Aktuálně: 4 319 inzerátů190 583 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.10.2023, 14:37:25 xxx.xxx.150.25

Buggyro, u nás byly dostihy o víkendu ve Slušovicích, jela tam sestřenka s rodinou, ona je vystudovaná knačka, tedy ,,ošetřovatelka koní". Jak muž přepínal telku, tak jsme zrovna viděli (normálně se dívat na dostihy odmítám, jen parkur) závod poníků, byla to sranda jak ti tlustoprdci cupitali😛

Srnky..už jsem určo psala. S velkou slávou jsem na podzim vysadila dvě mandle, stromky za dva tisíce a s tím, že u nás se jim stejně asi dařit nebude(jsem si je objednala, v našem zahradnictví přes pár vesnic, by mi je snad ani neprodali😉 No nakonec samozřejmě ano, ale když jsem řekla, kam je chci, holka je převrátila oči:,,k vám? Ani omylem, to vám zdechne"🙄 Jelikož zima v pohodě, stromky na jaře krásně opučely, já je vysadila mezi křoví, aby nedráždily srnky, ani jsem tam nedala ochranu, že však si jich tam nevšimnou. Někdy v dubnu přišel Tom, ať jdu kouknout (byly venku, za kurtem) že to určitě nerozchodí. Ne, ani nemohly, byly tak metr úplně bez kůry👎 Takže děláte moc dobře, akorát vám tohle teda dá hodně práce, nestačilo by jen pletivo kolem? Asi to chcete mít zakomponováno, aby to tam ladilo👍

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.10.2023, 14:14:42 xxx.xxx.150.25

Tímto se všem omlouvám, že nikomu nic nelajkuju, jde to mimo mě, mě tahle ,,hra" nějak nezajímá, nebere. Ale už se mi párkrát stalo, jak potahuju prstíkem na dotykovce, že jsem klikla kde kam, kolikrát čumím, co jsem zase spustila a párkrát jsem někoho lajkla omylem a myslím, že dokonce i sebe🤭Pokud to tedy fakt jde😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.10.2023, 15:57:48 xxx.xxx.91.107

A oběd Niki? Ty už si s tím jídlem horší než já👎 U nás taky pracovní, taktéž jsem musela uklidit resty, co ráda odkládám…na pak. Tom odjel autem na tenis, takže poklidit v garáži, zalít kytky pod střechama, vyvézt věci do domku, kbelík na kompost, Mackovi jsem tam tři dny nedala a při té příležitosti jsem zjistila, že ty jeho pokaděné misky pidi bobkama sračkoidníma jsou od ježka(ne, že by mě to nenapadlo, ale myslela jsem, že už chrní) On se totiž nastěhoval do jednoho z těch kartonových domečků, co jsem tam Mackovi pro jistotu dala. Ve spodním je seno a viděla jsem tam nakutanou hromadu, určitě je za ní vzadu. Ještě jsem si dělala pořádek s dalšíma hadrama ve skříni - vyházela jsem letní jinam, ať mi tam nezavazí. Oběd jen jednoduchý - losos s tymiánovou kukuřicí.  To se jen pomaže, posype a hodí na 12 minut do trouby na vysokou teplotu. Teď volala mamka, že přijeli teta ze Slovenska, tak valíme tam na rodinou slezinu. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.10.2023, 11:50:11 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

Já koupila kočkám na okno takovou velkou věc s přísavkami. Mohly si do toho vlézt a přímo z okna čučet ven. Báli se toho všichni tři… ;-).


Naše kočky taktéž, vůbec nevyhledávají výšky, ležení na skříňce či stolku, parapetu, je maximum. Měli ten závěsný pelech na topení - nikdo do něj nikdy nevlezl, tak jsem ho poslala dál. Teď mají v garáži na topení zavěšenou velkou krabici od banánů, vystlanou fleecovou dekou, kdyby jim náhodou byla zima a nebyli jsme doma(to vegetí v garáži) aby se v ní nahřáli. Nikdy v ní nikdo neležel, radši leží vedle na židli. Jo a závěsy nemám, na většině oken ani záclony. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 28.10.2023, 21:05:45 xxx.xxx.91.107

Bobi, vy ste se švagrovou ještě nebyly po hřbitovech chystat? Mamka byla ve čtvrtek to počistit, pokopat, vyměnit nějaké výsadby…že tam už v pátek jen dáme věnce, kytky, lampičky…Jenže lilo celý den, takže jsme to tam vezly až dneska, tzn. že já musela u tchýně vyzvednout ty velké chryzantémy, co pěstuje ve skleníku, naaranžovaly jsme dva hroby(taťkovi a prarodičům-každý na jiném hřbitově. Máme vedle sebe dva - starý a nový) a pak ještě vedle do vesnice zavézt strejdovi věneček a lapičku. 2,5h nám to zabralo🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 28.10.2023, 10:01:15 xxx.xxx.91.107

Není. Jen se musí brát v potaz, že to musí být lidé, kterým je tohle zvířátko sympatické, což není pravidlo. Plno lidí má ke kočkám averzi, snad ještě přetrvávající z doby temna a inkvizice, kdy byly prohlášeny za pomocnice satana🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 27.10.2023, 22:40:55 xxx.xxx.91.107
Rapotačka:

Ano, dnes. Je šťastná, že je doma, ((napsala  nám: domove domove, drahý a jediný😢))

Dá se pomalu dohromady. Zatím je bídná.  Díky 😇.


Kdokoliv od nás z rodiny už tedy musel do nemocnice, vrátil se v třikrát horším stavu, než tam šel. Ale pár dní, týden doma a byl zase OK. Věřím, že i ona se doma rychle zlepší.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 27.10.2023, 20:18:49 xxx.xxx.91.107

Kdysi se tu někde řešilo, že cizí lidi cítí kočičí domácnost hned u vstupu. Já jsem určitě psala, že nikdo nikdy nenaznačil a to ani rodina, která by nás nešetřila, že to tu smrdí. Máme velký barák  a kočičí záchůdek ani není moc vytížený(respective v létě nebyl) a je až v zadní místnosti daleko od centra dění. Přijedu onehdá z města a při vstupu do jídelny, mě praští do nosu pekelný smrad😲Volám na muže, spokojeně si sedící ve své pracovně, která ale stejně není oddělená od zbytku domu dveřma: fůj, co to tu smrdí, kde je to ho.no?!?,,Cóó? Jakové ho.no? Ježíš fůj, fakt ho.no"! A zdrhnul zpátky do pracovny😎 Samozřejmě Viktík🙄 On má každou chvíli jeden bobek a druhou polovinu hromádky patlavou. A ještě to plkne přes okraj tak, že bobek zlstane v záchůdku a zbytkem polepí okraj a ještě ho vyhodí ven, buďto už při kadění, nebo jak ho zahrabává. Tudíž ten nejsmradlavější kousek si tam leží nezahrabaný za záchůdkem🙄 To bylo, jak jsem chodila kolem baráku s tím zedníkem. Chtěla jsem mu zajít zadem právě do pracovny pro metr😎 No to by byla ,,ostuda"😏byl mi v patách. A dotaz pro kočkařky. Když nejste půl dne doma, samozřejmě, lidi jsou v práci a takový ,,Viktorek" tohle stvoří hnedka z rána, tak to přece musí šíleně smrdět celý byt, nedejbože garsonka, ne?!?😲 Já vím, matky jsou na tohle zvyklé od dětí, ale já teda ne🤭

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 27.10.2023, 16:42:33 xxx.xxx.91.107

Buggyro😛 se divím, že vy jste ty houby vůbec ještě byla schopná najít😎 A dodám, že než bych se tam já teďka dohrabala, přešla by mě na houby a jejich hledání chuť. My jsme před pár dny sebrali zase na zahradě klouzky, takže ke snídani byla smaženice. 

Hlásím, že je napršeno 30mm👍👍👍 je to tedy za celý podzim, protože většinou nás zachraňovalo jakž takž deštivé  září, letos ani ho.no.  Takže tím pádem jsem si u mamky vyzvedla tašku ořechů a tloukla jsem ořechy, abych měla zásobu na zimu, na štrůdly atd, mám je ráda všude😀 Navybírám si do plechovice a dám dolů do lednice(se mi to rýmuje😜) Skořápky lítaly po půl baráku, protože z toho starého obřího ořechu u babči  - ty jsou jak ocelové, to nejde normálně rozchňápnout ještě, že těch tam zrovna tolik nebylo. No takže jsem musela rovnou vysát celé přízemí, když už jsem v tom luxování byla. 

Z toho odkazu pro Niki se mi málem zastavilo srdce, ale řidička dobrá, jsem si oddechla, že i kdyby to nedejbože byla Niki…jenže tam byl pes😢 Na jednu stranu to tím pádem s jistotou Niki není, na druhou stranu…nechtěla bych být v kůži řidičky, to bych asi nevydýchala😢

Bobi ty jseš matla😜 To jak jsi si to zapsala? Nebo jsi se nekoukla? To jsem zase já. Nic si nezapíšu a když už nááááhodou ano, tak se na to stejně nekouknu😏 a jedu podle toho, jak si to myslím😎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 27.10.2023, 11:07:58 xxx.xxx.91.107

Jéé, teď jsem si uvědomila, že jsem nedala info😉 Tááákže: velká změna, u nás prší!!! Začalo tedy až v 8h ráno, ale napršelo skoro 15mm a ještě prší, poměrně hodně👍😀 Nebyla jsem na obchůzce😟 jednou jsem to zkoušela v pláštěnce a rychlá chůze je v ní celkem nepříjemná😕 No a dále blbé na tom je, že jsme dnes s máti měly jet nachystat hroby🙄 Jestli nepřestane, zbude to na zítra a to skřípe zuby Tom, protože má přijít ten zedník(stejně tomu nevěřím, on je lempl) 

Pak taky: už od pondělí (myslím) nemám průjem, neběhám. Jinak to ještě super není, ale je vidět zlepšení👍

Předevčírem jsem vyfotila tu naši feťačku😛 Gucci. Musela jsem někde vyplet kozlík, tak jsem ho dala na okno na utěrku sušit, ať mají kočičáci na zimu. Od té doby ta baba skáče na linku a válí se v tom, bordel po celé kuchyni, protože to rozláme a rozháže, ale nemůže si pomoct😛 Tak jsem dobila mobil a letěla ji vyfotit, jenže se něco stalo a neodesílá mi fotky na mail. No a my jsme oba na tohle kopyta, takže nemůžem přijít na to, co s tím. Tom přišel s tím, že se nám měnila wifina, tak se tam musí navést ta druhá, ale zkontroloval a prý je tam. To je ten jeho starý mobil, co tu mám na stolku jen na focení a když si vzpomenu, sem tam ho i nabiju😉 a tudíž je použitelný. Jen na to focení, simku nemá. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 27.10.2023, 10:49:42 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

No to má se stářím dost společného…

Mám takových “důkazů” hafo - vlastně všichni v naší famílii mají ve stáří zuby jak krokodýli, pokud teda nějaké mají…😀.

Jak jsem psala, ve stáří dochází i k ústupu dásní a KOSTI a i tím se zuby posunují (nebo viklají, vypadávají atd.).


Tak to ale taky zřejmě nesouvisí se stářím, ale máte v rodině k tomu nějaké dispozice. U nás…to neposoudím, my máme zuby naprd, takže většina z rodiny o vlastní zuby přišla brzo. Kdo nemá osteoporozu, ten nejspíš nemá ani nějak ústup kosti. Třeba moje mamka nemá, osteoporozu, je jí 72. Teď si uvědomuju, že ani babča neměla cca do 80.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 27.10.2023, 10:45:36 xxx.xxx.91.107

K těm slupkám. Máte s tím někdo zkušenost, není to pověra? Mám na misce pomeranče a kočka si lehne vedle tak, že má hlavu opřenou o tu misku. Do aromalampy jsem v zimě často kapala směs citrusových olejů…nikdo z koček se netvářil, že by mu to vadilo a chodil chrnět jinam. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 27.10.2023, 10:42:24 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

Raduš, nikdy jsi to neviděla?

Mamka měla ve stáří posunuté zuby tak, že vypadaly jak u krokodýla - byly za sebou jako dvě řady!😲

V momentě, kdy přijdeš o zub, ostatní se začnou posouvat - i mně už se to děje, chybí mi dolní šestka.


Ha, ha jo ták!😀 Ale to nemá nic se stářím, to by se ti stalo i jako mladému. Ostatně, mě se překřížily spodní jedničky v době, kdy mi vyrostly osmičky, takže někdy v 17😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 27.10.2023, 08:55:24 xxx.xxx.91.107

Bobi, ta díra v bedničce je co nejmenší, aby tudy netáhnulo. 

Niki, tak to je skvělá zpráva👍 jen ať to zlepšení pokračuje dál, ať je z kočíka zase jura. Akorát by mě zajímalo, jak se do tohoto stavu dopracoval, něco musela být příčina přece? Neuvědomuje si ségra, co by to mohlo být? Jak já tehdy s Viktorkem zpětně přišla na to, že asi olíznul tu ropuchu🙄To se u vás vylučuje😛ale třeba ty bezoáry? 

Já naštěstí objednávám tak, aby mi to na žádné DEPO nedali, případně, že nejsem k zastihnutí, tak volám kde a kdy budu a domluvím se, aby mi to přivezli jiný den. Tady totiž je nejbližší DEPO 30km, to oni ví, že by se na to každý vytento…😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 27.10.2023, 08:48:57 xxx.xxx.91.107
Buggyra:

Třeba záněty svalů, šlach, po námaze, na to nepomohou ATB, přeci, logicky. Zánět spojivek po absolvování výletu po zasněžených horách. Kloubní záněty - oteklé klouby… 


Nejsem si jistá, jestli na všechny, ale na zánět šlach taťka ATB kdysi pradávno dostal. To se ale myslím ještě ani nedávaly kortikoidy, to je fakt. Na zánět spojivek dostanete atb mastičku, tam není třeba léčit celého člověka asi proto, že je to jen v těch očích a nehrozí rozlezení na něco jiného.  

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.10.2023, 22:38:49 xxx.xxx.91.107
Fikovnice:

CRP není jen marker zánětu. Navíc se zvyšuje třeba i u viróz (i když podstatně méně než u bakteriálních infekcí).


Ale v tom je právě ten rozdíl, protože u bakteriálních infekcí je ten nárůst enormní…tím se odliší od virozy, proto se také ten test dělá.