Aktuálně: 5 072 inzerátů173 345 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů
Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 21.04.2024, 08:20:12 xxx.xxx.220.104
Aluška:

Tak ještě zlomenina stehenní kosti a přestává se mi líbit ta kůže na zádech, začínají se dělat černé fleky a je cítit ☹️. V pátek mu to propláchli a očistili, nohu zafixovali. Hned zítra tam pojedu, mají pohotovost. V pondělí ráno jedem za chirurgem s nožkou.

Obrázek

Božínek malý, přeju brzké uzdravení, co nejmíň komplikací, pořád se mě ta situace vrací v myšlenkách, manžel sebou nosí na prochajdy paralyzer, já ne, kdo ví, jestli by vůbec na prase zabral, prý jo. No, pro mě by to byl zážitek do smrti.  Hodně sil, bojujte a držte se

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 19.04.2024, 19:26:59 xxx.xxx.220.104

Teda, to je hrozné, já vůbec nevím, co bych v té chvíli dělala. Co na to, neporadím, protože fakt nevím. Úplně tu situaci vidím před očima. Hlavně jezevčíci, aby se brzy uzdravili, kor ten starý a všichni. Držím všechny pěsti🍀

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 18.04.2024, 14:32:46 xxx.xxx.38.164
balu:

Vaše Ori je nádherná!!!


Děkuju, že se líbí, moje představa o budoucím štěněti byla trochu jiná, původně jsem chtěla drobnější fenku, proto jsem nebrala psa a taky tuto barvu VQ-vlkošedý tmavé znaky, sytý pigment, viz foto psa. Tenkrát jsem nesehnala, nebyli. Tak mám velkou a světlé znaky. U nás na cvičáku je takové tmavé štěně, no nádhera sama.

Obrázek
Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 17.04.2024, 14:29:42 xxx.xxx.210.149
Kilian:

…..no já měla docela fofry, tak jindy, byla jsem jen na otočku….ale tak bude to pěkná mohutná fena….a je šikovná a o to ti šlo především….my teď finišujeme na ZZO2, tak jsem zvědavá jestli to dáme….já v řadě cvičím jen opravdu sporadicky, vlastně jenom příprava na zkoušky ZOP a ZUP1 , jinak samostatně pořád a myslím, že to psovi vyhovuje víc….tak feňulku moc pozdravuj….


Tak o Keliškovi vůbec nepochybuju, že by nějakou zkoušku nedal, je to kluk šikovný, uvidíš, že dá v pohodě. My jsme byli o víkendu venčit kousek od Týna nad. Vlt. a Bechyně. Procházka okolo Židovy strouhy. Bylo krásně, teplo asi 25°C, Ori se svlažovala ve vodě, dnes je zima, asi 8°C

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 16.04.2024, 08:40:38 xxx.xxx.220.104

Polostahovák bych štěněti nedala, koupila bych normální širší pevný obojek. Postroj bych nedávala vůbec, proč postroj? Já jsem taky 1. týden krmila granule od chovatelky, no a přidávala jsem po troškách lepší, kvalitnější, až jsem se dostala asi po týdnu jen na ty lepší. A asi po týdnu jsem pomalu začla dávat maso a jinou přír. stravu, no a tak po 14 dnech- 3 týdnech, štěně mělo 2 denní dávky na přirozené stravě a jednu dávku granule.Musíte pak zkusit, co bude vyhovovat do toho konga a co ne. 

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 16.04.2024, 08:03:19 xxx.xxx.220.104
Kilian:

….před 14 dny jsem byla s Kelišem ve Vlkově ohledně dlažby na barák, tak jsem si u hospody u rybníka na Tebe a feňulku vzpomněla…


Je, mohla jsi zavolat, nebo napsat SZ a stavit se u nás. Pokecali by jsme.Já mám s tím mým pošukem dost práce, chodíme cvičit individuálně, ne do řady mezi psy. Ona tam má nervy v řadě.Je to hyperaktivec silně kořistnická. Vyrostla po mamince, před 14 dny jsme byli na veterině po roce na přeočkování, no a váha kmitala mezi 37-38 kg, takže 37,5 kg. Na fenu dost.  Tlustá není,ale tak nějak začíná mohutnět, no a má silné kosti. Je i vysoká, tipla bych 62 v kohoutku, jako máma. CHtěla jsem drobnější, skladnější fenku, vyrostla kobyla, tak mě to taky mohlo napadnout, když jsem viděla mamku.Kdybych si vzala psa, je to nastejno. Má hroznou sílu. Ale jinak je šikovná, taková rychlá, hodně energická

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 15.04.2024, 19:19:34 xxx.xxx.220.104
Sarah01:

My jsme prožili s přáteli krásný výstavní víkend v Polsku, Dráček dokončil šampiona PL, Cherrynka bude muset ještě zabojovat, skončila druhá. (Dráčka předváděla kamarádka)

Obrázek Obrázek

Nějaký čas jsem tu nebyla, ale Sarah moc vám to sluší, jste moc hezká žena,u CHerynky se mi  líbí ten její usměvavý výraz a gratuluju k úspěchu🌹

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 30.03.2024, 15:11:22 xxx.xxx.220.104
impact:

My jsme dneska pozvali na venčení karamády a nakonec se sešlo dvanáct lidí a dvacet psů. A dali jsme si krásných dvanáct kiláčků za tři hodiny. 🤗

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

To je paráda a těch pejsků pohromadě-závidím

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 29.03.2024, 16:21:19 xxx.xxx.220.104

Ano, kabely jsou izolované, hnízdí tady už tak 5 let, vždycky na jaře se objeví, vyvedou mladé a v srpnu odletí. jenže se tady bude něco přestavovat a vedle těch kabelů být nemůžou. Tak, snad něco vymyslíme. A děkuju za tipy

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 29.03.2024, 15:17:08 xxx.xxx.220.104

Dobrý den, mám dotaz. U nás v práci pod přístřeškem každoročně hnízdí tento holub. Nemůže tam ale být, jelikož má hnízdo postavené na místě tak, že pod hnízdem vedou elektrické kabely. Šéf už tam dal nějaké zábrany, ale dnes holubi opět přiletěli a střídají se ve stavbě, nosí větvičky a rovnají si to tam. Mohli by si postavit o 10 m dále. Taky pod tím přístřeškem, ale na druhé straně. Tam kabely nejsou. Jak to vyřešit, co tam dát, aby nestavěli tam?

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 26.03.2024, 13:21:25 xxx.xxx.220.104

Krmeno je granulemi Royal Canin puppy ve kterých by mělo být obsaženo vše potřebné.   

A ono není, v Royalu už vůbec ne. Jorkšírka bych granulemi nekrmila vůbec, takové pidi porce, bych krmila maso v lidské kvalitě plus přílohu k tomu, nějakou zeleninku, mňamky atd. když granule, tak jen občas, ne furt a kvalitní, ne šrot Canin.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 10.03.2024, 12:57:14 xxx.xxx.220.104
Ph:

trosku jsem si to myslela, ze to by mohl byt zacatek problemu - hrani si na place. moc emoci a pamatuje si to. Ani to cviceni mezi 20ti psy nepomohlo  - nez na ni dosla rada - nasla si jinou zabavu. 

individualka je fajn reseni. ani bych uplne ze zctku netrvala na tom, aby se pridavali i dalsi psi. Navazte ji nejdrive na sebe i na tom place  - a ona casem prestane resit okoli. Kdyz to jde jinde, pujde to i tady. Az pocase se treba da druhy pes na odlozeni, aby tam nejaky byl…

No a s tim “pretocenim” na balonek, cihavy pes -u pracaku to nikomu nevadi, spise naopak - a umi s tim pracovat. Rady nedavat micek a nabidnout jinou zabavu -ono to moc nemaka, spis je to takove vyhybani se realite. Stejne se to casem bude muset vyresit. 


nez na ni dosla rada - nasla si jinou zabavu.  

To je právě to, ona se v řadě mezi psema nudí. jak sedí a čeká. Bylo mi jasně řečeno, že to není pes do řady. Řekla mi to jedna holčina, no mladá paní na cvičáku s kterou budu cvičit. Já si její pomoci velice cením, protože je moc šikovná a se psy cvičí od dětství. Říkala, že tu čubu dáme dohromady za 20 minut, no moc tomu nevěřím, ale za  každý posun vpřed, budu moc šťastná.. Škoda, že nejste tady registrovaná,napsala bych vám SZ. Ale, asi vím, kdo jste, byla jste i v pes přítel člověka a podle toho si myslím. že máte i FB. Od takových lidí já si poradit  dám ráda a klobouk dolů🌹

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 10.03.2024, 08:11:35 xxx.xxx.220.104
Ph:

aha - tak ja jsem ted zjistila, ze kdyz dám citaci a pak ji zrusim, neni videt, na co odpovidam 😕 se omlouvam za zmatky…

No, tak snad to spravíme, ale je to o nervy

spravite 😉 chce to cas a nauci se to. 

Jen se zeptam - nebyla to takova ta řadovka, jak se nejdrive stenata pousti spolu pohrat a az pak se cvici? 


Ano, když byla menší, loni ty 4-6 měsíců, tak si všichni pejsci pohráli a pak se šlo cvičit. Teď chodím na jiný cvičák, taky tam je školka, do té chodí v průměru okolo 20 psů, docela dost, různého věku a plemen. Většinou se udělají 2 řady naproti sobě a jeden po druhém vychází z konce řady jde mezi ty 2 řady psů a tam cvičí nebo v kruhu. My ale už tak cvičit nebudeme, jsme domluvený, že budeme cvičit sami a postupně se přidá k ní další pes. Např. jeden cvičí na place, druhý má odložení a pak se vystřídají. Co se týká toho balonku, tak ta Jana(neregistrovaný) má pravdu. Jak ví, že mám balonek, je našponovaná úplně na maximum.Většinou s ní cvičím na pamlsky, ale pokud zjistí v kapse balonek, tak má před pamlskama přednost.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 09.03.2024, 17:23:54 xxx.xxx.220.104
kometa:

Ze pes bude delat doplnek u baraku a jinak si ho nikdo nevsimne? 🙂

Ne, myslela jsem psa, se kterým můžu mezi jiné psy. Stejně jako koně, který zvládne i pohodovou vyjížďku. Byť je to nadupaný plnokrevník. 

Jako, že to mají v hlavě v pořádku.


Kometo, moje kamarádka chová achaly a normálně do přírody s nimi jezdí. A, že to je asi kůň trochu jiný oproti jiným. Více nervní, ale krásný. 

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 09.03.2024, 17:17:21 xxx.xxx.220.104
Ph:

myslela jsem psa, se kterým můžu mezi jiné psy

chodi mezi jine psy. 

Ten free zivot byl myslen tak, ze jsem mela sportaka v rezimu uplne svobody - doma. Roky jsem tak mela caniky. I kdyz jsem porad s touhle variantou pocitala, nebylo to treba. Tak s vocakem ta potreba oddelovat v me nepritomnosti - zacala byt akutni. A ne, neperou se - maji se radi porad. Vovcak zuzla a provokuje duchodkyni i ve chvili, kdy ona uz chce mit klid a neprestane. Jina mentalita nez ten moloss.  Naslapane mladi. 

Vsechny sportaky normalne bereme na vychazky, do hospody, na dovolene, do hotelu. 


Vsechny sportaky normalne bereme na vychazky, do hospody, na dovolene, do hotelu.  

No, to je právě ten normální život, tak jsem to myslela, aby se s tím psem dalo všude jít a všady bezproblémově fungoval. S naší třeba cvičím poslušnost ve městě v parku a pohoda, dělá obraty, sedni lehni, vstaň i odložení, šli okolo ní i 2 psi a zůstala. Nezvedla se. Přijde na plac na cvičáku a je to jiný pes, řadovku nedává. No, tak snad to spravíme,ale je to o nervy

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 09.03.2024, 13:40:10 xxx.xxx.220.104
Ph:

jestli je takový sporťák využitelný v normálním životě. Nebo jenom na těch soutěžích?

Co je to normalni zivot? 😀Ze pes bude delat doplnek u baraku a jinak si ho nikdo nevsimne? Ne, na to neni vhodny 🙂 

Potomci skákali baráky, ale málokdo je ujezdil.

proto pomalu zmizeli - byly tezko jezditelni.  Tak jako nikdo vedome nebude sirit posahané psy, co uz jsou pro sport nevhodni = neplni ucel slechteni. Skakat baraky nestaci…tak jako psimu sportakovy nestaci, ze je nadupany. 

Tohle by bylo na prirovnani k prijezdenemu plnasovi - nikdo mu nebude vycitat, ze umi behat rychle a umi vystartovat z nuly na sto. Pokud v tu chvili na nem nekdo sedi? tak je povinnost toho cloveka to - usedet. Kdo neumi jezdit - poridi si jine plemeno kone.


Ph, nemyslím psa jako doplněk k baráku, to bych si pořídila když tak exterieráka, přece jen se více lidem líbí, ale nechtěla jsem už hrbaté záda a šmajdavé nohy. A nebo jiné atraktivní plemeno.Tak proto pracák. Myslím.že se jí věnujeme dost, chodím s ní cvičit, ne jen 1x týdně na cvičák, chodí ven denně a taky cvičí. Znám jiné N.O. co se válí jen doma a nikdo s nima nic nedělá.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 09.03.2024, 12:59:31 xxx.xxx.220.104

A já jsem si pořídila taky pracáka, sportovku na vyšší úrovni dělat nechci, chci psa jako parťáka, ale cvičit ano a nějaké zkoušky. Fenka je suprová, když jsem s ní venku sama, potkáme cizího psa, tak po domluvě s majitelem ji nechám se psem si pohrát a poběhat, pokud je to možné. Když míjíme cizího psa, jde u nohy na vodítku bez tahání naučila jsem jí to na balonek, ten je pro ni TOP. Jinak venku poslechne na 1. povel, už se i 3x zadařilo, že vyběhly srny, byla na volno a při povelu vyřknutém hned, hned přišla ke mě. Je to ale pošuk, taková moc rychlá,všechno dělá rychle a hned.Ale jeden velký problém má. Nedává cvičení v řadě mezi psema na cvičáku. Tam, jak přijde, jí prostě přecvakne a je to jiný pes. Tak jsme se domluvili, že do řady chodit nebude a bude cvičit sama a pak se přidá 1, 2 psi. No, myslím, že to bude ještě hodně práce, prý jsem na ni moc měkká. Já jsem se s tímto chováním nikdy u předchozích N.O. nesetkala ale měla jsem exterieráky, pracovního jednoho, ten byl v pohodě. Ona je hyperaktivec. No, věřím, že se to spraví, stejně chci psa pro normální provoz a to je úplně zlatá.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 14.02.2024, 21:09:44 xxx.xxx.38.169
Sarah01:

Dnes jsme se potkaly v Karlově Studánce  s fenečkou z našeho odchovu.

Obrázek

Je to ta vpravo? Tipla bych, má ten roztomilý úsměv po mamince