Aktuálně: 4 319 inzerátů190 583 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.10.2023, 18:50:24 xxx.xxx.82.87
kometa:

To musíte sníst taky tu myš.🙂 Jinak se nenakazíte.


Néé, myslím, že tu blechu, co byla na té myši😉 A to vám povim, že není asi úplně mimo, páč jsem si ji chytla onehdá v posteli, kam Gučajza za mnou chodí, takhle večer na krku. Kdybych ji neucítila a neodlovila kdoví, jestli bych ji v noci nesežrala, jak se to píše o těch pavoukách🤭

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.10.2023, 17:40:23 xxx.xxx.82.87

Přes to, že u Gucci s tasemnicí bojujem minimálně jednou ročně, poslední dobou to nechávám až na dobu, kdy je to na ní vidět(zhoršení srsti, skleslost, hubnutí) protože baba je jak bečka, ona ji většinou přežere😉 Protože žere myši, tak by musela být na chemii co tři měsíce a to fakt dělat nemíním. Ještě jsem ji nechytila a že by se celkem hodila😜

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.10.2023, 16:15:59 xxx.xxx.82.87
Anonymní:

Ahoj, ráda bych prodiskutovala možnost přenosu nemocí oběma směry, z kočky na člověka a z člověka na kočku. Když jsme si jako malé děti hráli na písku, rodiče nás napomínali abysme nerozhrábli kočičák, že bysme chytli nějakou nemoc (nevím jakou už), může se od kočky opravdu něco chytit? A obráceně, když budu nachlazená nebo mýt rýmu, může ji kočka chytit? Díky za odpověď někoho znalejšího.


Maximálně tu toxoplazmu, něco dalšího je snad teoreticky možné, ale nepravděpodobné. A kočku nejspíš vy nenakazíte, zvířata nejsou tak vnímavá na každý bacil a vir, jako člověk(teď mluvím o běžných lidských infekcích)Každý živočišný druh má ty svoje, společných moc není. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.10.2023, 16:12:19 xxx.xxx.82.87
kometa:

Kočky roupy nemají. Tak vás nemůžou nakazit.


Taky jsem na to čuměla jak blázen😲Toxoplazmu…Reni fakt nemáte? Někde jsem četla, že ty protilátky máme snad všichni, protože kdo se prostě s bobkem nesetkal, že? Těhotná koňačka měla velké problémy, protože jí našli, hm a teď mi řekněte co právě? Brala nějaká ATB, tuším na injekce chodila, nějaká vyšetření kvůli možnému poškození plodu. Šlo o toxoplazmu, nebo je ještě něco jiného? A to ona se myslím s kočkama moc nemusí, i když je právě ve stájích mají, ale ona je spíš na psy. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.10.2023, 14:06:32 xxx.xxx.82.87

Kotě si hraje způsobem drápavým. Štěně si hraje na kousání a trhání. Měla jsem neskutečně klidné psy, mám i kočky, ale těmto ,,útokům" se občas nevyhnu, Viktorka ještě někdy chytne hra na útok. To pak teče krev. Klidné plemeno malého psa je fajn, ale i to je zprvu hravé štěně. No a jak píše Kometa, i špatný odhad u skoku nekončívá dobře.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.10.2023, 13:36:47 xxx.xxx.82.87
Buggyra:

Pořád se to snadno říká. Když chodí na opichy, tak to už je k*a bolest. A jestli její rodina je k ničemu, tak kdo už má pomoct, než zdravotní systém? Nemuseli posílat rychlou, stačilo poslat služební rozvozku z nemocnice. Pro moji kamarádku takhle nemocniční sanitka jezdí, protože kamarádka, považte, nemá kde u nemocnice parkovat. To je v podstatě jediný důvod. Kamarádka je schopná k nemo dojet vlastním autem a z nedalekého místa se do nemo o berlích přesunout, ale u nemo nebývá volné místo k zaparkování, a tak pro kamarádku jezdí 30 km sanita 🙂


Asi sanitku ne, bylo to v noci. U nás vám sanitku nepošlou, pokud máte někoho, kdo vás může odvézt. 
Jinak hlásím, že zatím dobré, snídani v sobě stále držím. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.10.2023, 11:27:33 xxx.xxx.82.87
Buggyra:

No ona je bolest zad a bolest zad. Když mě chytly záda, kdy jsem si prostě na záchod nedošla… ani nedolezla… To by si už rychlou možná zasloužilo. Kamaráda takhle odvezou rychlou a šoupnou na kapačky na nějaké opiáty, aby ho rozhýbali. No, má anamnézu. Ale jak mohli vědět, že stařenka nemá, že netrpí nějakou poruchou vnímání, vy byste krávu věšela, ale ona třeba tu hlavu už v kondici nemá… To už spíš to její okolí bych věšela, že se k ní dost možná chovají tak, že si radši zavolala rychlou, než čekat na vlastní rodinu… ale nevíme, neznáme, ono se to snadno říká.


Ona to právě nebyla žádná stařenka a chodila na opichy. Tedy to nebylo nic náhlého a akutního. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.10.2023, 10:48:09 xxx.xxx.82.87

Jenže žínka doktorům nevěří. Ani humánním, ani veterinárním - ano Reni, přesně tak. Rychlou, na tu má muž instrukce…jen v případě, že o sobě už nebudu vědět. Ale jak jsem psala, že sama jsem se teď přesvědčila: když je člověk sám, nemá mu kdo jiný pomoct, asi by musel volat hned. 

Jen jsem teďka četla nějaký článek, že soudili dispečerku záchranky, že neposlala rychlou babě, která si ji volala, že ji už týden hrozně bolí záda. Přes to, že se zjistilo, že babě nakonec nic vážného nebylo(tipuju prostě houser) dispečerku soudí, protože prý to nemohla sama dostatečně vyhodnotit. Bych tu čůzu s těma zádama nakopala doprdele😠 Protože když tam denně volá 10 takových kravek, tak se pak nedivím, že to dispečerka jednou opravdu blbě vyhodnotí, protože už toho má plné zuby a nepošle někomu, který to opravdu potřebuje👎 Nemluvě o tom, že ta kráva volala dceři, synovi, souseda zavolala…takže bez pomoci nebyla a dispečerka jí řekla, ať ji někdo z nich přiveze na pohotovost. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.10.2023, 10:38:14 xxx.xxx.82.87

Hele, v každé reklamě je spokojená rodinka s kočičkou, nebo pejskem, respective s roztomilou kočičkou nebo pejskem. Kočička nedrápe a neprokousne vám ruku, když se jí něco nelíbí, štěňátko vám dnes a denně ve hře nerve tepláky a rozhodně neštěká😉 Když to v telce vidím, otevírá se mi kudla v kapse👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.10.2023, 08:58:07 xxx.xxx.82.87
Buggyra:

No já kdybych se neudržela na nohou a mlátila sebou po bytě, tak už jedu… Si nemůžu dovolit sama ve čtvrtém patře, abych nebyla jsoucí.


To jsem zjistila taky, že sama bych tuhle situaci nezvládla, protože jsem nebyla schopná si už nikam dojít👎 Nikdy jsem nic takového nezažila, ale kupodivu nehysterčila, bylo mi to už tak nějak jedno, jestli tu zdechnu. A doufala, že to zase nějak zvládnem a nebudem muset volat rychlou, to  byl pro mě mnohem větší strašák, než všechny ostatní následky. Ale teď ráno žiju, chodím, takže i když vyhráno a zažehnáno není, i tak je to lepší.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.10.2023, 08:28:49 xxx.xxx.82.87

Čau holky, noc u nás velmi, velmi dramatická. Večer průjem pořád, jak když otevře kohoutek s vodou, už jsem to ani nepočítala. Pila jsem ne, že ne, pořád jsem u sebe měla bílinskou, trochu coly jsem si dala, někdy v 8 s ní zapila tu nospu, no bez úspěchu, jen ne takové křeče. O půlnoci jsme šli spát, byla jsem vyčerpaná, usnula hned, i když jsem spala celé odpoledne. Někdy kolem třetí(říkal Tom, že je) mě probraly křeče, musela jsem se odpotácet na WC, ale cítila jsem, že je mi celkově slabo. Když jsem se zvedla z WC, začala se mi strašně motat hlava, první jsem uvažovala, že si půjdu dole vzít ještě nějakou tabletu, ale radši jsem si šla první lehnout. Pamatuju si jen, že jsem ušla pár kroků…a probralo mě, jak mi spadl na hlavu košík s kosmetikou. Vůbec jsem nešla kolem postele si lehnout, ale jsem sebou sekla na druhé straně, mezi postel a skříň👎 Vím jen, že jsem uvažovala ještě realisticky, že to asi mrtvice není, když vím, co se děje a kde jsem a že musím jít za Tomem do ložnice, protože sama jsem nebyla schopná už zvládnout nic. Udělala jsem pár kroků na chodbě a sekla sebou podruhé u zábradlí(ještě, že jsem nezhučela ze schodů) Nevím, jak jsem se probrala, nebo za jak dlouho, přišlo mi, že hned a odpotácela jsem se do ložnice, vůbec jsem se nemohla udržet na nohách. Praštila jsem sebou na postel a jen mu říkala, že je mi hrozně zle. No vysvětlit mu, jak zle, o co jde, on rozespalý nechápal, já jsem nebyla moc schopná mluvit, bylo to drámo. Takže jsme se snažili uvažovat, co s tím(se fakt divím, že mi ještě byl schopný fungovat mozek) Tipla jsem, že asi dehydratace, potřebuju zavodnit a energii. Ionťák míval, ale teď neměl. Takže: magnezku, toustový chleba s kouskem 70% čokolády, černý čaj s medem a nakonec tablety: nospu, febichol, pancreolan a endiaron. Usnula jsem, spala do 6h. Pak na WC, zjistila jsem, že už můžu chodit, tak jsem se odplížila do pokoje, aby se Tom vyspal, protože já bych už sebou mlela a budila ho. Ráno jsem byla s trochou průjmu jen jednou, zatím. Ono už není co. V břichu mi to šrotuje. S jistotou zítra do Prahy nejedu, budu ráda, když se dostanu do stavu, že tu budu moct být sama a nezdechnu, nezabiju se na schodech…

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.10.2023, 08:02:31 xxx.xxx.82.87
Bodlinka:

to není angína, ale tzv. kaudální stomatitida.

bohužel je to taky věc idiopatická, asi autoimunitní.

a dásně vepředu s tím hodně souvisí a vytrhání zubů opravdu pomáhá, i když pokud to má záchvatovitě občas tak je to trochu dělo na mouchy. jsou kočky, co se toho jinak než opravdu vytrháním a pak nějakým chlorhexidinovým gelem nezbaví.


Ach jo, chudě, ten to ale schytal, takovou ohavu u obyč kočky, bych vůbec nečekala😟

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.10.2023, 22:31:38 xxx.xxx.82.87
Odberryho:

Myslím si to samé, že to je od zubů. V krku rudo neměl snad ani jednou. Jedna “angína” tedy proběhla měsíc po čištění a trhání předních zubů, ale kdo říká, že ho to po péči nemusí zlobit.  Říkáme tomu angína, ale jediný příznak je náhlé slinění. Jsou to úplné potoky, to se nedá popsat, to se musí zažít. Ale chuť k jídlu u něho nikdy nezmizí. Ten kocour byl v minulém životě retrívr 😂 Dostane injekci proti nevolnosti, sirup proti bolesti a třikrát měl i ATB. 

Zuby on má nanic odmala.. V podstatě už před přezubením měl červený lem na dásních. Myslela jsem, že po přezubení zmizí. Dvě veteriny řekli, že hned vše vytrhat a já blbec nechtěla. Třetí veterina tak radikální nebyla, tak jsme zůstali tam. Zpětně si říkám, že mohl mít už pokoj. 


No tak to slinění určitě nemá nic s angínou, to bude právě důsledek toho akutního zánětu dásní. To ATB vyřeší jen na chvíli, je opravdu nutné, řešit zuby. Vážně bych mu nechala odstranit všechny, aby už nemusel pod další narkózu. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.10.2023, 22:25:24 xxx.xxx.82.87

Asi mi docvaklo, vo co go🙄  Minule jsme nějak brzo po tom covidu chytli tu střevní chřipku. A vzpomínám si, jak jsem vám psala, že ze mě už jen teče žlutá voda, na WC jsem byla snad 15x za den. Protože se to opakuje, tak mi to cvaklo. Odpoledne se mi zdálo, že mám i teplotu, ale než jsem Tomovi řekla, ať přinese teploměr jsem usnula. Pak jsem začala běhat na WC co 10minut. Když jsem do půlhodiny cítila zápach pancreolanu, bylo mi jasné, že tudy cesta nevede. Vyštrachala jsem v lékárničce NO-SPU, kterou mi tehdy dala tchýně a vzala jsem si tu. Uvidíme. 

Niki, já jsem nesnědla špatné jídlo, jen se mi zdálo, že mi to prostě nesedlo. Teď mě napadlo, že jsem byly ve čtvrtek na těch nákupech a v pátek večer mi začalo být zle. To by myslím taky odpovídalo té nákaze.

Nikiš, až jsi psala o koťátku naskočilo mi, že jsi skoro každý den řešila nějaké kočičky v domečkách, ale už jsi tak dlouho nic nevzpomněla, že já jsem na ty domky úplně zapomněla😲 Chodí tam ještě někdo papat?

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.10.2023, 20:02:16 xxx.xxx.82.87

Když to bolí takhle uprostřed, všichni říkají: to tě bolí žaludek, žlučník bolí jinde, vystřeluje doprava do podžebří…Mě to bolí na dotek, nemůžu si to stlačit, jako-že ležet na břichu. Pak tak jako přímo dozadu do zad. No a prostě dospělý člověk má nejčastěj problém se žlučníkem, že áno, tak jsem si ho diagnostikovala😏 Už ze mě jen teče žlutá voda, páč skoro nejím, jen piju. Tak jsem si teď zkusila vzít ten pancreolan. 

Bobi, než jsem si to zvětšila jsem koukala, co to máš za hlavolam, či co😜 Ty jo, to jsi dobrá, že jsi si to takhle rozvrhla a stvořila….mě by se asi nechtělo kurňa😊

Takže dneska jsi pracovala i za mě, já jen ležím a pospávám😕 Ještě, že jsem včera ještě zalila ty visící kytky😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.10.2023, 16:49:37 xxx.xxx.82.87

Co ta Niki…Niki, co ten kašel jsi nenapsala! Hlásím (zapomněla jsem) že je mi od pátečního večera blbě👎 Od těch karbanátek. Večer se mi začalo krkat a bolet mě…no nevím, připadlo mi to, že žaludek, přesně uprostřed nahoře pod hrudním košem, v tom ďolíku. Samozřejmě bych tipla žlučník, protože za a) to jídlo smažené, za b) si myslím už dávno, že je to žlučník. Není to záchvat, jak jsem mívala bolení, zimnice, pot, ale zvracela jsem, žaludek mám na vodě, jím jen suchý chleba(rohlík nemaje😉) Včera jsem ještě jedla normálně, no oběd jsem vyblila a pak průjem - žlutá voda. Zatím jsem si nevzala léky, nebo mi nikdy nějak nepomohly, v záloze mám febichol a pancreolan, co bral kdysi muž. Zaráží mě, že mi nepomohlo to vyzvracení, páč to zabralo vždycky. A taky to, že tento stav jsem neměla asi tři roky, co piju ty bílinské. Uvařila jsem si ještě mátový čaj, i když tu větrovou příchuť já nesnáším. Říkám si tedy, jestli to nerozjel taky ten blbý covid👎Uvidím, co bude dál, protože máme jet do Prahy a mamka cca v pátek s bráchou na dovču(měla bych na starost Mandy a slepice) a v sobotu jdeme na oslavu😟 Takže to musí prostě nějak přejít🙄