Aktuálně: 4 323 inzerátů190 601 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 03.11.2023, 20:54:32 xxx.xxx.84.122
Fikovnice:

Počkej, čivka už není??😢


Ježíš nestraš😲 Néé, to je jen nedorozumnění, čivinka se odstěhovala s bývalým mužem, byla jeho. Jenže Pučmeldík s ní celou dobu žil, ani si nechci představit, jak to pro něj muselo být zlé😟

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 03.11.2023, 13:36:46 xxx.xxx.84.122
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 03.11.2023, 13:30:41

Také jsem se snažila představit si různé situace, jak by to tedy asi mělo vypadat a vlastně…nějak si ty důsledky představit nedokážu, bylo by to na dlouhé přemýšlení a dávání si pro a proti. U nás nic jako přemnožené kočky neexistuje myslím, že na většině vesnic ne. Když si města můžou dát vyhlášku o volném pohybu psů, ať si pořeší i tuto problematiku…sami za sebe. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 03.11.2023, 13:23:47 xxx.xxx.84.122
Buggyra:

Já, dětí nemajíc, postrádám i vnuček 🙂 Je to dítě kamarádky, půjčené nám na hrubou práci a zajíždění divokých poníků.


🙂 Děkuju za info, snad budu schopná to udržet v hlavě a nebudu se za měsíc ptát na to samé😊

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 03.11.2023, 11:31:18 xxx.xxx.84.122
Bobca:

nene Raduš,nechodili spolu..Ferda byl spíš s Bárou,leželi spolu,mazlili se,olizovali,škádlili…Niki byl samotář..býval venku třeba celý den..už jednou nebyl asi 2-3 dny doma..A asi v rozmezí 3 týdnů zmizeli..Tak jak Janě Miki po povodních a Mauí za 14 dní-jakoby ho šel hledat..Miki se vracel i po půl roce,ale vždy vypasený,takže Jana si myslí,že se někde má dobře…je pryč už dýl…Má jen Thora-černého..


Jo takhle😟 Bohužel, ani to není dobrá informace😟 a je prostě divné, že někam zmizeli oba, když už jsou kastrovaní. Ti daleko nechodí. Vikťa byl nejdál po polích 100m u sousedky s holkama, říkala, že ho u nich vzadu viděla oknem. Dál ho nikdo nikdy neviděl. Gučinku ani tak daleko. Nemůžou být taky u některých sousedů, ptali se? Ať lidi kouknou i tam, kam chodí jen občas? Víš jak, někdo něco nese do kůlny, nechá ji otevřenou, mezitím tam vleze kočka, pak jde kolem,,ježíš, kdo to zapomněl zavřít?!" Zamkne na zámek a půjde tam až za měsíc pro něco. Nebo na jaře😲 Napršelo dost, 14mm, už asi přestává, trochu se prosvětluje. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 03.11.2023, 09:02:56 xxx.xxx.84.122
Bobca:

U nás lije jak z konve,je 12 stupňů….a prádlo nepřetržitě visí a visí a koberec přes plot taky,ale je už jiný😊novější..Mám tu,jak když spadne bomba,tak jdu něco dělat..Se mi včera vůbec nechtělo…

Niki,kočička je krásná,je zbarvená jak Bára od Zdenky..Nevím,kde jsi ji našla,ale hmn má pravdu..co když jí někdo hledá??😟


Jo, u nás je 11st. Včera jsem dělala taky doslova ho.no, nic se mi nechtělo, jen jsem posbírala klouzky, protože na obchůzce jsem narazila na václavky, kousek od cesty, tak jsem je natrhala jedněm sousedům, kteří se vždycky ptají jestli nepůjdem na houby, že by na kyselicu chtěli. Václavky právě už druhým rokem nebyly, teď najednou, když už s tím nikdo nepočítal vyskočily(a nebyla jsem doma) Do lesa ale asi nepůjdem, už i tyto byly přerostlé. Tak jsem to všechno sebrala a zanesla jim to. Pustila závlahu do skleníku(ještě jsou tam pěkné papriky a okurky) a to je tuším všechno😊

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 03.11.2023, 08:53:49 xxx.xxx.84.122
Buggyra:

Cha, tak jsem napsala pozdě přihlášku na koňskou akci, a zdá se, že už mě tam nechtějí a nebo ten přihláškový mail prostě už nekontrolují a nebo prostě už nebudou odpovídat, takže tam nepojedu, pokud teda večer nenajdu v mailu potvrzení. Ale to je naděje pro naši holčičku, protože pokud nic, tak se briskně přehlásím na druhou akci, na kterou bude moct holčička jet se mnou 🙂 Tedy pokud nebude mít nic naplánovaného s rodinou. A to věřím by se holčičce moc líbilo, posledně se jí to líbilo dost.

Holčička poslední.

Obrázek

Já se omlouvám, ale nejsem si jistá, jestli holčička je dítě nebo koník. První jsem myslela, že koník, ale ten by asi neměl s rodinou nic naplánováno😜Tuším jste o dítěti už mluvila, je to vnučka, nebo?

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 03.11.2023, 08:51:01 xxx.xxx.84.122

Bobi umřít? To je blbost, když mu nic nebylo. A divné mi přijde, že zmizeli oba najednou. Jestli doteď chodili spolu, tak budou někde spolu. Nemohli někam spadnout, nebo je někdo nezavřel někde v kůlně, ve sklepě, třeba i u Zdenky? Nám se kdysi u babči také ztratili najednou dva kocouři, byli krásní, chlupatí, leč nekastrovaní. A chodili s dědou i na nákupy s kárkou, cca 150m. Taky bylo divné, že zmizeli najednou. Už se nenašli, jen se ukázalo, že na té cestě k obchodu bydlí jeden magor. Zjistilo se to tedy tak, že podpálil sousedům stodolu. A vyplynulo dál z vyšetřování, že to není jen žhář, ale dělá plno jiných hrozných věcí, třeba týral zvířata. Že se mu dostali do pracek naši přítulní kocouři, mě strašilo hodně let😢 Zavřeli ho na nějaký čas do blázince a matka s dcerou se z ostudy odstěhovaly, utekly, se nedivím.  Otec zůstal, byl už vážně nemocný a za pár let umřel. On se z blázince vrátil někam k té matce, nevíme, kde bydlí, snad někde u Hodonína, snad někde dostatečně daleko👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 03.11.2023, 08:35:27 xxx.xxx.84.122

Niki, Pučme asi přemýšlí, proč mu tam ta panička pořád tahá nějaké otravy, když on byl spokojený jedináček😉(vím, měl čivku)

Naši se včera po dlouhé době servali, nevím o co šlo, nic strašného se teda nedělo, jen jedno tradičně Gůči zařvání, načež jsem z obýváku do chodby houkla, jestli jsou normální a tím to skončilo, ráno za světla jsem našla v hale ,,hromadu" chlupů, ale byly obou. 

Za světla…prd za světla. Prská a je ,,temno". A navíc jsem zjistila, že nejde půl elektriky, asi fáze, protože třeba trouba a lednička jde, světla a televize ne, Wifina jo, hůř, že nejde voda. Ještě jsem se umyla i spláchla…no a pak jsem to zjistila. Ale už to zablikalo, snad už to někdo někde opravuje. Včera byl ten vichr, nic teda vyjímečného jsem nazachytila, prostě byl vichr. Dneska ještě fučí hodně, s tím jsem nějak nepočítala, protože jsme odložily objížďku hřbitovů…stejně tam akorát všecho lítalo, zbytečné se pokoušet to opravit, když by nám to za patama vyletělo z váz znovu. Dneska mělo dopoledne prskat, prská, snad po obědě už nebude a pojedem. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 03.11.2023, 08:25:21 xxx.xxx.84.122
hmn:

jen aby to kotě teď někdo zoufale nesháněl
zanedbaně nevypadá


Kurňa, popravdě mě to vůbec nenapadlo😲 ale tedy neznáme historii nálezu, kde a jak dlouho byla atd. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 02.11.2023, 17:36:32 xxx.xxx.84.122
Varaxi:

Pokud je kocour domácí, tak si myjte ruce po návratu domů a na ty cizí kočky nesahejte. Pokud je venkovní, tak alternativně minimalizací kontaktu (voliéra atd.), případně se o kocoura dobře starat, pravidelně ho kontrolovat a doufat. 
Měli jsme na vísce podobný problém, nepomohlo nic. Leda svoje kočky nepouštět ven, případně ta voliéra. 


Čím by pomohla voliera? Jako, že by na sebe neprsknuly přes pletivo? To by muselo být terárko😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 02.11.2023, 10:48:02 xxx.xxx.84.122

Mamka, tedy tchýně v tomto případě, jen tak za sousedkou nemůže, protože je to přes potok. Respective, kdyby se už dostala až sem, zkontrolovala by to sama. Neví, že budu na prášky, ona má ke zvířatům vztah nula, jsem se vůbec divila, že mi to zavolala. Nikdy nemůže pochopit, co pro mě znamenají. Když umřel Berry, jen se zeptala(když mě uviděla) ,,už pošel?"

Sousedka je zlato, nebyl by problém, jenže oni by se před ní schovali, kdyby přišla k nám. Neřkuli, že je to ta s malýma JRT holkama, i tak jsem ji musela nerada poprosit, ať je zavře doma, kdyby tam opravdu některá z našich koček ležela zraněná, holky by ji dorazily, bohužel😟

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 02.11.2023, 10:40:22 xxx.xxx.84.122

Nejsem objektivní, protože mám obě kočky s přístupem na zahradu. Jediná kytka, které si doma všímají, protože jim ji schválně strkám pod nos, je šáchor(paraplíčka) protože v zimě tolik venku nejsou. Jinak mám doma kytek hodně, všechny možné, nejmíň polovina je jedovatá, jako třeba difenbachie, ale absolutně si jich nevšímají. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.11.2023, 20:19:43 xxx.xxx.84.122

Byli jsme dva dny v Kolíně, už jsme doma. Přijdeme ze snídaně na hotelu a telefon od tchýně, že kde jsem, že je v humně a od nás slyší strašně řvát kočku, kde máme kočky? No to nevím, jsme v Kolíně! Ale vyděsila jsem se šíleně, dostala jsem hysterák, okamžitě představa, že je to některá přejetá z našich koček. Nemohla jsem to zastavit, klepala jsem se jak ratlík. ,,Zavolej některé ze sousedek, ať to tam kolem vás zajde zkontrolovat!" Sousedka byla naštěstí doma, jen já jsem jí skoro nedokázala povědět, co se děje. Vrátili jsme se kolem 16h, celou cestu jsem strachy bulela, i když sousedka všechno zkontrolovala a nic nenašla, ani nic neslyší, Viktorka viděla v pořádku u zahradního domku. Viktěnka nás čekal před garáží, Gucci jsem našla v domku a hned pelášila domů papat a spinkat…nevím, jak dlouho tam zase byla. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 31.10.2023, 16:29:37 xxx.xxx.150.25

No teda, ale jsi jim vyrobila originální potahy, to jistě nikdo ze známých mít nebude, nadělají s tím parádu👍

Když je Zdenka nenechá vykastrovat, ztratí se zase, tohle k ničemu není. Nadělají v okolí hromadu nechtěňátek, ztratí se a zase nanovo😠 K čemu jí budou další kočky? Bára ven chodí? Ta už je snad kastrovaná, jsi psala? 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 31.10.2023, 10:15:19 xxx.xxx.150.25
efe:

Páníček se hraje s 3D tiskárnou.


Fíha, tak to je teda šikovnej👍 Hraje, nebo se tím i živí? Se ptám jen proto, že i sestřenky 14letého syna to strašně chytlo a říkala, že už lidem na zakázku tiskne nějaké součástky atd.  

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.10.2023, 23:08:23 xxx.xxx.150.25

Niki, jsem si to myslela, s těma bobkama, s tím se prostě nic nenadělá, když je člověk v práci. Jen prostě nemůžem vzít kámošku rovnou na kafe, ale první uklidit, vyvětrat😜 Ještě, že já žádnou takovou nemám😉 A ano, svíčky to zachraňujou i u nás. Se mi onehdá stalo, že jsem ve dřezu nechala od něčeho misku odmočit a odjela na půl dne, pak se vrátím a v kuchyni hnus rychna👎 tak honem svíčku😛

Dobře, že nehoda se vás nedotkla osobně, ale musím myslet na toho chudáčka pejsu😟

Sestřence, než letos vybudovali u novostavby plot, zhoblovaly srnky žívý plot z nějakých thují totálně. Nepomohly ani nátěry.

Mamka…jak píše Jana…hemeroidy nemá? Většina lidí prý má(starších lidí) Víc chlapů myslím, ale ani ženským se sedavým zaměstnáním se to nevyhýbá. To je snad jediné, co mi nehrozí, zácpu nikdy nemaje😉 Tak snad to budou jen ony,  doufejme. Dělala si už někdy ten test, nebo poprvé? Nebo si dělá každoročně? 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.10.2023, 22:50:42 xxx.xxx.150.25
efe:

Pan Hubeňour a Pan Bečka posílají pozdravy

Obrázek Obrázek

Tož teda Efe, než jsem si to zvětšila jsem se normálně zhrozila, co to máte za příšerku😏 A to je k čemu, to mají kočičí halloween?🤪

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.10.2023, 14:39:23 xxx.xxx.150.25

Buggyro, u nás byly dostihy o víkendu ve Slušovicích, jela tam sestřenka s rodinou, ona je vystudovaná knačka, tedy ,,ošetřovatelka koní". Jak muž přepínal telku, tak jsme zrovna viděli (normálně se dívat na dostihy odmítám, jen parkur) závod poníků, byla to sranda jak ti tlustoprdci cupitali😛

Srnky..už jsem určo psala. S velkou slávou jsem na podzim vysadila dvě mandle, stromky za dva tisíce a s tím, že u nás se jim stejně asi dařit nebude(jsem si je objednala, v našem zahradnictví přes pár vesnic, by mi je snad ani neprodali😉 No nakonec samozřejmě ano, ale když jsem řekla, kam je chci, holka je převrátila oči:,,k vám? Ani omylem, to vám zdechne"🙄 Jelikož zima v pohodě, stromky na jaře krásně opučely, já je vysadila mezi křoví, aby nedráždily srnky, ani jsem tam nedala ochranu, že však si jich tam nevšimnou. Někdy v dubnu přišel Tom, ať jdu kouknout (byly venku, za kurtem) že to určitě nerozchodí. Ne, ani nemohly, byly tak metr úplně bez kůry👎 Takže děláte moc dobře, akorát vám tohle teda dá hodně práce, nestačilo by jen pletivo kolem? Asi to chcete mít zakomponováno, aby to tam ladilo👍