Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.09.2023, 10:11:11 xxx.xxx.30.134

No povedlo se, super👍 alespoň si tu nepíšu sama😇

Kočice spaly doma, večer bylo jen 10st😕Ráno šla Gucci ven, hned letěla čůrat do truhlíku před vchodem. Za půl hoďky jsem šla na obchůzku a madam…madam sedí u souseda na poli, 20m od cesty ve strništi😠,, Co tu děláš babo, ty nevíš, že tu jezdí auta a běhají pejsky!? Šupej dom, fofrem!" Když jsem se vracela, na začátku ulice 300m od baráku mi jdou naproti jedni s bulkou, potkáváme se často. Je těžce vycvičená, musí poslouchat na mrknutí, až mi to vadilo, jak ji cepuje, i zbytečně. Nic mi nedošlo. Zaběhla jsem ještě k sousedce s holkama, chce si vypíchat barvínek tak, že je už počasí, ať si přijde. I mě napadlo kouknout z druhé strany, jestli šla ta Gucci dom, ale doprovázely mě JRT holky. Doma si sedím u snídaně, Tom, že koho jsem potkala a co jsem viděla…a mě cvaknulo teprva, že tu kolem běhala ta bullka. Krve by se ve mě nedořezal, vypálila jsem z baráku, že letím na to pole…a Gučinka si sedí u garáže🐈 Uff teda, i tak jsem to půl hodiny rozdýchávala. Tom mi řekl, že neví, proč hysterčím, protože v noci nebo, když vůbec nejsme doma, stejně vím prd, kde chodí. To je to: co oči nevidí, to srdce nebolí - v praxi😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.09.2023, 07:38:36 xxx.xxx.30.134
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 31.08.2023, 23:51:54

Já vím, Kouťáka kocour je na ryby jak divý. Já mám jezero metr od baráku, denně u něj sedí a nic, spíš bych řekla, že toho rybího ,,smradu" mají plné zuby😛

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 31.08.2023, 23:19:52 xxx.xxx.30.134
Odpověď na příspěvek uživatele japon z 31.08.2023, 22:56:14

Mám kočku a kocoura, už druhou generaci. Chodí k nám asi 4 cizí kočky a mám jezero. Nikdy za těch 15 let chovu koček a ryb se mi nestalo, že by mi některá vytáhnula rybu, vůbec je nezajímají. Jsou na jezero zvyklé od mala a nikdy neměli tendenci ryby lovit a to ani teď, co jsou tam červené rybky(karasi a perlíni) Když ryba vyskočí na molo, tak se tam uplácá k smrti, kočky na ni čumí a nic. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 31.08.2023, 14:26:09 xxx.xxx.30.134

Česká pošta neví, kde ušetřit? Několikrát do měsíce mi volá doručovatel, který v dodávce rozváží balíčky a jede z města 15km. Mě vozí jen balíčky s Číny. Někdy balíčky s Číny rozváží holka, která jako brigádnice vozí taky větší katalogy, Starkla a pod. Dneska ráno volá od branky pošťačka, že má pro mě balíčky s Číny a do schránky to nevleze. To byla pošťačka asi(podle auta) co jezdí normálně a vozí doporučené dopisy atd. Kolik lidí denně tedy jede s blbýma balíčkama s Číny, které jsou maximálně za stovku, poštovné ani neplatím? Mě např. je jedno, jestli mi je nahází jednou za týden všechny, když stejně nejmíň 14dní ,,hnijou" na celnici. Je nutné s tím objíždět vesnice 2x denně? Ne. Nezblázní se to. Bývaly doby, kdy jsme na balík odkudkoliv čekali týdny. I na poště jsou schopní rozeznat balík ,,normální", který většinou opravdu spěchá a balíčky s Číny. Alespoň podle toho, že všichni shodně mi do telefonu hlásí: jste doma, vezu vám Čínu…

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 31.08.2023, 13:01:49 xxx.xxx.30.134

Jak píšeš buchtu z vloček, že je nemáš ráda…sice buchty z vloček nepeču(Toma bych tím taky neuctila😉) ale vločky s jogurtem k snídani, s oříšky, medem, rozinkama a jablíčkem…na tom si strašně pochutnám. jenže to jsem taky mívala jen, když byl Tom na služebce. Teď jezdíme spolu, tak mám po😟Zkoušela jsem ho ukecat, někdy, místo buchty, ale on to taky rád nemá, asi jako ty Bobi. Já zase nedám pohanku. Pro mě má šílenou pachuť nějakého starého režného pytle či čeho…zkoušela jsem všemožné přípravy, ale ne, nejde mi to přes hubu😇

Vydržet…se ti řekne! Ty si jedeš za Zdenkou, Nikča je s kámoškama na dovči a já? Nemám lautr s kým pokecat. Tom má v práci masakéro(připomínám, že jsem mu říkala, ať si toho tolik nebere) takže je celý den na compu, nemluví a když mluví, tak nadává na všechno a na všechny🙄(co se firmy týče) Mezitím začal US Open, takže koukáme celý večer na tenis, on mezitím odbíhá pracovat. Je schopný mluvit jen o tenisu😉 V neděli odjíždíme do Prahy, jsou tam dvě akce + má milion věcí v kanceláři k řešení😕

Ráno jdu otevřít skleník a na cestě tohle😢 lasička. Nevím, čí je to práce, podezřívala jsem Gucci, ale na Wiki píšou, že predátoři jsou lišky. Vzhledem k hovnajzu, co jsem na cestě našla včera, tu liška asi byla. Jen si říkám, že by ji asi sežrala, ne? Do Gučiny jsem u lasičky hučela, že to nechytáme, to není myša, lišce to nemám jak vysvětlit😉

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.08.2023, 14:12:05 xxx.xxx.30.134

Jsem doma, teprve před chvílí přestalo mrholit. Přiletím do Kaufu a cestou si říkám: jestli nebude ta Bílinská, kvůli které sem jedu, tak mě šlak trefí. Kámen mi spadl ze srdce, když jsem potkala sousedku a ta mi řekla, že je tam celá paleta😀Vzala jsem si 6 balení. Mezitím volala mamka, že chce v akci ondrášovku citronovou a balené indiánky pro sousedku k narozkám.  Citronovou jsem našla na jiné paletě bokem, indiánky jsem hledala hodinu a nenašla. Mezitím volala tchýně, abych jim koupila bůček v akci na klobásy a vzala taky balení Bílinské🙄 A prý indiánky mívají v Lidlu. Chystala jsem se tam stejně, měly tam být v akci Pribiňáky. Vystojím frontu u masa a koukám, žádný bůček v akci není🙄 Volám jí to hned zpátky a prodavačka na mě volá, že je v akci balený v regále. Grrr, já vím, starý člověk, mám být tolerantní, ale kuva, šak číst umí😠 Letím si ještě pěšky do města na intim micí gel, který s mužem používáme u bidetu, vyzkoušený. Mimochodem, koupila jsem před pár měsící lactacyd a oba nás svědil zadek👎Takže jsem ho vyhodila na ruce a koupila kozí syrovátkový, který hezky voní a je OK😉 Pak ten Lidl. Tom tam byl včera v Hradišti a Pribiňáky neměli. No neměli je ani tu, nějaká chyba v softvéru asi👎Indiánci taky nic🙄Objela jsem to ještě oklikou do Tesca, tam měli pomeranče v akci, na lisování šťávy, snad nebudou kyselé😏 Doma ještě lékárna, zásilkovna, vyhodit nákupy mamce a tchánům, koupit naproti nich v hobby prodejně zelené hnojivo a konečně doma. Uf😎 Povyprávím ty peripetie muži a ten mi ještě vybrblal😉 že důchodci si sedí doma u telky a já lítám po slevách jak magor😛

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.08.2023, 13:48:50 xxx.xxx.30.134
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 30.08.2023, 10:19:30

Áno, tak nějak👍 Až se vám tohle podaří zařídit, pošlete adresu, stěhuju se k vám😛 Kurňa, že vy jste Praha?!? Tak to néé😏 Ale na výlety je to OK😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 30.08.2023, 09:56:18 xxx.xxx.30.134

Áno Bobi, to jsou oni, hochy poznávám😜 Tak tolik jsem jich ještě neměla, museli tam dostat nějakou super mňamku😉 Popelnice jednou za 14dní se mi zdá hodně dlouho, u nás každý týden, ale jinak je to na kod, takže každý vyhodí jen jak má plnou, mamka třeba jednou za měsíc. Ale stojí jí venku. Problém je, že vy ji Bobi máte v domě a když jdu někdy kolem popelnic na sídlišti(teda chodila jsem) i když stojí venku, bývá někdy kolem pekelný smrad👎Když nad tím uvažuju: různé odřezky syrového masa, nedojezené jídlo, zbytky ze zeleniny…kam se to vlastně na sídlištích hází? Teď už začínají ty kontejnery na věci do kompostu, ale nevím, jestli je to všude. A kdo nemá zvířata, tak to háže normálně do popelnic? Blééé

Já se probudím a než se vyhrabu z pelechu začne pršet. A ne teda málo, normálně lijavec. Šla jsem kouknout na radar a pidi mrak přes nás. Neva, než se nachystám, přestane. Tak úplně nepřestalo, šla jsem v dešti, přišla zmoklá, ale dala jsem si vestu, na hlavu mi to nevadí. Napršelo 9mm👍 Mě to neva Evi, u nás pršelo v sobotu ty bouřky, včera a dnes. No a jsme rádi za každou kapku. Hlavně nesmím zapomnět koupit něco na to zelené hnojení a ještě doházet na záhony. Dneska vyrážím na nákupy, musím dokoupit, co nám došlo, hlavně coly…máme absťák😛

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.08.2023, 17:50:47 xxx.xxx.30.134
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 29.08.2023, 15:32:30

A to mi připomnělo😊 Je to tak 14 dní, co jsem ráno přišla do kuchyně a potkala velkého tučného červa. První, co mě napadlo odpadkáč a jak jsem otevřela linku s košem, vypadli další dva😲 Červíky jsem naházela rybám(brr, červy nejsou moje oblíbená zvířata😜) a koš letěl za dveře👎 nevím, co v něm všechno bylo, ale v tomhle horku stačí zapomenout vynést, tři dny a už ,,běhá"😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.08.2023, 13:19:32 xxx.xxx.30.134
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 29.08.2023, 12:04:53

Nemáme síťky proti hmyzu nikde. Ani já bych nějak nechtěla přes to koukat ven, i když vím, je to o zvyku. A ano - mám od much opravdu zesr.ný celý barák, hlavně tedy kuchyň(takže malování bude stejně tak trochu zbytečné 👎) Ale v létě jsou pozotvírané i všechny dveře a francouzská okna, kočky si chodí jedněma, druhýma (někdy je nutné jít až těma zavřenýma pátýma, takže musím jít a Viktínovi je otevřít😎)

Jo a prší, napršely další 4mm, jsme dneska na 10.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.08.2023, 11:27:32 xxx.xxx.30.134
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 29.08.2023, 10:49:30

Ale to je dobrý nápad! Vím, že jsem to už před lety letoucíma řešila, když jsem ještě spala s mužem v ložnici. Teď, radši reflektuju nějaký ten štípanec, než se uvařit při zavřeném okně, co má on. Snad někdy bude to malování, takže kouknu na možnosti a moskytiéru si před ním nainstaluju👍 Super tip, díky👍😘

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.08.2023, 10:24:23 xxx.xxx.30.134
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 29.08.2023, 09:00:02

Ježíši narozky?!? To napsala, nebo to máš poznačené?😲 Já kráva co si nenapíšu, to nevím a ke všemu jsem i líná si to hned napsat…a je vymalováno😠

Niki, tak všechno nejlepší, veselý a šťastný  život s novou láskou💘🥳💐😀

No já jsem večer přišla chrnět, když už začínala ta bouřka. yv pokoji bylo děsné vedro, tak jsem to risknula a místo ventilačky otevřela dokořán, ale jen tak na 20cm. Lehla, nepouštěla telku, zhasnula, že budu koukat jak hezky blýská a že třeba uslyším, když začne víc pršet, abych případně okno zavřela. Usnula jsem asi za sekundu😛neviděla ani ň. Vzbudila jsem se v 1h, dveře byly skoro přivřené, horko mi bylo jak v peci, šla jsem na WC, otevřela dokořán, protože už nepršelo ani neblýskalo, pominu-li někde v dáli(asi u vás😉) Pustila jsem telku, namazala hubu a že usnu…před nosem mi přeletěl komár👎 Takže jsem vstala, rozsvítila a začal hon. Byli dva. Jednoho jsem majzla hned na zdi, druhý mi dvakrát odletěl. Až napotřetí jsem doufala, že jsem ho trefila a vzhledem k tomu, že do rána už mi nepřibyl kousanec, tak asi jo. Ráno jsem se vzbudila až 7.30 a letěla dolů hledat ty kočky. Takže taky noc nic moc😏 Je stále pod mrakem, necelých 17st. jdu uklízet, mám nějaké zašívání a uvidím, jestli se donutím i žehlit😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.08.2023, 07:56:18 xxx.xxx.30.134

Fíha…prochladla😲 To si tady my těžko představíme, když do včera byly třicítky😏 Zjistila jsem věkem😜 že holínky jsou základ, prostě nohy v suchu a hned se člověk cítí celkově víc v pohodě, i když to počasí zrovna není OK. 

Néé, není potřeba číst všechny naše výlevy😉důležité je zachytit závěr😎

Včera nás jedna malá bouřka chytla, jen takový ocásek bokem, 6mm deště kolem půlnoci. Teď je 16st a…mlha😲 Kočice před bouřkou trvaly na tom, že jdou ven. To už kolem přešly bouřky dvě v nepřetržitém sledu, ale jen prskalo, tak si lehli u komína pod střechu a že budou tam. Teď jsem je tam vyzvednula. Letěli se nažrat, jakoby nic nejedli. Musím kouknout do garáže, ale večer jsem misku nasypala, tak nevím, kdy kdo to snědl😕

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 28.08.2023, 22:01:10 xxx.xxx.25.116

Nechci nějak sondovat podrobnosti, ale jestli zůstane u rodičů, kde je zvyklá, tak bych ji tam nechala. Kočky jsou víc fixované na bydliště, než na lidi, páníčky myšleno. Ze začátku bych chodila za ní jak jen by to šlo, co nejčastěji a postupně ubírala, aby si na to ,,bez vás" zvykala postupně. A o to víc by se jí měl věnovat zbytek rodiny. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 28.08.2023, 21:56:18 xxx.xxx.25.116
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 28.08.2023, 21:40:53

Se ti řekne😎 Byla jsem vychovávaná jako kluk ne, že by to tak naši chtěli, ono to vyplynulo z toho, jak já se chovala. A znáš to: kluci nepláčou, neprojeví slabost. Hodně toho ve mě zůstalo, to už se asi úplně nezmění. Ostatně: když potřebujem doma něco odtáhnout(otevřít flašku, zavařeninu) Tom přijde rovnou za mnou. Když je potřeba někam něco hodit: hoď to ty, ty tam dohodíš! Vyvrtat, vezmu vrtačku a jdu na to. Uřezat motorovou pilou…uřežu. Holt…on je ten myslitel, já jsem ta lopata na těžkou práci😉(teď s těma mýma zádama, se to začíná malinko obracet, respective…hodně nečeká😉 že mu řeknu, že to nezvládnu, neohnu se a nezvednu…🙄) A nijak mě to netěší, pěkně mě to sejří, protože to je další věc, kdy se nemůžu už 100% spolehnout na sebe a prostě si to vyřešit sama👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 28.08.2023, 21:43:04 xxx.xxx.25.116

Aha, Niki, jsi mě předběhnula, já to smolila s přestávkama na tenis(v telce😉)

Počkej…jak: čivavku na hlídání??😲 Proč ty?😲 Jsem z toho trochu jelen….😏

A to se jako týden neozveš?!? To ať tě ani nenapadne, chceme hlášení, jak se tam máte atd….!😎 Plís🤩

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 28.08.2023, 21:36:56 xxx.xxx.25.116

P.S. končíme tuhle diskusi o blbé náladě, snad už jsme si to dostatečně vysvětlily😉

Do oběda jsem lítala s elektrickou motykou(tím malým kultivátorem) a pojezdila jsem to po bramborách, protože jsem našla pytlík hořčice na zelené hnojení tak, že to tam rozhážu, dokud je to vlhké a hlásili pršet na zítra. Jenže ty zbytky plevelů a natí se mi na to nechutně namotávaly pořád, takže jsem po každém pruhu 10minut vystříhávala  a rvala trávu z těch nožů. Pak jsem teda zjistila, že tu hořčici mám tak na polovinu🙄 musím dokoupit. Navečer jsme vezli tchánům ten vyorávač, přijeli jsme nevím, cca v 19h a tak jsem si řekla, že bych mohla ještě ostříhat ten poslední živý plot z ptačího zobu…co jsem doteď nestihnula. Uklidit už ne, ale alespoň ostříhat, protože mokré by to pak zase nějakou dobu nešlo. Tak jsem to stříhala do úplné tmy, fakt jsem na to už neviděla, ale myslím si, že to mám😏 Se možná za světla budu divit😛

Ještě jsem pak šla do garáže, protože kočky už neměly v pytlíku granule, ani v misce. Já je vždycky z velkého přesypu do menšího, z kterého pak odebírám,  velký pořádně zamotám a zatížím. Celé to mám v postavené krabici kartonové, ještě s kokinkama pro pejsky. Barel nemám, několikrát jsem nad ním uvažovala a vyhodnotila, že takto mi to vyhovuje nejvíc. A jak jsem šla do garáže to přesýpat, tak jsem viděla, že od jihu se blýská, celkem blízko už. Do toho volala mamka, tak jsem jí zrovna řekla, že jde bouřka. Byla jsem i nakrklá, protože bych potřebovala první dokoupit a rozházet zbytek toho zeleného hnojení. No co už, ať teda raděj prší. No nic ovšem, proplazilo se to těsně kolem, ani nekapnulo😕 Gůča i celý večer asistovala, Viktín chrněl v obýváku, Tom vyhodnotil, že on je přece ten ,,bytový"😏

Niki, máš sbaleno??😉 Já jsem se teď přes ty výlety a minidovče naučila balit celkem rychle a efektivně a zjistila jsem, že fakt není třeba se nervačit, že něco nemám, když se v dnešní době když tak, dá všechno dokoupit. Všude😀 Hlavně mít pas(platný Niki, platný😜 a kartu) V létě a na léto…je to fakt pár věcí (teď mluvím o oblečení) v zimě to bude malinko složitější.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 28.08.2023, 21:14:42 xxx.xxx.25.116

Nechci, aby jsi se sakryš omlouvala, ale nechci, aby jsi si to, co ti píšu  brala jako nějaké osobní útoky na tebe když víš, že jsem sarkastická a ráda používám černý humor, neberu věci moc vážně, sebe už vůbec. 

Nejde o to, že si postěžuješ na blbou náladu, to je právě dobře, že ji přiznáš, ale zase jde o to, že se ti snažím vyjmenovat milion dobrých věcí, které by ti ji mohly zlepšit, díky kterým by jsi ji vůbec nemusela mít a ty mi řekneš, že jsem rýpavá🙄Jen a pouze o to jde, že mi hlava nebere, že si myslíš, že bych na tebe mohla být zlá😟

Ano máš pravdu, já se nesvěřuju a ty špatné věci v sobě dusím. Vždycky jsem byla ,,ta silná", co nefňuká a všechno vyřeší. O to víc mě postupně,,nemile" překvapuje, že jsou věci, které prostě vyřešit nejdou, ač se snažíš horem dolem. Ať už je to nemoc někoho blízkého a konec, nebo tě zklamou lidi, u kterých to nečekáš. Jo už vím, můžu žít jak nejlíp to jde, ale kolem je hodně proměnných. Jo, je to celkem zklamání🙄