Aktuálně: 4 319 inzerátů190 583 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 20.10.2023, 08:42:39 xxx.xxx.84.215

Niki souhlas s holkama jen dodám, že si nemyslím, že by se urazil, spíš si myslím, že bude rád, že někdo vyřešil za něj a on se nemusí starat. 

Co se týče ségry kocourka…tady nevím, ale je fakt, že stačil třeba bezoár, rozhodí mu to trávení a je z toho zánět žaludku, střev natotata. Tehdy když průjmoval Viktorek po té ropuše, taky tak dlouho, až byl dodělaný celý, jak Hirošima👎 Nepamatuju si, co mu dáváte, ale chtělo by to nějakou tu vitamínovou pastu, něco na povzbuzení a zlepšení trávení…vyptat si na veterině, nebo koupit na NETu(nevím jeslti není třeba to kvalitní jen na předpis)

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.10.2023, 18:16:32 xxx.xxx.84.215

Jenže tam je zase psáno, že ty oocysty nejsou nakažlivé hned, ale musí v nich proběhnout nějaký proces, který trvá x dní. No a mezitím se hajzlík vyčistí komplet předpokládám, páč v bytě dost smrdí😉 Když jsem někde četla to varování těhotným, tak tam bylo vyloženě: pozor při čištění WC. O oocystách na tlapkách koček nic.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.10.2023, 17:55:16 xxx.xxx.84.215

Megííí, má to háček. Nějak si nedovedu představit (a to já jsem prase) že by si kdokoliv po čištění kočičího WC nešel umýt ruce😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.10.2023, 14:19:38 xxx.xxx.84.215

Jak to sakryš, že jsem naposled psala já a už nikdo?!? Až já zhebnu, tak to tu zakape😜(to je trocha po našem😉)

U mě dobrý, snad je choroba zažehnaná. Včera už jsem neprůjmovala, jen po jídle mě dost tlačí břicho, jako by mu to nějak moc s trávením nešlo. Včera jsem si k obědu uvařila brambory v slupce a mrkvičku, namačkala trochu a vzala si to s těma kuřecíma křidýlkama, co muž nedojedl. Takový pokus, jestli to není fakt ten žlučník. Záchvat a zhoršení stavu nepřišlo, tak snad dobrý👍

 Doháním resty, praní, úklid, ještě jsem šila. Převlékala jsem postel a povlečení z ikei má malé polštáře. Ty jsem dokoupila(vnitřky) ale jak jsem měla otevřené šuple s povlečením, padlo mi oko na staré, čistě tmavě hnědé, kterého polštář by ladil a byl by na klasické české polštáře. No jo, ale jen jeden, páč Tomovi jsem ho kdysi dávno přešila na ten anatomický, malý. Jelikož tohle tmavé, jsem kvůli tomu, že začal zase používat normální polštář už nemohla povlékat, tak jsem ho teď vzala a jednu duchnu jsem rozstříhala na polštář a ušila ho👍 

Vyprala jsem zrovna sundané povlečení, včera svítilo slumíčko, jen fučelo jak kráva. Hodila jsem to ven na ten paprskový kruhový sušák. Nechám to do rána, ať to proschne, pršet nebude, tak je to jedno. Nepršelo. Ale ráno u čistění zubů kouknu z okna a sušák leží na zemi😲 Prádlo čisté, je to na trávě. Jenže mi nelezlo do hlavy, jak se ty paprsky tak mohly vysunout? Mohly😠 neb ten dolní kruh umělohmotný se rozlomil👎 Asi jak s tím velkým prádlem tak ramplovalo👎 Ještě jsem dělal pořádek z kytkama, měla jsem hromadu na zakořenění a musela jsem to posadit. A musím ještě požehlit, co se pralo minulý týden. Poobědvám a jdu na to, i když blééé, žehlení nesnáším😏Až se pobudí kočiny, měla bych i vysát, je tu šílený brajgl

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.10.2023, 13:52:49 xxx.xxx.84.215

Myslím, že naprostá většina zvířat si prostě oblíbí toho, kdo se zjednodušeně, o ně víc stará. Já sem ta, co dává jídlo do misky, zvířectvo nerozklíčuje, že nebýt muže, který to všechno financuje, umřeli by sme hlady😉 Muž je pohladí, když za ním přijdou. Gucci, ta ale nepřijde nikdy, ona se chlapů bojí. Podrbe je nohou, když je překračuje, svolává je na spaní. Ale mazlení nevyhledává a oni taky ne. Byl fixovaný na Leonka a nikdy se asi nesmíří s tím, že už tu není. Tihle dva jsou pro něj ,,jen náhradníci" a to prostě není ono. Takže zbytek péče, česání, mazlení, hraní si je taky na mě. Tudíž jsou preference jasně dané😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 18.10.2023, 12:08:26 xxx.xxx.84.215

Na Vikťu taky šlapu věčně. Jak neslyším, není možné, abych slyšela, že si u linky za mě sedne kočka. Otočím se, že jdu do ledničky a přeletím přes kocoura. První se mu teda taky veeelmi omlouvám, pak mu vysvětluju, že ho fakt neslyším a nesmí si takto za mnou sedat, aniž by dal vědět otřením se třeba..takže je to stejně jeho chyba😉

Z haly do jídelny máme šoupačky, boky jsou prosklené, to, co se šoupá do obou stran je plné. Viktín nejraděj lehne tak, že se za tím plným natáhne přes obě křídla. Člověk jde z haly, roztáhne křídla, udělá krok a šlápne na kocoura👎Jednou na něj takto Tom šlápnul fakt blbě, na bříško, to jsme se báli, aby neměl něco vážného, naštěstí jsou ty kočky gumové. Už si dáváme hodně pozor. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 18.10.2023, 11:52:40 xxx.xxx.84.215

Než sem to teďka otevřela, napadlo mě to, co Zrzavci, raděj se sem tam o ni starat v autoservisu. Zařídit teplo a jídlo. 

Ano, je pravděpodobné, že by Nikouše zaměstnala, ale mohl by to z toho být řev a mela mezi nima, ne-li horší než s Pučme, protože kočička klidně může být odbojnější. U nás byly taky mely hodně, teď jak přijde Vikťa vyrypovat, Gucci se posadí v té své ,,majestátnosti"😜 a čumí na něj. Vikťa sklopí hlavu a odšourá se😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.10.2023, 23:23:22 xxx.xxx.84.215

Taháte sem politiku, nechtěla jsem, ale jsem na ,,to" alergická takže:  v ČR je běžné, obcházet co se dá, vyjebávat s čím se dá. Chudáci OSVČ - zvýší jim odvody, hned mají proč vykřikovat na náměstí proti vládě. Jsem na baráku, takže každou chvíli potřebuju nějakého instalatéra, elektrikáře, klempíře atd. Kolik z nich si myslíte, že to píše na fakturu? Není to ani polovina, ti, co přijdou o víkendu ani omylem. Mě to nevadí, jemu to nevadí, ale šáhněme si do svědomí…všichni okrádáme stát, takže i ty, co poctivě pracují někde ve fabrice a tedy odvody platí, pak taky daně. Samoživitelky…chudinky největší. Ano, určitě tam procento těch, co se dostaly do zlé situace, třeba že ovdověly je. Ale zase příklad. Syn sousedky, pracuje jako automechanik, nějak kšeftuje s těma vrakama, opraví, prodá. Jestli je to všechno OK netuším, ani, kolik mu to vynáší, ale statisíce to nebudou. Našel si přítelkyni s děckem, samoživitelku. Na děcko jí platí bývalý, nebo stát nevím, když je ta samoživitelka, je na úřadu práce, ale pracovat nebude, líná jak veš. Předpokládám, že jí to jako samoživitelce nevychází, nebude nikomu věšet na krk, že má 4 roky chlapa, že áno. Takže dostává nějaké dávky na bydlení atd. Když máti vzpomněla, že brácha jede na dovču, ale nemůže sehnat, levnější jsou vyprodané a co se díval třeba Dubaj, je už moc drahá. A sousedka: naši letí právě teď do Dubaje, že máme s nima, ale muž nechce, on na to není. Lidi, co jsou dle tabulek jistě na hranici chudoby, letí do Dubaje na dovču? Opravdu, opravdu jsme tady strašní chudáci, prakticky nás tady tato vláda nechá umřít hlady? Většina nemá kouska studu, o sebereflexi nemluvě👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.10.2023, 22:22:13 xxx.xxx.84.215

Ježíš Nikčo, já se z tebe picnu😏 Ne, že by mi kočičky nebylo líto, ale z nějakého důvodu je tam 8!😲let, si myslím, že kdyby jí to vadilo, šla by o dům dál. Třeba se teďka zrovna nachladila, takže ano, teplo a zázemí jí prospěje. Je kastrovaná? Nevypadá zle proto, že je třeba po koťatech? Nebo se mrouská? Picnu se proto, jak ty si dokážeš zkomplikovat život, jen vlezeš do autoservisu😏 Vím, že je to holka, ale já bych ji prostě ke klukům nebrala, protože doteď jsou, dle tebe snad v pohodě, co když mezi nima holka rozpoutá žárlivost, válku? Budeš muset někam udat holku a pak řešit problémy mezi něma. Navíc píšeš, že se klepala, co když je nemocná, něčím nakažlivým? 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.10.2023, 14:06:23 xxx.xxx.84.215

Koukám, že s tím mátovým čajem to máte stejné😉Já nemám ráda ani větrové bonbony, ani žvýkačky nežvýkám, vůbec. Už na to, že si musím čistit zuby se musím přemlouvat😏A přitom jako děcko, byly naše takřka jediné bonbony u babči: kostka cukru zakáplá alpou😛

Před cca měsícem jsem dělala klasickou pizzu. A zjistila, že jsem si za celý rok nenasušila oregano. Hlavně, že ho mám záhon😇 Tak jsem minulý týden lozila teď už v astrách, co oregano přerostly a hledala zbytky, abych na zimu něco měla a nemusela blbka kupovat🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.10.2023, 12:33:55 xxx.xxx.84.215

Jani díky. Samozřejmě o NU vím, ale já si ho normálně, na moje běžné průjmy, které jsou způsobené ne patogeny, ale prostě něčím dědičným neberu, to jen teď, abych to nějak zastavila. Zkoušela jsem kdysi i imodium, ale prostě když tuším, že by to mohlo být infekčního původu, vsázím radši na ten endiaron. Pomáhá někomu smecta? Mě ani zvířatům nepomohla teda nikdy👎 Mluvila jsem s mamkou a ta mi oznámila, že jak byla minulý týden vedle ve vsi u tety, tak ta jí vlastně říkala, že tam má střevní chřipku snad celá vesnice. Já jsem pak za dva dny jela s mamkou na ty nákupy, ale že by ona to nechytla a mě to jen předala by bylo divné, ne? Ta dehydratace mě nenapadla, já jsem celý den něco pila, ale spíš jen tak cicmala, na množství to vůbec neodpovídalo tomu, co ze mě při průjmu vyteklo, to je fakt. A že to dopadne až takto, to se mi nikdy nestalo, nikdy mi nedošlo tak zle, že bych o sobě nevěděla, když nepočítám, jak jsem odpadla při vysoké teplotě, ale to bylo na mnoho hodin ne, že bych jen tak sebou praštila do rohu, pak se probrala a přemýšlela kde to jsem a kde jsem se tam vzala🙄

Díky Zrzavci za tip na výluh, to je dobrý nápad teďka👍 Cokoliv jsem dala psům ,,na přilepšenou" do vody, když jim něco bylo, nebo jen aby to měli lepší…ani se jí nedotknuli. Ale oni nikdy nepili ani vývar, museli mít jen to maso ovařené(v době, kdy nežrali ani syrové)

P.S. tchýně je čajová, zrovna onehdá nám tu obrala šípky a my všichni šípky jen sušíme, žádné krájení, drcení. Hodím do konvice, chvíli povařím, dlouho luhuju. Ale já zase na čaje nejsem vůbec. Bylinkářka to jo, mám nasušeno všechno možné, ale je to ve sklínkách, pak je to staré, vyhodím, nasuším nové. Pro jistotu, kdyby někdo s něčím onemocněl😉 O příznivých účincích a jak by bylo super to pít, užívat vím, ale se nedonutím prostě🙄 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.10.2023, 10:13:50 xxx.xxx.84.215
assil:

Nejen obojky, úplně stejnou reakci jsem viděla na videu po bravectu.


A to je teprve problém, protože ten obojek fofrem sundáte, co se dá, z kočky vymyjete(vím, že se látka z něj vstřebává) nedostane takový nášup. Pokud má tohle na Bravecto, nedá se udělat nejspíš nic?

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.10.2023, 09:32:19 xxx.xxx.84.215

Ale prd simtě. Vůbec nevypadám, že bych u toho zhubnula, spíš jsem jak africké děcko, mám nafouklé břicho jak kopačák. Ne, Bobi, vůbec mi krititika nevadí, stejně víš, že si to udělám po svém. To je klasická kombinace léků, co dostávají žlučníkáři, dostal to kdysi Tom, protože míval taky nějaké záchvaty(myslím, že on spíš ze stresu v práci) no a tchýně měla léta ,,žlučník"…pak šla na operaci, takže ta už má klid a léky dojídám teď já. Ony to nejsou léky v pravém slova smyslu. Pancreolan jsou trávící enzymy, co právě pomáhají rozhašenému trávení, febichol je žluč, která dělá totéž. Koukám na telku, ještě že se mi povedlo předloni koupit ten Endiaron sehnat, nebude. Ten je střevní desinfekce, ničí případné patogeny. Jen ta Nospa je vlastně navíc, ta je proti křečím. 

No a abych upřesnila…já už fakt nevím. Večer jsem už nevydržela a namočila si do mléka vločky s chia semínkama - měla jsem na to hroznou chuť. No a v noci co? Průjem zpátky a bolení ,,žlučníku" taky. Takže jsem si mazala vzít zase všechny ty léky. Ráno říkám Tomovi, že je to háji, asi to bude fakt ten žlučník a on mi řekne, že houby, že už to má doopravdy taky. Jasně, on ne tak moc, protože v běžném životě nemá problémy se střevy. Takže mu zatím škrundlá a bolí ho břicho a měl prý ráno průjem.  A má jet do té Prahy a je nasratej. Na mě pochopitelně, protože jestli, tak to chytil ode mě😟

Jo Bobi, ten případ s rychlovkou byl popsaný na NETu u příležitosti toho soudu s dispečerkou.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.10.2023, 22:39:19 xxx.xxx.82.87

Megííí, je stejně blbý, jako celá ta masírka kolem penicilínu. Ano nebyl, sháněl se, kde se dalo. Jen blázen si nedomyslí, jak to funguje ve farmacii. Nedáš moře úplatků, tvoje lékárna nedostane ani ho.no. Ale to už se řešilo před mnoha a mnoha lety, jenže se nad tím zase potichu zavřela voda do doby, než začaly výpadky, po celé Evropě ovšem. Zrovna dnes(nebo včera) bylo ve zprávách, že distributoři neobjednali kvůli zvýšené ceně…asi se jim to prostě tak dobře nevyplatilo, tak čekali na lepší cenu. Že je to v našem zdravotnictví možné? Ano je, ale to nenastavil Válek, to tu opět funguje desetiletí. On Válek moc dobře ukázal prstem na ty, co mají a kde ho dostanete vždycky: velké řetězce lékáren, protože jak jinak…ty mají na obří úplatky. A ještě ve zprávách bylo: ano, my jsme dostali 4 balení a dvě balení sirupu, ale ve všeobecné fakultní seženete, ti dnes brali 120 balení…Takže my tady ze zapadlé Moravy, si prostě můžeme udělat výlet do Prahy, když tak😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.10.2023, 21:59:36 xxx.xxx.82.87

Tak já tu můžu zdechnout a Bobeš nic, ta si klidně šije, či vylévá vodu😉 Hlásím, že Tom tvrdí, že má taky nějak divně v břichu a prý: jestli nemáme nějaké pleny doma😜 protože on do Prahy a dál prostě musí, protože má vyjednané důležité schůzky.  On si teda ještě pořád myslí, že nevydržím a nakonec pojedu, ale fakt ne, v autě a po Praze bych takovou ,,nehodu" neriskovala🤭

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.10.2023, 18:58:37 xxx.xxx.82.87

Holky klep, klep zatím dobré hlásím, že jsem se od rána ještě nepotento👍 K obědu jsem měla dva toustové chleby namazané čerstvým sýrem, s černým čajem a kouskem čokolády. V břichu teda stále mlýnice, asi dvakrát nějaká křeč, ale přešlo to a drží se to. Na to, že jsem v noci fakt myslela, že bude po mě, je to až neuvěřitelné. Taky se cpu tedy po každém jídle poctivě lékama.  Ale tu Prahu zítra fakt vzdávám, na cestování to není, jsem slabá jak moucha no a na WC zatím normálně nechodím(jako bych někdy chodila😏)