Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 23.10.2023, 21:11:33 xxx.xxx.84.215

Může Niki, může to být i ten zánět žaludku. Ono, když se to rozjede, tak se to hodí do takového začarovaného kruhu a těžko z toho ven, viz teďka já. Nájím se, je mi blbě, tak raděj nejím, to je mi zase z hladu….a tak pořád dokola. 

Ale u starého kocoura bych se bála spíš ledvin či cukrovky. To by ale myslím poznali z prvního odběru. Nevím, ještě jak štítná žláza, nakolik je to problém i u koček. Tam se to musí někam posílat. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 23.10.2023, 19:13:34 xxx.xxx.84.215
Orionka:

Výjimečně vstoupím do vaší diskuze. Stejný problém srac…jsem měla začátkem října, spojeny hlavně s nadýmáním. I žaludku. 2x Smekta a pak už jen jíst opatrně a nemnoho, aby nebylo v žaludku kamení. Bylo to na chcípnutí a úvahy všelijaké. Po vašich stejných problémech - covid nebo jiná infekce, virus.u


Děkuju👍 Trochu jste mě uklidnila. Smectu jsem měla jednou, právě dneska jsem uvažovala, že si ji ještě vezmu….k večeři😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 23.10.2023, 19:10:04 xxx.xxx.84.215
Rapotačka:

Zkolabovala, upadla, uhodila se do hlavy. 

Motala se - v horečce.

Řekli, že se to musí “přesypat” kam to patří. Dnes ji popadli, 

mávali s ní do všech stran - v předklonu. Po té “terapii” jí je

velmi špatně, je slabá, možná mohli  ještě den počkat …

Ach jo.

Díky.


Ano, tak nějak to probíhá,,léčba"😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 23.10.2023, 15:56:29 xxx.xxx.84.215
kometa:

Porucha rovnovážného ústrojí? Tam jsou malé kamínky (otolity), které dráždí vláskové buňky. Tyhle vzruchy putují do mozečku, kde jsou zpracovány. A tím si uvědomujeme polohu hlavy a celého těla.

Ale jak a co přesně se mohlo pokazit, nevím. Nejsem tak velký odborník.


Ano, tak jak píše Kometka, měla to i moje mamka(vloni či předloni?)  spadla(ona ze židle, jak chtěla něco ve skříni) a začala se jí strašně motat hlava, okamžitě začala strašně zvracet, nemohla se udržet na nohách. Samozřejmě nás první napadla mrtvice, tak jsme volali rychlou, tu vyloučili, tak jsme mysleli, že si hnula krční páteří, má s tím problémy dlouhodobě. Nakonec to bylo tady to: porucha rovnovážného ústrojí. Ne kamínky, ale špatně přesypané krystalky…říkají. Ale ono je to fuk. Podstatné je, že nevím, na co si ji tam budou nechávat, léčit se to nedá, musí se to tak nějak srovnat samo. Alespoň s tím hodnocením poslali mamku šupem domů.  nějaký týden jí ještě problémy přetrvávaly, ale pak to postupně opravdu přešlo. Ale ona má i tinitus, takže prostě v těch uších všechno blbě. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 23.10.2023, 15:42:45 xxx.xxx.84.215
Buggyra:

Jop a taky jsem “pekla” jeden narozeninový dort. Nejsem velká vařecha, tak se taky pochlubím 🙂

Obrázek Obrázek

Ježíííš, že nejste?!? A to se dělá jak, ty kruťánky uvnitř?😲👍

U nás v lese tedy houby nehrozí, nekapne. Ale na zahradě nám rostou klouzky pořád…a pořád je rozdáváme, protože už jsme jich přežraní😏

Zahradu jsem zvládla, zvládla jsem toho hodně moc, byl i muž, tak mi s něčím pomohl(vyvézt na kompost, posekat zbytky po kukuřici, vytahat tyče po rajčatech…)Já jsem dělala ty fyzicky míň náročné práce. I tak jsem to trochu přehnala, doma jsem nemohla vyjít schody🙄 jsem strašně slabá, ach jo😟 Když si uvědomím, že před týdnem jsem ty schody v rámci večerního cvičení 15x vybíhala…jsem z toho stavu strašně zdrblá😔

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 23.10.2023, 10:53:34 xxx.xxx.84.215

Všichni pilní, jen já tu ležím jak lazar👎 No, posr…jsem se už ve 2h v noci, pak už jsem do rána spala a ráno jsem celkem dobře obchůzku zvládla bez toho, abych tu zdechala, když jsem přišla. Včera to fyzicky bylo mnohem horší. Buggyro já ne, kašel má Nikča. Já ty průjmy právě, že celý život, tak prostě sázím na to, že ještě k tomu nějaká blbá choroba a sesype se to jak domeček z karet. Si říkám, že to prostě bude jen trvat mnohem dýl než člověku, který má jinak trávení OK. Ale je fakt, že se to moc nelepší. A ano, počítám s tím, že to může být ten žlučník, či ještě něco mnohem horšího. Tak ale to už ani neřeším, s tím bych stejně už nic nenadělala, na zázračná uzdravení nevěřím. Jinak mě ještě napadlo, že to načnul ten covid pár týdnů zpátky, už u těch předešlých měli lidi problémy tohoto rázu. 

Chystám se ven, aspoň něco málo zkusit pracovat, musím vysadit stromky, natáhnout závlahu do skleníku, kterou jsem už vyhodila…

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 23.10.2023, 07:45:35 xxx.xxx.84.215

Bobi to určitě ne, nevím, co by mě donutilo. Teda vím, až nebudu nic moct pozřít a budu se tu jen plazit. Takže teď jsem to napsala a jistě to tak i dopadne👎

K dotazu: vojenskou nemocnici?🤣 Ta snad není ani v Brně. Jedině tam, by byla snad nějaká normální. Ale testovat na vlastní tělo to vážně nechci.

Tak tě to šití hezky chytlo👍 Já bych zase potřebovala něco udělat v zahradě, ale teda nevím, jak já zvládnu, jsem hotovson. Včera jsem potok obešla, musela jsem vyzvednout u tchánů buchty ke snídani, ale myslela jsem doma, že to nerozdýchám😟 A to jsem nešla nijak jo rychle, jen trochu svižněj, pak už ani to ne, jsem se táhla🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.10.2023, 23:03:55 xxx.xxx.84.215

Jak jsi Niki napsala: pustila jsem slepičky, tak mě hned napadlo, že to bude asi problém…a áno, bohužel jsme se nemýlila😢 Znám to, u mamky je to často, slepice má volně ložené.  A Božena nehlídá?😉 Nebyla to káně, ta slepice neloví. Jestřáb, ale to je jedno. Vidíš to, zapomněla jsem že ty jsi dokonce předem avizovala, že na slezinu jdeš😉 Sice jsem se ,,opičila" po tobě, ale zase jsem dopadla mnohem líp😜 Akorát po dnešním obědě zase nic moc, respective ještě hůř, bylo mi fakt zase dost blbě, od krku dole mi snad nefunguje nic. Žaludek, jak kdybych sežrala kamení, ne kolika, ale do zad mě to pobolívalo, vypadalo to, že se snad zase pobliju. Lehla jsem si  a zaspala to, pak už to bylo lepší. Ze zoufalství jsem si k večeři udělala jogurtový šejk (na trávení) Banána nemaje, rozmixovala jsem tam i kousek jablíčka. Vím, že nadýmá, ale zase má vlákninu a vůbec…je zdravé.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.10.2023, 15:48:58 xxx.xxx.84.215
Odberryho:

Je to MCO a u nich to asi úplně vzácné není. Škoda, že to plemeno je zdravotně čím dál horší. Až někdy budu koukat po dalším, budu hledat starší linie nebo možná polydaktyla. Nebo už žádná kočka a zůstanu u krevetek 🤣🤣


Bože, omlouvám se, já si pořád pletu lidi, tedy co kdo má za kočky z těch, co až tolik neznám. Ale i tak jsem nevěděla, že MCO mají takové zdravotní problémy, brala jsem je víc k sibiřkám a ty jsou celkem zdravé. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.10.2023, 13:04:54 xxx.xxx.84.215

Zapomněla jsem napsat: byli jsme včera na oslavě 50tin kámošce(té, co jí falešně diagnostikovali toho crohna) Byla tam do 21h hodin cimbálovka, co jí poslal Tom(bylo to na její přání) a já si říkala: to snad vydržím a pak pojedem domů. No následovala překvapení od příbuzných: Martin Maxa🙂 Pro mě lepší než cimbálovka, to je hudba našeho mládí😉 Martin hraje hezky, zpívá hezky, dobré písničky, měl tam ještě jednoho klučinu kytaristu na španělku a houslitku. Hezky udělané vystoupení. No já už jsem padala na hubu, měli rauty, ale jíst jsem si netroufnula, vzala jsem si dvě kolečka šunky, s třena kostičkama eidamu a půlkou rohlíku. Stejně jsem byla nafouklá jak vzducholoď. Takže krom snídaně jen tohle, byla jsem slabá, hladová a chtělo se mi strašně chrnět. Jenže Martinovi se na Moravě evidentně líbilo, sklípek, vína dost😉 takže místo hodinového vystoupení s x písničkama to roztáhnul na 4x4 písničky s dost dlouhýma přestávkama a skončil skoro v 1h. Než jsme se vymotali a přijeli domů, bylo půl druhé. Já už jsem skoro nevnímala, zapomněla jsem zapnout myčku a zhasnout v kuchyni😏 Tohle není nic pro mě, já celkem trpím, i když společnost výborná, o tom žádná, ale prostě já na to nejsem. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.10.2023, 12:20:08 xxx.xxx.84.215
Elisak:

No, ale ve všech variantách figuruje mléko, s tím to fakt nedám a nic jinýho než jogurt mě nenapadá, když to nechci suchý.

Ovesnou kaši si taky dělám sama, zaleju jí vodou a přidám trochu jogurtu. Přidám jablko, hrušku, hrozinky…

Tak u mixitu to člověk míchá ze základních surovin, vločky, ořechy, ovoce, pak čokoládový věci když chce. A mám i nějaký mix jen s ovocem a ořechy.


Jako, že tu kaši uvaříte a jogurt si tam dáte až potom, aby byla tedy ,,mléčná"? 

Něco od mixit jsem dostala jako dárek, ale nestudovala jsem, bylo to to ovoce sušené chladem…a mě to prostě nechutná🙄 Vím, že je to právě tím pádem bez konzervantů(alespoň jsem to někde četla) ale mi to prostě v tomto stavu nechutná. Ale tak já si ani normálně sušené ovoce nekupuju, raděj si doma nasuším. Co jsem si ale onehdá v DM koupila bylo sušené mango, na to jsem dostala šílenou chuť a ten pytlík(nemalý) jsem sežrala takřka celý…pak mi z toho bylo blbě😏

Bobi, ty různé instantní kaše apod. bych si v životě nekoupila, k tomu mám vyloženě odpor a to já nejsem žádná žádná bio žena, ale co je moc, to je moc. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.10.2023, 11:17:26 xxx.xxx.84.215
Elisak:

Jinak já si to většinou jen nasypu do bílého jogurtu nebo tvarohu. A nebo to ujídám rovnou z krabice. Mléko v klasický formě nepozřu.


Já si teda vločky namáčím do mléka, protože jogurt mi přijde moc hustý a když se vločky nabobtnaly, přišlo mi to jak lepidlo, husté. Ale ono asi i půjde o množství, lžíce vloček v jednom jogurtu asi jo😉 Já tak 5 lžic vloček😉Zaliju mlékem aby bylo trochu nad a pak k tomu dodám ze tři lžíce jogurtu, jablíčko, med. Vločky tedy namáčím rovnou s rozinkama, všechny možné ořechy, semínka všeho druhu. Nebo si uvařím kaši, když mám chuť na teplé, ale to spíš večer. Ta je ale ochuzená, tam dám jen med a maximálně rozinky.

Já k těm kupovaným výrobkům nějak nemám důvěru.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 21.10.2023, 09:09:15 xxx.xxx.84.215
Kilian:

…až budete mít čas…..ja jsem právě na sladkem závislá a musím ho mít denně,tak by mně to zajimalo…


Ty taky hlísto?!?😲 Já myslela, že ty právě máš silnou vůli, vždyť si štíhlá pořád, tak to nějak kočíruješ👍 Moje mamka taky, ale zrovna včera jak sme byly na nákupech mi říkala, že to je šílené, že ona by vlastně mohla být jen na sladkém, to musí mít, kdyby jinak nic. Ráno jen buchtu nebo rohlík s nutelou, po obědě sladké, někdy vlastně i sladký oběd, k večeři něco a k tomu sladké…

Niki, zelovoci mamka taky moc nedá. Já teď týden s těma průjmama jsem s ním taky na štíru. Už tři dny jsem jedla normálně, ale v břichu diskomfort. No a dneska do rána jsem lítala zase👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 21.10.2023, 08:07:41 xxx.xxx.84.215
Mi:

Kočky mi přijdou rizikové,ty toulavé a ven chodící přijdou do styku s hlodavci.mívaji v uších svrab,blechy atd.Ty doma chované zase hrabou ve WC záchudku a pak chodí po stole a lince,celé jsou pokryté vlastníma slinama. Kočky mám ráda,kdysi jsem i kočku měla,ale tohle všechno mám pořád v hlavě a po každém pohlazení myju ruce. U syna sousedé maji kočky tři ,jsou věčně nakyblíkované na synově zahradě,tam malé děti,není mi to příjemné.


To je ale obsese😏 Sliny jsou léčivé, taky je v puse máte. Když se říznete, strčíte reflexivně prst do pusy.  Kočky žerou hlodavce, nebo jsou jejich predátor. Člověk taktéž sežere kde co, myslím tím i v jiných kulturách. Kočka chovaná doma, vyrobí bobek ze sebe a z toho, co jste jí dali na jídlo, takže: co by mělo být i na tom bobku závadného? Je to jen jiná podoba jídla😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 21.10.2023, 08:01:20 xxx.xxx.84.215

Eliška je mladá, ale teda taky si myslím, že je to strašný nášup, že se tělo za chvíli začne bouřit. Eli, ať si neuženete nějaké problémy s koleny, se zády, únavovou zlomeninu…A nemohla by ste dělat nic. Trochu zvolněte. Už jen toho času, co tomu denně věnujete!😲 Já jsem tak bývala od rána do večera v zahradě, mezitím jako vy se psy, pak nějaké vaření, úklid a mamka mi vždycky říkala: vy fakt nemůžete mít děti, kdy by jsi to ještě stíhala, kdy by jsi na ně brala čas? U mě v plánu nebyly, ale vy si trošku ubírejte, stačí jedna sportovní aktivita hoďku denně. Když jdete na dvě hodiny se psy, určitě už je zbytečné ještě jít běhat. Vím, že máte závislost😉 však i kvůli tomu, aby ste se nedostala do psychické nepohody, když na sport nebude kvůli něčemu jinému tolik času🙂 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 21.10.2023, 07:50:28 xxx.xxx.84.215
Bobca:

had pro "Hada"(známého)..má moc širokou tlamku,ale už se mi to nechtělo zužovat

Obrázek Obrázek

Bobííí, já zapomněla na toho tvého hadicu!  Mě se zdá, že některý druh hada má i takovou širší hubu. Jinak obdivuju tvou trpělivost👍Já tak něco sešít, zkrátit, třeba polštář, kde už ty knoflíky byly…to je vrz, vrz, otázka pár minut. Jak bych se měla s něčím rýpat a řešit, jak to ušít jdu od toho, to už se mi nechce😊

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 20.10.2023, 23:22:00 xxx.xxx.84.215

Protože by jinak už umřela hlady😜

Elisak…ty voe, já tu chvilku nejsem a tady takové překvápko👍 Nádhera👍 Ta nahá záda jsou moc hezká, teda máte hezká záda, žádněch 150 znamínek😉 Nevím, jak se opalujete, ale podprdu ,,zaopalujete" při prvním sluníčku, tedy mě to problém nedělá, já ani nečervenám. Máte velké štěstí, že vás ten sport tak drapnul, to já sice sportuju celkem ráda, ale přece jen se musím i nutit, rozhodně nemám absťák😉 Moc vám ten úspěch přeju, jste mladá holčina, kus života v krásném těle si ještě užijete. Ještě jednou super👍

P.S. ta ,,paví" vlečka je krásná🦚

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 20.10.2023, 15:30:57 xxx.xxx.84.215
Vlaštovička:

A jaké máte plemeno, Radko? 


Britky😀 někdo má britky i mazlivé, třeba Niki tady a naši? No to už musí být něco😏 Viktorek třeba za mnou i vyskočí na gauč a nechá se pohladit…,,hele, ale zase to nepřeháněj, 5x stačí!" Když zkouším nějaké ťuťuťu ňuňuňu ještě…tak nasadí bojovnou: ještě na mě šáhni a kousnu tě! Není to jako zle, ale dává tím najevo, že už stačilo. 

Gucci ta vyloženě přijde jen nad ránem do postele(vyšplhá po pergole na terasu) a to se nechá hladit třeba 5 minut i vydrží. A to je všechno, někdy i na týden třeba🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 20.10.2023, 11:20:27 xxx.xxx.84.215

Ano, je to tak nějak pravda. Já jsem mazlivá, potřebuju pořád někoho muckat, zvířata jsem si pořídila jako své ,,oběti"😉

Nemyslím si sice, že se k nim chovám jak idiot, protože krom tady té své potřeby, jinak absolutně respectuju potřeby jejich, nechávám je žít, jako zvířata. 

Pořídila jsem si k tomuto účelu nejspíš nevhodné plemeno, je mi to jasné, ale nemůžu si pomoct, prostě ve mě vyvolávají to ňuhňání. Oni jsou pravda jiného názoru, ale i to v podstatě respektuju, nenaháním je a nemuconím proti jejich vůli😉 jen bych těch pusinek potřebovala někdy rozdat poněkud víc. Dokud byl Worka, tak mi to kompenzoval, teď mám občas absťák😏 Ostatně, ani Berry to moje oslincávání nemusel😏 a toho jsem tím ,,zlobila" ráda😊

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 20.10.2023, 08:49:21 xxx.xxx.84.215

Bobi jo, je to snad dobrý(ne, že bych na WC chodila s bobkama😇) ale nelítám. Tom se vrátil večer skoro v 23h. Do Prahy jezdit musí, ale je z toho čím dál víc znechucený a otrávený, že to tam na něj všechno padá, nesnáší to město, divní lidi😎 Já nemusím s nikým jednat a něco řešit, já jen využívám výhod velkého města, kde všechno je, na dosah. Taky mám pocit, že tam si každý na něco hraje, samá póza, nikdo se nechová přirozeně. Jsem ráda, že jsme tady v klidu a normálu, kde je hodný člověk prostě hodný člověk a blb je blb😉A o všech to všichni ví😀