Aktuálně: 4 528 inzerátů178 549 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 07.07.2023, 10:11:57 xxx.xxx.25.233

Kočka není pes a hladový režim se jí nedává. Když vám bude žrát maso, tlustá nebude, protože pak těch granulí moc nesní, i když je bude mít k dispozici neustále. Na tloušťku je nejlepší pohyb. Pokud je jen domácí a myslíte, že by ji bavilo běhat, jsou tu odkazy na běhací kola pro kočky. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 07.07.2023, 10:07:36 xxx.xxx.25.233

Na veterinu už nemusím, kočička do půlnoci umřela😢Nějak jsem doufala, že ji nepovezem uspat, ale se ji vetka ještě pokusí zachránit…

Niki, tak ten popel přimíchej k té hlíně a máš to vyřešeno. Popel se používá, protože je to desinfekce, asi ta síra v něm ničí čmelíky (to jsou takové slepičí ,,blechy")

Rákos je dobrý. Smrčky sucho nedávají👎

Bobi, do kdy jsi na těch prázdninách? 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 07.07.2023, 10:01:28 xxx.xxx.25.233
hmn:

není to o kočkách, ale fčil v místním zpravodaji místostarostka apeluje na lidi zde se pohybující, dovolenkáře, nechť neodchytávají každého psa a neodváží ho bůhvíkam, který se pohybuje venku bez majitele, neb drtivá většina z nich toho majitele má a také se k němu vrátí…..neb jsme na vesnici a tady to tak chodí 😉….holka mě mile překvapila 😄


U nás je to opačně. Sestřenka bydlí cestou k místní rekreoblasti. Několikrát do roka má novou kočku(kotě) několikrát do roka Obec řeší psího bezdomovce, kterého tu někdo ,,jistě omylem" zapomněl. Naposled to byl akita.

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 06.07.2023, 22:42:10 xxx.xxx.25.233

Jak se vám to vyvíjí? Lepší, horší, pokračuje to nějak? Vlastně…v jakovém stavu to máte teď?  Když vemu normoš opar, tak od vynálezu Zoviraxu se jeho průběh nedá srovnat s tím, čím jsem si procházela jako dítě. A taky četnost to asi ovlivnilo. Zatím co jsem ho mívala třeba 2x do měsíce(i mamka, ta téměř imrvere) tak teď je to max jednou do roka, spíš jednou za pár let a skoro o něm nevím.

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 06.07.2023, 22:36:03 xxx.xxx.25.233
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 06.07.2023, 18:35:46

Tedáá Bobi, musím tě pochválit taky…krásné to máš👍Fakt, ten taburet je suprový, určitě z něj budou mít radost. Jasně, nech si to jako překvapení😉 Uf, déšť ti závidím. Včera čtu na NETu: o víkendu tropy, po víkendu i deštníky. Hmm, nevím kde, u nás nehlásí ani kapku na dalších 10dní😟

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 06.07.2023, 16:29:32 xxx.xxx.25.233

Volala teta, jestli bych nesehnala někoho na uspání kočky, že tu není naše vetka, už zjistila. Obvolávala jsem, veteriny jsou zavřené, jedině až zítra. Teta nikoho doma nemá, strejda umřel, mladí jsou všichni na dovolené, musím s ní zítra zajet já, tedy pokud bude ještě zítra na živu. Víc o tom psát nezvládnu, jsem z toho totálně rozhozená, všechno se mi vrací….😢

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 06.07.2023, 11:14:16 xxx.xxx.25.233

Doprčic, teď jsem si příspěvek někam dopryč odstřelila i já😠 Niki, já jsem si neuvědomila, že je to volno, takže ty máš taky asi ještě volno do konce týdne, viď? Tak to zvířákům všechno vynahradíš. Slepičkám do popeliště nesyp hlínu, to je k ničemu, potřebujou právě ten popel. Udělej táborák, opečte si s kámoškama nebo vašima špekáčky a popel pak shrábni pipinám😉

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 06.07.2023, 11:05:32 xxx.xxx.25.233
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 06.07.2023, 09:27:08

A kupodivu to fungovalo. Teď se na fracka nemůžete ani škaredě podívat. Nikdy nepochopím, jak může být někdo učitelka. Kámoška je, teď je čerstvě v důchodu, ale učící a asi ještě dlouho bude myslím, ale ona tedy má autoritu, je matfyz, děti ji obdivují za znalosti, které má, neslyšela jsem, že by tam měla někdy problémové děti, v chování problémové. A když jsme u toho, nechápu, opravdu nechápu, co se ta děcka ve škole vlastně učí. Včera v telce se lidí ptali na to, jakové jsou svátky. Správně odpověděli asi dva dospělí z 10🙄 Byl s jednou rodinou i kluk, tipla bych tak páťák. Ten jen kroutil hlavou, že fakt neví👎Mě taky nezajímá nějaký Cyril a Method, ale prostě to vím. A Hus je myslím dost významná postava našich dějin. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 06.07.2023, 10:53:04 xxx.xxx.25.233

Jak který pes. Naši psi věděli, že kočky jsou součástí naší rodiny, takže i ty, co chodili k nám do zahrady se prostě nechávali být. Venku je klidně prohnal, ale neublížil by jim ani tam. 

Už jsem tu vícekrát četla, že kočka chodí někomu kálet na trávník. Nějak mi to hlava nebere, moje kočky by něco takového vůbec nenapadlo. Do záhonků, kde jde hrabat ano, nejraděj kocour chodí na mlatovou cestičku, což je takový štěrčík, kde mu to jde zahrábnout do mohyly😉 na trávník mi přijde divné. Ještě bych dodala: kočky nejsou prasata, je to jen druh, projev jejich značkování, hranice teritoria. Blbé, když do něj zahrnou sousedovic pozemek. 

Zadavatelko, píšete, že vám značkují dveře a boty…takže máte taky kočku?  

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 06.07.2023, 07:56:24 xxx.xxx.25.233

Kouťáku zdravím, s bramborama jsem si zažila totéž minulý týden…a pak jsem tam celý týden přetahovala zavlahu, tak snad na nějakou dobu budou zalité dostatečně. Po vysazení se na ně vozila posekaná tráva, děláme to každoročně…pokud teda nějaká je. cca 20cm. Už nekopčíme, necháme je tak. Drží to vláhu, rozkládající se tráva dodá dusík. Máme s tím fakt dobrou zkušenost, i když ostatní brambory kvůli suchu neměli, my zatím vždycky ano. 

Mourek bude mít prokouslou packu asi. To nepoznáte, dokud nebude jak balon👎 Vlastní zkušenost ještě s Leonkem. Dostal otravu, našla jsem ho až po pár dnech schovaného v psí boudě - to už měl horečku, nevnímal, otravu krve. Na veterině ho z toho dostali (to byla jediná pozitivní zkušenost s veterinou asi) Ale vet říkal, že to nemohli taky najít, až nohu celou oholili, měl to kouslé do kloubu (lokte) Když přišel pajdavý, taky jsem hledala a nenašla nic, myslela si, že někde blbě skočil. 

Pršet u nás taky asi nebude…na svatého dyndy asi, Husa těžko. Mám dojem, že prší stále na stejných místech…jak koukám na ty mraky. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 05.07.2023, 17:48:06 xxx.xxx.25.233

Zapomněla jsem napsat: všude prší, od včera. O nás se včera otřelo mračno, spadly 2mm🙄 Nebylo to poznat nikde, všichni dnes jeli zalévat na hřbitov, protože tomu, že zaprší dnes, už nikdo nevěří. V zemi zase praskliny jako kráva. 

Druhá věc, co jsem zapomněla nahlásit😉včera jsem chytila Viktěnovi 2! blechy ( a dneska jednu, ale mi utekla😕) Mám objednané to Bravecto u vetky, jenže je na dovče a bude až po neděli. Musíme vydržet. Je zajímavé, že ty blechy vykukujou z těch bílých fleků na kožichu. Respektive na těch je jedině vidím. Ale že vykukujou, potřebují se nadechnout?😜

Asfaltéři nám tu polepili dneska cestu, ještě jsem neviděla výsledek, jen snad nebudeme mít zase lepivý asfalt natahaný až v garáži a na botech ve vchodu👎

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 05.07.2023, 10:48:43 xxx.xxx.25.233

Bobiš, tobě to tam žije, vždyť ty nevíš, co dřív! Super ne?!?

Alespoň se nenudíš, kdyby jsi ta jen seděla na zadku a koukala, asi by tě to brzo nebavilo. Králíci…ve starých králíkárnách, co jsme měli i my u dědy, to bylo tak, že jsme je věčně naháněli po dvoře. Dvířka se odchlípala, v některých byly v zádech vykousané díry, jen tak zadělané nějakým prkýnkem, co králík stejně odhodil a zdrhnul. Někdy je ale děda ,,vyhodil" z králíkárny sám, když byli nafouklí, aby se proběhnuli po humně a hlavně si utrhnuli, co jim pomůže. No a ploty jsou už velice staré a děravé, takže mamka slepice věčně u sousedů nahání i teď. Ale ani jedni sousedi už nejsou, už tam nikdo nebydlí, nemají co tam udělat za škodu. Gučinka dneska nad ránem přišla, neřvala, viděla, že ještě spím, tak si způsobně lehla na křeslo a za mnou přišla, až jsem se kolem půl šesté probudila. Pak jsem ještě usnula…a zaspala, vzbudila jsem se těsně před osmou. Viktím chudák čučel před obyvčem, kde jako jsem😉 Včera jsem dělal lososa s novýma brambůrkama a tsatsiki salátem, dneska Tom vytáhnul kuřecí křidýlka z mrazáku, že má chuť, jen se zeleným salátem budou😉 Chtěla jsem si onehdá koupit do zásoby křidýlka a dopr….oni už je prodávají jen bez koncových letek! - což je prakticky to jediné, co na nich jím🙄 ještě tak tu prostřední část, ale ta ,,stehýnka" poslední - to už nesním, to mi nechutná, zbytečně moc masa a žádná kost na sežrání😜 Včera jsme z Wimbledonu viděli jediný zápas, Macháče, který stejně prohrál(což se čekalo) a ženské nehrály, protože pršelo a neměly krytý kurt. Dneska má být asi 40 zápasů, no jestli do telky dají byť jen jednu naši, budem rádi. Říkala jsem Tomovi, ať zase předplatí tento měsíc Eurosport live(či co to je)  aby byla větší šance, že taky některou uvidíme. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 04.07.2023, 18:11:57 xxx.xxx.25.233

Čaukýýý Nikíš…tak už se nám to tu slézá😛konečně👍 Mi přijde, že jsi tam byla nějak kratinko😟když už jsi tam teda vážila cestu. A díky za fotečky, teda vyšňořila jsi se tam parádně, moc ti to sluší, fakt super outfity👍jsi v tom dobrá 👍  (asi nás budeš oblékat😜)

Gučina se mnou nemluví pravidelně, když někam odjedeme na pár dní😇

Jsem si vzpomněla dneska! V poledne šel tom hrát tenis a nesl si do pracovny tašku. Najednou rána jak z děla, myslela jsem, že s ní něco zhodil. Přiběhnul, že se málem zabil Viktík🙄 Prý jak tam hodil tašku na zem, že si jde ještě namíchat pití, Vikťa tam spinkal u dveří. Tom si ho nevšimnul a jak ta taška žuchla, Vikťa vyskočil jak šílenec, že zdrhne a praštil sebou, hlavou do okna😢 Od té doby pořád spinká, asi má otřes mozku👎 (snad ne, on tak spinká každý den nevím, co kde dělají v noci🙄)

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 04.07.2023, 10:58:09 xxx.xxx.25.233

To mi holky povídejte. Jak jsem psala...já z toho šílím. Odpověď bráchy pro mě je: až vychováš nějaké děcko, potom raď. Takže brblu, ale to je tak jediné, co můžu🙄Taky mi vadí, že na starší dceru je přísný, podle mě až moc. Ona je hodná, poslušná stajně si najde něco, za co ji sprdne, na mallého se musí brát ohledy, protože je prostě specifický. Mysleli si, že bude mít diagnostikovanou nějakou ADHD, ale nemá. Mamka(babička) se mu to taky snaží netolerovat, ale pokud nemá náladu ho poslouchat, tak mu povolí. Takže už vím, proč nemá vychovanou ani Mandy. Jak to bylo se mnou bůh ví, já si z jejich výchovy směrem ke mně pamatuju spíš až tu pubertu a to bylo moje drzé držkování a následně pár facek od jednoho, či druhého rodiče. Nikdy jsem jim to nevyčítala, protože já mít takové dítě, tak je ne profackované, ale asi dávno mrtvé. I na psy jsem byla přísná. Proto jsem těžce nesla, že na Worku to nijak nezabírá, že je mu to šumák. Řešila jsem to až do doby, kdy mi muž řekl, ať ho nechám žít, že jiný nebude, vždyť je přesně to samé, co já. Asi až pak jsem ho pochopila, to mu bylo nějakých 6let.

Bobi, začaly prázdniny a nám tu celou neděli řvala sousedovic děcka v bazénu a na trampolíně, měli ještě i kamarády, či příbuzné pozvané. To byla jen neděle a já si říkala: snad jim někdo zaplatil, dovolenou a alespoň na týden odjedou😉 Snažím se být tolerantní, taky jsem byla děcko, možná ještě hlučnější. Ale pro mě, která děti nemusí a má taky roky, je to celkem hrůza😎

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 04.07.2023, 07:47:08 xxx.xxx.25.233

Bobi, ale dnešním dětičkám přece nesmíš nic, ony musí vyjádřit svůj názor, třeba i řevem apod😏

U nás byl chvilku klid, no bráchův malej začal zase znova se záchvaty řevu, respektive začne něco vy stylu: béééé, já to chci a chci a chci, bééé. Mamka mu sice brble, ať toho nechá, ale aby zavřel hubu a nemuseli ho poslouchat tak jde a udělá mu, co chce. A ještě mě se.e s tím, že mi to vykládá. Včera volali, ať s nima jedu k vodě a v telefonu řev. Co chce? No jahodový koktejl místo oběda. Řekla děckám, že jim je po obědě udělá, ale malej ho chtěl hned. Takže šla a udělala, ať zavře hubu. Neskutečně mě to štve, nejela jsem, nemám tohle zapotřebí poslouchat. Prý někde četli, že do 6let se mu to musí tolerovat, že nemá dovyvinutý mozek. Tak jo, pojedu, až mu bude 6+🙄

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 03.07.2023, 10:37:23 xxx.xxx.39.8
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 03.07.2023, 09:47:07

Takže je možné, že ráno člověk z kurníku vykoulí přežranou kunu a nula slepic😜 Dělám si srandu, ještě jsem o tom neslyšela, že by to přivřelo kunu nebo lišku. Ale novým slepicím chvíli trvá, než se naučí způsobně chodit chrnět. Ven je to jednodušší, to se cpou🙂