Aktuálně: 4 507 inzerátů178 647 diskuzních příspěvků17 811 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 03.07.2023, 07:54:14 xxx.xxx.39.8

Tak si říkám, jestli vy ty kocoury moc nepozorujete a problémy nehledáte…myslím, že tento není první a jediný? Pokud kocour jinak prospívá, neřešila bych to, netahala ho na další vyšetření a necpala do něj další a další. Třeba zvrací ze stresu. Kdyby měl giardie, tak má průjem. Takže rvát ho chemií a desinfikovat všechno včetně jeho mu může uškodit ještě víc. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 02.07.2023, 22:11:34 xxx.xxx.55.197

Teda nejsem vetka, ale jak přišla na celou tu teorii o zánětu v tenkém střevě díky zvýšení těchto dvou hodnot? To tak opravdu je?  Otázka je na místní vetky😉 Kyselinu listovou bych tipla, že žere hodně trávy a B? Že by z masa? Při zánětu mají lidi zvýšené leukocyty a nějak bych to předpokládala i u kočky. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 02.07.2023, 21:59:33 xxx.xxx.55.197
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 02.07.2023, 18:47:03

Ono tě to nadšení přejde, zítra je úplněk😛 Ve dvě v noci jsem byla na WC a koukám🙂 měsíc jak pomeranč nad lomem, což je na jih a normálně ho roky vídám zapadat na západě, logicky😉 Já vím, i sluníčko se trochu,,stěhuje" , no tohohle jsem si za život ještě nějak nevšimnula a Tom mi to ani nevěřil, prý: kdoví, co to bylo, třeba se ti to zdálo😀 Nezdálo, chvíli jsem koukala, jak rychle asi tak zapadne a taky jsem dumala, že by to chtělo vyfotit a jestli stihnu zajít pro mobil. Pak mi ale došlo, že stejně není nabitý, takže nic. Někdy mám záchvaty, že ho nabíjím pravidelně a vydržím to třeba skoro týden…a ani jednou ho nepoužiju a pak ho zapomenu nabíjet klidně měsíc👎

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 02.07.2023, 16:35:21 xxx.xxx.55.197
Rapotačka:

Mám to s Dr. jako Vy….


Ha a já myslela, když se tady tomu tolik lidí, ba měla jsem pocit, že všichni tak podivují, že jsem asi jediná na světě😛

Vetka by mi asi nepomohla, v tomto případě asi ani vám, pro zvířata se nejspíš antivirotika vůbec nepíšou…Jak nechodím(se zádama už ,,marodím" asi půl roku) s pásovým oparem bych nejspíš metelila, na to si myslím, že nic moc nepomůže, žádné samoléčení. Bohužel. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 02.07.2023, 11:26:25 xxx.xxx.55.197

U nás je trochu pod mrakem nepršelo, jsem nasr..😠

Jen lítám a přetahuju závlahy, na některé kytky, kam závlaha nedosáhne a hlavně na zeleninu. 

Bobi, ty slepice jsou všechny barvy, co mají? (druhy?) Na zelená vajka mi nepřijde ani jedna, asi myslíš tu šedou. My tyhle máme, alespoň myslím, vypadají stejně, vajíčka mají trochu menší, než jsme zvyklí, ale normální hnědá. 

Vidíš Bobeš a v tom je právě ten rozdíl. Nemusela by jsi ,,sportovat" cíleně, kdyby jsi byla na baráku, tam prostě makat kolem musíš a jde to samo. Vidíš, cítíš sama na sobě, ten rozdíl. Myslím, že na bytě si člověk vůbec nedovede představit, co je práce kolem baráku. A to toho nemusí mít ani hafl, jako já. Tam ale za tebe tu práci nikdo neudělá, všechno je jen na tobě. Kolem bytovek si lidi sekávali, starali se o okolí, o záhonky dokola. Teď nic, všechno zrušili, aby nemuseli, poseká Obec. Takže na bytě prostě ani ň.

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 01.07.2023, 21:34:29 xxx.xxx.55.197
Rapotačka:

Měla jsem to 2x. Bolestí jsem až sténala, tipovala jsem ledvinu, játra, ale byl to

ten neřád. Když byly bolesti, nebyla vyrážka, ta až za pár dní. 

Druhá příhoda byla na hlavě, v létě. Bolely mne  šíleně vlasy, jen se jich

 "dotknul" vánek. Přešlo to do oka, postihlo to rohovku, už vím, jak umí

bolet oko … s tím okem mívám problémy … 

Teď mi to začalo na kotníku, bolest až na kost i vyrážka. Mám to i na čele. 

Celou dobu, co jsem v důchodu  vůbec nic,  ani nachlazení, 

jen ten druhý PO a občas trombóza a s ní trochu závist,

 když čtu jak parádně si tu děvčata užívají "venčení"😇. 

Teď mě to tedy dostihlo.😔 Vem to čert.  Za měsíc(?) bude líp.

Vy všichni buďte zdraví.


Ach jo, tak to mě mrzí, možná by fakt bylo dobré na tu pohotovost a antivirotika. Ať se vám to moc nerozjede🙄 Přeju co nejrychlejší uzdravení, úplné, ať se s tím za čas zase nepotýkáte😟

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 01.07.2023, 18:18:26 xxx.xxx.55.197
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 01.07.2023, 12:00:46

Já jsem ho minule sundala tedy ne ze sebe, ale z Gucci, už bylo zakouslé. Položila jsem ho vedle sebe na zem a lovila další. A když jsem koukla, kde ta první potvora je, právě aby mi někam nezdrhnulo, zjistila jsem, že mě obešlo a už lezlo na nohu Viktína. 

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 01.07.2023, 18:13:29 xxx.xxx.55.197

Nám tchán ukazoval před pár lety, že má určitě pásový opar, doktor mu ,,léčil" pásový opar, ale 100% to nebyl pásový opar, ale nějaké potničky, protože ho to nijak nebolelo. A co vím od těch, co ho opravdu měli, bolí to pekelně a měsíce. Nepodezřívám vás, že si to vymýšlíte jen, že to může být třeba i jinak. Takže si to s tím oparem raděj rozmyslete😜 Už to bolí?🙄

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 01.07.2023, 11:34:23 xxx.xxx.55.197
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 30.06.2023, 15:55:55

Nějaké riziko třeba, že se zablešený hafan otřepe zrovna u vašich dveří a blecha se zatoulá…jistě je, ale prostě minimální, spíš je to ta vyjímka, co potvrzuje pravidlo🙂

Pokud mají blechy psi na zahradě, je pravděpodobné, že i když ne přímo pes, přenesu tu blechu domů na sobě a ona si ráda vybere lepšího hostitele. To je vlastně i odpověď pro Kometku: nemyslím klíště nacucané, to už na nikoho nepřeleze. Myslím to putující, co sice běhá po mě, ale já nechutnám, tak rádo a ochotně doma přeleze na vedle ležícího kocoura😉

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 01.07.2023, 07:52:08 xxx.xxx.55.197

Jsem zapomněla, že mi sem tchýně zkraje týdne hodila kalhoty zkrátit tchánovi...a ještě je nemám a odpoledne oběd! Musím na to hned po snídani vletět.

Jinak...všude prší už druhý den, u nás zatím nekapnulo🙄

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 01.07.2023, 07:50:23 xxx.xxx.55.197

Ha Nikiš...tak teprve teď jsem zjistila, že ty tam vlastně máš půl rodiny😉 nééé, že se nám tam odstěhuješ!😊 Co ten šéf, není náhodou svobodný? 😉 Nebo radši ne, nechci to vědět, leda by chtěl k nám, do Čechtongue Koukám, že jsi fakt nasadila vražedné tempo, co už jsi všechno stihnulacrazy tak si to užij a neodpadni👍

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 01.07.2023, 07:46:20 xxx.xxx.55.197
Bobca:

Dnes je zamračeno. Už druhou noc o půlnoci začaly hrát digitální hodiny, spíš budík.. Prý nastavený nebyl, že to byla náhoda.. Prdlajs.. Dnes je vytáhnu z elektriky.. No, napřed je prozkoumam, jestli je nedokážu zrusit, je dobré videt, kolik je hodin.. Před 6 jsem vylezla pustit slepicky, mají ten kurnik jaksi malý, v baráku malý kutlosek, vlezla jsem tam hledat vajicka  nemohla jsem vycouvat, je tam schodek.. Ty automatická dvířka fungují jak, otaznik.. Jak se setmi, nebo až jsou všechny slipky doma. Když je jich třeba 10...


Bobi nevím, jestli všechny, ale fungují jak se setmí a taky na časovač, že se nastaví časy, kdy se mají zavřít/otevřít. Co vyhovuje víc. Mamka má kurník ,,pod návratím", takže tam už je šero, i když venku ještě ne, takže by asi zavřel dřív, než by sme chtěli. A ano, že se nějaká slepice zapomene a nestihne zavírání je trochu riziko, taky slepice, co je úplně blbá a nenaučila se chodit do kurníku - musí se tam nahánět(nebo tedy z nějakého důvodu nechce - většinou ty mladé, co přijdou pozděj, starousedlice šikanujou)

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 30.06.2023, 11:28:18 xxx.xxx.55.197

V jiném foru někdo psal, že jeho domácí kočka má blechy. Sem jsem chtěla napsat, že je to blbost řešit blechy u koček, které jsou jen doma, ale vzpomněla jsem si na tu předchozí diskusi. Řekla bych aniž vím, jestli to tak opravdu je, že blechy můžou domácí kočky chytit jen v případě, že má dotyčný ještě i psa. Pravděpodobnost, že já přinesu domů blechu, všenku se mi nezdá velká, ještě tak klíště snad.

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 30.06.2023, 10:37:57 xxx.xxx.55.197
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 30.06.2023, 07:42:51

No právě, že ťuhýk je jen o trochu větší než vrabec, mám tu vyžrané kosáky ťuhýk mi přijde celkem malý. O koňadrách jsem nečetla, ale roztahujou se tu taky slušně😉 to je fakt. Někdy v pondělí mi muž říká: dozrávají muchovníky, pojď to obrat, alespoň upeč buchtu, než to kosáci zase sežerou. Naobírali jsme malou misku, byly vždycky zralé z trsu jedna, dvě kuličky - to je blbá práce. No za dva dny ráno vyjdu z baráku a cestou k muchovníkům, kolem kterých procházím, samý muchovníkový bobek. Zvednu hlavu....a ty tři obr muchovníky dočista holé, do mrti obrané👎 Tak to bylo o fous🙄 Mám je vystřílet? Prostě buď si to dokážu zabezpečit, nebo mám smůlu, tak to v přírodě chodí, žere ten rychlejší😉

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 30.06.2023, 07:36:02 xxx.xxx.55.197
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 29.06.2023, 20:40:43

Ha Reni, po vaší odpovědi jsem si to hledala na Wiki a normálně čumím: to mě teda nenapadlo, že by nějaký pták, pidi pták, ne dravec, lovil taky ptáky😊 Mám tu ťuhýků hodně, asi i u nás někde hnízdí a jak jsem tak četla, co všechno našli v žaludcích ťuhýků: taky ještěrky, užovku...musím se smát těm bojovníkům proti kočkám, jak decimují přírodu...bude taky nutné vymýtit ťuhýky. Nebo alespoň zavřít doma, protože tohle si nesmí dovolit😉 Když jsem plela, slyšela jsem kousek dál strašný ptačí řev, rozhlížela jsem se, jestli se tam nemotají naše kočky, nebo Macek, ale nikdo, jsem si říkala: to je reakce na mě? Asi tam v té době řádil ten ťuhýk, ježíše jsem našla za chvilku, až jsem se k tomu místu doplela.

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 29.06.2023, 17:13:57 xxx.xxx.55.197

,,Milý" příspěvek výše mi připomněl: včera jsem plela prales pod rujema, jednu velkou větev, která přesahovala daleko nad trávník jsem musela vyřezat a zjistila, že prostřední ruj prakticky uschnula, tak jsem na ni koukala, jestli celá, nebo je ještě nějaká větev živá a hledím: uprostřed je mezi větvičkama jakoby napíchnuté ptačí holátko, bez hlavy, vypadalo jako zmenšenina kuřete ze supermarketu😉 no vypadlo to, jak ukřižovaný Kristus. S hrůzou jsem si uvědomila, že jsem plela skoro pod tím😊 Už jsem to ani nedoplela, širokým obloukem jsem to obešla. Za půl dne jsem to chtěla ukázat muži, ale už to tam nebylo. Nevíte, kdo tohle dělá? Tedy vím, že ťuhýk s myšima, ale ptáče?😊

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 29.06.2023, 17:06:47 xxx.xxx.55.197

Buggyro👏 hezky jste popsala, jak vypadá ,,dovolená"většiny z nástongue Včera jsme se bavili s mužem, co my a dovolená, kdy by tak byl nejvhodnější termín(do budoucna) tedy kdy on může na delší dobu odjet....prý cca od listopadu do poloviny ledna. Toť teorie. Samozřejmě to bude na hony vzdálené realitě. No říkám na to hmm, dobrá...a co kočky?!? ,,To teda fakt nevím, co s nima" Takže dovolená v exotice? Leda prd😎

Která jste pořídila ta dvířka? Asi je objednám, až tu brácha bude, by je mohl namontovat. Pořád říkám mamce, že s nima by to bylo mnohem lepší. Večer ještě jo, to tam zaběhne, než se ulapí k telce, horší ráno, do práce vstávat nemusí, kvůli slepicím v 6h vstávat ani nebude🙄

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 29.06.2023, 10:34:17 xxx.xxx.55.197

Pamatuju si Čendu a tu partu s bílou angorou🙂 Jen si nepamatuju, kdo je čítongue Ale to je stejně jedno. Jasně, bude se ti to líp šít, když to budeš rovnou přirovnávat. Holky, jak bylo včera u vás? Zapomněla jsem napsat v tom kvapíku, co tu pořád mám, že u nás celkem chladno. Vyšla jsem si po obědě v šortkách a letní pracovní košili, co jsem měla i předevčírem...a normálně jsem hned zaplula pro triko s dlouhým a tepláky...jak mě ofouknul ve dveřích studený. K večeru jsem normálně nahodila mikinu, už bylo 19st. Dneska je teplej, sice pořád severák, ale nefučí tolik - zatím neceplých 21st. V noci ale byla zima fest, nevím, kde to skončilo, ale před půlnocí bylo 10st.

Dneska na obchůzce nejprve na cvičáku vedoucí Boženka s novým štěnátkem NO - dva krvávé šrámy na předloktí(Božka jich měla víc😜) o 300m dál jeden soused od mamky, se starým koliákem (ten kámošil s mýma klukama) a novým metrovým ..štěndem" ruského teriéra, mokrým, který mě solidně poskákal😇tongue

lesnizinka
lesnizinka (1638 příspěvků) 29.06.2023, 07:27:57 xxx.xxx.55.197
Canka:

Čauky buchty,

Tak dneska mi konečně začíná dovčastarsDneska odpoledne odlítàme a já toho musím ještě tolik zařídit sakra...takže se jdu vyhrabat z postele a fungovatloughingUž teď vím,že se mi bude neskutečně stýskat po všech mých zvířecích prdelkáchpleadingVečer jsem kvůli tomu nemohla usnout..furt jsem přemýšlela,aby se nic prostě nepohnojilo..

Ozývat se budu,jak to půjde ju?


Hódná👍 Slibem nezarmoutíš😉 Dělám si srandu vím, že určiťo ani nebudeš mít čas sem čumnout. Hlavně si to užij, však holky ti zvířátka zaopatří a ti si užijou hlídací tety😉