čeká, až na ni dojde řada a půjde cvičit, tak řve a řve, je jak pominutá. Já jsem se s tím u předchozích psů nikdy nesetkala. Jedni říkají necvičit v řadě, druzí zase právě že cvičit v řadě, nevím, co s tím. Když jsem s ní sama a cvičíme někde na louce nebo i ve městě v parku a chodili okolo psi, i skupinky lidí, měla odložení a dobrý. Prostě na tom cvičáku, kde je třeba naráz 20 psů je úplně mimo. Nevím, co s tím.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 07.01.2024, 19:05:10 xxx.xxx.220.104
Anet10:

Jo,jo dlouhosrstek, taky jsem si to s bývalou feňulí užívala. Na břiše chlupy skoro až na zem, nízký podvozek, když byl sníh, tak zmrzlé kuličky sněhu skoro všude, nejhorší bylo okolo 0 a mokro a bahno. V létě zase špatně schla, když se byla koupat. Já jsem jí normálně břicho vždycky trochu přistříhla na kratší 


Ještě koukám na tu fotku, s tou jeho srstí to není tak nejhorší. Naše měla na hrudníku límec, jak kolie, na uších praporky a ty kalhotky vzadu hodně dlouhé i vpředu na nožkách ty praporky o dost delší.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 07.01.2024, 18:54:17 xxx.xxx.220.104
Ph:

Nez jsme dosli domu, mel na sobe tak 5kg zmrzleho blata navic…

Obrázek

Jo,jo dlouhosrstek, taky jsem si to s bývalou feňulí užívala. Na břiše chlupy skoro až na zem, nízký podvozek, když byl sníh, tak zmrzlé kuličky sněhu skoro všude, nejhorší bylo okolo 0 a mokro a bahno. V létě zase špatně schla, když se byla koupat. Já jsem jí normálně břicho vždycky trochu přistříhla na kratší 

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 01.01.2024, 11:54:00 xxx.xxx.220.104

Tak u nás se to zvládlo v pohodě. Ještě včera odpoledne do večera jsme byli na procházce v přírodě, sem tam bylo slyšet rány, toho si nijak nevšímala. Ale o půlnoci byl rachot.U nás právě taky o ulici dále každý rok bouchají petardy,ohňostroje, rány, jak z děla. Je to asi 40 m od našeho domu, normálně nám padaly na zahradu a střechu ty zbytky z petard, tak feňule byla doma, poslouchala ten rachot, no a okolo 1 jsme se byli vyvenčit na zahradě a spát. Takže to proběhlo OK. Všem hodně štěstí a zdraví v Novém roce

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 28.12.2023, 14:49:52 xxx.xxx.220.104
eena:

Súhlasím, že existujú aj “živly”. No predpokladám, že zadávateľka bude v o voľnom čase psa aj “vybehávať”. Ide o dni kedy to proste nepôjde - my tiež prechádzkujeme, resp až turistikujeme, ale keď to z nejakých dôvodov nie je možné využijeme záhradu a cvičenie hlavy. Jedna z mojich dcér má extra hyperaktívnu potvoru ☺- no mám dojem, že keď je u nás na záhrade, kde s ňou trochu poblbneme - pohádžeme loptičku, ponaťahujeme sa o lano, pridáme trochu naháňačky a pár preskokov - poprekladáme to “nútenými” pokojnými prestávkami - doslovne ju učíme chvíľu ležať alebo sedieť v pokoji  potom doma “odpadne”.  ja teda ozaj neviem, ale asi je málo ľudí, ktorí môžu denne venovať psovi 6 hodín prechádzok - je nutné nájsť ten správny spôsob a skĺbiť to. Zo mojich skromných skúseností ide skôr o intenzitu ako o čas - v lete napríklad veľa využívam plávanie so psom, v zime (mám to šťastie, že býva u nás sneh) cielene chodíme “brodiť sa” , alebo som naučila ťahať psa sánky hore kopcom - tak dole sa sánkujem, hore mi sánky vytiahne on. A to som na záhrade alebo na kopci oproti domu. No je pravda, že ja so psom robím hocičo - a mám šťastie, že žijem “na konci sveta” - lúky, lesy, potok, rybník…  


Mám taky hyperaktivce. Tiše závidím kde bydlíte, konec světa, louky, lesy, potok. 

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 28.12.2023, 14:21:52 xxx.xxx.220.104

U nás v JH starosta ohňostroj letos zrušil, nebude, na žádost Rakušana, škoda, že z tohoto důvodu a ne proto, aby byl všude klid, hlavně pro zvířata. Ohňostroj byl slabý odvar toho, co se děje na silvestra. Hradec jen duní, hvízdají rachejtle, o půlnoci svítí nebe a je rachot, tak do 1 v noci. Nemám to ráda. Naši psi s tím byli vždycky v pohodě, až na stáří, tak okolo toho 9 roku se začli bát a být nervozní. Naši mladou to čeká poprvé, tak jsem zvědavá. Stejně je na noc doma,ale i tak, no uvidíme.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 22.12.2023, 22:36:29 xxx.xxx.38.178

Taky přeju všem krásné a hlavně klidné vánoce, všem chlupáčům a páníkům pevné zdraví. Sarah, vaše  fotka je nádherná, já jsem u fotografa nebyla. Naše Orinka má 2 super kámoše, Montíka a Orionka CHlupaté štěstí. Oba jsou boží, patří mezi minimum psů, s kterými se snese. Ona se moc s  psema nemusí. Na Oriona si ze začátku taky vyskakovala, ten ji 2x srovnal a je klid. Teď spolu blbnou na louce. No, je to namachrovaná puberťačka

Obrázek
Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 17.11.2023, 22:37:39 xxx.xxx.210.131
Fikovnice:

Vy jste Buggyro také na bílá tlapátka?? Já úplně strašně… 😀

Kukačka (= Prostřední) je bílotlapkatej s bílou náprsenkou…

Jinak byla u mě kámoška, vyfotila Štístko a Podnájemníci dostali z kámošky amok - doteď tu lítali a brali vše s sebou jako velká voda. Nejvíc mě naštvali, že kočičí trávu převrhli a půl květináče vysypali. Oni holt občas potřebují změnu a zrovna tuto kámošku mají asi rádi nejvíc.


Fikovnice, měla jsem kdysi kocourka Jonáška,byl sice obyčejný, žádná čistá rasa, ale ten by se vám líbil, když jste na ty ponožky. Byl celý černý, 4 bílé ponožky, bílou náprsenku trojúhelníček a na hlavičce úzký bílý proužek k čumáčku. Bílé vousky a žluté oči. Jestli najdu ve starým albumu fotku, tak sem dám.