Aktuálně: 4 800 inzerátů175 487 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů
Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 09.09.2023, 18:48:01 xxx.xxx.220.104
megi-the-pes:

Anet10: a máte odhad, esi třeba ta svačinka a večeře není i dost, nebo nezabírá většinu krmné dávky na den? Protože to je rozdíl, esi v “mase” dám psovi 100 g bílkovin, nebo 20 g bílkovin, nebo procenta, to je fuk, ale počítat teda maso i granule stejnou jednotkou… no a k tomu dám ráno granule, tak tam nebudu řešit, kolik mají bílkovin, ale dosypu do toho množství k masovým bílkovinám.
Ne? 
Nejjednodušší to je rozdělit na poloviny.
Maso - má dostat 750 g (aj s přílohou, nevím kolik, je to jen příklad), dostane 375 g na den.
Granule - má dostat 250 g na den, dám k snídani 125 g.

A tu svačinku - 75 g z masa přesuňte na svačinku, 25 g z granul dejte na svačinku.

Granule vyberte normálně large breed puppy, junior, co mají, prostě jich budete dávat jen polovinu.
Nebo tam najděte takové, co mají hodně podobné hodnoty jako large breed puppy - bílkoviny, tuk, vápník a kalorie - a ty samozřejmě se nemusí jmenovat LB, teoreticky by mohly být mezi light a senior, možná i mezi běžnými a takovými těmi jednodruhovými jako klokan atp.
 


Děkuju Megi za vysvětlení, jasně, že nedávám plnou krmnou denní dávku naráz, třeba večer+ k tomu tu svačinku a snídani. Dělím to. Granule k masu jako přílohu nedávám. To má samostatnou snídani, maso ráno ke granulím ne. Mě se jednalo o to, že puppy granule mají okolo 30% bílkovin, a malé štěňátko už není.,což je prý moc, objednám nějaké okolo 24%, no, tak snad vyberu.A děkuji🌹

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 09.09.2023, 16:09:43 xxx.xxx.220.104

Megi , poprosím MOOC. Už jakou dobu studuju ten Wolfsblut a mám v tom teda guláš. Naše 9 měsíční N.O.dostává granule jen ráno na snídani, v poledne jen tak svačinku něco od masa, vajíčko, sardinky apod., večer je na mase. Teď dochází Marp, zkusila bych vzít ten Wolfsblut. Vybrala jsem tyto druhy, nevím jaký, který by byl tak vhodný, aby se z toho zase neposrajdila. 

W-wild duck

W-down under

W-wide plain LB

W-hunters pride

  Poprosím, co myslíte? Ne štěněcí, tam je moc bílkovin, myslím.že bílkovin má ve stravě dost. Velká už je jako dospělý pes, myslím na výšku, váží 33 kg

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 07.09.2023, 23:15:05 xxx.xxx.210.168
megi-the-pes:

Nejdřív vyřadím ty nejošklivější věci: BHA, BHT, propyl…(ta věc, co je jak nemrznoucí směs), “antioxidanty a konz. povolené EU”, moučky a sušené proteiny.

Kouknu na maso: čerstvé vydělím třemi = cca skutečný obsah masa.

Obilí x brambory a luštěniny, na tom nezáleží, ale u druhé možnosti je, pokud granule neobsahují přidaný taurin (a třeba l-carnitin), nebezpečí DCM (srdce).
Wolfsblut mají také obilné granule, moje oblíbené Simpsons také, ale ty se tady, myslím, nedají koupit. Na obilí není nic špatně, když psovi sedí, i bych řekla, že větší plemena je mají docela ráda, ale to je jen tip z historie, žádná rada ani fakt, jen dojem (hlídání stád a obilná kaše či zbytky chleba se syrovátkou atp.).

A jo, druhově určené suroviny: kuřecí tuk x drůbeží tuk. Směs znamená, že mi až tak nesejde, co do toho hodím, hlavně že to tento měsíc bylo levné.

No a pak jsou takové, zdánlivě nedůležité, detaily: fakt je výrobce tak bohatý, aby vozil čerstvá jehňata z Nového Zélandu? To jim jako platí plavbu kolem světa? Nebo si to nechá vyrábět v nejostřeji sledované a nejlépe vybavené továrně v Evropě, kdo ví, esi ne na světě?

A to je Wolfsblut. Je to i Marp, kterážto značka patří Čechům. Essential taky odtam, Canagan, Eden a tak, to už uvidíte ze složení.
Mně se líbí i Barking heads, Aatu (nevím, kde teď Aatu vyrábí) a Simpsons. To se dělá ve Španělsku, to je další granulová velmoc, dříve na to nadávali všici a porovnávali kvalitu mouček, že prý odtam je nejhorší a má nejvíc kostí, ale jak jsem zjistila, co to je za surovinu, hrozně mě to rozesmálo, kašlat na to, moučky vyřazuji.

Potom jsou také zajímavé granule z Německa od Markus M., jejich továrnička je přísně ekologická a vůbec je to celé vyšperkované, odtam žádné špatné jídlo nepřijde. Tam ještě Lukullus, to je z pečených a lisovaných ještě ok, nesypou tam moučky.
To samé je švédský Magnusson, oni strkají psům do jídla graham/špaldu, předpisy mají velmi přísné. 

Obecně to, co pochází z Evropy, je lepší než to, co je z USA, jelikož máme přísnější normy, některé látky povolené v USA jsou zde zakázané. A další plus je třeba co nejvíc Omega 3, protože to je teď moderní… ne, ono je to fakt užitečné.

Ty anglické mají ještě jednu velikou výhodu - suroviny, které přijdou do té továrny, musí být vhodné pro lidi a neprochází vyšší teplotou jak lehce přes 80°C. 

Přivoňte si, když sáček otevíráte. Ostrá vůně, přepálený tuk a tak? To u výše zmíněných značek neznám.

Se solí je to tak: podívejte se, kolik je sodíku. Do 0,5 % je to ok. Esi do něčeho sůl musí dodat, ale toto číslo cca nepřesáhnou, tak to udělat museli, sodík je životně důležitý.

Další, pro mého psa, který žije z tuku a bílkovin, je vláknina - držet do 3,5 %, eště tak čtyřech, ale jinak už působí to, že bílkoviny např. nebudou využity dostatečně. Jiné je to se starým psem, tam se trochu víc vlákniny vyplatí, protože pomáhá pohyblivosti střev a tak.

Co nejvíc živočišných bílkovin. Luštěniny mají stejně bílkovin jako maso, takže koukat, jestli je v granulách i dost masa, esi teda tam ta hromada hrachu není jako “šetříme” (zas problém s taurinem). Zpracování rostlinných b. není ani moc zdravé. Amoniak, ledvinářům jakéholi věku nepřístupno. A je to námaha. Pro starší psy platí trojnásob, potřebují co nejlépe stravitelné jídlo.
U štěkanátek velkých plemen je trabl s regulací využití vápníku… nepřejídat… a jestli je někde 2,5 % vápníku a 4500 kcal, tak to není úplně ok, ale takové hlouposti asi nikdo nevyrábí; mnoho % vápníku a méně kalorií, což large breed granule mají, je ok.

Kolik je kde obilí, brambor atp., no, nejsou granule, kde by byla polovina maso s tukem, protože takové nebudou držet pohromadě. Ale kdyby to někoho hodně zajímalo, kolik cukrů psovi dává, tak: 100 minus (protein + tuk + popel + vlhkost) = sacharidy.

Tak asi. 🌻


👍

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 04.09.2023, 14:34:38 xxx.xxx.210.183

Já jsem od 9 týdnů moji N.O. krmila Essential beginning large breed, ale ne pořád granule, např. ráno granule, v poledne sardinky, jiné ryby, vejce a mňamky, večer maso s kostí, různé druhy, k tomu přílohu, rozvařenou skoro na kaši kulatou rýži , rozmačkaný batát, nebo přílohy od Dromy, ty jsou moc fajn, zeleninku, balancer, bylinný mix atd. je toho tolik, co se dá krmit. Naše je žravec, každé jídlo hltá, do dneška má protihltací misku, sní všechno během minutky. Tedˇmáme granule Marp holistic white mix LB a taky sedí, jenže ona je od mala zvyklá na pestré jídlo, ne samotné granule, tak můžete zkusit tyto, jestli budou vyhovovat. Co máte za N.O.? Exterierák, nebo pracák?

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 24.08.2023, 14:36:03 xxx.xxx.220.104

Je mi to líto, tohle jsou takové hrozné chvíle., kdy člověk neví, jestli už je čas, nebo ne, ale vy sama to vidíte,jak na tom babča je. Hodně sil

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 19.08.2023, 22:34:58 xxx.xxx.210.196
Dublinbarzoj:

A pak, že chrt je běžec, když je vedro, tak se venčíme buď takto nebo v jezeře 🙈

Obrázek

Teda ti vaši barzojíci jsou noblesa sama. Překrásní a ta barva. Nádhera

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 18.08.2023, 22:58:39 xxx.xxx.210.132
Vahine:

Škoda, zase zkuste prosím vložit jindy…na Keliška se ráda podívám 😉


Keliška jsem měla tu čest poznat loni v srpnu naživo. Mě naprosto uchvátil. Je nejen krásný, ale i moc roztomilý a hodně toho umí. Když jsem se rozhodovala, co si po smrti mé fenky, se kterou jsme ještě loni s Keliškem venčili, navrhla jsem doma papilona, bohužel neprošel. Kdybych byla sama, asi by byl už papilon doma. Úžasný pejsek.

Obrázek
Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 13.08.2023, 09:28:33 xxx.xxx.220.104

Ona kamarádka je taková zvláštní. Vždycky se jí líbili koně, kteří nejsou jednoduchý, ale něčím se liší a achal se liší opravdu hodně. Má 9 koní, ale mezi nima A1/1. Za mlada dělala u dostihových koní, ona se pro koně narodila, kůň buď v člověku je a nebo není. To samé je se psy. Nikdy neměla štěně, vždycky si brala nechtěné z útulku nebo ty, jež se lidi chtěli nějakým způsobem zbavit.Zrovna teď má odněkud ročního ohaře . Dlouho jsme se neviděly, potkaly jsme se tento týden ve městě, tak k ní příští týden jedu, sama jsem zvědavá, na koně, na psa atd.Mě se líbí hannoverský kůň a ze sportu nejvíc drezura.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 12.08.2023, 17:25:57 xxx.xxx.220.104
kometa:

Tak já třeba vím, že je to teriér, když to má v názvu, že jo. A co ta povaha znamená. A že by pro mě úplně nebyla.

Tak jako bych si nepořídila arabského ani anglického plnokrevníka.


Kometo, moje kamarádka chová achaltekince. Nádherní koně

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 07.08.2023, 19:05:52 xxx.xxx.220.104
Daja:

Dobrý den 😉,

doře děvčata, ale držte si palce ať to po mě přečtete tu moji slátaninu.

Canisterapie je opravdu o tom, že lidičkám přinášíte radost a oddanost. 

V první řadě musite vědět tři věci a to jestli opravdu Váš pejsek je pohodář, pak jestli vy jste empatický človíček a hlavně ukacaný. Taky základní věc, uvidíte a uslyšíte hodně divných věci a příběhu, poloviná Vás chytne za srdíčko a někdy se i trápite po canisce ruznymy příběhy 😭. Na tohle pozor, musíte vědět jestli se dokážete s tímhle srovnat. I já za těch 15let jsem někdy mimoň a po cestě autem pláču i tom je caniska o vašem srdíčko.

Tak to bylo na začátek a teď k tomu jak to probíhá s pejskem. Musíte v první řadě si vybrat organizací pod kterou uděláte zkoušky, já si dělám taky časte návštěvy u veterináře, abych u pejska věděla, že je vpořádku. Po zkouškách si buď sama oslovíte různe zařízení a nebo pod organizací zustanete a oni Vám najdou nějaké zařízení. Tím, že já jsem na důchodu mám čas flexibilní, ale větsinou na 90% chce zařízení abyste chodili dopoledne a to je dost velká překážka protože většina pracuje. Pak s Váma a nebo s vaší organizací se uzavře smlouva buď na dohodu a nebo ( málo kdy ) pracovní smlouvu. Jo a ještě jedna věc, musíte vědět které zařízení je pro Vás a vašeho pejska nejlepší, já a mojí kulíšci jsme důchoďaky a LDN😉.

Tak tohle jsou papírové záležitosti a jdeme na to. Naše caniska se spíš točí jako společenská, žádne polohování po pejskach, žádne nucení psa do něčeho co se mu nelíbí, prostě pohodová atmosféra kterou už svým příchodem uděláte Vy. Pokud mám ležící klienty a mám dva pejsky, rozhodnu se který přijde ke klientovi. Mojí pejsci už od malá vědí co a jak, sama to vypozorujete na svém parťákovi. Mám jednoho lužkového a jednoho sedavého pejska. Měla jsem i běhavého, ale už jen dva. Běhaví Bišoneček zaměstnával u klientů zrak což byla velká výhoda. Můj začátek i když klienty znám, ale příjdu s volnočasovko, zaklepe mě vstoupíme a hlavně se představím a zeptám se jestli mají náladu na naší návštěvu. Pokud ano (dopředu mi časovka povykládal o klientovi) začnu pejsky dávat do postele, názvem vedle nohou a nebo na klín pokud klient je vozičkář. No a začnu snímá navazovat nějaké téma. Přitom klient hladí si pejska a já se snažím, aby semnou komunikoval, kolikrát i přes ty pejsky jsem navázala povídací niť, že to nedokázali ani v zařízení. Klienty nutím, aby sami mi dávaly otázky a to jim tvrdím, že jim zotpoví vše😉, musíte umět i srandu, když ten život je už tak těžký. 

Mám klienty s kterými se znám již těch 15let a to jdete jak ke starým známým i tak Vás už výtají. Mám klienty s nemocemi Alzhajmr a tam je to opravdu těžké, ale když vydíte, že si Vás už po dvou letech zapamatovali , hmmm je to veliký úspěch a já jsem opravdu hodně ráda i za jejich jiskřičku v oku🤩.

No a to je tak asi vše co jsem si vzpoměla, klidně teď vy do mě s otázkama, určitě jsem na spoustu věcí zapomněla.

A teď kouknu co, kolik a jak jsem to tady nadatlovala. Předem se omlouvám za chyby kterých bude hooodně 👌.

Dája


Před vámi, já smekám🌹

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 07.08.2023, 15:59:50 xxx.xxx.220.104

Zeptám se, jak by jste řešili nevypadlý mlěčný zub? Naše fenka už přezubila a zůstal jí jeden mléčný špičák. Takže má  první nový a za ním starý mléčný. Ještě počkat, nebo jít na veterinu dát vytrhnout? Je jí 8 měsíců

Obrázek
Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 06.08.2023, 15:03:23 xxx.xxx.210.181
megi-the-pes:

To mně teda praní na 30 trochu vadí. Ta cena mi taky vadí. 🙂Z koženky u zvířat mám špatný pocit. Ale když to teda funguje…


Já jsem tuhle vyprala na 60 a nestalo se nic. Ani se potah nesrazil. Právě té koženky jsem se taky bála, tak jsem vzala tuto

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 06.08.2023, 14:58:11 xxx.xxx.210.181

Vždycky jsem si malého vezla vzadu na klíně. Tuhle fenku jsme vezli 260 km, zastavovali jsme 2x, byla na obojku a vodítku, prošli jsme se po louce, odpočinuli a jelo se dále. Taky většinu cesty spala na klíně. Jak píše Arziska, deku a ručníky s sebou. My jsme jí o těch dvou přestávkách dávali i napít.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 06.08.2023, 14:51:07 xxx.xxx.210.181
Trickyvoo:

Taky jsem dneska musela v dešti. Mám goratexové boty v zimní i letní verzi a goratexovou bundu a je to super. Včera byla Malina na hlídání u tchýně, ale nevzali jí na procházku, takže dneska byla ochotná jít i do deště. Bylo to tak hezké, když jsme šly liduprazdými ulicemi, déšť mi ťukal na kapuci. Jak je člověk v suchu, tak je to vlastně moc příjemný zvuk. Pak už říkala Malina, že jí to už nebaví a šla by zas domů. Tak jsme šly. U baráku už tahala, jak se těšila domů 😀.  

Edit: chtěla jsem reagovat na Rezzy, pardon


Trickyvoo, zeptám se, jaké máte ty goretexové boty a bundu? Ta bunda by mě dost zajímala. Softshel nenávidím, včera jsem měla na sobě, žádné vedro nebylo, přišla jsem ze psem až ve 21,15 a byla jsem spocená, jak dveře od chlíva. Hlavně záda. Softshel prostě nedýchá, člověk se v tom potí, nesnáším to. Potřebovala bych něco, co nepromokne a DÝCHÁ.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 06.08.2023, 14:14:20 xxx.xxx.210.181
Anet10:

My máme ještě po předešlé fence tuto.  

https://www.coolpet.cz/matratze

Rozmýšlela jsem přesně .mezi tou, co má Bodlinka a tou, co jsem nakonec vybrala. Obě si myslím, že jsou fajn. Nechtěla jsem hlavně drcenou pěnu, ale pěnu vkuse. Takhle rozepnu zip, pěnu vyndám, potah vyperu, uschne a znovu obleču. Materiál potahu je něco jako kordura (šijou se z ní moto bundy).


Blbě se zkopírovala stránka, ale dá se na ni dostat. Máme černo-tm.modrou, pro N.O. 120x80, výška 10 cm

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 06.08.2023, 14:10:45 xxx.xxx.210.181

My máme ještě po předešlé fence tuto.  

https://www.coolpet.cz/matratze

Rozmýšlela jsem přesně .mezi tou, co má Bodlinka a tou, co jsem nakonec vybrala. Obě si myslím, že jsou fajn. Nechtěla jsem hlavně drcenou pěnu, ale pěnu vkuse. Takhle rozepnu zip, pěnu vyndám, potah vyperu, uschne a znovu obleču. Materiál potahu je něco jako kordura (šijou se z ní moto bundy).

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 31.07.2023, 15:51:09 xxx.xxx.210.184
keriton:

Máme to podobně v tom, že házení klacků psa obecně nijak extra nezajímá, ale u vody to vyžaduje a nadšeně vše přináší 🙂 


Buďte ráda, že klacky nevyhledává, já mám pravý opak. Klacky, balonek a jídlo jsou modla. Na klacky ji neučím, ani nehážu, ona neustále na prochajdě vyhledává a sbírá po cestě klacky, sebere třeba 3 najednou. Ale už se to neodnaučí, má to vrozené po mámě, ta je taky blázen na klacky. Tady asi 5 měsíční si našla na prochajdě

Obrázek
Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 31.07.2023, 15:20:06 xxx.xxx.210.184

Moje předešlá fena se podle PP jmenovala Yeta, hned od začátku, co přišla domů, byla Ira. No a tahle nová vlkošedka má zvláštní jméno v PP-Borghild. Tak jsme asi první 2 dny volali Borgi-Bori, no a zůstalo nakonec z toho Ori. Takže je to naše zlobivá Orinka. Já mám ráda ve jméně R a aby to bylo jednoduché, zvučné a krátké, takže Ori naprosto vyhovuje.