Aktuálně: 4 319 inzerátů190 580 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.10.2023, 16:35:53 xxx.xxx.82.87

Za mě ano, zbytečné tahání peněz, u domácích koček, které nejezdí na výstavy, bych vůbec neřešila. Předchozí kočky, protože jsem měla PP kočky poprvé a strach, jsem očkovala i FELV celý jejich život. Tyhle…dva roky zpátky nebyla k sehnání vakcína, obvolala jsem veteriny v okruhu 100km. Takže se nepřeočkovali. Pak by museli dostat vakcíny dvakrát po sobě, no jelikož jsou venkovní a v řádu měsíců se setkali už s desítkou cizích koček, už to byla za mě blbost, spíš tipuju, že by jim případnou nákazu vakcína rozjela. Takže už FELV očkovaní nejsou a už jsem se i rozhodla, že ruším i ta zbylá. Chodí tu x koček, žádná nevypadá nemocně, i Macek, který se k nám prakticky nastěhoval a vypadal fakt bídně, už je jak majolenka😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.10.2023, 13:43:32 xxx.xxx.82.87

Po biofelu měl Vikťa tu šílenou reakci, kdy jsem myslela, že zešílí, byl úplně mimo. Očkuje to právě ta naše vetka a tím, že byl výpadek FELV vakcíny jsem si řekla, že tak je nebudu tahat na normální vakcinaci do města a píchne je ona, když pojede kolem. První den vypadal unaveně, druhý den byl totálně hotový, před náma utíkal, tedy snažil se a když jsem ho odlovila, že ho musím zkontrolovat, co se děje, jak jsem ho vzala na ruce, začal řvát a drápat jak zběsilý, kousnul mě do brady, prostě úplně nepříčetné chování, minimálně ho muselo něco strašně bolet. Až další den to vypadalo, že to bude lepší. To mě tak vyděsilo, že už jsme na tuhle vakcínu nešli, i na městské veterině jsem se první informovala, co očkují. Že to má i tyhle následky, co píšete, jsem ani netušila😟 A nejspíš to netuší dalších x lidí, co v dobré víře kočky očkuje🙄 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.10.2023, 12:48:59 xxx.xxx.82.87
hmn:

ne

je to v tom článku, na který jsem vložila odkaz (a ve všech dalších možných článcích)


Byla jsem líná to pročíst(čumím na tenis a vařím oběd) četla jsem jen váš výcuc. S těmi čipy je tam zmíněná možná spojitost, ale žádné důkazy, podle mě je to ve stadiu,,slyšeli jsme, že) Z toho, co se tam píše a co dává Bodlinka je pro mě spíš zvednutý varovný prst ve smyslu: neléčit kočku na každou kravinu typu: běžte na veterinu, když tak jí něco pro jistotu píchnou… a končím s vakcinací úplně, protože to riziko se mi rovná riziku sarkomu, načež ten má úmrtost 100%👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.10.2023, 12:12:56 xxx.xxx.82.87
kometa:

Jenže u těch koček to opravdu může být jinak. Postvakcinační sarkomy se u jiných zvířat ani u lidí nevyskytují. A vůbec jsou extrémně citlivé na některé léky a spoustu “cidů”.


No však to je přesně ono. Nemyslím si, že to bude způsobené nějakým cizím tělesem a nevím, jestli jsou vůbec důkazy o sarkomu po vložení čipu. Myslím si, že to způsobuje jen a pouze ta určitá očkovací látka to, že je to vzteklina a FELV už je myslím prokázáno. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.10.2023, 11:49:32 xxx.xxx.82.87
hmn:

zde https://www.metropolevet.cz/postinjekcni-sarkom-u-kocek/ píší:

“Patogeneze těchto sarkomů není dosud definitivně vysvětlena. Avšak chronická zánětlivá reakce je považována za spouštěč pro maligní transformaci.. …………. Sarkomy jsou v posledních letech spojovány i s aplikací mikročipu, po výskytu cizího tělesa. Předpokládá se, že zánětlivé reakce mohou teoreticky vést ke vzniku FISS přes spouštění nekontrolované proliferace fibroblastů nebo myofibroblastů.”


Tohle budu rozporovat, tedy spojitost s těmi čipy. Cizí těleso se v těle zapouzdří a tím se tělo právě brání proti další a další zánětlivé reakci. To by ti, co jim zůstali v těle kulky, šrapnely, ale i ti po úrazech, či výměnách kloubů…byli v perdeli. Nebo jen obyčejný blbě vytažený(ulomený) trn...Roztodivné druhy piersingů či jen blbé tetování - všechny ty trvalé zásahy do kůže.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 14.10.2023, 18:57:01 xxx.xxx.82.87

Jen takový dotaz: na co čipujete zvíře, které je celý život zavřené doma? Mám načipovaného Viktorka, protože je dávala čipovat už chovatelka. Přesto, že chodí ven, bych je čipovat nedávala, protože jestli je přejede auto, je to nějak jedno, ukrást se nenechají, protože jsou to poseroutky. 

Čip nijak poznat není, ani jsem se nepokoušela ho hledat. 

Jinak odkaz…ha, ha, to někdo normální i dočte? Banda psychoušů…😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 14.10.2023, 11:01:44 xxx.xxx.82.87
Fikovnice:

U nás je to podobné…

Dnes jsem po delší době koupila vepřová játra v Kauflandu. Ne, že by byl nulový zájem, ale bylo ofrňování… Poněkud záhadou je mi šlechtična Elsa, která se evidentně domnívá, že syrové maso je prudký jed a žere VÝHRADNĚ granule. NIC jiného, maximálně v nouzi nejvyšší pomalým pohybem jazyku slíže trochu šťávy z kapsičky a tváří se u toho, že je těžce zkoušená a mučená. 

Je to poměrně složité až blbé, když má člověk 3 kočky, každou s jinými chuťovými preferencemi, a do toho jednoho vážně nemocného na dietě.

Jo a zajímavé v případě Elsy je to, že ze stejné CHS má MCO Tenurri a pokud vím, její kocour je také granulový a syrové maso nechce (jestli se teda nepletu).


Jani úplně a naprosto stejně jedl Leonek. Výhradně jen jednu značku granulí a když už kapsičku, tak maximálně olíznul tu omáčku (to tedy dělá i Vikťa, z omáčkových to poctivě vylíže, všechny ty suché ,,granule", co si říkají maso, tam nechá😉) Leonek si v životě masa nedotknul, koukal na to, jak kdybych mu do misky naservírovala hada😛

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 14.10.2023, 10:53:08 xxx.xxx.82.87
Bobca:

jsem ze staré školy…co je bankovní identita??Já se přihlašuju v bankovnictví heslem,potvrzuju smskou,co mě pošlou a nikdo po mě nikdy identitiu nechtěl..?? jsem u KB 31 let..bankovnictví mám v počítači doma..

Raduš-a zkoušela jsi sem tam i jiný obchod??myslím na oblečení a záclony-tu bych bez “ošahání” teda nekoupila..V Pepcu nakupuju gaťky za 30,-sedí bezva..a myslím,že by ses tam oblékla za pár šupů celá😊


Bobi, s identitou jsem na tom stejně jako ty s tím rozdílem, že o tohle se stará muž, já mám jen k dispozici ,,nabitou" platební kartu😉 Nemám chytrý mobil, nemám šajn, jak tyhle věci fungují. Vím, že mu na mobil přijde kod, se kterým se ještě musí přihlásit…to je tak max, co  o tom vím😉Jak tady snad Megííí psala, že nakupuje v Alegru…velmi málo jsem nakoupila i v bývalém Mall, snad třikrát něco. Oblečení a boty v e-shopech často. A v Pepcu? Tak jsem si v létě nakoupila půl šatníku ve slevách, za tisícovku snad 8 hader👍protože jsem to kupovala v dětském😉 Ve čtvrtek jsme tam vlezli s mamkou, protože i v blízkém městě, kam jezdíme na nákupy do Kaufu,  otevřeli Pepco, takže aniž bych chtěla😊 koupila jsem si teplejší triko na chození a dlouhou flanelovou košili (tu, že se třeba bude k něčemu hodit😉)

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 13.10.2023, 12:22:41 xxx.xxx.82.87

Ani jinou možnost nemám. O vařeném masu si asi vůbec nemyslí, že je to maso. No a problém je do nich dostat i to syrové. Jedli ho celkem úspěšně teď týden, už dva dny se ho zase nedotknout. Je to stejný kus masa napytlíčkovaný, takže důvod je mi záhadou, vždycky.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 13.10.2023, 12:19:42 xxx.xxx.82.87
assil:

Já u nich měla účet roky a odešla jsem před časem neb prostě na pc byla k přihlášení nutná bankovní identita a sami mi řekli, že jiná možnost není. Asi jsem nebyla moc VIP. 😀


Muž tam účty zrušil tuším ze stejného důvodu.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 13.10.2023, 11:02:44 xxx.xxx.82.87

Já na to oslavování jmenin(no vlastně ani narozenin) moc nejsem, ale samozřejmě Reni taky všechno nej💐😀

Zrzavci, naco krájíš šípky??😲 teda zaujalo mě to ,,krájím".

Bobi wafky bouchaly, to je trošku jiné, ano, tam strkáš tu sirku, nikomu to nebylo příjemné, to zapalování. Na tom vašem baráku kotel revizi mít musí, u bytových domů myslím každoroční a myslím, že by si to ani ta vaše ,,divná" bytná nelajzla, kdyby se něco stalo. Možná to co popisuješ s tím rachotem, není ani tak problém kotle, jak starých rozvodů v baráku….možná se to neměnilo. 

V noci jsem se vzbudila ve 4h, doštípaná jak blbec od komára, první jsem si myslela, že se mi to zdálo, ale jak mi vletěl takřka do ucha a to už jsem i já slyšela bzum…tak jsem vyletěla z pelechu a uspořádala lov. Nevím, na co chci malovat, když mám dalšího rozpláclého na zdi😎 Pak jsem nemohla usnout, všechno mě svědilo, no a nad ránem mě probudila řvoucí Gucci. Nakonec jsem se probudila, bylo trochu pod mrakem, kouknu v klidu na mobil a tam 8.25!😲 To už většinou vycházím z domu na obchůzku😏 Takže žádné chystání zeleniny k snídani, žádná sprcha…nakonec jsem vyšla, když se běžně takřka vracím😎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.10.2023, 20:30:10 xxx.xxx.82.87
hmn:

https://www.metropolevet.cz/postinjekcni-sarkom-u-kocek/

https://www.veterinarni-lekari.cz/novinky/postinjekcni-sarkom-u-kocek-aktualni-stav-poznani-a-moznosti-lecby-8588

atd.


Děkuju za odkazy. Gučinka ho měla…neřekla bych přesně mezi lopatkama, ale cca o tři cm níž po páteři, tedy směrem k ocásku. Byla pravidelně očkovaná FELV. Nepamatuju si, kdy se jí to utvořilo, dlouho jsem si myslela, že je to bulka po klíštěti pak, že si tam něco píchla. O tomto sarkomu a jeho možném výskytu jsem v té době neměla ponětí, bohužel😟

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.10.2023, 19:15:48 xxx.xxx.82.87
kometa:

Bouličky na žebrech nevypadají jako reakce na očkování. Neodpovídá množné číslo ani místo.


U nás ano. Když měl Viktor tu doslova příšernou reakci na očkování, kdy jsme se ho nemohli dotknout, protože dostal totální amok, měl to místo právě z boku na žebrech. Já se nekoukám, kam jim injekci píchají, protože to nesnáším. Poznala jsem to právě až podle této hrůzy. To bylo ale hned druhý den po očkování, u zadavatelky netušíme. Starým kočkám píchali do zad, jakoby k páteři, pak mi říkali, že tam už nepíchají, protože se tam právě objevoval postvakcinační sarkom. Pozdě, Gucci I. ho tam právě potom měla😢

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.10.2023, 16:31:31 xxx.xxx.82.87

Myš má kosti, pták má kosti atd…nad tímto by mě ani nenapadlo uvažovat. Kočky žijící u řek a moří, žerou daleko víc ryb, než ty naše a žijou. Zvířata tyhle věci neřeší. Dokonce nějaký doktor před pár lety před Vánocema psal, že lidi jsou s těma kostma zbytečně hysteričtí, že normálně takovou kost sníte bez problémů(nemyslím, že by někdo zhltnul z kapra ty obr😉) Zase přirovnání: národy žijící u moře a živící se převážně rybama nevidíte, že by ryby pitvali na prvočísla, jako se to dělá u nás. Já to taky moc neřeším. Prostě jím to normálně, ucítím kost, vytáhnu a jím dál. Spolknu kost, no tak je spolklá, jím dál. Muž taky pitvá. Přesto se mu kdysi v Rusku stalo, že se mu zapíchla, tvrdil ještě po příjezdu domů, že ji tam pořád cítí. A jak jsi mezitím jedl? To jídlo se opatrně plazilo kolem kosti, aby ti tam zůstala? Asi sotva, v té pidi trubce, že? Jsem mu vysvětlila😉 že leda ho.no, že si to vsugeroval😜 na druhý den kost nebyla😀

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.10.2023, 16:19:16 xxx.xxx.82.87

Nepíšete, kolik je kocourovi let, tedy jestli je to mladé zvíře, nebo senior. Nevíme ani, co si představit pod tím: teď se to zvětšilo. V řádu měsíců, týdnů, dní? Je domácí nebo i venkovní? Dám tipy: může to být kousanec, pokud je venkovní a to je akutka na veterinu. Může to být reakce po očkování(pokud v tuto dobu byl) což by přešlo za čas samo. Pokud je to kocour pouze domácí a nebyl teď očkovaný, tak šup na veterinu. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.10.2023, 16:12:38 xxx.xxx.82.87

Taky jsem chtěla napsat, že koupelna hezká a Evka mě předběhnula😉 Ten lopatkovec máš, teď předpokládám, na tom okně? Tak na okně má světla dost. Já mám tedy větší okno, ale kytku mám na protějším rohu té rohové vany, takže má možná cca toliko světla, jako lopatkovec. Je to zelenec a roste. Ještě mám anturii u sprcháče, to je ještě minimálně o metr dál a zatím je taky OK, až se divím, jsem hubič pokojových kytek, už se teda lepším😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.10.2023, 10:30:08 xxx.xxx.82.87

Zapnout plynový kotel přece není žádný problém, stačí zmáčknout tlačítko a jen počkat, zkontrolovat, jestli hodil jiskru a začal plát hořák. Kdo vám ho tak asi na baráku chodí zapínat, odborník těžko. 

Bobi, vždyť je dneska teplo, asi zapínat netřeba, ne? 

Zrzavci, lopatkovec nerostl mě, nerostl ani mamce a té roste všechno. Asi to s ním neumíme koukám, že ho nejspíš přeléváme…dle tvého popisu😊 Kytek mám já doma poměrně dost, mamka měla strašně moc, už to omezila. Já vlhkost nemám, ona plesnivého půl baráku👎 Kytky máme rády a život bez nich si představit neumíme, ale myslím, že tohle kytky neřeší a nevyřeší. 

P.S. valím na nákupy. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.10.2023, 21:20:10 xxx.xxx.80.103

Na přepravku a jídlo Niki, koťátko ještě nebude tak chytré😉 A jak jsi ty šípky likvidovala? Já jsem dneska, vlastně až teďka k večeru křoviňákem vyžínala pod stromy, kolem, kam se nedostane sekačka kvůli větvím. A rostlo tam taky kde co, včetně těch šípků. Měla jsem jen strunu, no menší kusy to usmýknulo s velkým rachotem a zbytek, tedy už několikaleté kusy, se musí vykopnout nejlíp rovnou krumpáčem, rostou navíc většinou těsně u kmene. Někdy v létě jsem slavnostně dva dny vyrývala nálety po celé zahradě, žádné jen tak ukopnout, ale poctivě rýčem a co myslíš? Většina šípků a hlohů je tam opuknutá znova😠 Pár dnů zpátky jsem na to koukala, že mi to fakt hlava nebere, jak to?!?👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.10.2023, 19:29:58 xxx.xxx.80.103
Rapotačka:

Ze školních obědů jsou právě tlusté děti.

Dle toho odborníka = autority.


Aha, tak to si já nemyslím. Ony totiž děti sice mají zaplacené školní obědy, no místo toho vykoupí vedle automat na cukrovinky, sendviče, ve městě jdou na burgr.