Aktuálně: 4 318 inzerátů190 578 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.10.2023, 19:26:56 xxx.xxx.80.103

Nevysledovala jsem. Jednou se nežere to, jednou tamto, ale když nežerou ani drahé bio maso, tak si říkám, že je to jako indikátor blbost a problém bude jinde, možná v momentální chuťové preferenci kočky. Prostě tak jak u lidí: je tam gulášek od včerejška, ale já už mám chuť spíše na smažák😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.10.2023, 16:22:32 xxx.xxx.80.103
Zrzavci:

stejně je to zvláštní, jak nás prohlášení odborníků dokáže paralyzovat v myšlení 🙂


No jak koho. Já neuznávám autority, programově, respective je to spojené s tím mým (domělým) ADHD. Takže mě je jaksi jedno, kdo se pasuje na odborníka a co z něj padají za perly. To už musí být fakt někdo, světová kapacita, abych vzala v potaz, o čem mluví a i pak hodně přemýšlím, co si z toho vezmu, nikdy to není všechno. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.10.2023, 16:13:25 xxx.xxx.80.103

Nakupuju na Ali doslova blbiny. Kosmetiku, tu teda téměř všechnu. Jinak třeba různé vánoční ozdoby a dekorace, povlaky na polštáře + prostírání. Z oblečení minimum, to nesedí, ač si myslím, že prakticky boky nemám, pro ně mám velké boky, lýtka vlastně taky, no a prsa…taková asi ještě neviděli, protože věci typu podprsenka, tam to nesedí, ani kdyby jste si to stokrát přeměřila. Napíšou nějaké číslo přes hrudník, ale ve skutečnosti jsou ty košíčky mini. Tak jsem se spálila u bikin, už několik let mi leží ve skříni, že se třeba budou někdy někomu hodit(neteři je 10😉) Kalhotky, ty ano. Ty, co u nás stojí 100+ koupím za max 50 Kč. Jo, teď jsem právě objednávala záclonu, to bude taková jako zkouška, co dojde, jsem smířená s tím, že může být hrozná, protože  to prostě nemáte šanci pořádně vidět, ohmatat, ale není to zase takový výdej, když tak bude ležet ve skříni vedle bikin😜

Co se mailů apod. týče, tam je mi jedno, kdo se dostane, to jsou jen blbosti se známýma, nic podstatného, nejsou obchodní, firemní. Na účtu mám jen minimální částku na platby kartou, takže to mě taky nějak netankuje.  

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.10.2023, 12:09:06 xxx.xxx.37.202
megi-the-pes:

alík prochází kompletní změnou, možná chvíli něco půjde a něco zas ne


Ta změna mě právě taky zmátla, zarazila, protože jsem na ni přišla ve stejné době, když se mi pak v zápětí přenastavil na arabštinu. Jsem se lekla, že se přihlašuju na úplně jiné, tedy heknuté stránky😊

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.10.2023, 11:10:05 xxx.xxx.37.202

Takže ano, měly jste pravdu, no ještěže mě napadlo se tu zeptat, bych pořád čekala….na zázrak😛 Bylo trochu složitější se k tomu proklikat, protože všechno bylo opačně, na opačné straně, ale jak jsem uviděla výběr jazyků, kde byly i ty ,,normální"😜 už jsem doufala, že se povede. Povedlo. Ale ještě, když už jsem to zaneřádila tímhle tématem se vás tedy zeptám: ve výběru jazyku mi naskakovala obr tabulka, kde byly snad všechny jazyky světa, tedy i čeština. Pak se něco změnilo(nebo zase já změnila?😉 ) a už tam naskakuje jen asi 10 nejpoužívanějších. Dá se tohle někde zpátky nastavit, plís? 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.10.2023, 10:37:54 xxx.xxx.37.202

Co na to říkám: že takové kraviny ani nečtu. Dobře, tak odkaz jsem přečetla a přidávám se k Zrzavci. K tomu dodám, že zvířata nejsou na různé bakterie a parazity ani zdaleka tak vnímavá, jako zdegenerovaný člověk. Masožravci mají daleko víc koncentrovanou žaludeční kyselinu, než člověk. A v neposlední řadě, je pan doktor prodejce určité značky granulí, tak vám nebude říkat: krmte masožravce masem, protože je to pro něj lepší, než ty moje granule😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.10.2023, 10:27:45 xxx.xxx.37.202

Díky holky za rady, vyzkouším, dám vědět. Je fakt, že někdy, jak potahuju tím kurzorem, mi to nechtěně klikne leckde, takže stát se to mohlo.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.10.2023, 23:04:29 xxx.xxx.37.202

To mě napadlo hned jako první, ale všude, i v tom výběru jazyků jsou arabské klikyháky😉 V první chvíli mě to dost vyděsilo a hleděla jsem na to jak puk, stihnula jsem se ještě odhlásit, než bylo arabsky všechno a pak jsem rychle šupačila ven. Zkusila jsem to cca za hodinu a bylo to tam už naprosto všude😲

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.10.2023, 22:22:50 xxx.xxx.37.202

Vím, že to sem nepatří, ale na žádných sociálních sítích, kde bych se mohla zeptat nejsem. Jste někdo na Ali? A jede vám? mám dojem, že ho heknuli islamisti, páč je to celé v nějaké arabštině či čem….

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.10.2023, 22:17:59 xxx.xxx.37.202

Bodlinko, ale se žlázkama jsem to nespojovala já, já jsem to jen rozvedla. A ano, ten mechanismus je stejný asi u koček i u psů - tvrdý bobek=žádný problém se žlázkama. Já tipuju malinko natrženou prďku. Máte taky tip? 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.10.2023, 19:12:57 xxx.xxx.37.202

To my Bobi jen tak přemýšlíme, čím to může být😉 Protože fakt mi to přijde enormní😲 Hůra být utěsněná nemusí, ani my nemáme. Pokud tam v zimě mrzne a není zateplená podlaha, vlhkost by se ti tím pádem měla srážet na stropě. Jo, okna jsi dávala, nebyla jsem si jistá, ale zdálo se mi, že jsi dávala, že dřevěná a netěsní, na druhou stranu…nemusíš tak větrat, v zimě, větrá to samo😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.10.2023, 15:55:04 xxx.xxx.37.202
Tenurri:

To ano, 
ale my tu dostali info jen o krvi ve stolici a stravě, nic víc, nic míň.


Tak nějak předpokládám, že by zadavatel popsal i případné ostatní problémy, kdyby byly, když chce radu. Uvidíme, jestli se ještě ozve.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.10.2023, 14:31:22 xxx.xxx.37.202
hmn:

tepelné mosty nejsou prosím o vzlínání vlhkosti ale o kondenzaci

cihelné zdivo sice nasákavé je, ale ono dýchá, takže se z něj vlhkost, dle podmínek, opět vypařuje

uživatelský režim……?


No však vypařuje, ale zpátky do baráku asi. Kondenzaci tam Bobča má, protože je severní? strana a tudíž nejchladnější z baráku. Znám to u mamky, má plesnivou severní zeď, ač barák zateplený, pokud je tam vody moc, srazí se tam, kde je prostě nejchladněj. Bobi, je ten barák zateplený polystyrenem? To si myslím, by mohl být ten problém. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.10.2023, 14:25:21 xxx.xxx.37.202
Tenurri:

Rozhodně běžte k veterináři, normální to není. 

Napadly mě třeba i nějak poškozené anální žlázky. Většinou se s tím mluví v souvislosti se psy, ale četla jsem si něco i ohledně koček, protože jsem zjišťovala, od čeho může mít špinavou srst, když má jinak krásně pevný bobek a dočetla jsem se, že také můžou prasknout, zanítit se a že se právě i z tohoto důvodu může objevit ve stolici krev.
 


To by se, ale choval jinak. Pokud se chová normálně, je jasné, že ho nic nebolí a pokud vím, zánět análních žlázek bolí fest.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.10.2023, 12:01:53 xxx.xxx.37.202
Fikovnice:

Za mě krev ve stolici kotěte znamená jediné - návštěvu veterináře.


Klidně, nikomu to nevymlouvám, jen píšu odpověď na dotaz. A Jani, devítiměsíční kočka, už vlastně není kotě. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.10.2023, 11:02:55 xxx.xxx.37.202
Bobca:

Bytná má u sebe doma taky zvlhčovače,že tam má 35%..🙂


By mě fakt zajímalo, čím to vlastně je. Když nad tím dumám, vážně nevím. Z čeho je postavený ten barák? Klasické plné cihly…ty možná hodně nasávají vlhkost, soudě teda podle toho, že snad všechny staré domy na to trpí. My už máme porothermy, tedy komůrkové pálené ,,kvádry".

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.10.2023, 10:21:05 xxx.xxx.37.202

Jak moc krev, světlá či tmavá, v celé stolici, promíchaná, nebo jen na nějakém místě? U naší obézní kočky, která má bobky jak broky, jsem párkrát zachytila trochu krve asi na začátku, zřejmě jí bobek trochu natrhnul prďku.  Bylo to myslím jen dvakrát, za x let. Poprvé mě to vylekalo, ale když se to pak v dalších neobjevilo, tak jsem se uklidnila. Až za nějaké ty roky a po prozkoumání, tedy už od pohledu fakt tvrdého bobku, jsem došla k závěru -,,úraz"😉