Aktuálně: 4 839 inzerátů175 473 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů
Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 17.11.2023, 22:29:07 xxx.xxx.210.131
Kilian:

Zdravím, tak dneska Keliš první místo v kategorii ZZO1 v ZKO v Jílovém a zároveň získal cenu Jílovsky talíř, která je udělována vždy tomu psů, který že všech závodníků nejvíce rozhodčího zaujme…

Obrázek Obrázek

Velká gratulace, co víc říct, vyjímečný a suprový papilonek👍 To já mám s tím svým pošusem plno práce, někdy nervy na pochodu, hold puberta, no. A tak to snad překonáme a bude líp

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 13.11.2023, 19:22:27 xxx.xxx.38.178
Slav:

To Anet10…..

Moc děkuju za radu,kosti dáváme z jatek hovězí,jiný se bojím dávat on hrozně hltá,nic pořádně nerozkousá a hned to poliká,granule jsou dost velký a jen je poliká (granule namáčíme),to jsem ještě neviděl,je to můj 3tí NO a žádný toto nedělal,pěkně to rozkousali.Chvilku jsme ho nehlídali a spolknul kus lana i s uzlem,pak jsme se báli,aby to vykadil,vše sežere.Jinak mu ještě dáváme zeleninu vařenou s kuřetem a rýží,ovoce…

To lupus4….

Taky moc děkuji za radu,ne, na klouzavý podlahy jsem ho nepustil.První týden byl v chalupě (půlka ledna)a běhal jen po koberci a na dlaždice jsem mu dal běhouny a když se přišel podívat na štěně známej se kterým chodíme na cvičák,tak se mě posmíval ,že jsem praštěnej,snažil jsem se vyvarovat problémům s klouby….Když jsem ho bral na procházky,tak do auta a na louku,lesa se vezl,aby co nejméně chodil po tvrdým povrchu…

Jen mám pořád strach,aby jsme nemuseli znovu na operaci,je mě pejska líto a tyto rádoby CHS bych pozavíral,takový lidi by neměli chovat zvířata….

Moc Vám děkuju za reakce….

Obrázek Obrázek

Teda Slav, ani nevíte, jak s vámi soucítím. Měla jsem vždy N.O. a taky byli tak nějak normální. Teď mám hyperaktivce z pracovní linky. Místo mozku míček. Taky je žravá, jak kyselina, od štěněte má protihltací misku. Krky do teď dělím na 1 krk=3 dílky, neboď když má celý tak ho spolkne celý, bez kousání. Skelet dám celý, ten si pokouše. Co se týká toho lana, byla bych na infarkt. Stalo se mi, že rozkousala plastovou mísu, trnula jsem a modlila se, aby to dobře dopadlo, naštěstí jo, druhý den měla v bobku kousky plastu, naštěstí prošly střevama bez následků. Taky mám nervy občas na pochodu. Ty lokte, myslím, že bude genetika. Taky se bojím, do teďka je v pohodě, nekulhá ani žádné příznaky , že by ji něco bolelo nemá, lítá jak šus, je to magor. Odkud máte z jaké chovky to štěndo? Zkuste koupit od Dromy slávku zelenoústou   

https://www.dromy.cz/pohybovy-aparat/green-lipped-mussel-500-g/ ;

 a přidávejte ke krmení. Hlavně denně pohyb a zaměstnat hlavu, taky mám fenu v tom pubertálním věku, no někdy na mrtvici.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 12.11.2023, 20:04:52 xxx.xxx.38.168
Slav:

Zdravím Megi, mohla by jste mě prosím poradit se složením v granulích (na co mám dávat pozor).Mám 12 měsíců starého pejska NO  s pp,má 3stupen dysplazie v loktu (po operaci) a ortoped mě říkal,abych přešel na senior granule (zapomněl jsem se ho zeptat na složení).Ted krmím Essential pro štěnata velkých plemen a vůbec nevím co by měli granule senior obsahovat pro pejska 12 měsíců s dysplazií….Koukám  na Marp,Wolf of Wilderness Senior a Essential,ale ty mají velkej nášup proteinů.Nikde jsem na netu nic nenašel a Vy tady radíte hodně dobře.Předem moc děkuji za radu.


Nevím, no. Ročnímu N.O. bych senior granule teda nedala. Taky mám N.O. v prosinci ji bude rok. Essential beginning large breed jedla od přivezení domů, ale nejen granule, ty jen ráno a pak další dvě krmení maso. Má to tak doteď, ráno granule, poledne mňamky, např. sardinky, jogurt, malou sváču maso s přílohou, no a večer jídlo z masa. Kosti denně, skelet, krky. Kosti vždy jen syrové, nedávám tzv. říkám tomu tušky, vepř. žebra, tvrdé králičí a stehenní drůbeží taky ne. Mám z nich strach. Do masité večeře přidávám balancer, kril. olej, různou zeleninu, malpicol od Dromy atd… Když nechcete moc bílkovin zkuste MARP variety jehněčí  

https://www.krmiva-pucalka.cz/granule-pro-psy/marp-variety-grass-fiel    

Jinak bych se držela rady od megi-the-pes. Pejsek je pěkný, takový ušatý.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 09.11.2023, 14:05:02 xxx.xxx.38.184
efe:

Berenika, Beruška, Beunka…

12.10.2010 - 7.11.2023

Tak už je tam všech šest mých holčiček spolu…

Obrázek

Je mi to líto, držte se, hodně sil😢

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 10.10.2023, 15:17:09 xxx.xxx.220.104

Děkuji moc všem za rady. Xerxová, taky mě to tak napadlo, tak jsem zavolala a hurá, mají do nosu, takže  ve čtvrtek fičíme. Přece jen, chodíme na cvičák, psů je tam dost. A ještě jednou díky všem.🌹

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 10.10.2023, 11:51:09 xxx.xxx.220.104

No, mě bylo řečeno, že se to nepřenáší jen kontaktem se psema, ale šíří se to i vzduchem. Nevím,nikdy jsem to u mých psů nezažila. Právě ten, co mi to říkal, tak měl u psa psincák, pes dostal z toho zápal plic a léčba byla náročná, zdlouhavá a drahá. Máme jít ve čtvrtek, Xerxová prosím, když by neměli tu vakcínu do nosu, mám nechat dát jinou, nebo počkat, až  objednají tu nosní?

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 10.10.2023, 08:01:47 xxx.xxx.220.104

Zdravím všechny,

zeptám se, dáváte někdo očkovat psa proti psincovému kašli? Mě bylo doporučeno na cvičáku, tak nevím, nikdy jsem své psíky, co jsem měla na to očkovat nedávala.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 09.10.2023, 10:09:48 xxx.xxx.220.104
Sarah01:

Je fakt krásná, takhle si představuju pěknýho NO. 👍

Nemáte fotku v postoji?


Opět velká gratulace Kelišovi a paničce ke složené zkoušce.

Sarah01, fotku v postoji nemám, vždycky, když ji fotíme, tak má odložení vleže nebo vsedě, to už celkem zvládá, postoj zatím neumí, nikdo ji to neučil, ale pokusím se nějak vyfotit, nevím, jak se zadaří.tak až vyfotím, pošlu. No, bude to komedie, chvíli nepostojí, je to pošus, jen naučit ji stát na česání byl zážitek. Vidíte, chtěla jsem fenku,protože je menší, skladnější, lepší na ovládání, než pes a vyrostla z toho kobyla. Před asi dvěma měsíci, když byla na vytržení toho mléčného zubu na veterině, vážila 34,5 kg v 8 měsících. Ale tlustá fakt není, má silné a asi těžké kosti. Je i vysoká, myslím, že 60 v kohoutku  má 

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 07.10.2023, 20:20:02 xxx.xxx.210.154
Kilian:

…..děkuji moc…….Anet, ta Tvoje fena je nádherná….


A tak, exterierák na výstavy to není, ale já nepotřebuju krásnýho psa do kruhu, mám ji jako parťáka. Aspoň netahá zadek po zemi a nemá šmajdavé nohy. Povahově je to pošus, se psema se moc nemusí, od štěněte je uřvaná, je ji problém ji zklidnit, když je mezi psema. To si zítra na cvičáku zase užiju( v řadě mezi psema) Když cvičí sama, je v pohodě. Je to prý celá máma. Štve mě s těma klackama, úplně je miluje, jsou nade vše, posbírá jich na prochajdě třeba 4 naráz a hrdě si je nese. Když s ní jdu sama, tak jí klacky nedovolím a ani nehážu, ale problém je můj chlap, ten jí háže balonky a hračky a ta je ve svým živlu. Na stopě se dokáže trochu zklidnit, jinak jak cvičí mezi psema, tak je nervozní. Včera jí bylo 10 měsíců.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 07.10.2023, 19:21:56 xxx.xxx.210.154
Kilian:

..zdravím všechny, tak dneska Keliš splnil zkoušku StPr1 za 98 bodů ze 100…je to vyhledávání dvou předmětů z filcu o rozměrech 10 x 3 x 1 cm, které rozhodí   rozhodčí na ploše 20 x 30 m a pes je musí do 10 minut najít a označit….vítr tedy byl šílený, já promrzla a psa to málem odneslo, ale máme to…


Keliš a jeho panička je prostě TOP, vyjímečná dvojka, vždycky, když to čtu, už nevím, co na to říct. Velká gratulace. 

Jinak, my jsme si dneska udělali celodenní  výlet do Novohradek. Jak já to tam  miluju, žádné davy lidí, jen krásná příroda, ticho, lesy. Boží. Prolezli jsme kus přírody i do Rakous jsme kousek zašli. Na Lesovně jsme si dali kafíčko a koláč a spokojenost veliká. Ucapkaní, ale spokojení.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 06.10.2023, 23:00:14 xxx.xxx.210.151
Sarah01:

Potřebuju tu výcvikovou vestu, kde to kupujete?


Pokud se jedná o vestu, tak tu mám odsud  

https://d4m.eu/cs/13-vesty?p=2    

  mám Laru černomodrou, ta má zátěr, je s kapucí, dobrá do chladnějšího počasí a pak mám Safety černou, ta je bez zátěru, na léto lepší. Ty kapsy jsou právě super na výcvik a rychlou odměnu. No a bundu mám od oděvy Hotový z Jemnice, jednu s tenkou podšívkou, ta je na teď, no a má mi přijít s teplou podšívkou do chladnějšího počasí.  Stránka Hotový se mi nepodařila načíst. Když si zadáte oděvy hotový, tak vám to vyskočí.  Bunda od nich je fajn, na požádání mi zkrátili i rukávy, mám krátké ruce. Od Ščučky jsem bundu vracela, protože to byl softshel a v tom se já potím, ještě k tomu byla nešťastně blbě všitá guma vzadu v pase a dělalo mi to na zádech hrb. Tyhle vesty a bundu nosím když jdu se psem cvičit, na prochajdu, na cvičák, jinak, když jedem třeba na výlet, oblíkám normální hadry.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 05.10.2023, 14:21:51 xxx.xxx.220.104
Zrzavci:

Jo, dokud byl jeden pes, taky jsem chodila s obyč ledvinkou, enemže psi přibývají a tak je nutno mít víc kapes, vís větších kapes……. pak už jen batoh 😀 každopádně ledvinka je supr

Janaa, ta šukňa - nejni v tom v létě ale vjédro? Já teda navíc potřebuju mít věci pod zipem,  jinak je zásadně ztrácím.


Zrzavci, ta ledvinka taky super, objednám si ju, bude dobrá na celodenní výlety, kde je třeba mít věci pod zipem, jak píšete.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 05.10.2023, 13:48:17 xxx.xxx.220.104
janaa:

https://www.northsay.com/kilt-lovecky-tmave-zeleny.html


Ten kilt je fajn, je to trochu jako spodní  třetinka mojí vesty. Já nosím v létě kynologickou vestu letní bez zátěru, no a teď na podzim silnější,nebo kyn. bundu. Potřebuju mít ty kapsy otevřené, ne zipy jak jsou na ledvince. Příští léto asi koupím kilt, protože i když je ta vesta letní, přece jen 2 vrstvy na těle v hycu je moc. Jinak pamlsků nosím mix, různé sušené masa, měkké polštářky, granulky ale nejvíc chutná obyčejný buřt, nakrájený na malé kostičky.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 25.09.2023, 17:42:41 xxx:xxx.e158:d88c
Sarah01:

My jsme o víkendu úspěšně ukončili výstavní sezónu ve Wroclawi, oba dva dny Cherry získala ve třídě otevřené V1, CWC (čekatel šampiona krásy PL). Pro mě i obrovský úspěch, co se týká řízení, ujela jsem celkem 2x cca 350 km, s blouděním ve Wroclavi určitě i víc a to proto, že jsem stůj co stůj chtěla vidět historické centrum města, když nevím, kdy a jestli vůbec se tam ještě někdy dostanu. 😀Právě tam probíhala vojenská přísaha. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Velká gratulace, CHerynka je krásná, barvu má krásnou, zlatou, ne bílou,  K tomu řízení, já bych si sama netroufla jste dobrá,klobouk dolů 🌷

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 19.09.2023, 10:43:53 xxx.xxx.220.104
Ariška:

https://www.cerino.cz/

Mám teprve chvíli, ale měly by být trvanlivé.


Cerino jsem měla, podarovala jsem pro útulek, protože Cerina mají uprostřed důlek a mojí bývalé feně se z toho špatně vstávalo, jak měla špatné nohy. Nešikovné na úržbu i hodně těžké. Někomu může vyhovovat, nám bohužel nee

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 19.09.2023, 10:34:46 xxx.xxx.220.104

Já mám pro N.O. tuto matraci a naprostá spokojenost. Materiál je něco jako kordura, jde dobře utřít vlhkým hadrem, nepropustný, v případě většího ušpinění, rozepnete zip, pěnu vyndáte, potah hodíte do pračky a hotovo. Mám 120x80, výšku 10 cm.   Pěna uvnitř je vcelku, ne drť.

  

https://www.coolpet.cz/matratze-fur-hunde-mit-abnehmbarem-bezug-oxford-textilien-schwarz-4xl-120x80cm-10cm-hoch-1/

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 10.09.2023, 15:17:48 xxx.xxx.210.197
Anonymní:

Dneska vypadl 🙂 


Tak to je fajn, mě u ovčandy po přezubení zůstal mléčný špičák, takže měla dva za sebou, nový a těsně za ním mléčný. Tak jsme ho dali vytrhnout (v 8. měsíci), v úterý to bude měsíc, co je zub venku. Byla chudák v narkoze, měla jsem strach, aby se jim nezlomil, říkal vet, že se to stává, že je kořen hluboko, ale dopadlo to dobře, vytáhl ho celý.