Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.10.2023, 22:33:22 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

Buggyro, já Vám nevím.

S věkem se posunují nejen zuby, ale ubývá i kostní tkáň - nevím nevím, zda by otisk zamlada byl použitelný ve stáří.


Co myslíš tím ,,posunují zuby"?

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.10.2023, 20:04:06 xxx.xxx.91.107
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 26.10.2023, 19:37:11

Nechápu…na pylori se předepisují ATB, páč je to bakterie. Které si nepamatuju, bába je brala někdy před  20 rokama. Záněty střev…tak to se přít nebudu, protože to jsme zatím v rodině neléčili, ale třeba tu někdo zkušenost má. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.10.2023, 17:52:37 xxx.xxx.91.107

Já teda do Lidlu nechodím, ale co jsem tak slyšela, tak tady lidi nechtějí kupovat maso v Kaufu, že bývá čichlé atd. a schválně jezdí na kvalitní do Lidlu😲 Teď mluvím o mase pro lidi, ale to je fuk. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.10.2023, 17:43:08 xxx.xxx.91.107
hmn:

i pleteš
zejména v gastro oblasti
 je důležité co zánět způsobuje, ne až tak, kde je

znovu musím napsat v zájmu kocoura : kortikoidy


Jinak: ne, že kde je, to jsem jistě nepsala, ale pokud už zánět je, nasazují se ATB a až pak se zjišťuje, co ho vyvolalo. Máte příklad zánětu, na který se neaplikují ATB? Se ptám, protože mě prostě nic nenapadá. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.10.2023, 17:38:38 xxx.xxx.91.107
hmn:

i pleteš
zejména v gastro oblasti
 je důležité co zánět způsobuje, ne až tak, kde je

znovu musím napsat v zájmu kocoura : kortikoidy


S kortikoidama v tomto případě taky souhlasím. Už minule jsem chtěla napsat, že i náš kočičí vet, co jsme jezdili na kliniku do města říkal, že pokud je něco nejasné povahy, nasadí kortikoidy jako prášek první volby, zvířeti minimálně uleví a on pak má čas hledat problém dál. 

Jinak na to, jestli nasadit ATB či ne, máme přece v dnešní době možnost stanovení zánětlivých markerů crp.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.10.2023, 16:54:22 xxx.xxx.91.107
Buggyra:

Mno jo, jenže není zánět jako zánět. Ne každý zánět se dá vyřešit ATB, neb ne každý zánět je následkem působení bakterií…


Možná se pletu, ale když je něco označeno jako zánět, léčí se ATB(i když dle mě je to většinou zbytečné, ono záleží pak opravdu čeho zánět) Co ho původně vyvolalo je už potom asi jedno. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.10.2023, 14:10:44 xxx.xxx.91.107

Jinak…musely jsme s mamkou jet do města do laboratoře, aby jí protézu skouknul sám laborant a viděl, v čem je problém(celá velká) Prý to musí nějak celé předělat, příští týden tam není, tak až další pondělí. To je nekonečný příběh, už je byla zkoušet třikrát tady u zubařky a ještě kdoví, jestli jemu se to povede nějak opravit. Jsme drobné, s malýma hubama a zuby má jak z té reklamy na psí čistící tyčinky😛 zubů plnou hubu😏 Přesně jak jsem si myslela, tohle je na chuja. Vytrhat zuby a pak si vymýšlet nové. Jak teď říkal muž, měli by všem udělat ve 40, když ještě lidi mají svoje zuby nějaký otisk a podle něho pak za třicet let dělat protézy😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.10.2023, 13:56:29 xxx.xxx.91.107

Myslím, že to vyhodnotil, jako zánět žaludku, tak asi proto ATB. Ono bohužel, když dlouho nejí, k tomu zánětu celého trávícího traktu to dospěje…to je zase zkušenost u taťky. Nejdl od nervů a nakonec si rozhodil totálně celé trávení, zánět žaludku, tlustého střeva…Pár dní v nemocnici na kapačkách, lécích to spravilo, první diagnoza ale byla, že má (podle velkého fleku na tlustém střevě) určitě rakovinu tlustého střeva👎 No neměl, byl to jen ten rozjetý zánět. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 25.10.2023, 21:07:10 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

Raduš, já to přece vím - četla jsem to všechno. Copak to byl útok na Niki?

Když se veti nemají k dalším vyšetřením, tak bych si to vydupala (teda pokud je stav tak zlý, jak je popisován). I to, co psala Kometa - cizí těleso - to klidně může být a kocourek by byl včasnou operací zachránitelný.


Ne, ne Jani, já jsem jen tak nějak shrnula, co psala Kometka a ty do jedné odpovědi. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 25.10.2023, 21:04:54 xxx.xxx.91.107
kometa:

Tak změním veterináře, když vidím své zvíře v takovém stavu.

Ano, vím, já mám kolem sebe ty dobré. Kteří rozhodně řeší.


Já vím, ale to je pořád stejná písnička: tak změním veterináře. Jenže lítat s nemocným zvířetem, které je na tom fakt blbě od čerta k ďáblu, dělat stále vyšetření dokola atd….je prostě hlavně proti tomu chudákovi marodovi. Zvlášť u koček které, jak říká tady naše vetka: zabije spíš ten stres z léčení, než nemoc jako taková. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 25.10.2023, 19:22:14 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

Niki, Ty jsi v tomto asi taková aktivnější než ségra. Zkus zařídit aspoň ten UTZ! Mě u Fida stál asi 1300,- Kč, jak známo, peněz mám málo, ale bylo to fakt precizní asi hodinu trvající vyšetření. UTZ je celkem neinvazívní - pokud bude kocourek ochoten držet (jinak prý se dělá v lehké analgosedaci). Moc držím pěsti!


Na obranu: ten kocour byl na veterině minimálně jednou, takže jestli ,,někdo neřeší" - tak to padá na hlavu veterinářům. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 25.10.2023, 11:15:37 xxx.xxx.91.107
kometa:

Jak nemá diagnózu? Už si nepamatuji celou anabázi.


To je ten kocourek od Niki sestry. Krev má prý v pořádku (takže ledviny a játra se můžou vyloučit) ale zvrací a nežere, tudíž hubne. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 25.10.2023, 10:45:22 xxx.xxx.91.107

Včera jak jsem psala já nic moc, k večeři byla smecta a dneska…je mi celkem dobře, nejsem tak malátná, obešla jsem ráno taky poměrně v pohodě. Večer mi Tom oznámil, že se dozvěděl, že kolegy žena zvrací a průjmuje až cca 2měsíce!😲 shodila 7kg(nevím z čeho, už předtím byla jen jak tyčka😲 ) a je objednaná na kolonoskopii. Jestli ji poslali nebo si sama vyžádala nevíme, to se nezeptal. No mít tohle ještě měsíc, tak mě asi trefí🙄 Na kolono samozřejmě nepůjdu, diagnozu IBD si stanovím i sama😉ve smyslu: když nic nezjistíme, je to prostě IBD😏 Orionko, vy už dobré, ne tedy dva měsíce?!?😲

Jo a v hospodě prý měl někdo oslavu a všech 50 hostů má covid🙄

Jak jste některé psaly, že vám prší…u nás stále nekapnulo, už několik týdnů, nebudu-li počítat ten necelý milimetr, co naprskal do rána😟

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 25.10.2023, 10:36:14 xxx.xxx.91.107

Bobi, nemůže uspat kocoura jen proto, že je nemocný, když ani nemá diagnozu a podle krve…mu nic vlastně není (čemuž teda moc nevěřím) Může, jak psaly holky tam být nádor. A nebo ty zuby, to je taky dobrý postřeh! A za nevímkolikáté😉 14 let není u kočky žádný věk, jako-že kočka nad hrobem. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 25.10.2023, 10:31:24 xxx.xxx.91.107

Bobi, nejsem odbornice, ale tohle je ta starší zpráva o těch ložiskách, že? Jdou to slabá nedokrvení mozku a tím malá odumřelá místečka chceš-li, laicky řečeno slabé mrtvičky. Tak slabé, že se skoro neprojevily, protože jsou to jen rozsahem pidi. Ale značí to velký problém s postižením cév, což způsobuje cholesterol a ta cukrovka k tomu. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 24.10.2023, 22:30:50 xxx.xxx.91.107

Niki, to s kocourkem…sakra😟 Zkoušela ho ségra nějak rozpapkat, nabízet všechno možné, co kdy jedl, nebo třeba ani nejedl(nikdy nezkoušela) tak jak Fíkovnice jejího maroda tehdy? Nepapal třeba pribiňáka, nebo vajíčko syrové? Zkuste mu dát trošku piva, jestli to neolíže, povzbuzuje chuť k jídlo a je dobré na ledviny(Plzeň, ale tu bych koupila, až kdyby mu to zachutnalo) nebo pivovarské kvasnice nebo jak jsem psala, koupit nějakou tu výživu v kapsičce či tubě. My jsme měli pro Leonka, když byl na tom zle a nemohl moc jíst (jemu to pomoct nemohlo, měl utrženou chlopeň) ale už si nevzpomenu, jak se to jmenovalo, nějak jako ,,reconvalescent" pasta. Nemůže mít bezoár? 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 24.10.2023, 18:03:56 xxx.xxx.91.107

Jsem zde a hlásím, že dneska mi nějak není dobře od rána. Ani obchůzka nebyla nic moc, sotva jsem se doploužila, jsem strašně, strašně slabá👎 Přitom včera se mi i pracovalo celkem dobře, pravda ne nic moc fyzického. A dneska se od rána ploužím, v břiše zase kamení, po snídani jsem si musela lehnout, to mi bylo úplně šoufl, pak se to trochu zlepšilo a od oběda zase horší. Vím, bude to asi trvat, než se to nějak zázrakem upraví, to já si jen nemám kde pofňukat😉 Jdu si zase namíchnout smectu, to bude rozumnější😉 Před obědem jsem jen zasadila dvě kytky, vynesla odpadky, nakrmila Macka, vytahala žabince z jezera, zalila ještě kytky kolem baráku, zašila si natrhlou podprdu a takové blbiny prostě jen. S velkou slávou jsem šla opravovat rozlepenou folii v potůčku. Přitáhla jsem z domku a natáhla jsem 50m prodlužku, opalovací pistoli…no a udělala jsem tak akorát ve folii vedle díru😔 a nezalepila nic. Nasr… jak sviň jsem zase všechno sbalila, folii vypodložila kamením tak, aby ruplý spoj a ,,moje" díra nebyly ve vodě a neodtékala tudy…a šla na NET studovat, co s tím. Prý nějaké lepidlo existuje, musím sehnat. Jak na potvoru nejedem teď do Prahy…a nechat si to poslat je zbytečně polovina ceny lepidla + 🙄